Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
miras1
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) miras1 » 18.08.2014 22:15

dids76 napisał(a):
Lednice napisał(a):
lew napisał(a):..największy korek jaki podobno był w tym roku powstał 2.08.2014 autocesta stała od Zagreba do Splitu.
Mój kumpel się nie przejmował podobno i brał wszystkich po prawej stronie pasem awaryjnym


A potem sie obudzil 8)


No qźwa najgorsze że tacy idioci naprawdę istneją :evil: :twisted:
http://milanos.pl/vid-125061-Oto-jak-Po ... bie-w.html

Za takie coś zabrałbym samochód i kazał "z buta" walić do domu :twisted:




To tłumaczy dlaczego w Polsce są autostrady bez pobocza.
miras1
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) miras1 » 18.08.2014 22:17

joe napisał(a):Zgłąszam Czechy kapkę rozkopane :mrgreen:
- pomiędzy Olomouc a Prostejov (jadąc od Olomouc) roboty na pasie , dwa pasy schodzą w jeden na "zakladkę" korek ok. 30 minut
- 15 km przed Mikulov od strony Brna na odcinku 3-4 km zdarta nawierzchnia i dziwne wyryte dziury podłużno poprzeczne na całej drodze , uwaga na zawieszenie - korek 30 minut.
Czyli na Czechy trzeba doliczyć ok. 60 minut przy niesprzyjających okolicznościach :mrgreen:



Jechałeś w ciągu dnia?
joe
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 19.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) joe » 18.08.2014 22:20

miras1 napisał(a):
joe napisał(a):Zgłąszam Czechy kapkę rozkopane :mrgreen:
- pomiędzy Olomouc a Prostejov (jadąc od Olomouc) roboty na pasie , dwa pasy schodzą w jeden na "zakladkę" korek ok. 30 minut
- 15 km przed Mikulov od strony Brna na odcinku 3-4 km zdarta nawierzchnia i dziwne wyryte dziury podłużno poprzeczne na całej drodze , uwaga na zawieszenie - korek 30 minut.
Czyli na Czechy trzeba doliczyć ok. 60 minut przy niesprzyjających okolicznościach :mrgreen:



Jechałeś w ciągu dnia?


Niedzela 17.08 , godz. 20:30 byłem w Olomouc i poleciałem na Prostejov , a tu takie niespodzianki :mrgreen:
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 18.08.2014 22:30

Karas napisał(a):
lew napisał(a):..największy korek jaki podobno był w tym roku powstał 2.08.2014 autocesta stała od Zagreba do Splitu.
Mój kumpel się nie przejmował podobno i brał wszystkich po prawej stronie pasem awaryjym.Dobrze ,że tam się nie wybieram.



masz niezłych znajomych, przekaż wsiokowi, żeby za PL się nie wypuszczał, o ile to nie żart bo ciężko uwierzyć.

Dzięki przekaże ,żeby do PL nie przyjeżdżał; jest Niemcem ,mieszka we Frankfurcie.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 18.08.2014 22:38

miras1 napisał(a):
dids76 napisał(a):
Lednice napisał(a):
lew napisał(a):..największy korek jaki podobno był w tym roku powstał 2.08.2014 autocesta stała od Zagreba do Splitu.
Mój kumpel się nie przejmował podobno i brał wszystkich po prawej stronie pasem awaryjnym


A potem sie obudzil 8)


No qźwa najgorsze że tacy idioci naprawdę istneją :evil: :twisted:
http://milanos.pl/vid-125061-Oto-jak-Po ... bie-w.html

Za takie coś zabrałbym samochód i kazał "z buta" walić do domu :twisted:




To tłumaczy dlaczego w Polsce są autostrady bez pobocza.

Sorry ,nie wiem czy spał,głupio pytać.Nie ma w Polsce takowych autostrad bez pasa awaryjnego. A za takie coś nie zabierają auta. Często natomiast widziałem jak odcholowywują samochody PL za parkowanie, nawet nie wiem czy to nie był twój samochód w ubiegłym roku.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2014 22:41

W Niemczech za taki numer jak jazda pasem awaryjnym jest kika tysiecy eurasow kary i prawo jazdy do odebrania za kilka lat 8)
miras1
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) miras1 » 18.08.2014 22:43

lew napisał(a):
miras1 napisał(a):
dids76 napisał(a):
Lednice napisał(a):
lew napisał(a):..największy korek jaki podobno był w tym roku powstał 2.08.2014 autocesta stała od Zagreba do Splitu.
Mój kumpel się nie przejmował podobno i brał wszystkich po prawej stronie pasem awaryjnym


A potem sie obudzil 8)


No qźwa najgorsze że tacy idioci naprawdę istneją :evil: :twisted:
http://milanos.pl/vid-125061-Oto-jak-Po ... bie-w.html

Za takie coś zabrałbym samochód i kazał "z buta" walić do domu :twisted:




To tłumaczy dlaczego w Polsce są autostrady bez pobocza.

Sorry ,nie wiem czy spał,głupio pytać.Nie ma w Polsce takowych autostrad bez pasa awaryjnego. A za takie coś nie zabierają auta. Często natomiast widziałem jak odcholowywują samochody PL za parkowanie, nawet nie wiem czy to nie był twój samochód w ubiegłym roku.



A4 Katowice - Wrocław taki pierwszy lepszy przykład. Nie mówię, że na całej autostradzie ale są odcinki gdzie tego pasa nie ma.
JerzyM73
zbanowany
Posty: 28
Dołączył(a): 14.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JerzyM73 » 18.08.2014 22:47

miras1 napisał(a):To tłumaczy dlaczego w Polsce są autostrady bez pobocza.

Sorry ,nie wiem czy spał,głupio pytać.Nie ma w Polsce takowych autostrad bez pasa awaryjnego. A za takie coś nie zabierają auta. Często natomiast widziałem jak odcholowywują samochody PL za parkowanie, nawet nie wiem czy to nie był twój samochód w ubiegłym roku.[/quote]


A4 Katowice - Wrocław taki pierwszy lepszy przykład. Nie mówię, że na całej autostradzie ale są odcinki gdzie tego pasa nie ma.[/quote]


Idąc twoim tokiem rozumowania, można powiedzieć, że w Polsce są autostrady bez siatek ogrodzeniowych i zwierzęta mogą spokojnie chodzić po pasach ruchu (A1 - od Głuchowa do Piotrkowa Tryb)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.08.2014 22:51

lew napisał(a):Sorry ,nie wiem czy spał,głupio pytać.Nie ma w Polsce takowych autostrad bez pasa awaryjnego.

Tu się mylisz, bo są :oczko_usmiech: :mrgreen:
lew napisał(a):A za takie coś nie zabierają auta.

Zgoda, z drugiej strony szkoda :wink:

lew napisał(a):Często natomiast widziałem jak odcholowywują samochody PL za parkowanie, nawet nie wiem czy to nie był twój samochód w ubiegłym roku.

Mój na pewno nie, bo w życiu nawet mandatu za złe parkowanie nie dostałem. :oczko_usmiech: :mrgreen:

A z Twojego kolegi to musi być taki Niemiec jak z koziej doopy reisentascha :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 18.08.2014 22:58

Ja również widziałem kierowców w samochodach z literą D na tablicy rejestracyjnej chamsko zachowujących się na chorwackich drogach. Ale jaka była narodowość tych kierowców to nie wiem .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2014 23:28

jara napisał(a):Ja również widziałem kierowców w samochodach z literą D na tablicy rejestracyjnej chamsko zachowujących się na chorwackich drogach. Ale jaka była narodowość tych kierowców to nie wiem .


Spuscili sie ze smyczy i szaleja 8)

Ja cos takiego przezylem w Czechach, po przejechaniu granicy z Niemcami, nagle dotad grzeczni kierowcy baaardzo wypasionych mercedesow i bmw stali sie piratami drogowymi 8)

Ale i tak wiekszosc Niemcow zawsze jedzie zawsze grzecznie, bo tak ich wytresowali grozba drakonskich kar :roll:
Nawet jak kary nie sa drakonskie, to sa grzeczni, sila przyzwyczajenia :wink:


W Austrii, Niemczech, Slowenii
sa jasne przepisy, w razie korka trzeba utworzyc droge ratunkowa w srodku:
Obrazek

Byl o tym watek na forum
uwaga-wazne-droga-ratunkowa-w-austrii-t35669-15.html
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 19.08.2014 00:25

dids76 napisał(a):
lew napisał(a):Sorry ,nie wiem czy spał,głupio pytać.Nie ma w Polsce takowych autostrad bez pasa awaryjnego.

Tu się mylisz, bo są :oczko_usmiech: :mrgreen:
lew napisał(a):A za takie coś nie zabierają auta.

Zgoda, z drugiej strony szkoda :wink:

lew napisał(a):Często natomiast widziałem jak odcholowywują samochody PL za parkowanie, nawet nie wiem czy to nie był twój samochód w ubiegłym roku.

Mój na pewno nie, bo w życiu nawet mandatu za złe parkowanie nie dostałem. :oczko_usmiech: :mrgreen:

A z Twojego kolegi to musi być taki Niemiec jak z koziej doopy reisentascha :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:

Wiem że wstyd się przyznać, być może się mylę ale ten facet był identyczny jak ty, również ten kolega pochodzi z enerdówka, to pewnie ma tak jak ty ,czy ja R1a1 w genotypie, no to pewnie nie jest 100% Niemcem.Na tych terenach 90% ludności tak ma.
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 19.08.2014 01:40

joe napisał(a):- 15 km przed Mikulov od strony Brna na odcinku 3-4 km zdarta nawierzchnia i dziwne wyryte dziury podłużno poprzeczne na całej drodze , uwaga na zawieszenie - korek 30 minut.
Czyli na Czechy trzeba doliczyć ok. 60 minut przy niesprzyjających okolicznościach :mrgreen:


Niestety potwierdzam.
Polecam dostosować prędkość do znaków ograniczających do 30 km/h.
Sporo głębokich dziur zarówno na całej szerokości drogi, jak i 1-2 metrowych.
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 19.08.2014 08:09

Rafal G-ce napisał(a):
joe napisał(a):- 15 km przed Mikulov od strony Brna na odcinku 3-4 km zdarta nawierzchnia i dziwne wyryte dziury podłużno poprzeczne na całej drodze , uwaga na zawieszenie - korek 30 minut.
Czyli na Czechy trzeba doliczyć ok. 60 minut przy niesprzyjających okolicznościach :mrgreen:


Niestety potwierdzam.
Polecam dostosować prędkość do znaków ograniczających do 30 km/h.
Sporo głębokich dziur zarówno na całej szerokości drogi, jak i 1-2 metrowych.



Również jechałem tym wynalazkiem, takich poprzecznych głębokich frezów jeszcze w życiu nie widziałem. Na trasie Brno-Mikulov-Wiedeń newralgicznym punktem jest jeszcze Poysdorf, a raczej światał w tym mieście. W niedzielny wieczór kolona aut człapiących w stronę Wiednia była od Poysdorf do Mikulova!

Dlatego polecam jednak trasę Brno-Breclav-Wiedeń.
sylwi@a@
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwi@a@ » 19.08.2014 08:21

Ja wybaczam Czechom te roboty za te piękne znaki ""przepraszamy musimy to naprawić" z tą ":)" no i na zakończenie "dzięki".
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 212
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone