Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10904
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Kiedy wyjechać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.08.2014 08:26

anksma napisał(a):W tym tygodniu wyjeżdżam do Cro (Pakostane) ale mam dylemat, bo zdania są podzielone co do podróży. Ja uważam że lepiej wyjechać z soboty na niedziele ok 2, 3 rano, bo w niedziele zazwyczaj są puste drogi. przerabiałam taki wyjazd z nad Bałtyku w niedziele ok 9 rano, było super, puste drogi, chyba że za granicą ma to inne przełożenie. I jak wyjedziemy z soboty na niedzielę w nocy to będziemy na miejscu ok godz. 17 i zaznaczam że jedziemy w ciemno, więc musimy szukać kwatery dla 2 osób plus pies (co jest utrudnieniem). Druga opcja wyjazdu to z niedzieli na poniedziałek i albo tez w nocy ok 3, albo ok 24 żeby być bardziej na południe. Tylko jak turnusy zmieniają się w weekendy to obawiam się że będzie mniej miejsc wolnych w poniedziałek, no i drogi będą bardziej zakorkowane bo ludzie do pracy idą, no i te masakryczne tiry :?

jedna i druga opcja dobra, tak strasznie z tymi korkami nie będzie, zestawy ciężarowe również nie są na tyle uciążliwe co na drogach krajowych np u nas, turnusy zmieniają się w weekendy to fakt, ale dla dwóch osób powinnaś znaleźć nocleg, powo
Karczu
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 10.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karczu » 06.08.2014 09:00

Ciekawe jak to będzie w piątek 15... Planuję wyjechać około 17. Ktoś coś może wywróżyć? :D
MaxiJazz22
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaxiJazz22 » 06.08.2014 09:21

Najlepszą metodą by uniknąć korków jest wyjechać w piątek. Oczywiście rano :) Wyjeżdżaliśmy z pod Poznania 04.07. o 4.00 i o 20.30 byłem w Rakovicy niedaleko Plitvic. Oprócz całkiem sporego zatoru w Wiedniu, nie natknęliśmy się na żadne korki, ani na granicy Słoweńsko-Chorwackiej, ani na bramkach autostradowych. Jeśli kto ma taką możliwość, jechać w piątek!
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.08.2014 09:25

MaxiJazz22 napisał(a):Najlepszą metodą by uniknąć korków jest wyjechać w piątek. Oczywiście rano :) Wyjeżdżaliśmy z pod Poznania 04.07. o 4.00 i o 20.30 byłem w Rakovicy niedaleko Plitvic. Oprócz całkiem sporego zatoru w Wiedniu, nie natknęliśmy się na żadne korki, ani na granicy Słoweńsko-Chorwackiej, ani na bramkach autostradowych. Jeśli kto ma taką możliwość, jechać w piątek!


no chyba, że w tym roku w piątek 15-go sierpnia ;)
Bambaryla
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bambaryla » 06.08.2014 09:31

Witam,

Forum przegladam juz od dluzszego czasu, ale dopiero teraz sie zarejestrowalem (przez pierwszym wyjazdem do Cro).
Planujemy wyjechac w sobote 23.08 okolo 5 rano i jechac ta trasa: goo.gl/maps/iZsCM
Zastanawiam sie czy i jakich korkow spodziewac sie korkow w tym terminie i czasie (zwlaszcza w Macelj i Lucko) no i jakie jest Wasze zdanie nt. tej trasy?

Pozdrawiam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7954
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.08.2014 09:46

Bambaryla napisał(a):Witam,

Forum przegladam juz od dluzszego czasu, ale dopiero teraz sie zarejestrowalem (przez pierwszym wyjazdem do Cro).
Planujemy wyjechac w sobote 23.08 okolo 5 rano i jechac ta trasa: goo.gl/maps/iZsCM
Zastanawiam sie czy i jakich korkow spodziewac sie korkow w tym terminie i czasie (zwlaszcza w Macelj i Lucko) no i jakie jest Wasze zdanie nt. tej trasy?

Pozdrawiam


Trasa jak najbardziej OK, w Austrii droga B66 ciekawa widokowo więc w dzień to dobry pomysł :oczko_usmiech:
23.08 już nie powinno być takiego wielkiego ruchu, więc większych korków raczej nie będzie.
Bambaryla
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bambaryla » 06.08.2014 10:02

Trasa jak najbardziej OK, w Austrii droga B66 ciekawa widokowo więc w dzień to dobry pomysł :oczko_usmiech:
23.08 już nie powinno być takiego wielkiego ruchu, więc większych korków raczej nie będzie.


Wielkie dzieki Mariusz. Po cichu liczylem na Twoja odpowiedz :D Pozdrawiam!
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 06.08.2014 10:45

Polecam Ci tylko drobną zmianę i pojechać za Brnem na Bratysławę i odbić na Breclav.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.08.2014 10:46

jackuc napisał(a):Polecam Ci tylko drobną zmianę i pojechać za Brnem na Bratysławę i odbić na Breclav.

Czy to rzeczywiście dobra opcja? W czym lepsza od tej pierwszej?
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 06.08.2014 10:52

Wracałem w tym roku w czerwcu omyłkowo przez Mikulov i uważam go za gorszy fragment niż przez Breclav (były dodatkowo duże korki aż daleko za Poysdorf) . A tak tniesz dalej autostradą i poza krótkim gorszym odcinkiem przy Breclav potem jest naprawdę ok.

Polecam przejechać i tak i tak aby wyrobić sobie swoją opinię. Nie upieram się, ale dla mnie lepiej nach Breclav :boss:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.08.2014 11:05

Jadąc przez Breclav gdzie tam na granicy można kupić austriacką winietę?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7954
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.08.2014 11:06

Bocian napisał(a):Jadąc przez Breclav gdzie tam na granicy można kupić austriacką winietę?


w tym samym miejscu jak gdy jedziesz przez Mikulov :wink:
Prze Wielfersdorf obie te trasy się łączą.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.08.2014 11:07

dids76 napisał(a):
Bocian napisał(a):Jadąc przez Breclav gdzie tam na granicy można kupić austriacką winietę?


w tym samym miejscu jak gdy jedziesz przez Mikulov :wink:
Prze Wielfersdorf obie te trasy się łączą.

Jak jadę przez Mikulov to kupuję w Mikulovie :) :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7954
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.08.2014 11:08

Jeździłem obiema trasami, tu taki moje porównanie :oczko_usmiech:
Według mnie, porównanie czasu przejazdu "w granicach błędu statystycznego" (chyba że trafisz na korek w Poysdorf):oczko_usmiech:
Przez Breclav masz więcej autostrady (ale betonowej z bardzo wybitym lewym pasem) i lepsza droga po stronie austriackiej, trzeba natomiast przejechać przez miasto Brclav.
Przez Mikulov cały czas asfalt, nawet jak się skończy dwupasmowa droga to spokojnie można ok 100km/h jechać. Więcej wiosek i miasteczek w Austrii + korkujące się światła w Poysdorf.
Ostatnie wyjazdy do Cro jechałem przez Mikulov, powrót przez Breclav :oczko_usmiech:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7954
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.08.2014 11:10

Bocian napisał(a):
dids76 napisał(a):
Bocian napisał(a):Jadąc przez Breclav gdzie tam na granicy można kupić austriacką winietę?


w tym samym miejscu jak gdy jedziesz przez Mikulov :wink:
Prze Wielfersdorf obie te trasy się łączą.

Jak jadę przez Mikulov to kupuję w Mikulovie :) :)

Bo Ty strasznie rozrzutny jesteś :oczko_usmiech:
Najlepiej kupować na OMV w Wielfersdorf, czyli tutaj:
http://goo.gl/maps/rZrpt
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 201
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone