Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.08.2014 07:42

dids76 napisał(a):
meleczek napisał(a):Czy wyjazd z Cro ( Zadar) do Polski Sobota wieczór godz.18,19 to dobry pomysł :oops: czy raczej nie? :D


Na pewno lepszy niż w sobotę rano :wink:


Rok temu jakoś tak dziwnie wyszło, ze wyjechaliśmy z cro w niedzielę po śniadanku a staliśmy jedynie może z 30 minut do granicy ze Słowenia. Po 20 sierpnia
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.08.2014 07:46

malczykos napisał(a):
wieza napisał(a):to pytanie o której być na słoweni żeby korki ominąc i o jakiej orze wiechac do chorwacji żeby nie stać w korkach na autostradzie. może dużym plusem będzie ze wyjezdzam 15 sierpnia po południu planowany wyjazd 17,. 15 jest u nas świetem ale tylko u nas.. wiec mam złe przeczucie a to się wiąże zawsze z tym że mam racje :(


W ubieglym roku tez tak myslelismy i bylismy w bledzie. Korki byly ogromne poczawszy od Slowenii przes granice, bramki i zatory na autostradzie w Cro. Nie wspominajac juz o ilosci turystow na stacjach benzynowych czy parkingach.


Rok temu wyjęzdzaliśmy ostatniego dnia roboczego przed tym świetem, ruch był duży, koras z 20-30 minut w kolejce po kupno winietki w Czechach na tej pierwszej stacji (teraz tą chcę wiec kupić np w PZMOT) a później z 30 minut do granicy z Chorwacją. A koło Zagrzebia ciasno ale bez korków. Koło Baski na Krk około 8 rano a wyjazd z Torunia po 14. Zasadniczo bez odpoczywania, 1 jedzenie i z 3 sikania
bidziaq
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bidziaq » 04.08.2014 08:40

Wyjeżdżam w piątek wieczorem ze śląska, teoretycznie pojadę przez CZ, A, SLO. Google maps pokazuje że będę na granicy A-SLO około 2 w nocy, od siebie dodaje z 2h i nie chcę omijać autostrady. Czyli licząc że będę tam koło 4 nad ranem w sobote, trafię w najgorszą masakrę ?
Alternatywą jest Słowacja-Węgry tak jak w zeszłym roku, podpowiecie co robić ? :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2014 10:05

Jeśli będziesz na bramkach Lucko przed 6 rano to będzie ok.
meleczek
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 30.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) meleczek » 04.08.2014 10:24

bidziaq napisał(a):Wyjeżdżam w piątek wieczorem ze śląska, teoretycznie pojadę przez CZ, A, SLO. Google maps pokazuje że będę na granicy A-SLO około 2 w nocy, od siebie dodaje z 2h i nie chcę omijać autostrady. Czyli licząc że będę tam koło 4 nad ranem w sobote, trafię w najgorszą masakrę ?
Alternatywą jest Słowacja-Węgry tak jak w zeszłym roku, podpowiecie co robić ? :mrgreen:


Ja też planuje wyjazd ok 18 w ten piątek z Siewierza i mam nadzieję ze tez nie wpadne w korki :D
bidziaq
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bidziaq » 04.08.2014 10:29

meleczek napisał(a):
Ja też planuje wyjazd ok 18 w ten piątek z Siewierza i mam nadzieję ze tez nie wpadne w korki :D


Ja startuje między 19-20 z Sosnowca :)
KarolinaDe
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarolinaDe » 04.08.2014 11:54

ja planuję wyjazd w piątek koło 14 z Warszawy, jedziemy 60 km przed Zadar. Myślicie, że uda się ominąć korki?

planujemy jechać tą trasą: https://maps.google.pl/maps?saddr=Warsz ... =1&t=m&z=6

ale czy ta nie będzie szybsza? https://maps.google.pl/maps?saddr=Warsz ... 4&t=m&z=10
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 04.08.2014 12:37

a my też mamy nadzieję, bo startujemy w czwartek ;-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2014 12:49

KarolinaDe napisał(a):ja planuję wyjazd w piątek koło 14 z Warszawy, jedziemy 60 km przed Zadar. Myślicie, że uda się ominąć korki?

planujemy jechać tą trasą: https://maps.google.pl/maps?saddr=Warsz ... =1&t=m&z=6

ale czy ta nie będzie szybsza? https://maps.google.pl/maps?saddr=Warsz ... 4&t=m&z=10



Będziecie w sobotę na granicy w Macelj i koło Zagrzebia, korki raczej nieuniknione :?

A może tak pojechać :?:
http://tiny.pl/qs51j

Omijacie najbardziej korkogenne miejsca, czas ten sam :roll:
Materacu
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Materacu » 04.08.2014 12:50

Karolina - my jedziemy ok 16 z Warszawy i niestety liczymy się z korkami, mamy spisane objazdy, mamy CB radio i będziemy pytać po drodze - dwa lata temu to się sprawdziło.
czuszka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 10.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) czuszka » 04.08.2014 12:53

manewr napisał(a):Jeśli będziesz na bramkach Lucko przed 6 rano to będzie ok.

raczej nie. korek o 6-tej rano na autostradzie w Słowenii stał masakryczny 2 tygodnie temu. widać ze ludzie stali już co najmniej godzinę. a gdzie jeszcze do Lucko dojechać!
KarolinaDe
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarolinaDe » 04.08.2014 13:01

Materacu napisał(a):Karolina - my jedziemy ok 16 z Warszawy i niestety liczymy się z korkami, mamy spisane objazdy, mamy CB radio i będziemy pytać po drodze - dwa lata temu to się sprawdziło.


miałam nie brać CB, ale chyba trzeba. ja też liczę się z korkami, ale liczyłam, że jak będziemy z samego rana w Chorwacji to postoimy w korkach, ale chociaż nie 20-km :)
może gdzieś spotkamy się na trasie - byłoby łatwiej :) my jedziemy pierwszy raz, więc zero doświadczenia, tylko co z forum wyczytałam i siedzę teraz i wszystko spisuję.
Materacu
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Materacu » 04.08.2014 13:05

KarolinaDe napisał(a):
Materacu napisał(a):Karolina - my jedziemy ok 16 z Warszawy i niestety liczymy się z korkami, mamy spisane objazdy, mamy CB radio i będziemy pytać po drodze - dwa lata temu to się sprawdziło.


miałam nie brać CB, ale chyba trzeba. ja też liczę się z korkami, ale liczyłam, że jak będziemy z samego rana w Chorwacji to postoimy w korkach, ale chociaż nie 20-km :)
może gdzieś spotkamy się na trasie - byłoby łatwiej :)


Też o tym pomyślałem, ale nie wiem jak ta moja 16 będzie wyglądała w praniu - jedziemy na 3 samochody, więc zebrać się może być ciężko - chociaż sama podróż to już dyscyplina 100% - jedno sikanie na każde 500 km :D
CB to podstawa, coś tam w Austrii mówili, że nie wolno (nie można mieć antyradarów i niektórzy rozciągali to na CB) ale jeździłem i nie chowałem anteny i był spokój. CB jest o tyle lepsze, że ... jest bezpłatne. Alternatywą jest google maps i stałe monitorowanie ruchu, ale ta opcja tylko dla bogaczy, których stać na opłacenie transferu danych :D
KarolinaDe
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarolinaDe » 04.08.2014 13:09

Materacu napisał(a):
KarolinaDe napisał(a):
Materacu napisał(a):Karolina - my jedziemy ok 16 z Warszawy i niestety liczymy się z korkami, mamy spisane objazdy, mamy CB radio i będziemy pytać po drodze - dwa lata temu to się sprawdziło.


miałam nie brać CB, ale chyba trzeba. ja też liczę się z korkami, ale liczyłam, że jak będziemy z samego rana w Chorwacji to postoimy w korkach, ale chociaż nie 20-km :)
może gdzieś spotkamy się na trasie - byłoby łatwiej :)


Też o tym pomyślałem, ale nie wiem jak ta moja 16 będzie wyglądała w praniu - jedziemy na 3 samochody, więc zebrać się może być ciężko - chociaż sama podróż to już dyscyplina 100% - jedno sikanie na każde 500 km :D
CB to podstawa, coś tam w Austrii mówili, że nie wolno (nie można mieć antyradarów i niektórzy rozciągali to na CB) ale jeździłem i nie chowałem anteny i był spokój. CB jest o tyle lepsze, że ... jest bezpłatne. Alternatywą jest google maps i stałe monitorowanie ruchu, ale ta opcja tylko dla bogaczy, których stać na opłacenie transferu danych :D


no u nas ta 14 to na 99%, po drodze na żarcie i sikanie planujemy trochę częściej, więc jest szansa, że się spotkamy :D
bogaczem nie jestem, więc opłacanie transferu odpada - zostaje CB :)
A jak macie rozpisane ewentualne objazdy?
Materacu
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Materacu » 04.08.2014 13:18

no u nas ta 14 to na 99%, po drodze na żarcie i sikanie planujemy trochę częściej, więc jest szansa, że się spotkamy :D
bogaczem nie jestem, więc opłacanie transferu odpada - zostaje CB :)
A jak macie rozpisane ewentualne objazdy?[/quote]

Generalnie mamy do tego oddelegowaną jedną osobę, ale na bank nie da się przewidzieć wszystkich korków. Po to właśnie radio, jesteśmy elastyczni, trasę chcemy zrobić "na raz", bez noclegów, więc jak nas zaskoczy jakiś korek, to kierowcy będą mogli się zmienić, odpocząć. Dwa lata temu jechaliśmy piękną trasą przez góry, z przejściem granicznym z CRO w postaci budki dróżnika, trafiliśy tam właśnie dzięki CB i poradom innych użytkowników drogi :)
Trochę wam zazdroszczę wyjazdu o 14, dobra godzina, my się niestety nie zbierzemy :/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 198
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone