Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 17.07.2021 20:27

Nie stałeś nigdy w korku do Cro? Fantasta czy szczęściarz turysta z Pudelka? A może takie 1-2 h stania w szczerym polu to pikuś? Brno Mikulov Lucko,Wiedeń, granice ,tunele? Zadnych ulew i wypadków czy wiatru ? W 1998 tez nie było korków. Ale wiekszość z forum była wtedy w szkole albo w planach.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 17.07.2021 21:08

kropi napisał(a):A co do Cvetlina, też mi podpadł w tym roku - zwykle przejazd na bieżąco, a tu 2h20 stania na wjeździe, w sumie nie wiadomo dlaczego. Tyle dobrze, że w nocy i upału nie było. No i asfalt zrobili od strony Słowenii, można na wrotkach jechać :mrgreen:


Hmm, albo GER/AUT rzucili się nad Adriatyk, albo wiedzo "coś" więcej i na szybko chcą skorzystać, bo za chwilę ban na wyjazdy.
Dzisiaj Macelj, Gorican, Lucko, A1/A6 do Bosiljevo (ale także okolice Villach) na mapach w kolorach red. Może wakacje... ;)
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 17.07.2021 21:12

Dziś był korek w Czechach na Ołomuncu.
W cro w 2019 jechałem całą drogę spokojnie przy dużym ruchu i nagle stop. 45 minut stania w pełnym słońcu bo stłuczka w tunelu - który został na tyle zamknięty.
Na to nic się nie poradzi.
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 17.07.2021 21:16

robertms napisał(a):Hmm, albo GER/AUT rzucili się nad Adriatyk, albo wiedzo "coś" więcej i na szybko chcą skorzystać, bo za chwilę ban na wyjazdy.
Dzisiaj Macelj, Gorican, Lucko, A1/A6 do Bosiljevo (ale także okolice Villach) na mapach w kolorach red. Może wakacje... ;)


W DE cześć landów zaczyna wakacje.
Skoro wszyscy pitolą o zwiększeniu ilości pozytywów covid to może coś jest w tym szybkim skorzystaniu z chwili wolności
kombiak
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 14.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kombiak » 18.07.2021 12:14

Dzień dobry, dziś w południe ( niedziela ) mapy gugla pokazują znacznie większy korek na Macieju niż na Cvetlinie :
cvetlin.jpg

maciej.jpg


Z kolej Hak "mówi" coś odwrotnego :
hak.jpg


Komu wierzyć, jedynce, tefałenowi czy polsatowi ? :D
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 18.07.2021 12:56

Długość kolejki nie zawsze przekłada się na czas oczekiwania. Na małych przejściach jest 1 okienko i jak się przytka, stoją wszyscy. Nasza kolejka po prostu stała przez kilkadziesiąt minut, przejście było widoczne, tylko że nie szło do przodu.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 20.07.2021 21:34

Czy ktoś w ostatnim czasie przerabiał wariant przez BiH, mniej autostrad,a na Pljesacz wychodzi około 300 km mniej.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 20.07.2021 21:44

pawelh napisał(a):Czy ktoś w ostatnim czasie przerabiał wariant przez BiH, mniej autostrad,a na Pljesacz wychodzi około 300 km mniej.


Nie wiem skąd jedziesz, ale z Rzeszowa mapy google pokazują mi przez Sarajewo 60 km mniej i dwie godziny dłużej.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 21.07.2021 08:02

Faktycznie z wizytą w Sarajewie wychodzi około 100 km, ale jedziemy w piątek i zakładam,że ta trasa jest pusta jak i przejścia,czy bramki(chyba 1 pod Sarajewem)
Chodziło mi bardziej o aspekt covidowy, czyli wjazd do Cro z BiH, ale chyba dużo kombinacji więc trasa tradycyjna.
Drogaa faktycznie przez Rzeszów, Barwinek....,jechałem przed tygodniem i sporo remontów przed Preszowem oraz przed Miszkolcem.
Pozdrawiam
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 26.07.2021 06:47

Do bardziej doświadczonych cormaniaków. Jak dużych korków w stronę wybrzeża mogę się spodziewać na granicach i na Lućko jadąc pt/sob w pierwszy weekend września?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.07.2021 07:52

pawelh napisał(a):Faktycznie z wizytą w Sarajewie wychodzi około 100 km, ale jedziemy w piątek i zakładam,że ta trasa jest pusta jak i przejścia,czy bramki(chyba 1 pod Sarajewem)

A jechałeś tamtędy kiedyś w piątek? Ja jechałem 2x i takiego ruchu to się nie spodziewałem. Na autostradzie pośpieszysz, ale reszta zdecydowanie nie. Do tego pogranicznicy serbsko-bośniaccy lubią być skrupulatni.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.07.2021 07:54

Lawliet napisał(a):Do bardziej doświadczonych cormaniaków. Jak dużych korków w stronę wybrzeża mogę się spodziewać na granicach i na Lućko jadąc pt/sob w pierwszy weekend września?


Wszystko w tym momencie zależy od obostrzeń. A reszta... Jechałem kilka razy na początku września i korki nie były duże.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 26.07.2021 11:00

Ale jednak jakieś tam były. W sezonie nawet bym nie myślał o jeździe pt/sb, ale wrzesień to juz inna bajka. Pytanie czy to drobne spowolnienia, czy godzinne stania przy bramkach?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.07.2021 15:16

Drobne spowolnienia to były, do kilku minut.

(Nie wiem gdzie jazda, bo GP Kaśtel na Istrię potrafił się we wrześniu zakorkować na godzinę).
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 26.07.2021 20:45

CZ > SK > HU > SLO > Cro, Dalmacja. Istria jeszcze nie w tym roku :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 705
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone