Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 27.06.2022 13:49

Asiar napisał(a):Dzięki czy te punkty handlowo gastronomiczne są skupione w którejś części miejscowości? ( Mam kłopoty z nogą ) czy plażyczki są zadrzewione czy raczej patelnie W ogóle polecasz? Czy dać sobie spokój. Wyjazd na 10 noclegów. Mieszkanie przy plaży, na pierwszym piętrze, ale bez klimy( zawsze mieliśmy), ma wentylator, nie wiem czy da radę.

Nigdy tam nie mieszkałem to wielkim ekspertem nie jestem. Byłem tylko raz na tej piaszczystej plaży Planjka https://goo.gl/maps/mLzSfivau8xs2eHC9. Zobacz sobie zdjęcia z niej. Tylko że ta plaża jest na początku miejscowości a miejscowość jest dość rozciągnięta więc jeśli masz problemy z chodzeniem to raczej wchodzi tylko dojazd autem. Sklep i piekarnia są w centrum zaś znowu fajna konoba na drugim końcu i cafebar też dalej.
Ogólnie to mnie Stara Novalija niczym nie pociąga i raczej bym wybrał inna miejscówkę.
Asiar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiar » 27.06.2022 15:54

Dzięki
monik22
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.06.2022
Pag- jaka lokalizacja na pierwszy raz

Nieprzeczytany postnapisał(a) monik22 » 10.07.2022 11:22

Bardzo proszę o pomoc we wskazaniu lokalizacji na Pagu, gdzie najlepiej zatrzymać się na 4 dni, aby dokonać pierwszego zobaczenia tej wyspy. W Chorwacji byliśmy już wielokrotnie, ale nigdy na tej wyspie. W sierpniu naszym głównym pobytem będzie Korcula, ale w drodze powrotnej zapragnęliśmy zobaczyć Pag. W którym miejscu wyspy najlepiej się zatrzymać? Co zobaczyć na ten pierwszy króciutki raz. Jeżeli nam się spodoba, to następny pobyt będzie dłuższy. :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.07.2022 12:03

Tu gdzie zostałaś przeniesiona znajdziesz odpowiedzi.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Pag- jaka lokalizacja na pierwszy raz

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 10.07.2022 13:20

monik22 napisał(a):gdzie najlepiej zatrzymać się na 4 dni, aby dokonać pierwszego zobaczenia tej wyspy

Ilu userów tyle opinii.
Ja polecę miasto Pag. Dobre miasto wypadowe do innych plaż lub gaju oliwnego w Lun a samo miasto dla mnie jest urocze.
monik22
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) monik22 » 10.07.2022 18:44

Janusz Bajcer napisał(a):Tu gdzie zostałaś przeniesiona znajdziesz odpowiedzi.


Dziękuję
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 17.07.2022 12:59

Melduje się z Pagu, dziś dotarliśmy,wietrznie i upalnie . Trasa przez Węgry bez problemów i postojów. Płynnie przez Letenye oraz na bramkach w Cro. Pozdrawiam
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 29.10.2022 11:35

Cześć, prawie całe Cro zjeżdżone w jedną i druga stronę ale z reguły zawsze Dalmacja. Stwierdziliśmy, że może za rok pojedziemy na Pag.
Mogę starych "wyspowych" wyjadaczy prosić o jakieś sugestie co do miejsca, kwatery ? (może być na priv). Preferujemy mniejsze miasteczka ale się przy tym nie upieramy, ważne aby było gdzie iść zjeść wieczorem a rano iść na kawę i wieczorem pospacerować. Szukamy czegoś z dwoma sypialniami blisko morza.
Maruś-Man
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maruś-Man » 29.10.2022 13:37

Cześć . My z żoną byliśmy 3 razy na Pagu w Mandre . Nam pasowało .Mała miejscowość i knajpki wszelakie są . Lokum podeślę jak chcesz . Pozdrawiam. Janusz .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.10.2022 15:14

A może Pag w kierunku Bosana? Wtedy jesteś na uboczu, a jednocześnie masz opcję wieczornego wypadu na nogach do Pagu, więc i drink wchodzi w rachubę.
Osobiście jak wrócę na Pag to będzie to Mandre, logistycznie wygodne położenie jak chce się codziennie na plaże pozamiejskie jeździć, a wieczorem jest gdzie sobie pospacerować i są knajpki, bary itp.
Ostatnio edytowano 17.02.2023 21:16 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 29.10.2022 15:25

Poszukaj w Jakisnicy
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 29.10.2022 16:02

Dzięki, będę patrzył aczkolwiek na razie ceny nie zachęcają bo np. 120 euro za App z prymitywną kuchnią w standardzie wykończenia "tito"to przegięcie.
Dlatego też jak ktoś ma jakieś rozsądne namiary to chętnie, mogę też zapłacić te 120e ale niech standard będzie adekwatny do ceny.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.10.2022 17:13

Mogę polecić te apartament. https://www.visit-pag.com/apartments-josip-pag/11766
My za 3 os, za 10 dni w 2020 płaciliśmy 50 eur. Cena ze wszystkim, ze świeżo zainstalowaną klimą nad wejściem. Mały aneks, ale super wyposażony. W tym samym czasie Szwagier za 2+2 płacił 5 eur więcej. Z miejscówki byliśmy bardzo zadowoleni, piękny widok na Paski Zalew. Właściciele...pierwszy raz spotkałam się z takim podejściem "zapraszamy panów za 30 min z paszportami i kasą". Takie samo zachowanie 2 miesiące później w Tribunj.... I to byli właściciele w wieku emerytalnym. Ale miejscówkę polecam, jeśli nie oczekujesz miejscówki tuż przy morzu.


Co do Grecji odpiszę Ci na priv, później jak siądę do kompa. Teraz zapraszam do mojej pierwszej greckiej relacji grecja-leniwie-t52224.html?hilit=grecja%20leniwie z Sithoni właśnie.
Ostatnio edytowano 17.02.2023 21:18 przez piekara114, łącznie edytowano 2 razy
Maruś-Man
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maruś-Man » 29.10.2022 17:30

Polecam : http://apartmani-cikac.hr/ . Trzy razy korzystaliśmy z tych apartamentów . Byliśmy w Cikac 1 . Wszystko było O.K. Janusz
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 29.10.2022 20:56

yzedef napisał(a): Preferujemy mniejsze miasteczka ale się przy tym nie upieramy, ważne aby było gdzie iść zjeść wieczorem a rano iść na kawę i wieczorem pospacerować. Szukamy czegoś z dwoma sypialniami blisko morza.

Z tymi miasteczkami na Pagu to szału ni ma :wink:
Do wyboru Pag albo Novalja.
Z tym, że w sezonie do tej drugiej to bym nawet za dopłatą nie pojechał.
Hordy rozwrzeszczanych amatorów Zrce, wśród których prym wiodą Włosi. :roll:
Nie wiem jakie kryteria musi spełniać miejsce do spacerowania, ale jeżeli ma być to spacer w "cywilizowanym" rejonie, to chyba tylko powyższe.
W Metajnie masz gdzie zjeść, jest gdzie kawę wypić, a i chodzić możesz ile dusza zapragnie. :oczko_usmiech:
Promenady jednak nie uświadczysz. :oczko_usmiech:

Podobnie z innymi miejscowościami w obrębie paškiego.
Mandre wydaje się ciekawą opcją (przynajmniej, jeśli chodzi o spacerowanie )
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 421
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone