Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.02.2022 21:42

Dzięki wszystkim za odpowiedzi na moje pytanie.
Jak zaliczę pokazane przejście to dam znać jak było live.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 02.02.2022 17:53

anakin napisał(a):
Z dziećmi bym się na pewno tam nie wybrał (sam miałem dość w kąpielówkach, bo wyjść to jedno, ale zejść... :roll: )
Zdjęcia kompletnie nie oddają tego o czym mówię.

Znajomi byli w rejonie, o który pytasz Dawid.
Przeżyli i nic im nie urwało, więc chyba nie ma dramatu. :D
O butach już powiedziano. Adidasy ze sztywną podeszwą wystarczą.
Japonek i innych nie polecam..

Eee, marudzisz. Mnie jeden dziad namówił na wspomnianą plaże, o której miałem notabene nie wspominać, żeby Rucica się z tego nie zrobiła, i nie narzekam. Powoli ale dzieci też dały radę. Poleciłem tą plażę koleżance, która też na Pagu była. Z całej drogi najgorzej wspominają dojazd autem bo pobłądzili. Drogę z dziećmi pokonali.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 02.02.2022 18:18

Ja nie mówię o trasie na te plaże, ale o chodzeniu po górkach wokół niej.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.02.2022 11:26

anakin napisał(a):Ja nie mówię o trasie na te plaże, ale o chodzeniu po górkach wokół niej.

A to gdzie łazisz? :D Żony pilnuj a nie zwiedzaj :mrgreen:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.02.2022 12:58

sviva napisał(a):
anakin napisał(a):Ja nie mówię o trasie na te plaże, ale o chodzeniu po górkach wokół niej.

A to gdzie łazisz? :D Żony pilnuj a nie zwiedzaj :mrgreen:

Po to chodzę żeby potem taki Ty mógł iść na gotowe :mrgreen:
Załączniki:
IMG_6872.JPG
IMG_6706.JPG
IMG_6702.JPG
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 04.02.2022 13:47

anakin napisał(a):
sviva napisał(a):
anakin napisał(a):Ja nie mówię o trasie na te plaże, ale o chodzeniu po górkach wokół niej.

A to gdzie łazisz? :D Żony pilnuj a nie zwiedzaj :mrgreen:

Po to chodzę żeby potem taki Ty mógł iść na gotowe :mrgreen:



Czekaj bo zbieram koparę z ziemi. Zdjęcia mega!
Boję się, że za chwilę tam też knajpkę postawią tyle ludzi będzie.
ulka73
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulka73 » 06.02.2022 22:19

sviva napisał(a):
ulka73 napisał(a):Witajcie, szukam, patrzę i przeglądam. Większość tutaj, tu już "zapaleni Pagowcy". A my chcemy pierwszy raz... No i teraz mam problem. Jaka miejscowość wybrać? Jedziemy rodziną 2 + 2 - w tym dzieci nastoletnie. Lubimy małe kameralne miejscówki, ale też żeby było gdzie zjeść na wieczór obiadokolacje bez konieczności jazdy samochodem (zimne ozujsko lub damacne wino wskazane :lol: ) - spacerkiem oczywiści może być. Trochę jesteśmy zobligowani terminem do 30.06, bo potem jedziemy jak zwykle w dół do Zivogośce Blato. Z gory dziekuję za podpowiedź. A może jakieś namiary na fajne noclegi?? :papa: AA i dobrze by było jakiś miejscowych specjałów - naleweczek popróbować.

Pozostaje Wam Pag lub ewentualnie Mandre. Nastolatkowie w innych miejscowościach się zanudzą a w Novalji możecie stracić nad nimi kontrolę :D W samym Pagu znajdziecie i restauracje i uliczki do pospacerowania. A i specjałów lokalnych nie zabraknie.
Ewentualnie, jeśli chcecie naprawdę wypocząć to wielkości Zivogosce jest Metajna. Kolację będzie gdzie zjeść chociażby w Bistro Metajna albo Konobie Tezak, która jest wyróżniona lokalnym certyfikatem jakości. Mieścina, w sumie wioska niewielka ale ma swój klimat, spacerować można w obie strony, plaże macie na wyciągnięcie ręki.
Zivogosce zacna miejscówka. Mala Duba - jedno z moich miejsc na ziemi.

Dziękuję za info. A dla mnie Velika Duba - to plaża numer 1, dla mnie Zivogośce Blato - to moja cuudowna miejscówka i restauracja w górach agroturism Strnj...
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.02.2022 00:06

ulka73 napisał(a):Dziękuję za info. A dla mnie Velika Duba - to plaża numer 1, dla mnie Zivogośce Blato - to moja cuudowna miejscówka i restauracja w górach agroturism Strnj...

Ten gaj piniowy wzdłuż plaży - zacny. Piękne miejsce :)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 24.02.2022 01:03

anakin napisał(a):Po to chodzę żeby potem taki Ty mógł iść na gotowe :mrgreen:


...też czasami chodzę na gotowe...może tam przecierałeś szlaki :wink:

DSCN1454.JPG


DSCN1461.JPG
Margo87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 18.03.2022 14:30

Witam, mam nietypowe pytanie, Czy woda z kranu na wyspie - (Mandre) nadaje się bezpośrednio do picia, np. po przefiltrowaniu?
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 18.03.2022 15:19

Margo87 napisał(a):Witam, mam nietypowe pytanie, Czy woda z kranu na wyspie - (Mandre) nadaje się bezpośrednio do picia, np. po przefiltrowaniu?

Moim zdaniem tak. Gdzie bym nie był w Chorwacji, wszędzie tam miejscowi pili wodę z kranu. I jeśli tylko o tym się zgadaliśmy, to zawsze nam to doradzali. Zamiast targać zgrzewki/baniaki ze sklepu, co tanie nie jest. Na marginesie: na Pagu źródeł wody pitnej nie ma, dostarczana jest z kontynentu rurami na dnie morskim.
mis_dj
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 27.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mis_dj » 19.03.2022 09:57

W restauracjach też nam się zdażyło że podawali wode z lodem za darmo. Pytałem ile za to, to odpowiadali że free bo to kranówa. Pomimo tego my kupujemy duże 5l baniaki w sklepie, bo nawet kranówa może być inaczej przygotowywana niż u nas. A wolę nie ryzykować bo jestem tam zazwyczaj tylko kilkanaście dni. Każdy zrobi jak uważa.
Ostatnio edytowano 20.03.2022 22:11 przez mis_dj, łącznie edytowano 1 raz
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 20.03.2022 21:54

Czy w Pagu jest jakiś lokalny ale internetowy dziennik/informator/magazyn, w którym można poczytać o bieżących zdarzeniach, wypadkach itp?
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 642
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 22.03.2022 20:59

michał1234 napisał(a):
Margo87 napisał(a):Witam, mam nietypowe pytanie, Czy woda z kranu na wyspie - (Mandre) nadaje się bezpośrednio do picia, np. po przefiltrowaniu?

Moim zdaniem tak. Gdzie bym nie był w Chorwacji, wszędzie tam miejscowi pili wodę z kranu. I jeśli tylko o tym się zgadaliśmy, to zawsze nam to doradzali. Zamiast targać zgrzewki/baniaki ze sklepu, co tanie nie jest. Na marginesie: na Pagu źródeł wody pitnej nie ma, dostarczana jest z kontynentu rurami na dnie morskim.


Mnie za drugim razem gospodarz opieprzył , po co te wodę taszczę w butelkach plastikowych jak oni w kranie maja lepszą :lol: :lol:
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 26.03.2022 09:16

empire13 napisał(a):Czy w Pagu jest jakiś lokalny ale internetowy dziennik/informator/magazyn, w którym można poczytać o bieżących zdarzeniach, wypadkach itp?


https://facebook.com/radiopag2018
https://facebook.com/groups/1811011285869478/
https://radiopag.hr/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 417
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone