Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janos
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) janos » 02.08.2021 23:19

roman6 napisał(a):
Freddie napisał(a):
roman6 napisał(a):Tylko szkoda że nie ma kamer na przejściach granicznych. Dużo by pomogły.

Chorwackie przejścia są w aplikacji Croatia Traffic Info – HAK
Wchodzisz w Webcams > Granicni Prijelazi i wybierasz przejście graniczne oraz w którą stronę kamera

No tak tylko tam nie ma kamer na przejście w Letenye-Gorican.

No właśnie. Chętnie dorwalbym stronkę z kamerką z tego przejścia. Inna sprawa że w Letenye można przekroczyć granicę starym przejściem.
aleksandra1973
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.11.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 03.08.2021 07:29

Hej,
Juz wiem, ze od strony HR najlepiej zjechać zjazdem Đurmanec i kierowac sie na przejscie Cvetil ale mam pytanie gdzie w takim przyoadku kupic winiety na SLO?
Rafik89
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 01.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafik89 » 03.08.2021 07:57

Jeśli chcesz jechać na Cvetlin to chyba po to by ominąć autostradę w Słowenii, po co więc kupować winietę?
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 03.08.2021 08:16

Rafik89 napisał(a):Jeśli chcesz jechać na Cvetlin to chyba po to by ominąć autostradę w Słowenii, po co więc kupować winietę?


Niekoniecznie. Mozna wrocic na autostrade przed Ptujem.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 03.08.2021 15:44

^^ Pytanie tylko - po co?
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 03.08.2021 16:57

Marsallah napisał(a):^^ Pytanie tylko - po co?

Jak ktoś ma winietę to czemu nie....
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 04.08.2021 07:35

^^
Nie wyobrażam sobie, że ktoś kupuje słoweńską winietę, nie planując jechać przez przejście w Macelj.
Zwlaszcza, że winiety na Słowację są tygodniowe, więc jeśli już ktoś je kupuje, to oddzielnie na przejazd tu i tam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2021 07:42

Marsallah napisał(a):^^

Zwlaszcza, że winiety na Słowację są tygodniowe, więc jeśli już ktoś je kupuje, to oddzielnie na przejazd tu i tam.

Słowacka wineta jest 10 dniowa
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.08.2021 07:48

manewr napisał(a):
Marsallah napisał(a):^^

Zwlaszcza, że winiety na Słowację są tygodniowe, więc jeśli już ktoś je kupuje, to oddzielnie na przejazd tu i tam.

Słowacka wineta jest 10 dniowa

To tylko drobna pomyłka Marsallah, Słowacji, ze Słowenią, jak prezydent US.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 04.08.2021 08:46

^^
Yup, mea culpa. O słoweńskie chodziło mi, ofkors :))
Profeta
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 12.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Profeta » 07.08.2021 23:15

Szanowni Znawcy tematu ... :)
Planuję we wtorek przekroczyć granicę Słoweńsko - Chorwacką około godziny 0930 - 1000. Bazując na Waszym doświadczeniu jechać na Macelj czy od razu gnać na Cvetlin? I czy przejście w Cvetlin jest czynne?
Pozdrawiam serdecznie
KOMENTARZ MODERACJI
KOMENTARZ MODERACJI:
Post przeniesiony - nie był meldunkiem z trasy.

Kechebet
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 594
Dołączył(a): 20.12.2015
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kechebet » 08.08.2021 10:54

14.08 rano będziemy przekraczać granicę w Vinica i dalej do Gradac. Jak tak czytam o tych zakorkowanych autostradach w Chorwacji, to chyba wybierzemy "zwykłe" drogi.
Freddie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 08.08.2021 12:04

Cvetlin czynny, choć wszystkie mapy (ja sprawdzałem Google, Waze, Automapa) wykazują, że zamknięte i nie chcą tamtędy prowadzić.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 08.08.2021 14:15

Freddie napisał(a):Cvetlin czynny, choć wszystkie mapy (ja sprawdzałem Google, Waze, Automapa) wykazują, że zamknięte i nie chcą tamtędy prowadzić.

Przed chwilą sprawdziłem trasę do Cvetlin z pd.-zach. Polski w waze. Trasa prowadzi od strony Ptuj bez utrudnień przez przejście graniczne do Cvetlina.
szj
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 16.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) szj » 10.08.2021 01:24

Marsallah napisał(a):^^
Nie wyobrażam sobie, że ktoś kupuje słoweńską winietę, nie planując jechać przez przejście w Macelj.
Zwlaszcza, że winiety na Słowację są tygodniowe, więc jeśli już ktoś je kupuje, to oddzielnie na przejazd tu i tam.


Słoweńska winieta (bo o takiej jak rozumiem była cała wypowiedź) 30-dniowa kosztuje tyle co dwie 7-dniowe, więc ja akurat kupuję 30-dniową na wjeździe do Austrii u "Kramera" i mam z głowy w obie strony.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 709
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone