Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kontrowersyjne Ciovo - Okrug Gornji 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Skrzypu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 170
Dołączył(a): 11.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skrzypu » 19.02.2010 15:24

JacYamaha napisał(a):Pizzeria ok ale ten Sarajevski burek :)

Byłeś tam na tym burku :?: Czy tak ogólnie wzdychasz :?:

Muliness napisał(a):Smuci mnie tylko fakt tego aparatu:( Mam nadzieję , że syn o stracie szybko zapomniał. Czekam na cd;)

Cóż, "pożyczał" sobie aparat od mamy, a teraz jak mu się przypomni to do dzisiaj go wspomina, jak to dzieciak :cry: .
Ostatnio edytowano 19.02.2010 15:46 przez Skrzypu, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.02.2010 15:42

Pizza jak to pizza ale ten burek mógłby być ciekawy... :)
Skrzypu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 170
Dołączył(a): 11.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skrzypu » 19.02.2010 15:45

Pewnie, jak się jest w amoku to się ciekawych rzeczy nie widzi. Teraz na bank bym tam urzędował.
Ale pizzy przez cały czas pobytu nie jedliśmy. Jest tyle innych przysmaków...
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 19.02.2010 17:28

Znajomi byli na Makarskiej riwierze i na pytanie co jedli i im najlepiej smakowało odpowiadali ....

PIZZA tam jest najlepsza
coś mi się wydaje ze chyba najtańsza, i to przez tydzien
Skrzypu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 170
Dołączył(a): 11.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skrzypu » 19.02.2010 18:59

andrzej.k napisał(a):PIZZA tam jest najlepsza
coś mi się wydaje ze chyba najtańsza...

Jakbyś zgadł :lol:
kaziooo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 11.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaziooo » 20.02.2010 11:13

krystianwojtyczka napisał(a):
kaziooo napisał(a):A do d... ja od 14.08. także może następnym razem. Czekam jeszcze na potwierdzenie rezerwacji. JA CHCĘ DO CRO!!! NOW!!! :lol: :lol: :lol:

Ja prawdopodobnie pojade w tym terminie wiec mozemy sie zgadac:)

"Nie widzę przeszkód"-rzekł ślepy koń przed Wielką Pardubicką :D Mój majl: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl będzie tak daleko to się zgadamy, a teraz to WELCOME TO ŁOPATA DO ŚNIEGU, bo znowu pada. Jak jo to kochom!
Skrzypu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 170
Dołączył(a): 11.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skrzypu » 21.02.2010 22:17

Warto wspomnieć również o tym, że ciekawie się robi w Okrugu w weekendowe wieczory. Akurat na przełomie pierwszego i drugiego tygodnia naszego pobytu zorganizowano festyn w porcie. I to festyn pełną gębą. Ustawiono scenę, na której wpierw łomotała muzyka i szalały dzieciaki, a potem były występy live. Wzdłuż głównej keji, w sąsiedztwie straganów, ustawiono ławy biesiadne i krzesełka. Można było naprawdę się najeść i napić do syta, bo na każdym straganie działo się coś ciekawego. Na jednym smażyły się w całości stynki, na drugim obsługa donosiła całymi skrzyniami świeże sardynki do smażenia na głębokim oleju, które podawano z białym pieczywem. Nie wspomnę o ogromnej ilości piwa, coli i wina, które nie dość że lały się strumieniami, to były tutaj nieco tańsze niż zazwyczaj. Dymy i zapachy z poszczególnych miejsc zlewały się w jedno i spowiły cały port, wywołując uczucie cieknącej ślinki na widok i zapach tych przysmaków. Muzyka ostro grała.

Cały port kolorowo oświetlono girlandami lampek, powiewał lekki letni wiaterek, a nastroju temu wieczorowi dodawały kołyszące się liście palm i duży okrągły księżyc majestatycznie wyłaniający się spomiędzy domostw. Oczywiście przed portem ze swoim dobytkiem rozłożyli się wszelkiej maści kramikarze z dobytkiem rodu z naszych odpustów. Z tego co pamiętam to prym wiodły świetliste mrugające miecze dla dzieci o różnej długości, od maleńkich po długaśne. Było tłoczno i gwarnie, ale tak to już jest na festynach.

Poniżej prezentuję fotki może nie z samego festynu - tam bawiłem się więcej kamerą - ale z okolic festynowych. Fotki te celowo są zrobione z ręki na długich czasach, aby oddać klimat tamtego wieczoru, więc wszystkie nieostrości były wkalkulowane, tak to miało być.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


No i nie można oczywiście zapomnieć o lodach, które jak zwykle są hitem dla nas przyzwyczajonych do malutkich nijakich gałeczek. Oj lodów tośmy sobie nie żałowali. A że były dobre to można wywnioskować po niemałej kolejce, w której trzeba było odstać swoje, no i po wyglądzie samych lodów :lol: .


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Dla takich wieczorów jak ten warto czekać chociażby cały rok 8) .
andre47
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andre47 » 21.02.2010 22:44

Pięknie opisane .A ja mam pytanie , czy ktoś był w połowie września na Ciovo , czy we wrześniu też jest tak fajnie i kolorowo, jak opisuja nam Skrzypu ?
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 21.02.2010 23:03

andre47 napisał(a):Pięknie opisane .A ja mam pytanie , czy ktoś był w połowie września na Ciovo , czy we wrześniu też jest tak fajnie i kolorowo, jak opisuja nam Skrzypu ?

we wrześniu kolorowe lody dostaniesz bez kolejki :wink: bedziesz codziennie pierwsza :D
margol
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) margol » 21.02.2010 23:13

Coraz bardziej Ciovo kusi nie tylko mnie ale i moich przyjaciół - dzięki TOBIE. Piękne zdjęcia. Pozdrawiam i proszę o więcej zdjęć
Skrzypu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 170
Dołączył(a): 11.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skrzypu » 21.02.2010 23:23

margol napisał(a):Coraz bardziej Ciovo kusi nie tylko mnie ale i moich przyjaciół - dzięki TOBIE. Piękne zdjęcia. Pozdrawiam i proszę o więcej zdjęć

Dzięki za pozdrowienia i cieszę się, że zdjęcia się podobają.
Będzie jeszcze parę fotek z jednego fajnego zakątka, ale o tym później :wink:
aprokop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 30.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprokop » 22.02.2010 01:14

Byłem w drugiej połowie września w OG
Obrazek
miejsce gdzie był pożar na Ciovo
Ostatnio edytowano 22.02.2010 16:00 przez aprokop, łącznie edytowano 1 raz
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 22.02.2010 08:35

Też uczestniczyliśmy w Letnim Okrugskim Wieczorze, zabawa przednia.
Zapomniał bym dodać, DLA TYCH LODÓW WARTO ODSTAĆ SWOJE W KOLEJCE :D
makek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) makek » 22.02.2010 09:02

Ja też, ja też uczestniczyłem... i mam na fotkach wspomniany "duży okrągły księżyc majestatycznie wyłaniający się spomiędzy domostw"
Skrzypu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 170
Dołączył(a): 11.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skrzypu » 22.02.2010 09:48

Pamiętam do dziś jak świecił :lol:
Ehhh... warto powspominać...
A swoją drogą to tam kupa naszych była 8O (cropelkowców :wink: ).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Kontrowersyjne Ciovo - Okrug Gornji 2009 - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone