Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 26.07.2021 22:05

Lawliet napisał(a):Do bardziej doświadczonych cormaniaków. Jak dużych korków w stronę wybrzeża mogę się spodziewać na granicach i na Lućko jadąc pt/sob w pierwszy weekend września?

Nie powinno być żadnych.
Ale przecież jak sprawdzisz,że są, to wjedź na autostradę węzeł dalej, co za problem?
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 26.07.2021 23:58

Kilka słów ode mnie. Podróż do raju w dniu 16.07. (piątek), wuj Google pokazywał korek +1h29min. przez Macelj, zatem zdecydowałem się pojechać przez Cvetlin, gdzie nawigacja pokazywała +20 minut. Będąc na granicy ok. 12:30 wyjechałem z niej ok. 14:10. Pozdrowienia dla chorwackiego pogranicznika, który ze skrupulatnością i starannością zegarmistrza skanował wszystkie dowody oraz paszporty covidowe. Dziś (poniedziałek), w drodze powrotnej, wujaszek pokazywał jedynie 29 minut więcej przez Macelj, zatem wybrałem się tą drogą. Niestety będąc na granicy o 11:05, wyjechałem z niej o 12:10. Tym razem Słoweniec miał nieco mniejszy zapał do pracy, niż Jego chorwacki kolega przed kiloma dniami, gdyż zeskanował jedynie 4 z 6 dowodów, które przekazałem do kontroli. No cóż, długość korka i czas oczekiwania w mapie google, w obu przypadkach nijak ma się do rzeczywistości. Byłem za to w lepszej sytuacji od "nieszczęśników", lub "szczęściarzy", którzy rozpoczynali urlop i podąrzali dzisiaj w stronę Jadranu, bo na Lućko ich tak ścisnęło, że kolejka do bramek sięgała hoho, sporo przed węzeł Lućko na A3 (nie mylić z bramkami na A1), więc tak na oko z 4-5 kilometrów, a wjazd do Chorwacji w Macelj upiększony 2 kilometrowym korkiem na przejściu + dużo dłuższy korek (jakieś 4 km.), spowodowany autostradową kraksą, zaraz przed przejściem.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 27.07.2021 06:12

Marsallah napisał(a):Ale przecież jak sprawdzisz,że są, to wjedź na autostradę węzeł dalej, co za problem?


Żaden, ale najpierw musiałbym z niej zjechać. Pytam ponieważ chcę wiedzieć czego mogę sie spodziewać, ajde :papa: :hut:
KajaCz
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 13.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) KajaCz » 27.07.2021 08:31

Dzień dobry, w niedzielę wyruszamy do Cro. Czy przejście graniczne w Cvetlin jest otwarte? Słyszałam różne pogłoski, że nie można tam przekraczać obecnie granicy. Wiem, że tutaj dowiem się prawdy Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.07.2021 08:37

KajaCz napisał(a):Dzień dobry, w niedzielę wyruszamy do Cro. Czy przejście graniczne w Cvetlin jest otwarte? Słyszałam różne pogłoski, że nie można tam przekraczać obecnie granicy. Wiem, że tutaj dowiem się prawdy Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Otwarte
KajaCz
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 13.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) KajaCz » 27.07.2021 18:21

Dziękuję ☺️
tyger
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyger » 28.07.2021 21:50

Witam prosze o info czy jechać przez Brecalav czy Mikulow ??? Będe jechał od strony Gliwic.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 28.07.2021 23:07

Przez Mikulov całkiem spokojnie - ja jechałem w nocy do Cro i w dzień do PL.
bracik001
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1840
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bracik001 » 29.07.2021 08:54

Witam,
Czy ktoś wie dlaczego GM nie pozwala wytyczyć trasy prze przejście Gradišče/Cvetlin? Chciałem sobie zapisać trasę alternatywną w telefonie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.07.2021 12:16

bracik001 napisał(a):Witam,
Czy ktoś wie dlaczego GM nie pozwala wytyczyć trasy prze przejście Gradišče/Cvetlin? Chciałem sobie zapisać trasę alternatywną w telefonie.

Od jakiegoś czasu GM nie wytycza tamtędy trasy. Jechać można.
Freddie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 29.07.2021 12:40

dids76 napisał(a):
bracik001 napisał(a):Witam,
Czy ktoś wie dlaczego GM nie pozwala wytyczyć trasy prze przejście Gradišče/Cvetlin? Chciałem sobie zapisać trasę alternatywną w telefonie.

Od jakiegoś czasu GM nie wytycza tamtędy trasy. Jechać można.

Cvetlin czynne. Co ciekawe ani Waze ani AutoMapa EU też mnie nie chciały tamtędy prowadzić. Następne czynne na wschód jest przejście w Zavrč (kierunek Varaždin).

Nie polecam próbować przejścia pomiędzy nimi (między Cvetin i Zavrc) bodajże przy miejscowości Paradiž. Jest to małe lokalne przejście i przynajmniej w ciągu dnia stoi przed dojazdem radiowóz i policjant tlumaczy, że tylko dla miejscowych i każe zawracać. Obie nawigacje mnie tamtędy kierowały z uporem maniaka. Podobno w nocy nikt nie stoi i da radę przejechać.
rekordarek
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekordarek » 30.07.2021 19:47

Pilne pytanie do osób podróżujących z cro do PL w soboty - czy wyjazd z cro wieczorem (ok godz 21) robi różnicę w nasileniu ruchu i w krytycznych miejscach typu Lučko i Macelj w stosunku do wyjazdu porannego? Pierwszy raz mam mozliwosc wyjazdu wieczornego, stąd pytanie
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.07.2021 19:59

Zawsze wyjeżdżam ok godz 15,17. Na Lucko ok 21 i później i jest luz.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3150
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 30.07.2021 20:04

Jeżeli chcesz pojawić się na granicy o 21, to zasadniczo możesz spodziewać się sporego ruchu. Im późniejsza godzina, tym ruch mniejszy. Jednak reguły nie ma - my jechaliśmy w środku tygodnia i na granicy spędziliśmy urocze dwie godziny.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 30.07.2021 20:08

rekordarek napisał(a):Pilne pytanie do osób podróżujących z cro do PL w soboty - czy wyjazd z cro wieczorem (ok godz 21) robi różnicę w nasileniu ruchu i w krytycznych miejscach typu Lučko i Macelj w stosunku do wyjazdu porannego? Pierwszy raz mam mozliwosc wyjazdu wieczornego, stąd pytanie


Tam już po południu robi się luźniej. 3 czy 4 razy jechałem przez Lućko w soboty pomiędzy 16tą a 20tą i zawsze było w miarę spokojnie, chociaż w ciągu dnia GM pokazywało korki.

Macelj omijam szerokim łukiem i tak też radzę - bezstresowo przez Węgry.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 706
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone