Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
michał1234
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 30.10.2022 10:21

Oj tak. Z tą Novalją w sezonie to prawda. Imprezownia. Jeździliśmy tylko na zakupy i wracaliśmy zmęczeni na naszą wioskę. Włosi wprowadzali też bardzo nerwową atmosferę na drogach - trąbili, migali światłami, machali rękami za kierownicą. Byłem nawet świadkiem głośnej kłótni pomiędzy takimi pod marketem o miejsce parkingowe blisko wejścia. Nieco dalej miejsca były. Ot taki południowy temperament ktoś powie. Ale szczególnie na wakacjach taka nerwówka to głupia sprawa.
yzedef
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 30.10.2022 11:43

Dzięki wszystkim za tak duży odzew!, Janusz, piekara zapytania wysłane dzięki :D.
Anakin potrzebuję po prostu wieczorem mieć gdzie rozruszać kości zwłaszcza, że z psem jeździmy, nie mamy żadnych wymagań aby dało się iść jakimś deptakiem i tyle.
Dzięki za info o Novalja to zdecydowanie nie moje klimaty. Mam już pierwsze odpowiedzi i na szczęście jeszcze idzie coś znaleźć w rozsądnych pieniądzach. Trafiłem też już jedno miejsce gdzie mają pełne obłożenie na przyszły rok czyli ruch w rezerwacjach jest.
Co z Pag można ciekawego zwiedzić ?, na pewno Zadar, może Szybenik, Primosten coś się wymyśli :).
Dzięki jeszcze raz wszystkim za komentarze!
mchrob
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 30.10.2022 12:43

Ja polecam wycieczkę do Rabu.
Z Tovrnele kursują codziennie taxiboat-y, fajna jednodniowa wycieczka.
anakin
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.10.2022 12:45

W drodze na Pag zajeźdzcie do Jablaca i spacer na Zavratnice, naprawdę warto. Potem na prom i dopiero na Pag.
Można zrobić wycieczkę nad kanion rzeki Zmarnja.
Potem pojechać do Tovernele i stamtąd taxi-boat do miasta Rab, na wyspie Rab. Cztery czy pięć godzin i wracacie tą samą taksówką na miejsce.
Po drodze ogrody oliwne w Lun.
Poza tym Zadar, koniecznie po południu żeby posłuchać organów morskich i zobaczyć Pozdrav suncu.
Można też zaliczyć Nin, choć ja osobiście byłem dwa razy i niczego nie tam nie urwało :wink:
Co do samej Zmarniji, to można rozważyć rafting, ale w wakacje tylko kajaki ( zbyt niski poziom wody i pontonami nie pływają). Uprzedzam jednak, że to nie są tanie rzeczy :wink:

Polecam spacer na najwyższy szczyt Pagu -Sv. Vid i trasę od Šimuni. Dwie godziny spacerkiem, trasa nie jest uciążliwa, ale pamiętajcie o zapasie wody.
patjak
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) patjak » 15.11.2022 19:48

Dzień dobry,

Czy sezonowa knajpka za Bošana mieszcząca się w budynku z pustaków nadal funkcjonuje/ czy w poprzednim sezonie otwarto ją?

Pozdrav. Pat
Zagłębiowski
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zagłębiowski » 21.11.2022 20:21

Dzień dobry.
Gdzieś czytałem, że w mieście Pag jest jakiś fastfood rybny, który w ofercie ma m.in. Kalmary prażone i to zachwalane. Czy Ktoś zna to miejsce? Chyba że to w innym mieście jest.

Edit: może przypomnę jeszcze pytanie przed sezonem, bo teraz chyba mało użytkowników się udziela.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 422
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022