Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 31.08.2014 14:44

Rafal G-ce napisał(a):Na obydwu stacjach w Mureck nie można było płacić za winietki kartą....!

Dlatego zawsze jak jadę TAM to kupuję od razu dwie winiety. Druga na kolejne 10dni i w razie W mogę wracać kiedykolwiek w przeciągu 20 dni od wyjazdu. Nie muszę się męczyć z szukaniem kiosku lub czynnej stacji benzynowej tylko lecę do domu.
taki--jeden
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 24.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) taki--jeden » 31.08.2014 15:12

Wracałem wczoraj, 30.08 i na Lucko korek dość długi, około 30 min stania, godzina około 12. Przegapiłem zjazd na bramki z płatnością kartami - tam korka w ogóle nie było.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 31.08.2014 23:03

Właśnie wróciłem z małego urlopu. Wyjazd powrotny dziś z Murter o 8:45 w domciu w Tarnowskich Górach o 20:15 (drzwi-drzwi) z dwoma postojami po 30 min. Trasa powrotna przez Węgry częściowo 86 z odbiciem w Szombathely na Kószeg-Eisenstad (S31), Wiedeń-Brno przez Breclav. Razem 1080 km z licznika. Wszystko super za wyjątkiem wahadełek (6 szt.) przed Szombathely (od południa), strata czasowa ok.20 min (z GPSa) oraz ulewy przez praktycznie całe Czechy.

http://goo.gl/maps/1RCdS

Uważam, że jest to dobra alternatywa dla trasy objazdowej przez Mureck-Ptuj z jej wiecznymi koreczkami w Macej, Durmanec. Ponadto spokojniejsza w jeździe niż przez Austrię po A2 z jej niekończącymi się zakrętami.
Jedyny problem to Lucko ( w każdym wariancie), lecz mamy tu przewagę nad tymi z Macej, ponieważ wolniej blokuje się zjazd z A4 i jak już stoi, to wystarczy pojechać dalej na starą 1 z kilkoma wariantami wyjazdu z niej ( to dla tych co na południe jadą).
Ankh
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 25.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ankh » 31.08.2014 23:45

taki--jeden napisał(a):Wracałem wczoraj, 30.08 i na Lucko korek dość długi, około 30 min stania, godzina około 12. Przegapiłem zjazd na bramki z płatnością kartami - tam korka w ogóle nie było.


Ja też byłem na Lucko ok.11.00 i standardowo podziwiam ludzi którym się chce stać w korkach żeby płacić gotówką ...
Miałeś pecha, że przegapiłeś zjazd w prawo :(
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 01.09.2014 07:00

wielbiciel napisał(a):Trasa powrotna przez Węgry częściowo 86 z odbiciem w Szombathely na Kószeg-Eisenstad (S31), Wiedeń-Brno przez Breclav.

http://goo.gl/maps/1RCdS



Ciekawa opcja
Na przejści HU-CRO luz ? Winietka na Węgrzech niepotrzebna ?
:papa:


A wie ktoś czy można pojechać tak jak na MAPCE ? Tzn na googlach widzę, że to jest przejazd przez "stare" przejście, czy trzeba jechać na 508 na Cvetlin ?
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 01.09.2014 08:55

taki--jeden napisał(a):Wracałem wczoraj, 30.08 i na Lucko korek dość długi, około 30 min stania, godzina około 12. Przegapiłem zjazd na bramki z płatnością kartami - tam korka w ogóle nie było.

a my w sobotę (30.08) około 12-ej, NIE PRZEGAPILIŚMY zjazdu na braki z płatnością kartami i przejazd przez bramki zajął nam dosłownie 5 minut, kiedy obok stał 3 km. korek :)
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 01.09.2014 08:56

Koniec chorwackiej autostrady też się udało płynnie ominąć (poprzez OUTLET ROSES), ale niestety później, początek Słowenii to już dramat!
Pawelrsko
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 10.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawelrsko » 01.09.2014 09:12

maniusc napisał(a):Koniec chorwackiej autostrady też się udało płynnie ominąć (poprzez OUTLET ROSES), ale niestety później, początek Słowenii to już dramat!


Witam :D
Wracałem tak jak ty w sobotę tylko w Lucko byłem około 15.30 . Korek do gotówkowych około 2 km. (płaciłem karta czas około 2 minuty :) ).
Natomiast zjazd z autostrady oraz dojazd do granicy ze Słowenią zajął mi około 3 godziny . Dramat !!!
Napisz jak objechałeś autostradę przez OUTLET ROSES.

Pozdrawiam :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.09.2014 09:58

jackuc napisał(a):A wie ktoś czy można pojechać tak jak na MAPCE ? Tzn na googlach widzę, że to jest przejazd przez "stare" przejście, czy trzeba jechać na 508 na Cvetlin ?


Trzeba jechać przez Cvetlin (508) - droga na stare przejście jest zamknięta.
(wracałem teraz w ostatni weekend)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 01.09.2014 10:05

Dzięki
w sumie w szczycie sezonu powinni otworzyć to stare przejście np dla obywateli UE
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 01.09.2014 16:18

Koniec chorwackiej autostrady też się udało płynnie ominąć (poprzez OUTLET ROSES), ale niestety później, początek Słowenii to już dramat![/quote]

Witam :D
Wracałem tak jak ty w sobotę tylko w Lucko byłem około 15.30 . Korek do gotówkowych około 2 km. (płaciłem karta czas około 2 minuty :) ).
Natomiast zjazd z autostrady oraz dojazd do granicy ze Słowenią zajął mi około 3 godziny . Dramat !!!
Napisz jak objechałeś autostradę przez OUTLET ROSES.

Pozdrawiam :papa:[/quote]
ano tak:
roses.png
[quote="Pawelrsko"][quote="maniusc"]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.09.2014 16:42

maniusc napisał(a):Koniec chorwackiej autostrady też się udało płynnie ominąć (poprzez OUTLET ROSES), ale niestety później, początek Słowenii to już dramat!


Witam :D
Wracałem tak jak ty w sobotę tylko w Lucko byłem około 15.30 . Korek do gotówkowych około 2 km. (płaciłem karta czas około 2 minuty :) ).
Natomiast zjazd z autostrady oraz dojazd do granicy ze Słowenią zajął mi około 3 godziny . Dramat !!!
Napisz jak objechałeś autostradę przez OUTLET ROSES.

Pozdrawiam :papa:[/quote]
ano tak:
roses.png
Pawelrsko napisał(a):
maniusc napisał(a):


Ten obrazek u mnie na kompie nie otwiera się - jest dalej mała ikonka.
Proszę wstaw jeszcze raz żebym miał alternatywę na przyszłość.
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 01.09.2014 16:50

Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 01.09.2014 17:45

Wczoraj wracałem 22 godzina bramki puste, następnie granica autka na bieżąco przejeżdżały. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.09.2014 17:57



Pamiętam stare czasy, gdy autostrada zaczynała się kilkanaście kilometrów za granicą SLO - HR, a kończyła się w Karlovaču :x ...dalej w kierunku Dalmacji była tylko słynna "1" :D
Obecnie mamy spoko autostradę, ale sądzę, w niedalekiej przyszłości, w sezonie optymalnie będziemy wracali tak:

https://www.google.pl/maps/dir/45.67273 ... !3e0?hl=pl

:roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 223
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone