Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 30.01.2022 19:05

wiolek_lp napisał(a):
naszastruga napisał(a):Tylko, że to prawie zamknięty akwen, w ogóle nie czuć, że się jest nad morzem. Równie dobrze można jechać nad jezioro.

Nie lubię "otwartego" morza, jest nudne. :twisted:
Na otwarte można nad nasz Bałtyk :lol:
Lubię góry w oddali, czy na Pagu Velebit, czy na Hvarze Riviere, a na Korculi Peljesac.
Dla mnie nie ma piękniejszego połączenia jak góry i morze...


Zgadza się, za plecami góry, przed oczami daleka linia horyzontu, mogą być jakieś wysepki :)

Obrazek
ulka73
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulka73 » 30.01.2022 21:28

Witajcie, szukam, patrzę i przeglądam. Większość tutaj, tu już "zapaleni Pagowcy". A my chcemy pierwszy raz... No i teraz mam problem. Jaka miejscowość wybrać? Jedziemy rodziną 2 + 2 - w tym dzieci nastoletnie. Lubimy małe kameralne miejscówki, ale też żeby było gdzie zjeść na wieczór obiadokolacje bez konieczności jazdy samochodem (zimne ozujsko lub damacne wino wskazane :lol: ) - spacerkiem oczywiści może być. Trochę jesteśmy zobligowani terminem do 30.06, bo potem jedziemy jak zwykle w dół do Zivogośce Blato. Z gory dziekuję za podpowiedź. A może jakieś namiary na fajne noclegi?? :papa: AA i dobrze by było jakiś miejscowych specjałów - naleweczek popróbować.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 30.01.2022 22:34

naszastruga napisał(a):Zgadza się, za plecami góry, przed oczami daleka linia horyzontu, mogą być jakieś wysepki


Ja tam Pag lubię i tyle :mrgreen:
1643572006725_copy_800x533.jpg


ulka73 napisał(a):... Jaka miejscowość wybrać? Jedziemy rodziną 2 + 2 - w tym dzieci nastoletnie. Lubimy małe kameralne miejscówki, ale też żeby było gdzie zjeść na wieczór obiadokolacje bez konieczności jazdy samochodem...


Ja tam jestem team Bosana, i nic więcej 8)
Ale stamtąd to raczej autem, chociaż pamiętam że coś tam jedliśmy, pyszne kalmarki, ale wtedy w 2017 roku była tylko jedna konoba, nie wiem jak teraz :wink:
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 30.01.2022 23:06

Też lubię, choć z dalszym horyzontem :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.01.2022 00:03

ulka73 napisał(a):Witajcie, szukam, patrzę i przeglądam. Większość tutaj, tu już "zapaleni Pagowcy". A my chcemy pierwszy raz... No i teraz mam problem. Jaka miejscowość wybrać? Jedziemy rodziną 2 + 2 - w tym dzieci nastoletnie. Lubimy małe kameralne miejscówki, ale też żeby było gdzie zjeść na wieczór obiadokolacje bez konieczności jazdy samochodem (zimne ozujsko lub damacne wino wskazane :lol: ) - spacerkiem oczywiści może być. (...) A może jakieś namiary na fajne noclegi??

Może ta relacja Ci trochę pomoże:
szybka-relacja-z-ksiezyca-t56572.html
Oraz pozostałe z pierwszej strony tego wątku.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 31.01.2022 00:38

ulka73 napisał(a):Witajcie, szukam, patrzę i przeglądam. Większość tutaj, tu już "zapaleni Pagowcy". A my chcemy pierwszy raz... No i teraz mam problem. Jaka miejscowość wybrać? Jedziemy rodziną 2 + 2 - w tym dzieci nastoletnie. Lubimy małe kameralne miejscówki, ale też żeby było gdzie zjeść na wieczór obiadokolacje bez konieczności jazdy samochodem (zimne ozujsko lub damacne wino wskazane :lol: ) - spacerkiem oczywiści może być. Trochę jesteśmy zobligowani terminem do 30.06, bo potem jedziemy jak zwykle w dół do Zivogośce Blato. Z gory dziekuję za podpowiedź. A może jakieś namiary na fajne noclegi?? :papa: AA i dobrze by było jakiś miejscowych specjałów - naleweczek popróbować.

Pozostaje Wam Pag lub ewentualnie Mandre. Nastolatkowie w innych miejscowościach się zanudzą a w Novalji możecie stracić nad nimi kontrolę :D W samym Pagu znajdziecie i restauracje i uliczki do pospacerowania. A i specjałów lokalnych nie zabraknie.
Ewentualnie, jeśli chcecie naprawdę wypocząć to wielkości Zivogosce jest Metajna. Kolację będzie gdzie zjeść chociażby w Bistro Metajna albo Konobie Tezak, która jest wyróżniona lokalnym certyfikatem jakości. Mieścina, w sumie wioska niewielka ale ma swój klimat, spacerować można w obie strony, plaże macie na wyciągnięcie ręki.
Zivogosce zacna miejscówka. Mala Duba - jedno z moich miejsc na ziemi.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 31.01.2022 11:22

Karla priv napisał(a):Witajcie kochani ! Mam do was pytanie co może pomoc mi w podjęciu decyzji. Zdecydowaliśmy się na kupno domu na wyspie Pag. Wybór wacha się pomiędzy kilkuletnim domem w Mandre 50m od plazy z ogrodem a apartamentem w Novalja który dopiero się buduje jakieś 200m od plazy i spacerkiem do centrum. Na które z miejsc byście się zdecydowali biorąc po uwagę oczywiście zyski ale również własne użytkowanie ? Pozdrawiam serdecznie miłośników Pag!


I ja także doradzam kontaktować się z Namo i jego żoną Kaśką. Jak dobrze pamiętam to już 3 lata będzie mijać jak mieszkają na Pagu. Ma kanał youtube i instagram.
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 886
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 31.01.2022 16:31

te kiero napisał(a):Tak sobie surfuję po dzisiejszym 8km wietrznym spacerze zaglądając na Pag i mam pytanie do Pagowców/Metajnowców:
Czy da rady przejść przez to gołoborze koło tzw Krive Drage na drugą stronę, do tej zatoczki jak czerwona linia na mapie?
Zaznaczam, że w bagażniku zawsze mamy wysokie obuwie trekkingowe.

Bez tytułu_Easy-Resize.com.jpg


Zwykłe " adidasy" wystarczą. Drobne udeptane kamyki. Podobnie jak na Paski Trakut od strony Vidalici.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 01.02.2022 00:50

te kiero napisał(a):Tak sobie surfuję po dzisiejszym 8km wietrznym spacerze zaglądając na Pag i mam pytanie do Pagowców/Metajnowców:
Czy da rady przejść przez to gołoborze koło tzw Krive Drage na drugą stronę, do tej zatoczki jak czerwona linia na mapie?
Zaznaczam, że w bagażniku zawsze mamy wysokie obuwie trekkingowe.

Załącznik Bez tytułu_Easy-Resize.com.jpg nie jest już dostępny


...może anakin ...tam się przechadzał :wink:

..ja kiedyś się wybrałem do tej zatoczki ...przy oczyszczalni zostawiłem samochód i z buta tam się udałem
...co później ciężko pożałowałem jak słońce przygrzało 8) :oczko_usmiech:

DSCN1460.JPG
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 01.02.2022 01:36

mervik napisał(a):..ja kiedyś się wybrałem do tej zatoczki ...przy oczyszczalni zostawiłem samochód i z buta tam się udałem
...co później ciężko pożałowałem jak słońce przygrzało 8) :oczko_usmiech:

Popełniłeś ten sam błąd co ja. Można było zaparkować wcześniej na parkingu przy plaży Veli Bok. Wtedy do plaż Maskalic oraz duży i mały Zaton jest dużo lepsza trasa.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 01.02.2022 01:42

Zago napisał(a):
te kiero napisał(a):Tak sobie surfuję po dzisiejszym 8km wietrznym spacerze zaglądając na Pag i mam pytanie do Pagowców/Metajnowców:
Czy da rady przejść przez to gołoborze koło tzw Krive Drage na drugą stronę, do tej zatoczki jak czerwona linia na mapie?
Zaznaczam, że w bagażniku zawsze mamy wysokie obuwie trekkingowe.

Bez tytułu_Easy-Resize.com.jpg


Zwykłe " adidasy" wystarczą. Drobne udeptane kamyki. Podobnie jak na Paski Trakut od strony Vidalici.

Po paskim trójkącie dałem radę w sandałach choć lekko nie było ;)
Adidasy na te tereny są w sam raz.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 01.02.2022 10:51

empire13 napisał(a):
Zago napisał(a):
te kiero napisał(a):Tak sobie surfuję po dzisiejszym 8km wietrznym spacerze zaglądając na Pag i mam pytanie do Pagowców/Metajnowców:
Czy da rady przejść przez to gołoborze koło tzw Krive Drage na drugą stronę, do tej zatoczki jak czerwona linia na mapie?
Zaznaczam, że w bagażniku zawsze mamy wysokie obuwie trekkingowe.

Bez tytułu_Easy-Resize.com.jpg


Zwykłe " adidasy" wystarczą. Drobne udeptane kamyki. Podobnie jak na Paski Trakut od strony Vidalici.

Po paskim trójkącie dałem radę w sandałach choć lekko nie było ;)
Adidasy na te tereny są w sam raz.

W zeszłym roku przebijaliśmy się przez wzgórza na wysokości Zubovici na plażę po drugiej stronie wyspy - wygodne buty codzienne typu adidasy albo z lekkim usztywnieniem kostki wystarczają na takie podróże. Szliśmy z małymi dziećmi.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.02.2022 12:50

mervik napisał(a):...może anakin ...tam się przechadzał :wink:

Tam akurat nie. :wink:

Z tymi wędrówkami gdzie oczy poniosą tam jest kilka problemów.
Pierwszy to żmije, przed którymi ostrzegają miejscowi ( ja co prawda żadnej tam nie widziałem, ale oni chyba mądrzejsi w tej kwestii :oczko_usmiech: )
Drugi to.....ostre jak brzytwa skały :!:
Wybrałem się na przechadzkę w rejonie plaży Vela Luka i powiem Wam, że upadek w tamtym miejscu grozi odcięciem nogi!
Nie przesadzam tu ani trochę!
Zachwiałem się i podparłem ręką, czego efektem było rozcięcie skóry.
Nie wiem czyja to zasługa, ale obstawiam wiatr i deszcz ( zwłaszcza ten pierwszy).
Z dziećmi bym się na pewno tam nie wybrał (sam miałem dość w kąpielówkach, bo wyjść to jedno, ale zejść... :roll: )
Zdjęcia kompletnie nie oddają tego o czym mówię.

Znajomi byli w rejonie, o który pytasz Dawid.
Przeżyli i nic im nie urwało, więc chyba nie ma dramatu. :D
O butach już powiedziano. Adidasy ze sztywną podeszwą wystarczą.
Japonek i innych nie polecam..
Załączniki:
IMG_9744.JPG
IMG_6892.JPG
IMG_6885.JPG
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 886
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 01.02.2022 13:40

Ja byłem z mieszkańcem Kustici. Jak zobaczył żmiję od razu ją zatłukł kamieniem i powiedział " albo ona albo ja" Myślałem że to zaskroniec a to żmija nosoroga.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 01.02.2022 14:40

W relacji Habanero i jego 50 plaż na Pagu jest gdzieś informacja o pieszej wycieczce z "parkingu" przy Veli Bok w stronę Maskalić.
Poszukajcie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 416
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone