Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zember
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zember » 27.08.2014 10:56

raptorf22 napisał(a):(...)
Jeżeli pojedziecie na Breclav to i tak dojedziecie do Brna na węźle 196 i trzeba skręcić w D1, tylko zjazd jest zamknięty!!! trzeba zrobić nawrotkę (znaki) i tak czekacie z tymi co już stoją.(...)


Rzeczywiście widzę teraz że na węźle 196 wjazd w relacji Bratysława -> Ostrava jest zamknięta.
Czy możesz napisać coś więcej - w jaki sposób jest poprowadzony objazd?
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 27.08.2014 11:15

zember napisał(a):
raptorf22 napisał(a):(...)
Jeżeli pojedziecie na Breclav to i tak dojedziecie do Brna na węźle 196 i trzeba skręcić w D1, tylko zjazd jest zamknięty!!! trzeba zrobić nawrotkę (znaki) i tak czekacie z tymi co już stoją.(...)


Rzeczywiście widzę teraz że na węźle 196 wjazd w relacji Bratysława -> Ostrava jest zamknięta.
Czy możesz napisać coś więcej - w jaki sposób jest poprowadzony objazd?

Popatrz na mapę masz tam zwykłą koniczynę na węźle a więc objazd łatwy wjazd na Praha zjazd na Bratysławę wjazd na Ostravę i po kłopocie :mrgreen:
borasbdg
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) borasbdg » 27.08.2014 13:52

Dzięki bardzo za odpowiedzi :)

A powiedzcie mi jeszcze czy wypełnienie winiet to łatwizna czy warto coś na ten temat więcej wiedzieć i czy jest jeszcze jakiś obowiązek naklejania na tył auta znaczka/naklejki PL?

Aha i na bramkach na autostradach w CRO jakbym chciał zapłacić kartą to są osobne bramki do tego czy i tak stoję w jednym korku z tymi co płacą gotówką?
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 27.08.2014 14:12

Na każdej winiecie jest instrukcja tekstowa i obrazkowa gdzie ją nakleić - w innym miejscu czeska, austriacka i słoweńska. Na czeskiej trzeba wpisać nr rejestracyjny samochodu i zostawić sobie drugą część winiety, dla ewentualnego zabezpieczenia w przypadku uszkodzenia tej na szybie i kontroli policji. Naklejka PL jest wymagana chyba tylko w przypadku "starych" czarnych tablic rejestracyjnych, ale nowe już mają oznaczenie PL. 8) Na bramkach w CRO są osobne "budki" dla płacących kartą i jest to wcześniej sygnalizowane na znakach nad autostradą - warto korzystać, bo zawsze szybciej, zwłaszcza w sezonie. Trzeba oczywiście zjechać na ten pas ruchu, który jest przeznaczony dla płacących kartą :)
dominnk
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominnk » 27.08.2014 14:25

Witam ponownie 27 sierpnia :)
Czy może dzisiaj ktoś jedzie przez to frezowanie odcinek Brno -Wiedeń i może coś napisać czy Pepiki kończą robotę tak jak zaplanowali?
dzięki za info
borasbdg
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) borasbdg » 27.08.2014 14:35

Marko66 napisał(a):Na bramkach w CRO są osobne "budki" dla płacących kartą i jest to wcześniej sygnalizowane na znakach nad autostradą - warto korzystać, bo zawsze szybciej, zwłaszcza w sezonie. Trzeba oczywiście zjechać na ten pas ruchu, który jest przeznaczony dla płacących kartą :)


Dzięki bardzo za tak szybką odpowiedź :)

A jak to jest tam opisane, czy może jakiś symbol jest czy coś, że tamte bramki płatność kartą ??
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 27.08.2014 14:47

O ile pamiętam to Bank Card czasem jest narysowana karta, ale nie jestem na 100% pewny czy tak jest wszędzie. Nie pomyl z ENC bo to dla ciężarówek chyba tzn do poboru elektronicznego opłat. Mam nadzieję że nic nie pokręciłem, zawsze trafiałem na bramki "kartowe" kiedy chciałem, trzeba uważnie czytać tablice.
Popatrz sobie np w Street View Lucko...

https://www.google.pl/maps/@45.720107,1 ... wOZJww!2e0

Tam kartowe wracając są znacznie wczesniej niż gotówkowe
borasbdg
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) borasbdg » 27.08.2014 15:03

jackuc napisał(a):O ile pamiętam to Bank Card czasem jest narysowana karta, ale nie jestem na 100% pewny czy tak jest wszędzie. Nie pomyl z ENC bo to dla ciężarówek chyba tzn do poboru elektronicznego opłat. Mam nadzieję że nic nie pokręciłem, zawsze trafiałem na bramki "kartowe" kiedy chciałem, trzeba uważnie czytać tablice.


Ok, dzięki. Ogółem trzeba się na pewno uważnie rozglądać :):P
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 27.08.2014 15:04

100% koncentracji non stop, nie tylko na bramkach... stąd zalecany nocleg. Powodzenia
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 27.08.2014 15:53

Dodatkowo jeśli chcesz płacić kartą na bramkach wyjazdowych z autostrady (nie na jej końcu) to często nie ma osobnych bramek dla płacących kartami. Płaci się wtedy kartą w normalnym okienku gdzie zamiast kasy dajesz facetowi/babce kartę i tak samo bez podpisu czy pinu pobierają Ci opłatę z karty.
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 27.08.2014 16:09

maniusc napisał(a):dlatego trasę należy dzielić! ...i spać! :)
mapy przeliczają 1500 km. = 15 h.
a gdzie postoje, gdzie bramki, gdzie granica, gdzie korki, gdzie nieprzewidziane okoliczności?
:hut:

Kiedyś podzieliłem trasę na dwa dni i byłem wypompowany. Dwa dni wyjęte z życiorysu. Byłem bardziej wycieńczony niż przy połknięciu trasy na raz.
Teraz odkryłem coś zupełnie nowego: Co kilka godzin łykam http://www.doz.pl/apteka/p46373-Olimp_Guaranax_kapsulki_60_szt. Działa rewelacyjnie i żaden redbul czy tiger się nie umywa.
Jechałem od 19 do 11 rano bez zmrużenia oka i jakiegokolwiek zmęczenia, przysypiania w trasie etc.
Polecam.


jackuc napisał(a):Ja uwielbiam "technicznie" ten odcinek przed Grazem i chętnie bym go pokonywał nieco szybciej ...

Ostatnio tez ktoś "technicznie" próbował i mu nie wyszło.http://www.oe24.at/oesterreich/chronik/niederoesterreich/Horror-Crash-auf-A2-Mutter-und-Kind-tot/155257493 - osobiście nie polecam.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 27.08.2014 16:23

Yankee napisał(a):
maniusc napisał(a):dlatego trasę należy dzielić! ...i spać! :)
mapy przeliczają 1500 km. = 15 h.
a gdzie postoje, gdzie bramki, gdzie granica, gdzie korki, gdzie nieprzewidziane okoliczności?
:hut:

Kiedyś podzieliłem trasę na dwa dni i byłem wypompowany. Dwa dni wyjęte z życiorysu. Byłem bardziej wycieńczony niż przy połknięciu trasy na raz.
Teraz odkryłem coś zupełnie nowego: Co kilka godzin łykam http://www.doz.pl/apteka/p46373-Olimp_Guaranax_kapsulki_60_szt. Działa rewelacyjnie i żaden redbul czy tiger się nie umywa.
Jechałem od 19 do 11 rano bez zmrużenia oka i jakiegokolwiek zmęczenia, przysypiania w trasie etc.
Polecam.


A po drodze się nie posr... . Przecież jest to środek między innymi przeczyszczający, tak więc ostrożnie z tym specyfikiem. Snu nic nie zastąpi, żadna chemia czy inne podkręcające zioła. Najważniejsze być wyspanym kilka dni przed wyjazdem, wtedy nic nie łapie nagle a możliwości wytrzymałościowe są większe.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 27.08.2014 16:31

Yankee napisał(a):
maniusc napisał(a):dlatego trasę należy dzielić! ...i spać! :)
mapy przeliczają 1500 km. = 15 h.
a gdzie postoje, gdzie bramki, gdzie granica, gdzie korki, gdzie nieprzewidziane okoliczności?
:hut:

Kiedyś podzieliłem trasę na dwa dni i byłem wypompowany. Dwa dni wyjęte z życiorysu. Byłem bardziej wycieńczony niż przy połknięciu trasy na raz.
Teraz odkryłem coś zupełnie nowego: Co kilka godzin łykam http://www.doz.pl/apteka/p46373-Olimp_Guaranax_kapsulki_60_szt. Działa rewelacyjnie i żaden redbul czy tiger się nie umywa.
Jechałem od 19 do 11 rano bez zmrużenia oka i jakiegokolwiek zmęczenia, przysypiania w trasie etc.
Polecam.


jackuc napisał(a):Ja uwielbiam "technicznie" ten odcinek przed Grazem i chętnie bym go pokonywał nieco szybciej ...

Ostatnio tez ktoś "technicznie" próbował i mu nie wyszło.http://www.oe24.at/oesterreich/chronik/niederoesterreich/Horror-Crash-auf-A2-Mutter-und-Kind-tot/155257493 - osobiście nie polecam.


Ja polecam Cirrus przed drogą, trzyma do wieczora, żeby zasnąć trzeba walnąć dwa browary (to zasługa jego składu, Gripex max jest słabszy …).

A co do tego wypadku, no cóż zawiodła chyba wyobraźnia i umiejętności :?
Nie wiem co się stało, nie byłem tam, nie siedziałem w środku, mogę się tylko domyślać. Warunki były ponoć fatalne
robziel
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 15.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) robziel » 27.08.2014 18:22

ja wracam z Breli w poniedziałek 01/09 trasą przez Mikulov, mam nadzieję, że korków już nie będzie:-)!
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.08.2014 20:34

borasbdg napisał(a):
Aha i na bramkach na autostradach w CRO jakbym chciał zapłacić kartą to są osobne bramki do tego czy i tak stoję w jednym korku z tymi co płacą gotówką?



To zalezy, na których bramkach :!: :!:

Osobne zjazdy dla płacących kartą i gotówką są bodajże tylko na Lučko (zupełnie oddzielne bramki w innych miejscach, oddalone od siebie o ok. 3 km). Zjazd dla kart jest wcześniej i jest oznaczony wielkimi tablicami z symbolami kart i napisami "No Cash".

Na pozostałych bramkach (z reguły na zjazdach) nie ma oddzielnych bramek - na wszystkich możesz płacić i gotówką, i kartą. Ale na tych bramkach rzadko robią się duże korki, wyjątkiem jest przejście graniczne w Rupa i początek autostrady A7, gdzie w soboty potrafi się zdrowo zakorkować.

Nie wiem, jak jest na A2 od Macelj do Zagrzebia, bo tamtędy nie jeżdżę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 218
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone