Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 29.08.2014 14:34

Nie rozumiem tego fenomenu że na bramkach z only cash są zawsze korki a na karcie nie. Wynika to z tego że kartą podróżujący boją się płacić bo nie wierze że nie mają. Owszem w Polsce trzeba odstać przed bramką swoję obojętnie od płatności ale tam? Nie pojmuje tego
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10904
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.08.2014 14:38

obiadek napisał(a):Nie rozumiem tego fenomenu że na bramkach z only cash są zawsze korki a na karcie nie. Wynika to z tego że kartą podróżujący boją się płacić bo nie wierze że nie mają. Owszem w Polsce trzeba odstać przed bramką swoję obojętnie od płatności ale tam? Nie pojmuje tego

Zwykle jade na platnosc karta, raz zdarzyla mi sie gotowka, gdyz chcialem pozbyc sie ostatnich kun, moze to jeden z powodow
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 29.08.2014 14:42

maniusc to zdecydowanie trzeba zjechać przed Lućko z A1 w Donja Zdenćina i objechać drogą D1 Zagrzeb i wjechać na A2 w węźle Jankomir :mrgreen:
Objazdem 19 km pięknie się jechało w tym roku :mrgreen:
elanski
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) elanski » 29.08.2014 15:17

Lednice napisał(a):Nie ma czegoś takiego jak 100% gwarancji, że nie będzie korków :!: :!: :!:

Niestety

Na każdej trasie też mogą być korki i często są


Zgodnie z właściwym nazewnictwem - nie ma korków, są tylko spowolnienia w ruchu :lol:
borasbdg
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) borasbdg » 29.08.2014 15:35

walp napisał(a):
maniusc napisał(a):no jutro rano powrót z Makarskiej Riviery...
...no i pewnie korek w Lućko...
...może bramką na kartę się uda szybciej... :)

Oczywiście, że uda się szybciej, pod warunkiem, że zjedziesz tutaj (link) :wink:


Z tego co widze na street view to są napisy Smart Card, MasterCard itp.

A pytanie moje brzmi (może głupie, ale się na tym kompletnie nie znam :D) czy jak mam zwykłą kartę taką do bankomatu, którą też płacę za zakupy normalnie w sklepie, tyle że to Visa Electron, to też pyknie tam zjechać zapłacić tą kartą i nie stać w ewentualnym korku?? :D
Krzyniu
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 10.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyniu » 29.08.2014 15:38

Człowiek zapytał.. a Wy o kartach na bramkach.
Ponowię pytanie: Czy między Brnem a Mikulovem się da jechać? wg czeskiej strony 2 dni temu mieli skończyć remonty/przebudowy. Jechał ktoś tamtędy np. dziś?
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 29.08.2014 15:43

borasbdg napisał(a):
czy jak mam zwykłą kartę taką do bankomatu, którą też płacę za zakupy normalnie w sklepie, tyle że to Visa Electron, to też pyknie tam zjechać zapłacić tą kartą i nie stać w ewentualnym korku?? :D


Jak najbardziej "pyknie" :hut:
Tam zjechać, zapłacić i dojechać nad Jadran
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 29.08.2014 15:49

Krzyniu napisał(a):Człowiek zapytał.. a Wy o kartach na bramkach.
Ponowię pytanie: Czy między Brnem a Mikulovem się da jechać? wg czeskiej strony 2 dni temu mieli skończyć remonty/przebudowy. Jechał ktoś tamtędy np. dziś?


Skoro nie jest zamknięta to da się jechać.. ;) Jechałem kilka dni temu i spokojnie dojechałem. A jeśli mieli skończyć to tym bardziej się da. ;)

Inna kwestia to jaki będzie akurat ruch...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2014 16:02

Krzyniu napisał(a):Człowiek zapytał.. a Wy o kartach na bramkach.
Ponowię pytanie: Czy między Brnem a Mikulovem się da jechać? wg czeskiej strony 2 dni temu mieli skończyć remonty/przebudowy. Jechał ktoś tamtędy np. dziś?


Zamiast ponawiać pytanie, to sam sprawdź :!:
Trochę własnej inicjatywy, a nie czepiać się :!: :roll:

Wchodzisz na
http://www.dopravniinfo.cz/

O tej stronce była już kilka razy mowa w dyskusji, wystarczyło poczytać 8)

Klikasz na mapie Czech na Jihomoravsky Kraj
i masz
http://mapa.dopravniinfo.cz/default.asp ... %BD%20kraj
Prace do 29 sierpnia, oczywiście mogą mieć dalszy poślizg :wink:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 29.08.2014 16:31

Jak uniknąć korki - Nie pchać sie w sobotę i niedzielę. Luz, blues i droga wolna.
Krzyniu
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 10.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyniu » 29.08.2014 16:41

Lednice napisał(a):Wchodzisz na
http://www.dopravniinfo.cz/


wchodziłem tam ale tu na forum napisane, że się zwykle czeskie opóźniają z robotą.
stąd pytanie... czy może ktoś organoleptycznie sprawdził.

edit:
Dopiero teraz skumałem Twoją wiadomość: ze 3 dni temu sprawdzałem i mieli skończyć 27-ego. Ty piszesz o 29-tym. Stąd moje pytanie było. Jadę za tydzień i tamtędy planowałem, ale jak będą ryć po asfalcie to inną trasę wymyślę. Breclav maybe?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2014 17:35

Breclav :D
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 29.08.2014 17:38

To nawet bez remontów moim zdaniem lepsza opcja. A że płyty stukają to nic to. Przy 130 prawie ich nie słychać
Krzyniu
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 10.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyniu » 29.08.2014 17:53

jackuc napisał(a):To nawet bez remontów moim zdaniem lepsza opcja. A że płyty stukają to nic to. Przy 130 prawie ich nie słychać


Mikukov - mam sentyment bo zaraz po Austriackiej stronie zawsze kupowałem winietki na Austrię i Słowenię. Jednego razu miałem przygodę, że wjechałem do Słowenii z dawno naklejoną już w Austrii winietką i mnie Słoweńcy ścigali VW transporterem i kazali zjechać na parking . Strasznie byli obrażeni, że miałem winietę na szybie - odbyło się to z 5km po ich stronie. Śmiesznie ale mnie wybrali ze sznurka aut - jedyne jakie było z PL na blachach, pozostałe były na A-ustria.
Czyli: jeździć objazdem M-L-P lub płacić- ja płacę mój wybór choć objazd doskonale znam - przejechałem kiedyś z ciekawości mając winietkę na szybie :)
iriss
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iriss » 29.08.2014 22:34

Krzyniu napisał(a):
Lednice napisał(a):wchodziłem tam ale tu na forum napisane, że się zwykle czeskie opóźniają z robotą.
stąd pytanie... czy może ktoś organoleptycznie sprawdził.

edit:
Dopiero teraz skumałem Twoją wiadomość: ze 3 dni temu sprawdzałem i mieli skończyć 27-ego. Ty piszesz o 29-tym. Stąd moje pytanie było. Jadę za tydzień i tamtędy planowałem, ale jak będą ryć po asfalcie to inną trasę wymyślę. Breclav maybe?


Wracaliśmy dzisiaj przez Mikulov bez większych problemów. Nowy asfalt położony, płynny ruch. Trwają jeszcze jakieś prace wykończeniowe.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 221
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone