Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mateo;)
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mateo;) » 29.06.2015 21:52

mateo;) napisał(a):
Edikol napisał(a):Z Brna na Breclav i potem na Wiedeń droga nr 55 a potem w austri nr 47
A w sprawie godziny wyjazdu to moja druga połowa wraca o 15 z pracy a o 16 już jedziemy, na granicy Austriacko-Słowenskiej jesteśmy koło 1 w nocy.



Tylko my jedziemy we wtorek czy to bez różnicy? To radzisz wyjechać 16-17? Dadam żęe trasę "bierzemy" na raz.....



To ponawiam pytanie o której godzinie wyjechac? :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2015 21:59

To TY i tylko TY musisz wiedzieć :!: :!: :!:

Ja np. nie pojadę z powodów zdrowotnych ( oczy ) w nocy 8)
Ale ja to jestem ja, a ty możesz jechać 8)

Ale jak wiesz, że w środku nocy śpisz na siedząco, czujesz się bardzo zmęczony, to nie jedź :roll:
Każdy jest inny i NIGDY nie sugeruj się tym, co robią inni :!:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.06.2015 22:00

plech napisał(a):Ponowię pytanie:
ponieważ w drodze powrotnej jadę na kilka dni do Budapesztu to i tak muszę kupić winietę na Węgry i słowację.
Moja trasa do chorwacji : to wrocław, boboszów , brno i dalej nie wiem czy :
1. austria potem ominięcie płatnej w słowenii(Ptuj) .......
czy też
2. bratysława, węgry (skręt w Gyor w kier. Balatonu)zgodnie z google maps
a może z bratysławy skręcić na wiedeń?
Jak podliczyłem koszty paliwa i winiet, uwzględniając , że i tak muszę kupić winiety na powrót (węgry i słowacja) to koszt i czas wychodzi podobny.
Który wariant polecicie?

a po co Ci dodatkowo Austria...? albo Cz-Sk-H,
albo może tak bez winiety Cz i A
nowy100
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowy100 » 29.06.2015 22:01

Witam, mam pytanie czy wracając w sobotę 1 sierpnia (sobota) ta trasa https://goo.gl/maps/g7CZ0 jest fajną alternatywą? Wyjazd z Tucepi ok. 10.00 więc na bramkach ok .14 liczę i 15.00 granica. Słowenia(autostrada) opłacona.
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 29.06.2015 22:03

Greg3136 napisał(a):Edikol Pewnie chodzi o Oekotel Kalsdorf ale nie jest to motel w samym Graz. Jest skomunikowany i autobusowo i kolejowo z Graz. Warunki jak w internecie lub hostelu ale za tą cenę w Austrii nie ma co narzekać.

Witam ja z rodzinka 2+2 w oekotel Graz pierwszy raz byłem i nie ma co narzekać. Nocleg ze sniadaniem wyszło 63E ale wypoczetyv i najedzony dojechałem do Rogoznicy. Pozdrawiam :papa:
Phobos
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phobos » 29.06.2015 23:38

Na połowę lipca, Czesi zaplanowali rozpoczęcie remontu drogi R52 z Brna na Mikulov. Łącznie nieco ponad 13km w dwóch etapach. Czas realizacji 166 dni. Dodam tylko, że D2 na Breclav tez w remoncie...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2015 23:45

Ten remont wygląda tak, że zamykają odcinek o długości 5 kilometrów 8)
Nic tam się nie dzieje, poza tym, że 5 robotników się szlaja po drodze z łopatami udając pracę albo stoją i o te łopaty się opierają :wink:

A w tym samym czasie w Austrii kawałek dalej jeżdżą cały czas kopary i ciężarówki, robota idzie, kto się obija, ten, nie zarobi :roll:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.06.2015 23:51

Na połowę lipca zaplanowali i już się szlajają i opierają o łopaty :?: :roll:

W sumie to nie interesuje mnie, ilu ich tam się opiera, 5, czy 10. Istotna informacja jest taka, że będzie
remont na tym odcinku w sezonie wakacyjnym. Dzięki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2015 23:54

Remonty autostrad w Czechach tak zawsze wyglądają :?

Będę wracał w niedzielę, wtedy nie ma tak źle :roll: :wink:
Phobos
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phobos » 30.06.2015 00:27

walp napisał(a):Na połowę lipca zaplanowali i już się szlajają i opierają o łopaty :?: :roll:

W sumie to nie interesuje mnie, ilu ich tam się opiera, 5, czy 10. Istotna informacja jest taka, że będzie
remont na tym odcinku w sezonie wakacyjnym. Dzięki.


Wątpię, by ktokolwiek już tam stał, bo powinni startować około 17 lipca.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.06.2015 06:02

Ja nie wątpię, zapewne jeszcze nikt tam nie stoi. :oczko_usmiech: Zaczną w połowie lipca, jak podałeś.

Późnym wieczorem/w nocy, nie powinno być tragedii z przejazdem. :wink:
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 30.06.2015 07:11

mateo;) napisał(a):
mateo;) napisał(a):
Edikol napisał(a):Z Brna na Breclav i potem na Wiedeń droga nr 55 a potem w austri nr 47
A w sprawie godziny wyjazdu to moja druga połowa wraca o 15 z pracy a o 16 już jedziemy, na granicy Austriacko-Słowenskiej jesteśmy koło 1 w nocy.



Tylko my jedziemy we wtorek czy to bez różnicy? To radzisz wyjechać 16-17? Dadam żęe trasę "bierzemy" na raz.....



To ponawiam pytanie o której godzinie wyjechac? :)

wydawało mi się ,że jedziesz w piątek 8O we wtorek możesz śmiało jechać tak jak zaplanowałeś :D
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 30.06.2015 10:27

Melduję ze bezpłatna alternatywa Rejhard - Pohorelice 1,5 tygodnia temu była bez remontów.
Ostatnio edytowano 30.06.2015 15:28 przez krombocher, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2015 11:14

Rejnhard :?: :(
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 30.06.2015 11:38

Lednice napisał(a):Rejnhard :?: :(

Hard-no asfalt jest twardy a nie miękki i w remoncie :mrgreen: a to wcześniej-nie wiem ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 273
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone