Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 12.06.2022 23:09

Lord79 napisał(a):Czy ktoś poleci miejsce w którym warto kupić paśki ser? Dobry i niekoniecznie za kosmiczne pieniądze?

może bezpośrednio w Paskiej Siranie?
https://maps.app.goo.gl/ZMTUbpHeLsM64D2J9
zazwyczaj tam kupowałem, można płacić kartą, było stoisko z lodówką zaraz przy małym parkingu na wjeździe do zakładu.
Osobiście polecam też, jeśli będzie, skutę - to coś jak ricotta, wystarczy posolić i wchodzi jak marzenie. Widziałem też czasami w niektórych marketach (swoją drogą, tam też czasem znajdziesz wyroby z Paskiej Sirany)
kseby
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 13.06.2022 07:49

Lord79 napisał(a):Czy ktoś poleci miejsce w którym warto kupić paśki ser? Dobry i niekoniecznie za kosmiczne pieniądze?


Ja kupowałem w Kolan (mieszkaliśmy w Mandre - o rzut beretem do Kolan) - tam sa 2 zakłady serowarskie; Mih Sirana Kolan i Sirana Gligora - każdy ma sklep przyzakładowy i dobre ceny. Dla mnie bezkonkurencyjny smakowo jest Paski Tartufin, z kawałkami trufli... Miód w gębie :D
TIPOSS
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) TIPOSS » 14.06.2022 08:48

Zago napisał(a):
gosciuwa napisał(a):Co polecacie zwiedzić na tej wyspie?

Góra sv.Vid

Próbowałeś/łaś dojechać autem, widzę tam jakieś parkowisko na mapie
born2july
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) born2july » 14.06.2022 09:48

Witam
Gdzie w Mandre kupię dobra rakije?z góry dzięki za odpowiedzi
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 14.06.2022 16:39

born2july napisał(a):Witam
Gdzie w Mandre kupię dobra rakije?z góry dzięki za odpowiedzi

tutaj i parę domów dalej.
Nie jest już taka mocna jak kiedyś ale niezła.
Zaparkujesz parę metrów wcześniej za darmo.

Jest też tutaj we Vlašići.
Ta jest mocniejsza. Starsza pani nalewa w garażu prosto do butelki.
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 14.06.2022 20:39

kseby napisał(a):
Lord79 napisał(a):Czy ktoś poleci miejsce w którym warto kupić paśki ser? Dobry i niekoniecznie za kosmiczne pieniądze?


Ja kupowałem w Kolan (mieszkaliśmy w Mandre - o rzut beretem do Kolan) - tam sa 2 zakłady serowarskie; Mih Sirana Kolan i Sirana Gligora - każdy ma sklep przyzakładowy i dobre ceny. Dla mnie bezkonkurencyjny smakowo jest Paski Tartufin, z kawałkami trufli... Miód w gębie :D

Kojarzysz może kolego cenę tego z truflami?
zubek59
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) zubek59 » 15.06.2022 08:00

Hej. Przyjechaliśmy do miejscowości Vlasici. Tutaj jest piękna plaża. Niestety woda jest lodowata. Jeździmy codziennie do Zatonu, gdzie woda jest dużo cieplejsza, jednak to trochę daleko. Znacie jakieś miejscowości w okolicach Vlasici gdzie morze jest cieplszejsze?
born2july
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) born2july » 15.06.2022 11:52

krutom napisał(a):
born2july napisał(a):Witam
Gdzie w Mandre kupię dobra rakije?z góry dzięki za odpowiedzi

tutaj i parę domów dalej.
Nie jest już taka mocna jak kiedyś ale niezła.
Zaparkujesz parę metrów wcześniej za darmo.

Jest też tutaj we Vlašići.
Ta jest mocniejsza. Starsza pani nalewa w garażu prosto do butelki.

Dzięki bardzo, a nie wiesz jak to cenowo teraz wygląda?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4908
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 15.06.2022 12:22

zubek59 napisał(a):Znacie jakieś miejscowości w okolicach Vlasici gdzie morze jest cieplszejsze?
Jeśli liznąłeś trochę teorii względności, to pewnie wiesz, że w pewnych okolicznościach przestrzeń (wymiarowo) zamienia się z czasem.
Na Twoim miejscu poszukałbym "innego czasu".
:wink:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 15.06.2022 17:16

born2july napisał(a):Dzięki bardzo, a nie wiesz jak to cenowo teraz wygląda?

W zeszłym roku litr rakiji (loza) kosztował 60 kn w Kolan.
A co będzie w tym roku?
W przyszłym cena będzie w euro :smo:
Asiar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 24.05.2012
Stara Novalja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiar » 27.06.2022 11:18

Dzień dobry Wiem, że znajdę tu pomoc❤️ Proszę o praktyczne informacje dotyczące Starej Novalji, wybieramy się w lipcu, we dwójkę, preferujemy raczej stacjonarny tryb wypoczywania. No więc: jakie plaże, dno, czy są jakieś sklepy, kawiarnie, restauracje, targ, czy jest głośno wieczorami, czy jest gdzie pospacerować, jaki jest dojazd na samą wyspę, nie wiem co by tu jeszcze.... :hut: :wink: Dziękuję i pozdrawiam
Asiar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiar » 27.06.2022 11:42

Janusz Bajcer napisał(a):https://www.cro.pl/50-plaz-paga-t54499.html?hilit=stara%20novalja

https://www.otok-pag.hr/destinacije/Nov ... ra-Novalja

Dzięki szefie
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Stara Novalja

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 27.06.2022 11:43

Asiar napisał(a):Dzień dobry Wiem, że znajdę tu pomoc❤️ Proszę o praktyczne informacje dotyczące Starej Novalji, wybieramy się w lipcu, we dwójkę, preferujemy raczej stacjonarny tryb wypoczywania. No więc: jakie plaże, dno, czy są jakieś sklepy, kawiarnie, restauracje, targ, czy jest głośno wieczorami, czy jest gdzie pospacerować, jaki jest dojazd na samą wyspę, nie wiem co by tu jeszcze.... :hut: :wink: Dziękuję i pozdrawiam


W samej wiosce plaże to raczej tylko betonowe pomosty i kamienie przed apartmanami. Ale na obrzeżach są dwie większe. Pljanka piaszczysta ale za to trzeba liczyć się z dużą dzieciarnią nad głowami ;) No i kamienista Jadra ale z pięknymi widokami.
Co do zaplecza turystycznego to ze 2 konoby, kawiarnia, pekara i sklepik. Standard chorwacki ;)
Asiar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiar » 27.06.2022 12:35

Dzięki czy te punkty handlowo gastronomiczne są skupione w którejś części miejscowości? ( Mam kłopoty z nogą ) czy plażyczki są zadrzewione czy raczej patelnie W ogóle polecasz? Czy dać sobie spokój. Wyjazd na 10 noclegów. Mieszkanie przy plaży, na pierwszym piętrze, ale bez klimy( zawsze mieliśmy), ma wentylator, nie wiem czy da radę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 420
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone