Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 30.10.2022 10:21

Oj tak. Z tą Novalją w sezonie to prawda. Imprezownia. Jeździliśmy tylko na zakupy i wracaliśmy zmęczeni na naszą wioskę. Włosi wprowadzali też bardzo nerwową atmosferę na drogach - trąbili, migali światłami, machali rękami za kierownicą. Byłem nawet świadkiem głośnej kłótni pomiędzy takimi pod marketem o miejsce parkingowe blisko wejścia. Nieco dalej miejsca były. Ot taki południowy temperament ktoś powie. Ale szczególnie na wakacjach taka nerwówka to głupia sprawa.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 30.10.2022 11:43

Dzięki wszystkim za tak duży odzew!, Janusz, piekara zapytania wysłane dzięki :D.
Anakin potrzebuję po prostu wieczorem mieć gdzie rozruszać kości zwłaszcza, że z psem jeździmy, nie mamy żadnych wymagań aby dało się iść jakimś deptakiem i tyle.
Dzięki za info o Novalja to zdecydowanie nie moje klimaty. Mam już pierwsze odpowiedzi i na szczęście jeszcze idzie coś znaleźć w rozsądnych pieniądzach. Trafiłem też już jedno miejsce gdzie mają pełne obłożenie na przyszły rok czyli ruch w rezerwacjach jest.
Co z Pag można ciekawego zwiedzić ?, na pewno Zadar, może Szybenik, Primosten coś się wymyśli :).
Dzięki jeszcze raz wszystkim za komentarze!
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 30.10.2022 12:43

Ja polecam wycieczkę do Rabu.
Z Tovrnele kursują codziennie taxiboat-y, fajna jednodniowa wycieczka.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.10.2022 12:45

W drodze na Pag zajeźdzcie do Jablaca i spacer na Zavratnice, naprawdę warto. Potem na prom i dopiero na Pag.
Można zrobić wycieczkę nad kanion rzeki Zmarnja.
Potem pojechać do Tovernele i stamtąd taxi-boat do miasta Rab, na wyspie Rab. Cztery czy pięć godzin i wracacie tą samą taksówką na miejsce.
Po drodze ogrody oliwne w Lun.
Poza tym Zadar, koniecznie po południu żeby posłuchać organów morskich i zobaczyć Pozdrav suncu.
Można też zaliczyć Nin, choć ja osobiście byłem dwa razy i niczego nie tam nie urwało :wink:
Co do samej Zmarniji, to można rozważyć rafting, ale w wakacje tylko kajaki ( zbyt niski poziom wody i pontonami nie pływają). Uprzedzam jednak, że to nie są tanie rzeczy :wink:


Polecam spacer na najwyższy szczyt Pagu -Sv. Vid i trasę od Šimuni. Dwie godziny spacerkiem, trasa nie jest uciążliwa, ale pamiętajcie o zapasie wody.
patjak
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 10.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) patjak » 15.11.2022 19:48

Dzień dobry,

Czy sezonowa knajpka za Bošana mieszcząca się w budynku z pustaków nadal funkcjonuje/ czy w poprzednim sezonie otwarto ją?

Pozdrav. Pat
Zagłębiowski
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 28.08.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zagłębiowski » 21.11.2022 20:21

Dzień dobry.
Gdzieś czytałem, że w mieście Pag jest jakiś fastfood rybny, który w ofercie ma m.in. Kalmary prażone i to zachwalane. Czy Ktoś zna to miejsce? Chyba że to w innym mieście jest.


Edit: może przypomnę jeszcze pytanie przed sezonem, bo teraz chyba mało użytkowników się udziela.
rambo
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.02.2022
otok Pag pronadeno bocu i poruka

Nieprzeczytany postnapisał(a) rambo » 07.01.2023 14:36

DamianGie
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.01.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianGie » 21.01.2023 19:09

Witam. W czerwcu wybieramy się na Pag do miejscowości Pag. W związku z tym wyjazdem mam parę pytań:
Gdzie są najlepsze plaze bez tysiaca ludzi w okolicy miasta Pag ?
Gdzie najlepiej kupić wino i rakiję?
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 475
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 22.01.2023 12:05

DamianGie napisał(a):Witam. W czerwcu wybieramy się na Pag do miejscowości Pag. W związku z tym wyjazdem mam parę pytań:
Gdzie są najlepsze plaze bez tysiaca ludzi w okolicy miasta Pag ?
Gdzie najlepiej kupić wino i rakiję?

Jeżeli chodzi o plaże, to od Bośany aż do Metajny masz tego sporo. Dodatkowo przed Mandre plaża Girenica. Trunki możesz zakupić w sklepie w Kolan, albo od lokalnych producentów :D. Wystarczy spytać tubylca i albo sam Ci opyli te zacne trunki, albo wskaże drogę :papa:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.01.2023 14:06

DamianGie napisał(a):Witam. W czerwcu wybieramy się na Pag do miejscowości Pag. W związku z tym wyjazdem mam parę pytań:
Gdzie są najlepsze plaze bez tysiaca ludzi w okolicy miasta Pag ?
Gdzie najlepiej kupić wino i rakiję?

Jeśli dobre wina to polecam jednak kawałek od miasta. Jeśli jedziesz do miasta mostem (lub będziesz jeździć na wycieczki na południe) to będziesz miał po drodze.
https://maps.app.goo.gl/FsqsTguQW4odpYBK9

W mieście Pag też coś kupowałem ale jak wrócę kiedyś na wyspę Pag to większość zakupów zrobię tam ;)

A co do plaż to przeczytaj relację Habanero. Dla miłośników plaż lektura obowiązkowa ;)
Plaże miejskie są takie se. Warto kawałek pojechać albo przynajmniej przejść się z buta.
50-plaz-paga-t54499.html?hilit=40%20pla%C5%BC#p2011070
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 30.01.2023 09:10

Villa Lorena w Metajnie - właściciel Toni Datković. Ktoś zna? Był? Kojarzy? Cenę dostałem dobrą więc wolę się dopytać.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.01.2023 14:43

A parking Ty tam będziesz miał?
Dopytaj, bo przed domem ciasno, miejsca chyba tyle co na jeden samochód, a chata na 18 osób.
Najbliższy parking w centrum, a i on nie jest nie wiadomo jak pojemny.
Poza tym, chcesz się tłuc z klamotami 200m?

Do centrum masz mniej więcej tyle, ile z apartmana o którym rozmawialiśmy.
Na wprost do morza nie dojdziesz, wszędzie domy, a ścieżki żadnej tam nie kojarzę.
Do morze 50 m?
Oczywiście w linii prostej :mrgreen:
O wnętrzu Ci nie powiem nic,bo nie byłem.
Kojarzę tylko babcię siedzącą cały czas na krześle prze domem. :wink:
Po zdjęciach widzę, że wewnątrz wczesny Gierek.
Weź pod uwagę, że to zaraz przy głównej (jedynej) drodze dojazdowej do Metajny.
I mimo początku września, ruch tam możesz mieć spory, a małych dzieci samych bym tam z niego nie wypuścił.

ps. do wszystko dotyczy adresu Put Rive 15, bo nie wiem czy oto pytasz
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 30.01.2023 16:43

Witam czy ktos kojarzy Modern seaview apartmani Toncica w Metajnie ul. Juzni kraj
moskit3
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) moskit3 » 30.01.2023 17:48

Witam a ja chciałbym spytać czy macie doświadczenie rowerowe na wyspie .Jadę w czerwcu i chcę troszkę porowerkować
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 30.01.2023 18:14

Roweru na wczasy nie biorę ale trochę rowerzystów na wyspie widziałem.
Jak lubisz w ten sposób spędzać urlop to śmiało :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 422
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone