Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Slavko1974
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 24.08.2021 17:10

Shumi napisał(a):Dzięki, podejrzewam że faktycznie mapa jest z jakichś przyczyn zmanipulowana.
Widzę jeszcze ew. opcje na przejście w Dobovec pri Rogatcu, chociaż nie wiem czy jest 24h (?)

Podepnę się pod posta.
W czwartek będę wracał do kraju ale jeszcze nie wiem czy wyruszę rano czy po południu. Patrząc od paru dni na to co dzieje się w Macelj, to chyba pojadę objazdem prze Rogatec. Winietę słoweńską mam, więc będę się wbijał na autostradę w Ptuju. Nawigacja raz pokazuje mi przekraczanie granicy raz w Dobovec przy Rogatec a raz w samym Rogatec. Czy oba te przejścia są czynne całą dobę, czy są czynne dla ruchu turystycznego i czy ma to jakieś większe, w którym z tych dwóch miejsc będę przekraczał granicę?
Kuba777
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuba777 » 27.08.2021 17:52

Mój najgorszy powrót z CRO a dopiero Zagrzeb minąłem.
Wyjazd dziś (piątek) o 9:30 z Mali Lošinj. Oczekiwanie na prom na KRK około 1,5h (byłoby dłużej ale Chorwaci podstawili dodatkowy kurs).
Przejazd przez KRK ponad 2h, korek od Malinskiej do mostu - chyba był jakiś wypadek bo 4 karetki mijały mnie w korku.
Przejazd od Rijeki do Karlovaca płynnie, od Karlovaca do Lucko korek, czas przejazdu około 1h. Bramki w Lucko karciane w 20 minut. Do obu typów bramek czas oczekiwania podobny.

Na ten moment 330 km w 7 godzin. A jeszcze granica CRO/SLO przede mną ;)
2rotor
Autostopowicz
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2rotor » 27.08.2021 19:44

bojka napisał(a):Jesteśmy dzisiaj w trasie. Powrót z Hvar. Płynęliśmy promem z Stari Grad do Split o 7:45. Ruch jest bardzo wzmożony, aktualnie stoimy w korku do Lucka, zaczęło się przytykać na 27km przed…
Pozdrowienia dla wszystkich stojących z nami w korkach :)

Ja wracałem wczoraj i byłem zdziwiony że tyle aut na autostradzie. 3 lata temu jak byłem nie pamiętam żeby były takie korki. Dobrze że zjechałem na drogę bezpłatna bo kiedy ludzie stali w korku ja wcinałem już pizzę w Ptuju.
szpecgos
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 27.08.2021 22:15

Też jechałem wczoraj z założenia turystycznie bo omijałem autostrady w większości . Na początku zaczeły mnie dziwic komunikaty w HR2 o korkach. Miałem wjechać w Karlovać - ale jak zobaczyłem korki na Lućko to pojechałem na Jastrebarsko.
Zaplanowany miałem Durmanec, ale sama nawi już mi podpowiadała aby zjechać wczesniej na Krapinę.
Na przejściu w Rogatec odprawa od ręki. Zdziwiłem się w Sentilj bo tam było 15min czekania. Chyba ludzie uciekali z autostrady bo tam był armagedon według googla.
Nie spodziewałem się w czwartek takiego ruchu więc jak ktoś ma wracać w ten weekend to proponuje dodać sporo czasu w swoich planach i szukać tras alternatywnych. Chyba, że już wszyscy wyjechali z HR :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów 2020/21

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.08.2021 03:17

Wczoraj Lučko i inne miejsca korkowały się, bo ludziska jeszcze wybywają na ostatni weekend.
Przy przejeździe przez Zagreb w stronę centrum, po drugiej stronie na Slavonskiej aveniji widzieliśmy korek na kilkanaście km.
naszastruga
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 28.08.2021 09:41

Po wjeździe do Włoch stwierdziliśmy, chorwackie korki to lajcik w porównaniu z ruchem na włoskich autostradach. Wczoraj korki o obie strony na trasie Bolonia-Florencja każdy ponad 30 km.
te kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.08.2021 13:56

Dziś w południe korek przed Sv.Rokiem w stronę Zagrzebia jakieś 15km spowolnienia. W zasadzie z niczego, bo ani wypadku, ani wiatru, chyba że racjonują przejazd tunelem.
zbig99
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 30.08.2021 12:19

Trasa powrotna wczoraj w niedzielę 29.08.21.
Wyjazd z Crveni Vrh (północna Istria) o godz. 08:00. Przejazd przez granicę CRO/SLO przez Plovanija. Nawigacja google maps podała mi info, że jadąc tradycyjnie na Dragoniję pojadę 27 min dłużej i skorzystałem z bocznego przejścia, bez kolejki. Nikt mnie nie kontrolował. Kolejne przejście SLO/AUT. Nawigacja google maps podała mi kolejny raz info, że jak pojadę przez boczne przejście graniczne Sentilj zyskam 32 minuty. Tak zrobiłem i na przejściu Sentilj nie było korka (przejeżdżałem ok. 11:30) i nikt mnie nie kontrolował. Faktycznie gdybym jechał tradycyjnym przejściem przez Spielfeld stałbym w ok. 2 km korku. Jadąc równoległą drogą widziałem ten "piękny" korek na górze na autostradzie.
Dojechałem do Katowic o godz. 18:00. W sumie 10h jazdy, w tym przerwa na tankowanie i przerwa na obiad. Dzięki google maps byłem 1h szybciej w domu. Polecam z niej korzystać.
te kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.09.2021 19:57

Dziś po południu na Karawanken w stronę Austrii 9km korka; zblokowana również równoległa darmowa, trzecia opcja - droga lokalna - była zablokowana przez Policję.
Ale dobrze, że coś tam dłubią i może w końcu się to rozładuje.
DamianM
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 08.09.2021 20:58

Witam.
Karawanke można objechac przez Loiblpass(nie dla Kamperów,widziałem jak Celnicy zawracali ich z powrotem).
Zawsze tak wracam i nigdy nie było więcej niż Dwa -Trzy samochody
jankowski-uno
Podróżnik
Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) jankowski-uno » 20.10.2021 15:47

Witam, może jechał ktoś na dniach , mam zamiar wyjechać na piątkowy wieczór z Łodzi przez Czechy , Austrię , Słowenię w okolice Zadaru. jak wyglądają granice?
empire13
Cromaniak
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 20.10.2021 15:58

jankowski-uno napisał(a):Witam, może jechał ktoś na dniach , mam zamiar wyjechać na piątkowy wieczór z Łodzi przez Czechy , Austrię , Słowenię w okolice Zadaru. jak wyglądają granice?

Pewnie tak jak zawsze po sezonie czyli spokojnie ;)
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 712
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021