Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 24.08.2021 17:10

Shumi napisał(a):Dzięki, podejrzewam że faktycznie mapa jest z jakichś przyczyn zmanipulowana.
Widzę jeszcze ew. opcje na przejście w Dobovec pri Rogatcu, chociaż nie wiem czy jest 24h (?)


Podepnę się pod posta.
W czwartek będę wracał do kraju ale jeszcze nie wiem czy wyruszę rano czy po południu. Patrząc od paru dni na to co dzieje się w Macelj, to chyba pojadę objazdem prze Rogatec. Winietę słoweńską mam, więc będę się wbijał na autostradę w Ptuju. Nawigacja raz pokazuje mi przekraczanie granicy raz w Dobovec przy Rogatec a raz w samym Rogatec. Czy oba te przejścia są czynne całą dobę, czy są czynne dla ruchu turystycznego i czy ma to jakieś większe, w którym z tych dwóch miejsc będę przekraczał granicę?
Kuba777
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 23.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuba777 » 27.08.2021 17:52

Mój najgorszy powrót z CRO a dopiero Zagrzeb minąłem.
Wyjazd dziś (piątek) o 9:30 z Mali Lošinj. Oczekiwanie na prom na KRK około 1,5h (byłoby dłużej ale Chorwaci podstawili dodatkowy kurs).
Przejazd przez KRK ponad 2h, korek od Malinskiej do mostu - chyba był jakiś wypadek bo 4 karetki mijały mnie w korku.
Przejazd od Rijeki do Karlovaca płynnie, od Karlovaca do Lucko korek, czas przejazdu około 1h. Bramki w Lucko karciane w 20 minut. Do obu typów bramek czas oczekiwania podobny.

Na ten moment 330 km w 7 godzin. A jeszcze granica CRO/SLO przede mną ;)
2rotor
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.08.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2rotor » 27.08.2021 19:44

bojka napisał(a):Jesteśmy dzisiaj w trasie. Powrót z Hvar. Płynęliśmy promem z Stari Grad do Split o 7:45. Ruch jest bardzo wzmożony, aktualnie stoimy w korku do Lucka, zaczęło się przytykać na 27km przed…
Pozdrowienia dla wszystkich stojących z nami w korkach :)


Ja wracałem wczoraj i byłem zdziwiony że tyle aut na autostradzie. 3 lata temu jak byłem nie pamiętam żeby były takie korki. Dobrze że zjechałem na drogę bezpłatna bo kiedy ludzie stali w korku ja wcinałem już pizzę w Ptuju.
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 27.08.2021 22:15

Też jechałem wczoraj z założenia turystycznie bo omijałem autostrady w większości . Na początku zaczeły mnie dziwic komunikaty w HR2 o korkach. Miałem wjechać w Karlovać - ale jak zobaczyłem korki na Lućko to pojechałem na Jastrebarsko.
Zaplanowany miałem Durmanec, ale sama nawi już mi podpowiadała aby zjechać wczesniej na Krapinę.
Na przejściu w Rogatec odprawa od ręki. Zdziwiłem się w Sentilj bo tam było 15min czekania. Chyba ludzie uciekali z autostrady bo tam był armagedon według googla.
Nie spodziewałem się w czwartek takiego ruchu więc jak ktoś ma wracać w ten weekend to proponuje dodać sporo czasu w swoich planach i szukać tras alternatywnych. Chyba, że już wszyscy wyjechali z HR :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.08.2021 03:17

Wczoraj Lučko i inne miejsca korkowały się, bo ludziska jeszcze wybywają na ostatni weekend.
Przy przejeździe przez Zagreb w stronę centrum, po drugiej stronie na Slavonskiej aveniji widzieliśmy korek na kilkanaście km.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 28.08.2021 09:41

Po wjeździe do Włoch stwierdziliśmy, chorwackie korki to lajcik w porównaniu z ruchem na włoskich autostradach. Wczoraj korki o obie strony na trasie Bolonia-Florencja każdy ponad 30 km.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.08.2021 13:56

Dziś w południe korek przed Sv.Rokiem w stronę Zagrzebia jakieś 15km spowolnienia. W zasadzie z niczego, bo ani wypadku, ani wiatru, chyba że racjonują przejazd tunelem.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 30.08.2021 12:19

Trasa powrotna wczoraj w niedzielę 29.08.21.
Wyjazd z Crveni Vrh (północna Istria) o godz. 08:00. Przejazd przez granicę CRO/SLO przez Plovanija. Nawigacja google maps podała mi info, że jadąc tradycyjnie na Dragoniję pojadę 27 min dłużej i skorzystałem z bocznego przejścia, bez kolejki. Nikt mnie nie kontrolował. Kolejne przejście SLO/AUT. Nawigacja google maps podała mi kolejny raz info, że jak pojadę przez boczne przejście graniczne Sentilj zyskam 32 minuty. Tak zrobiłem i na przejściu Sentilj nie było korka (przejeżdżałem ok. 11:30) i nikt mnie nie kontrolował. Faktycznie gdybym jechał tradycyjnym przejściem przez Spielfeld stałbym w ok. 2 km korku. Jadąc równoległą drogą widziałem ten "piękny" korek na górze na autostradzie.
Dojechałem do Katowic o godz. 18:00. W sumie 10h jazdy, w tym przerwa na tankowanie i przerwa na obiad. Dzięki google maps byłem 1h szybciej w domu. Polecam z niej korzystać.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.09.2021 19:57

Dziś po południu na Karawanken w stronę Austrii 9km korka; zblokowana również równoległa darmowa, trzecia opcja - droga lokalna - była zablokowana przez Policję.
Ale dobrze, że coś tam dłubią i może w końcu się to rozładuje.
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 484
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 08.09.2021 20:58

Witam.
Karawanke można objechac przez Loiblpass(nie dla Kamperów,widziałem jak Celnicy zawracali ich z powrotem).
Zawsze tak wracam i nigdy nie było więcej niż Dwa -Trzy samochody
jankowski-uno
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 08.06.2009
Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) jankowski-uno » 20.10.2021 15:47

Witam, może jechał ktoś na dniach , mam zamiar wyjechać na piątkowy wieczór z Łodzi przez Czechy , Austrię , Słowenię w okolice Zadaru. jak wyglądają granice?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 20.10.2021 15:58

jankowski-uno napisał(a):Witam, może jechał ktoś na dniach , mam zamiar wyjechać na piątkowy wieczór z Łodzi przez Czechy , Austrię , Słowenię w okolice Zadaru. jak wyglądają granice?

Pewnie tak jak zawsze po sezonie czyli spokojnie ;)
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 05.12.2021 19:55

Natknąłem się na artykuł z maja 2021 więc "stosunkowo" świeży, z którego wynika że Chorwacja powinna wejść do Schengen z początkiem 2022roku.

https://polskicaravaning.pl/dzial/242-p ... ngen,55296

Czy jest tu ktoś dysponujący jakąś dokładniejszą wiedzą w tym temacie?
Czy to info jest realne i ma potwierdzenie w działaniach rządów UE w tej kwestii?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 21.12.2021 14:22

tranquilo,
dzięki za tę wiadomość, wygląda na to, że ma ona potwierdzenie w oficjalnym stanowisku UE. A kiedy faktycznie wstąpią? Polsce zajęło to kilka miesięcy od zgody w 2007, w grudniu 2007 byliśmy już w strefie.
Chorwacki premier - szukałem w necie - raz mówił (w ciągu roku) o nadziei na wejście do Schengen nie później niż w 2024, kiedy indziej już w 2022. Skoro jest już formalna zgoda, jest szansa na 2022, ale Chorwacja musi spełnić techniczne wymagania.
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 21.12.2021 18:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 712
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone