Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sylwi@a@
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwi@a@ » 19.08.2014 08:37

Za to nie mili moim zdaniem byli Panowie na parkingu tuż za bramkami granicznymi w Słoweni...w niedziele 17.08 ok godz 24( z sob na niedz) nie pozwalali korzystać z parkingu tuż za granicą (krzycząc, że nie ma miejsc- a były!).... ludzie chcieli zatrzymać sie na kilka minut po kilkugodzinnym staniu w korku i chodźby z wc skorzystać.... (wcześniej była jedna stacja ale kto jechał ten wie, że ciężko było z niej wyjechać...nawet policja kierowała ruchem ze stacji). Rozumiem, że chcieli troche rozładować korek tym, aby ludzie nie zatrzymywali się ale traktowali ludzi niemiło... Nikt tam nie robił pikniku a jedynie na 5 min chciał wysiąść (niektorzy z małymi dziećmi...)
mirmur
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirmur » 19.08.2014 13:26

nie wiem czy było (213 stron 8-O )
tutaj są aktualne utrudnienia w Czechach :mrgreen:

http://mapa.dopravniinfo.cz/
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.08.2014 13:37

mirmur napisał(a):nie wiem czy było (213 stron 8-O )
tutaj są aktualne utrudnienia w Czechach :mrgreen:

http://mapa.dopravniinfo.cz/


Tutaj nie wiem czy było, ale na 100% jest tu:
informacje-drogowe-w-krajach-tranzytowych-na-drodze-do-chorwacji-t41490.html
:oczko_usmiech:
jerro
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerro » 19.08.2014 17:21

CezaryL napisał(a):......Cały czas się zastanawiam jak to jest - ludzie mają takie fury a karty do bankomatu nie i stoją w korku? Szara strefa pewnie...


chyba wszyscy przeczytali Twojego posta :mrgreen:

sytuacja z niedzieli wieczór - korek rozpoczął się przed Karlovacem, ok. 50 km przed bramkami w Lućko 8O

Ogólnie 1,5h jazdy do bramek zamiast 25 minut. gdy ukazały się bramki dla płacących kartą, większość aut ruszyła w ich stronę :D Ja pojechałem dalej do bramek dla płacących gotówką (miałem przygotowane kuny) i byłem przerażony mając w głowie posty pisane na forum o mega kolejkach. Gdy mijałem bramki dla płacących kartą byłem w jeszcze większym szoku - korek do 8 bramek miał ok. 0.5 km. Tymczasem podjeżdżam do bramek płacących gotówką - 10 bramek średnio po 2-3 samochody - byłem trzeci :mrgreen:

tak więc szara strefa pojechała szybciej w niedzielę :mrgreen: :oczko_usmiech:
casual
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) casual » 19.08.2014 22:01

Ja w tym roku wybrałem się pierwszy raz do Chorwacji. Start z Wrocławia, stacja końcowa Makarska. Czas przejazdu, 22 godziny! W drogę wyruszyłem 1 sierpnia w piątek. Wiedziałem z forum, że weekendowa podróż może się wydłużyć przez korki ale nie przypuszczałem że aż tak... W Czechach na drodze spokój, w Austrii im dalej na południe tym tłoczniej, ale dało się jechać. Początek utrudnień to stacja paliw koło Hajdiny na słoweńskiej autostradzie. Nie wiem czy tam miał miejsce wypadek czy aut było tyle że ciężko było zjechać z autostrady ale swoje odstałem. Potem korek przed granicą, trochę jazdy, i przed Zagrzebiem znowu wszyscy stoją. Od Zagrzebia do Makarskiej jeszcze ze trzy dłuższe postoje z czego jeden przed którymś z tuneli gdzie doszło do dużej stłuczki. Jak tylko auta ruszyły i można było kawałek drogi przejechać, to chorwaccy policjanci namawiali do szybszej jazdy machając rękami. Machali niestety nadaremnie. Już dokładnie nie pamiętam, ale chyba dopiero 150 km przed Splitem rozpoczęła się normalna jazda. Ciekaw jestem czy ktoś jechał dłużej? :lol:
Powrót już zdecydowanie szybszy. Jakieś 13 godzin. Podsumowując, odradzam wyjazdy w weekend tak jak pisali tu już starzy wyjadacze.
grzechul3
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 19.08.2014 22:12

czy ktos wie do kiedy ten remont w czechacz ma potrwac albo widac cos ku koncowi ? czy rozkopali i tak sobie zostawili ? :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2014 22:14

Hadler napisał(a):
Rafal G-ce napisał(a):
joe napisał(a):- 15 km przed Mikulov od strony Brna na odcinku 3-4 km zdarta nawierzchnia i dziwne wyryte dziury podłużno poprzeczne na całej drodze , uwaga na zawieszenie - korek 30 minut.
Czyli na Czechy trzeba doliczyć ok. 60 minut przy niesprzyjających okolicznościach :mrgreen:


Niestety potwierdzam.
Polecam dostosować prędkość do znaków ograniczających do 30 km/h.
Sporo głębokich dziur zarówno na całej szerokości drogi, jak i 1-2 metrowych.



Również jechałem tym wynalazkiem, takich poprzecznych głębokich frezów jeszcze w życiu nie widziałem. Na trasie Brno-Mikulov-Wiedeń newralgicznym punktem jest jeszcze Poysdorf, a raczej światał w tym mieście. W niedzielny wieczór kolona aut człapiących w stronę Wiednia była od Poysdorf do Mikulova!

Dlatego polecam jednak trasę Brno-Breclav-Wiedeń.


Zjazd na Breclav zamknięty.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2014 22:16

grzechul3 napisał(a):czy ktos wie do kiedy ten remont w czechacz ma potrwac albo widac cos ku koncowi ? czy rozkopali i tak sobie zostawili ? :)


Ale który remont :?: :roll:

Tam jest remontów od cholery 8)

Jak ten na trasie do Mikulova, to oficjalnie do 27 sierpnia.
Z tym że remont autostrady koło Brna miał się skończyć w czerwcu, a dalej tam robią :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2014 22:17

ołowiany napisał(a):
Zjazd na Breclav zamknięty.


Do 21 grudnia :!:



Nie da się zjechać na Breclav :!: - zjazd nr 48

Trzeba to zrobić wcześniej - zjazd nr 41 - Podivin i do Breclavia dojechać zwykłą drogą :!:


Natomiast da się z Breclvia WJECHAĆ na autostradę do Brna :!:
Ostatnio edytowano 19.08.2014 22:22 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2014 22:20

Dziś jechałem. Zawrotka po ok. 8 km. Na stacji/parkingu.
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 19.08.2014 22:22

ołowiany napisał(a):Dziś jechałem. Zawrotka po ok. 8 km. Na stacji/parkingu.


Zawrócili Cię z autostrady?????????? :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2014 22:25

Lednice napisał(a):
ołowiany napisał(a):
Zjazd na Breclav zamknięty.


Do 21 grudnia :!:



Nie da się zjechać na Breclav :!: - zjazd nr 48

Trzeba to zrobić wcześniej - zjazd nr 41 - Podivin i do Breclavia dojechać zwykłą drogą :!:


Natomiast da się z Breclvia WJECHAĆ na autostradę do Brna :!:


Teraz juz będę wiedział o zjeździe 41 :)
adriano41
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 17.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adriano41 » 19.08.2014 22:31

Jeżdżę do Cro od 2000r i tak jak wspomniałem w swoim poprzednim poście ani razu nie stałem w korkach. Mam nadzieję, że szczęście w następnych latach mnie nie opuści. Scenariusz zawsze ten sam....start z Gniezna o godzinie 4 rano w sobotę, potem Jarocin, Milicz, Wrocław (właśnie zawsze Wrocławia się obawiałem ale o godzinie 6.30 w sobotę cisza jak makiem zasiał, a teraz jest już AOW więc luz). Z Wrocławia na Boboszów, Ołomouc, Brno, Mikulov, Wiedeń, Graz, Maribor, Macelj, Zagrzeb. Nocleg mam w Karlovacu i nigdy nie byłem tam później niź o 17.30-18. Nie wiem czy to dobry czas czy nie - raczej staram się bezpiecznie jeździć i ekonomicznie. Z Karlovaca wyjazd około 9-10 rano i na miejscu docelowym jestem w niedzielę około 14-16 (w zależności gdzie jeździłem).
W tym roku wracałem troszkę inaczej tzn w inne dni (siła wyższa). Wyjeżdżałem z Polski 6 sierpnia rano, a wyjechałem z Omisia o 22 w piątek 15 sierpnia. Na granicy cro-slo widziałem ten koreczek na wjazd do cro....nie zazdrościłem.
camelbek1
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 14.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) camelbek1 » 19.08.2014 23:10

Wyjazd do CRO w sobotę 02.08.14 start godz 22 , z południa Polski, miejsce docelowe Makarska żadnych korków na autostradzie.
W Lućko byłem parę minut przed 8.00. Trasa przez Słowację, Węgry.
rudaewa
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rudaewa » 20.08.2014 00:51

A mozecie dac mapke jak te rozkopy ominac pomiedzy Brnem a Mikulov?
A czy to bedzie dobry pomysl jak pojade z Brna E65- 2 na Breclav - 55 potem 45 na Wilfesdorf i na Wiedeń?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 213
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone