Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 08.06.2023 12:35

Dzięki za pomoc. Szukam dalej. Targamy na plażę SUPa i psa, więc takie podejścia to trochę zbyt duże wyzwanie.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 08.06.2023 18:24

I jeszcze jedna prośba o informację. Tym razem dotyczy miejscowości Mandre. W poniższej okolicy wzdłuż wybrzeża biegnie wąska droga z ruchem samochodowym. Czy wynajmując apartament w pierwszej linii brzegowej (taras od strony morza) można liczyć rano, wieczorem i w nocy na ciszę? Czy raczej cały czas duży ruch samochodowy i pieszy?
https://www.google.com/maps/place/44.47 ... 0762?hl=pl
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 10.06.2023 23:13

Urlopowicze owszem spacerowali, ale było cichutko. Najgłośniej było w porcie, ale bez przesady. Ruch samochodowy w dzień znikomy, w nocy praktycznie zamierał. W dzień tłumy na plaży w zaznaczonej lokalizacji. Info sprzed kilku lat
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 11.06.2023 00:56

Dzięki!
kseby
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 11.06.2023 09:29

Tam nie ma ruchu "tranzytowego", jedynie dojazd do posesji.
Za mojego pobytu to jedynie smieciarka czasem jeździła, inne samochody bardzo rzadko.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 11.06.2023 13:14

Rozumiem. Pytałem właśnie o taki ruch, jak dojazd do posesji, śmieciarkę, z pieczywem, do sklepu i restauracji. Duża część odbywa się wcześnie rano. Tak czy inaczej odstraszyły mnie te spodziewane tłumy w sierpniu na całej długości plaży. Wybrałem Bosanę/Pag. Pzdr.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 12.06.2023 13:37

W lipcu będę koło Zadaru i planuję zrobić wycieczkę na Pag.
Czy możecie mi polecić, gdzie podjechać (mile widziany parking dla 3 samochodów) i co naprawdę warto zobaczyć na tej wyspie, aby poczuć jej klimat?
Wycieczka jest planowana tylko na ok. pół dnia, bo będą z nami dzieci. Co prawda nie małe 11 - 12 lat, ale takie najszybciej się nudzą.
I czy w tych polecanych miejscach da się kupić słynny paski ser i dobrą oliwę?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie, oprócz tych żebym sobie przejrzał 425 stron tego wątku.

Pozdrowienia.;)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.06.2023 14:05

Pół dnia żeby poznać klimat wyspy?
No....chyba się nie da.


Ale jakbym miał do dyspozycji właśnie pół dnia, to chyba bym się przespacerował po Pagu (mieście), podjechał na punkt widokowy, żeby ten Pan zobaczyć z góry, na tle Velebitu.
Potem ewentualnie pojechał bym do Lun zobaczyć ogrody oliwne ( sam przejazd z Pagu, tam i z powrotem to jakaś godzina).
Wracając można podjechać do Kolan, gdzie jest "fabryka" paškiego sera, tam też możesz kupić oliwę.
Choć tak naprawdę obie te rzeczy kupisz na przydrożnych straganach.
Będąc w Kolan pojechałbym do Mandre.
Może nie dla samego Mandre, ale mi się strasznie podoba sama trasa.
W Mandre masz widok na otwarte morze i fajne zachody słońca.
Do Novalji bym nie jechał, bo straszny tłok i stragan na straganie ( pomijam rozwrzeszczane tłumy młodzieży).
Ale co kto lubi :wink:


Wjeżdżając na wyspę , koniecznie przystanek na moście, a potem ruiny twierdzy( Fortica), które widać z mostu.
Po zjeździe z mostu (jadąc od Zadaru oczywiście), pierwszy skręt w lewo i dojedziesz na samo miejsce:
https://www.google.com/maps/place/Tvr%C ... ?entry=ttu
Jeśli dzieci lubią koty, to będą zachwycone :wink:
Poza kotami fajny widok na sam most.


Zakładam, że nie chcecie plażować, poza tym w pół dnia to ciężko zaplanować naprawdę fajne plaże.
Jeżeli jednak, to "najszybciej" dostępne - Girenica w Mandre czy Sv.Duh


ps. jadąc na Pag , można przejechać przez Maslenicę, i przespacerować się słynnym czerwonym mostem ( jak ktoś lubi można skoczyć na bungee)
A jeszcze po drodze można podjechać na punkt widokowy i obejrzeć kanion rzeki Zmarnja.

Mógłbym tak dłużej, ale chyba już nie mamy czasu :oczko_usmiech:
Nie wiem nawet , czy na to co powiedziałem wystarczy czasu.
Ja bym jednak ( jeżeli się da) zaplanował na tym Pagu cały dzień.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.06.2023 15:08

A ja bym zrobiła całodzienną wycieczkę.
1. Kościół św Mikołaja https://maps.app.goo.gl/jXwCd3RHRje4WsKW7
2. Most i forteca
3. Punkt widokowy na miasto Pag (miasto ominąć)
4. Plaża w okolicy Bosany lub na otwarte morze np. ta https://maps.app.goo.gl/uwA7Fep3QTSaxA4DA lub któraś wcześniejsza.
5. Lun, ale można odpuścić
6. Miasto Pag i podejść na punkt widokowy na Paskie Vrata

Będzie różnorodnie, a wg mnie to podstawa dnia z nastolatkami.

A na powrocie wieczorem można wjechać na lody do Nin.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 12.06.2023 16:01

Dzięki, za szybkie sugestie. Może rzeczywiście zaplanujemy cały dzień, ale z plażowaniem.
Bedę miał niezłą zagwozdkę, żeby to jakoś fajnie ułożyć, ale to jest też (przynajmniej dla mnie) bardzo przyjemna część podróży.
Podpowiedzcie jeszcze, gdzie coś dobrze i bez rujnacji dla portfela można na Pagu zjeść? Żeby były jakieś owoce morza, ryby, pizza i jakieś mięsko z grilla. Bedzie nas 12 osób, tak żeby każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Pozdrowienia.;)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 12.06.2023 16:02

Gonzales napisał(a):W lipcu będę koło Zadaru i planuję zrobić wycieczkę na Pag.
Czy możecie mi polecić, gdzie podjechać (mile widziany parking dla 3 samochodów) i co naprawdę warto zobaczyć na tej wyspie, aby poczuć jej klimat?
Wycieczka jest planowana tylko na ok. pół dnia, bo będą z nami dzieci. Co prawda nie małe 11 - 12 lat, ale takie najszybciej się nudzą (...)
Obserwuj prognozę i wybierz dzień z borą.
Usadowcie się gdzieś tutaj:
https://goo.gl/maps/d3YdsgHBTZmg9Nwk6
i będziecie mieli Pag "w pigułce".

Gwarantuję brak nudy :wink:
A po drodze można cyknąć parę zdjęć i podjechać do "sirany".
https://www.paskasirana.com/
oraz coś przekąsić - wciąż polecam Porata w Starej Novalji i bifstek z domacim makaronem i truflami.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.06.2023 16:28

Gonzales napisał(a):W lipcu będę koło Zadaru i planuję zrobić wycieczkę na Pag.
Czy możecie mi polecić, gdzie podjechać (mile widziany parking dla 3 samochodów) i co naprawdę warto zobaczyć na tej wyspie, aby poczuć jej klimat?
Wycieczka jest planowana tylko na ok. pół dnia, bo będą z nami dzieci. Co prawda nie małe 11 - 12 lat, ale takie najszybciej się nudzą.

Ja sobie taką wycieczkę zrobiłam dawno temu i... wsiąkłam...
Ale nie przejmowałam się dziećmi, choć jechała z nami trójka w wieku 13, 10 i... 3 lata.
Trasę wymyśliłam wtedy taką:
Fortica z widokiem na Paški most i Velebit - sesja zdjęciowa z rozwianym włosem. :mrgreen:
Miasto Pag
Plażowanie za Bošaną - trochę przypadkowo trafiliśmy tu, ale równie dobrze można na którejś z dalszych plaż np. w Sv. Mariji - byle tylko nie parkować w rezerwacie Dubrava Hanzine (mandaty); najwięcej miejsc parkingowych w okolicy 15 południka w Sv. Marko. Tylko zejście do plaż jest strome - dla dzieci też mała przygoda.
Punkt widokowy tu
A potem - dla poznania klimatu wyspy - dotarliśmy za Metajnę na plażę Rucica, gdzie dzieci dokończyły pływanie, a niektórzy udali się na jedną z najsłynniejszych plaż Pagu - Beritnicę.
Do dziś miło wspominam wycieczkę. Potem jeszcze dwa razu spędzałam wakacje na Pagu - a podwójne wizyty w jednym miejscu rzadko mi się zdarzają.
Oczywiście Sv. Duh też pewnie byłby ok - chyba więcej miejsc parkingowych z tej strony zalewu niż za Bošaną. Tylko klimat już trochę inny i nie zobaczysz ciekawych formacji skalnych jak w Sv. Mariji.

Na pewno powiem, że pół dnia to za mało. Nic nie poczujesz. Albo nie to, co powinieneś. :oczko_usmiech:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 12.06.2023 17:19

Gonzales napisał(a):Podpowiedzcie jeszcze, gdzie coś dobrze i bez rujnacji dla portfela można na Pagu zjeść? Żeby były jakieś owoce morza, ryby, pizza i jakieś mięsko z grilla. Bedzie nas 12 osób, tak żeby każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Ja najczęściej jadałem tu:
https://goo.gl/maps/kwrbcGur1CHGx1Nt8
https://goo.gl/maps/kPRd6RoGaj3UvmcX9
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 12.06.2023 18:20

Gonzales napisał(a):W lipcu będę koło Zadaru i planuję zrobić wycieczkę na Pag.
Czy możecie mi polecić, gdzie podjechać (mile widziany parking dla 3 samochodów) i co naprawdę warto zobaczyć na tej wyspie, aby poczuć jej klimat?
Wycieczka jest planowana tylko na ok. pół dnia, bo będą z nami dzieci. Co prawda nie małe 11 - 12 lat, ale takie najszybciej się nudzą.
I czy w tych polecanych miejscach da się kupić słynny paski ser i dobrą oliwę?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie, oprócz tych żebym sobie przejrzał 425 stron tego wątku.

Pozdrowienia.;)


Paski ser kupisz w każdy większym supermarkecie, podobnie chorwacką oliwę.

Na samym Pagu zakupy robiliśmy w sklepie z regionalnymi produktami, jest tam wszystko - wino, ser, oliwa:

https://goo.gl/maps/2Pp7cpkrT1Y6Ab1x6
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 12.06.2023 18:27

marecky81 napisał(a):
Gonzales napisał(a):W lipcu będę koło Zadaru i planuję zrobić wycieczkę na Pag.
Czy możecie mi polecić, gdzie podjechać (mile widziany parking dla 3 samochodów) i co naprawdę warto zobaczyć na tej wyspie, aby poczuć jej klimat?
Wycieczka jest planowana tylko na ok. pół dnia, bo będą z nami dzieci. Co prawda nie małe 11 - 12 lat, ale takie najszybciej się nudzą.
I czy w tych polecanych miejscach da się kupić słynny paski ser i dobrą oliwę?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie, oprócz tych żebym sobie przejrzał 425 stron tego wątku.

Pozdrowienia.;)


Paski ser kupisz w każdy większym supermarkecie, podobnie chorwacką oliwę.

Na samym Pagu zakupy robiliśmy w sklepie z regionalnymi produktami, jest tam wszystko - wino, ser, oliwa:

https://goo.gl/maps/2Pp7cpkrT1Y6Ab1x6


Mają przede wszystkim bardzo dobre wina :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 425
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone