Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów 2020/21

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.02.2022 21:42

Dzięki wszystkim za odpowiedzi na moje pytanie.
Jak zaliczę pokazane przejście to dam znać jak było live.
sviva
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 02.02.2022 17:53

anakin napisał(a):
Z dziećmi bym się na pewno tam nie wybrał (sam miałem dość w kąpielówkach, bo wyjść to jedno, ale zejść... :roll: )
Zdjęcia kompletnie nie oddają tego o czym mówię.

Znajomi byli w rejonie, o który pytasz Dawid.
Przeżyli i nic im nie urwało, więc chyba nie ma dramatu. :D
O butach już powiedziano. Adidasy ze sztywną podeszwą wystarczą.
Japonek i innych nie polecam..

Eee, marudzisz. Mnie jeden dziad namówił na wspomnianą plaże, o której miałem notabene nie wspominać, żeby Rucica się z tego nie zrobiła, i nie narzekam. Powoli ale dzieci też dały radę. Poleciłem tą plażę koleżance, która też na Pagu była. Z całej drogi najgorzej wspominają dojazd autem bo pobłądzili. Drogę z dziećmi pokonali.
anakin
Admin + MLM

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 02.02.2022 18:18

Ja nie mówię o trasie na te plaże, ale o chodzeniu po górkach wokół niej.
sviva
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.02.2022 11:26

anakin napisał(a):Ja nie mówię o trasie na te plaże, ale o chodzeniu po górkach wokół niej.

A to gdzie łazisz? :D Żony pilnuj a nie zwiedzaj :mrgreen:
anakin
Admin + MLM

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.02.2022 12:58

sviva napisał(a):
anakin napisał(a):Ja nie mówię o trasie na te plaże, ale o chodzeniu po górkach wokół niej.

Po to chodzę żeby potem taki Ty mógł iść na gotowe :mrgreen:
Załączniki:
IMG_6872.JPG
IMG_6706.JPG
IMG_6702.JPG
sviva
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 04.02.2022 13:47

anakin napisał(a):
sviva napisał(a):

Po to chodzę żeby potem taki Ty mógł iść na gotowe :mrgreen:

Czekaj bo zbieram koparę z ziemi. Zdjęcia mega!
Boję się, że za chwilę tam też knajpkę postawią tyle ludzi będzie.
ulka73
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulka73 » 06.02.2022 22:19

sviva napisał(a):
ulka73 napisał(a):Witajcie, szukam, patrzę i przeglądam. Większość tutaj, tu już "zapaleni Pagowcy". A my chcemy pierwszy raz... No i teraz mam problem. Jaka miejscowość wybrać? Jedziemy rodziną 2 + 2 - w tym dzieci nastoletnie. Lubimy małe kameralne miejscówki, ale też żeby było gdzie zjeść na wieczór obiadokolacje bez konieczności jazdy samochodem (zimne ozujsko lub damacne wino wskazane :lol: ) - spacerkiem oczywiści może być. Trochę jesteśmy zobligowani terminem do 30.06, bo potem jedziemy jak zwykle w dół do Zivogośce Blato. Z gory dziekuję za podpowiedź. A może jakieś namiary na fajne noclegi?? :papa: AA i dobrze by było jakiś miejscowych specjałów - naleweczek popróbować.

Pozostaje Wam Pag lub ewentualnie Mandre. Nastolatkowie w innych miejscowościach się zanudzą a w Novalji możecie stracić nad nimi kontrolę :D W samym Pagu znajdziecie i restauracje i uliczki do pospacerowania. A i specjałów lokalnych nie zabraknie.
Ewentualnie, jeśli chcecie naprawdę wypocząć to wielkości Zivogosce jest Metajna. Kolację będzie gdzie zjeść chociażby w Bistro Metajna albo Konobie Tezak, która jest wyróżniona lokalnym certyfikatem jakości. Mieścina, w sumie wioska niewielka ale ma swój klimat, spacerować można w obie strony, plaże macie na wyciągnięcie ręki.
Zivogosce zacna miejscówka. Mala Duba - jedno z moich miejsc na ziemi.

Dziękuję za info. A dla mnie Velika Duba - to plaża numer 1, dla mnie Zivogośce Blato - to moja cuudowna miejscówka i restauracja w górach agroturism Strnj...
sviva
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.02.2022 00:06

ulka73 napisał(a):Dziękuję za info. A dla mnie Velika Duba - to plaża numer 1, dla mnie Zivogośce Blato - to moja cuudowna miejscówka i restauracja w górach agroturism Strnj...

Ten gaj piniowy wzdłuż plaży - zacny. Piękne miejsce :)
mervik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 24.02.2022 01:03

anakin napisał(a):Po to chodzę żeby potem taki Ty mógł iść na gotowe :mrgreen:

...też czasami chodzę na gotowe...może tam przecierałeś szlaki :wink:

DSCN1454.JPG

DSCN1461.JPG
Margo87
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 18.03.2022 14:30

Witam, mam nietypowe pytanie, Czy woda z kranu na wyspie - (Mandre) nadaje się bezpośrednio do picia, np. po przefiltrowaniu?
michał1234
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 18.03.2022 15:19

Margo87 napisał(a):Witam, mam nietypowe pytanie, Czy woda z kranu na wyspie - (Mandre) nadaje się bezpośrednio do picia, np. po przefiltrowaniu?

Moim zdaniem tak. Gdzie bym nie był w Chorwacji, wszędzie tam miejscowi pili wodę z kranu. I jeśli tylko o tym się zgadaliśmy, to zawsze nam to doradzali. Zamiast targać zgrzewki/baniaki ze sklepu, co tanie nie jest. Na marginesie: na Pagu źródeł wody pitnej nie ma, dostarczana jest z kontynentu rurami na dnie morskim.
mis_dj
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) mis_dj » 19.03.2022 09:57

W restauracjach też nam się zdażyło że podawali wode z lodem za darmo. Pytałem ile za to, to odpowiadali że free bo to kranówa. Pomimo tego my kupujemy duże 5l baniaki w sklepie, bo nawet kranówa może być inaczej przygotowywana niż u nas. A wolę nie ryzykować bo jestem tam zazwyczaj tylko kilkanaście dni. Każdy zrobi jak uważa.
Ostatnio edytowano 20.03.2022 22:11 przez mis_dj, łącznie edytowano 1 raz
empire13
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 20.03.2022 21:54

Czy w Pagu jest jakiś lokalny ale internetowy dziennik/informator/magazyn, w którym można poczytać o bieżących zdarzeniach, wypadkach itp?
Tuti
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 22.03.2022 20:59

michał1234 napisał(a):
Margo87 napisał(a):Witam, mam nietypowe pytanie, Czy woda z kranu na wyspie - (Mandre) nadaje się bezpośrednio do picia, np. po przefiltrowaniu?

Moim zdaniem tak. Gdzie bym nie był w Chorwacji, wszędzie tam miejscowi pili wodę z kranu. I jeśli tylko o tym się zgadaliśmy, to zawsze nam to doradzali. Zamiast targać zgrzewki/baniaki ze sklepu, co tanie nie jest. Na marginesie: na Pagu źródeł wody pitnej nie ma, dostarczana jest z kontynentu rurami na dnie morskim.

Mnie za drugim razem gospodarz opieprzył , po co te wodę taszczę w butelkach plastikowych jak oni w kranie maja lepszą :lol: :lol:
namo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 26.03.2022 09:16

empire13 napisał(a):Czy w Pagu jest jakiś lokalny ale internetowy dziennik/informator/magazyn, w którym można poczytać o bieżących zdarzeniach, wypadkach itp?

https://facebook.com/radiopag2018
https://facebook.com/groups/1811011285869478/
https://radiopag.hr/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 417
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022