Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 03.07.2015 13:31

nowy100 napisał(a): i cieszę się, że mogę (...) cieszyć się jazdą samochodem.


Oczywiście można i tak spędzać urlop, bez urazy :mrgreen: :papa: Tu akurat zgadzam się w 100%, tylko proporcję jazdy do pobytu muszę mieć inne :wink:
Użytkownik usunięty
Sobota - 4 lipca :?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2015 22:10

Sobota - 4 lipca :?

Jutro może być jazz :?
Czyli korki na trasie od Ostrawy do Brna, w Mikulovie, w Poysdorf,
ale też na autostradzie z Brna na Breclav :!:
Jest wszędzie w Czechach sporo robót drogowych :evil:

Jest to pierwszy wakacyjny weekend w Czechach :!:
Ferie zaczęły się tam w środę :!:

Ja pojadę przez Laa an der Thaya
Tam nie mogą jechać tiry :D

Ale to NIE koniec :!:

Jest to pierwszy wakacyjny weekend w Wiedniu i całej wschodniej Austrii :!:

Więc na autostradzie na Graz może być tłoczno :roll:
Ale to w sumie pikuś, chyba że będzie kolizja, wypadek 8)

No i niestety może być dym na granicy słoweńsko-chorwackiej :?

---------------------------

Podstawa to nie wpadać w panikę, może nie będzie aż tak źle :wink: :wink: :wink:

PS: ja zatrzymuję się na nocleg we Wiedniu, w niedzielę już powinno być luźniej :roll:

Ale wszystkiego nie przewidzi się. Znajomy w czerwcu przejechał bez korków całą trasę z Makarskiej do Cieszyna, a w Cieszynie go skasowali suszarką za prędkość, kilometr od domu :|
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 04.07.2015 00:00

Właśnie dziś wróciłem z Cro całą droga powrotna z Vodic do Poznania bez większych problemów jedynie we Wiedniu chyba z powodu robót drogowych można z pół godz odjać no i wyjazd z Wrocławia na krajową 5 tez roboty i ślimacze tempo około 30 km całą trasa bez postoji z komputera samochodowego 14h .
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.07.2015 07:59

Póki co kamerki pokazują luz :)
jurow
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurow » 04.07.2015 08:38

będziemy wracali z Brist w sobotę 19.07.2015 z noclegiem w Mikulovie .... jaką trasę wybrać żeby uniknąć korków....
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 04.07.2015 08:44

Witam. Jutro ruszam z Rogoznicy do Kolobrzegu z noclegiem w Regenzburgu. Moge sie natknac gdzies na korki, jak myslicie? A ja dam znac jak dojade jak wygladaja drogi przez Niemcy. Pozdrawiam :papa:
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 04.07.2015 09:21

Tytusdj napisał(a):
nowy100 napisał(a): i cieszę się, że mogę (...) cieszyć się jazdą samochodem.


Oczywiście można i tak spędzać urlop, bez urazy :mrgreen: :papa: Tu akurat zgadzam się w 100%, tylko proporcję jazdy do pobytu muszę mieć inne :wink:

Ja mogę jechać "w te i nazad". Tak, tak - istnieją takie "świry", jestem jednym z nich ;)
Pozdro.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 04.07.2015 13:19

13.10 Lućko wyjazd i wjazd zakorkowane, demerie-zjazd do płatności kartą bez korka.
Macelj widać długi sznur aut wjeżdżających do Słowenii.

p.s. dodam jeszcze że rano był korek od Karlovaca aż do demerie.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.07.2015 13:26

Michalm2012 napisał(a):13.10 Lućko wyjazd i wjazd zakorkowane, demerie-zjazd do płatności kartą bez korka.
Macelj widać długi sznur aut wjeżdżających do Słowenii.

p.s. dodam jeszcze że rano był korek od Karlovaca aż do demerie.


a to dopiero początek sezonu, co będzie w kolejne weekendy;
co ciekawe rano ok. 8:30 jak pisała gusia-s (również zaglądałem) było pusto
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 04.07.2015 13:46

Rano też zaglądałem i nie działało mi przejście w Macelj. Ciekawe czy specjalnie wyłączyli kamery?
mateo;)
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mateo;) » 04.07.2015 15:31

Andrzej3777 napisał(a):Właśnie dziś wróciłem z Cro całą droga powrotna z Vodic do Poznania bez większych problemów jedynie we Wiedniu chyba z powodu robót drogowych można z pół godz odjać no i wyjazd z Wrocławia na krajową 5 tez roboty i ślimacze tempo około 30 km całą trasa bez postoji z komputera samochodowego 14h .


A jaką trasą dokładnie jechaliscie?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.07.2015 19:06

Michalm2012 napisał(a):Rano też zaglądałem i nie działało mi przejście w Macelj. Ciekawe czy specjalnie wyłączyli kamery?

Też się nad tym zastanawiałem dlaczego kamerki z Macelj nie działają :oczko_usmiech: :mrgreen:
Ja wracam za tydzień, ale planuje wyjazd w niedziele popołudniu, muszę jutro zobaczyć jak to wygląda :wink:
mendoza1973
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 04.07.2015 21:09

W niedziele jest luz
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 04.07.2015 22:27

No i stało się ...
Na wyjeździe z Brna staliśmy ponad godzinę w korku bo jest jakiś wakacyjne remont :x i zwężenie z czterech do jednego pasa. Masakra
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 04.07.2015 22:51

mateo;) napisał(a):
Andrzej3777 napisał(a):Właśnie dziś wróciłem z Cro całą droga powrotna z Vodic do Poznania bez większych problemów jedynie we Wiedniu chyba z powodu robót drogowych można z pół godz odjać no i wyjazd z Wrocławia na krajową 5 tez roboty i ślimacze tempo około 30 km całą trasa bez postoji z komputera samochodowego 14h .


A jaką trasą dokładnie jechaliscie?
Vodice Zagreb Maribor Graz Wiedeń Mikulov Olomuc Boboszów Wroclaw Rawicz Gostyń Poznań w drogę do Cro przez Breclav chyba troszkę szybciej przez Breclav choć duzej róznicy nie ma.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 275
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone