Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.12.2020 11:12

A no z tego powodu, że tam obok jest zatoczka, z której lipcowym popołudniem wracali turyści, a inni tam wędrowali...
Coś tam jest bo lekko śmierdziało, właśnie tak jak w okolicy oczyszczalni ścieków....
A prawie pod samym budynkiem parkowaliśmy jak szliśmy na punkt widokowy :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.12.2020 11:15

piekara114 napisał(a):A prawie pod samym budynkiem parkowaliśmy jak szliśmy na punkt widokowy :mrgreen:

Brawo Wy! :wink:
Myślę, że jakaś relacja zdecydowanie by się przydała. 8) Lub choć parę zdjęć z opisem tutaj. :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.12.2020 12:45

Relacja w planie, ale najpierw skończę Lesvos. Coś tam już mam, ale tak strasznie brakuje mi ostatnio czasu..... Nie wiem, gdzie on mi znika.... A nawet książek wiele nie czytam......
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 15.12.2020 14:23

piekara114 napisał(a):Mam pytanie: czemu nikt nie parkuje w okolicy zaznaczonej na fioletowo z ???


Ja tam zaparkowałem, i żałuję.
Nic ciekawego tam nie ma, poza tym budynkiem,
wydawało mi się że bliżej będzie stamtąd do Zatonów ale niestety był to błąd,
droga stamtąd jest trudna i żona w połowie drogi stwierdziła że kategorycznie wracamy :roll:
Wtedy nie wiedziałem że do Zatonów idzie się z parkingu spod skarpy.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.12.2020 16:10

piekara114 napisał(a):Mam pytanie: czemu nikt nie parkuje w okolicy zaznaczonej na fioletowo z ??? Tam chyba jakaś oczyszczalnia jest?

Jak ja tam byłem 2x to zapachów podejrzanych nie stwierdziłem. Chyba że chorwackie oczyszczalnie inaczej pachną niż nasze ;)

Co do drogi. Ja zrobiłem ten błąd że tam zaparkowałem zamiast wg wskazówek Konrada. Droga była dużo dłuższa i trudniejsza a w sandałach to momentami było dramatycznie. Ja tam lubię takie trasy ale moja kobieta była po niej na mnie obrażona przez kilka jakiś czas. Dopiero piękno plaży Maskalić sprawiło, że jej przeszło.
Wracałem już mniej więcej szlakiem z mapki i było dużo łatwiej i szybciej.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 18.12.2020 01:24

piekara114 napisał(a):Mam pytanie: czemu nikt nie parkuje w okolicy zaznaczonej na fioletowo z ??? Tam chyba jakaś oczyszczalnia jest?
Mapka pożyczona od Mikromir, a ona od Konrada...
Załącznik aaamaskalicmap2.png nie jest już dostępny


Faktycznie jest tam oczyszczalnia....fiolet...tam się przyjeżdża na zachód słońca :D

DSCN1434.JPG


...lub podziwiać widoki na twoje kolorowe kółka :lol:...plażyczkę

DSCN1460.JPG


...od tej oczyszczalni jest tylko droga w dół....nie ma dojścia do tej plaży :( przetestowałem ..
...przez co godzinę straciłem i ledwo doszedłem do samochodu

DSCN1454.JPG



...potem pojechałem na parking zielone kółko
...i zeszliśmy w dół do połowy drogi i na prawo do intymnej plażyczki

DSCN1482.JPG


DSCN1474.JPG


DSCN1485.JPG


...i zasłużony odpoczynek 8)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.01.2021 20:12

Witajcie! Po 7 wizytach na Brać w tym roku zdecydowałem na..... Brač w pierwszym tygodniu i Pag w drugim :wink:
Mam wybrane kilka apartamentów, na które mnie stać: Vlašići, Potočnica, Novalija (Gaj), Zubovići (Dražica), Matajna. Będę na Pagu w pierwszym tygodniu września więc o tłumy raczej się nie martwię. Bardziej martwi mnie brak cienia na plażach, no ale to Pag :wink: . Co byście polecili z tych miejscowości. Zależy mi na spokoju 8)
Chyba że macie namiary na jakieś sprawdzone apartmany. Szukam czegoś blisko morza, dla dwóch dorosłych, nastolatka i małego psa w terminie od 04.09.2021 do 10.09.2021
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.01.2021 21:52

A co Ty byś chciał robić na tym Pagu? :wink:

Vlašići - nie
Potočnica - raczej nie, bo wszędzie trzeba jeździć i nie jest to 5 km (zakładam, że na jednej plaży siedział nie będziesz)
Novalija (Gaj) - hmmmmm....Tu niby miasto najbliżej, ale to dla mnie minus
Zubovići (Dražica) - zdecydowanie lepiej, aczkolwiek, aczkolwiek najbliższa plaża (Plat) wg mnie niczego nie urywa
Metajna - no i dochodzimy do naj w rankingu... :mrgreen:
Masz stąd najbliżej do najlepszych plaż Pagu (albo jednych z lepszych) - Rucica, Beretnica, Vela Luka, Mala Luka, Slana.
We wsi 4 konoby, jeden sklep.
Dla mnie wybór pomiędzy dwiema ostatnimi miejscowościami.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.01.2021 22:03

anakin napisał(a):A co Ty byś chciał robić na tym Pagu? :wink:

Tak na prawdę to nic :mrgreen:
Jak zawsze szukam spokoju, czyli dziura zabita dechami, byleby można tam autem dojechać.
Na jakąś fajną plażę mogę spokojnie podjechać, ale pod domem też chciałbym mieć miejsce gdzie mogę wskoczyć do wody.
rafcioo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafcioo » 05.01.2021 22:05

dids76 napisał(a):Zubovići

Jak zawsze szukam spokoju, czyli dziura zabita dechami, byleby można tam autem dojechać.
Na jakąś fajną plażę mogę spokojnie podjechać, ale pod domem też chciałbym mieć miejsce gdzie mogę wskoczyć do wody.


ZERO cienia :P Dobrze ze mieliśmy własny parasol :) który i tak było ciężko zamontować. Woda mega ciepła, plaża mała i wąska a na końcu mały bar. Samochody po kilku dniach cale w soli.
Lokalny sklepik i piekarnia choć po większe zakupy lepiej do Novalija polecieć.

Wiocha zabita deskami :) spokój i do wody wskoczysz nawet z betonowego pomostu :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.01.2021 22:12

dids76 napisał(a):Jak zawsze szukam spokoju, czyli dziura zabita dechami, byleby można tam autem dojechać.
Na jakąś fajną plażę mogę spokojnie podjechać, ale pod domem też chciałbym mieć miejsce gdzie mogę wskoczyć do wody.

Jeżeli Metajna to sugeruję ten odcinek ( od Bistro Metajna do Bendo), niestety ludzikiem tam nie "wjedziesz".
Możesz też w centrum, aczkolwiek tam Ci nad głową będą samochody jeździć ( we wrześniu pewnie mniej).
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.01.2021 22:25

anakin napisał(a):Jeżeli Metajna to sugeruję ten odcinek ( od Bistro Metajna do Bendo), niestety ludzikiem tam nie "wjedziesz".
Możesz też w centrum, aczkolwiek tam Ci nad głową będą samochody jeździć ( we wrześniu pewnie mniej).

Bendo mi się podoba, ale nie wiem czy mam odwagę o cenę pytać :oczko_usmiech: :mrgreen:
Mam ofertę z tego odcinka, apartmany "Davor". Jest tam w okolicy jakaś plaża?
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 05.01.2021 22:29

Po dwóch pobytach na Pag, moim zdaniem najlepszą plażę ma kemping Strasko. Długa, wąska, szeroka, żwirkowa, kamienista, skalista, słoneczna, zacieniona, zaludniona, prawie pusta i czyściutka. Fajna plaża to również balangujące Zrce. Wieczorem, przed główną imprezą jest tam raczej spokojnie, bardzo czysto, a i widok niczego sobie. Nie wspominając o muzyce, bo taka klubowa w dobrym wydaniu i w dodatku na żywo, bardzo mi się podoba.
zrce1.JPG


Na reszcie wyspy widziałem tylko skalisto-żwirkowe, małe plaże bez cienia. Nie wiem czy mają toalety, a robienie po krzakach lub raczej za kamieniami mnie nie bawi. Fakt, że nie zwiedziłem każdego zakątka, ale takie są moje spostrzeżenia. Pag ma swój urok przejeżdżając przez niego, lecz te nijakie wioseczki na dłuższy pobyt, to nie mój klimat. Wyjątkiem jest wyjazd, a właściwie zjazd z Mandre w kierunku Kolan. Coś wyjątkowego (na jeden rzut okiem).

Natomiast najpiękniejszym miasteczkiem na Pag jest ..............Rab na wyspie Rab ;)

To taki mały żarcik, ale o ile wyspa Pag nie ma wg mnie fajnego, wyróżniającego się miasteczka, o tyle Pag zrobił na mnie wyjątkowe, jedwabiste wrażenie. Nie wiem czy po zwiedzeniu ogromu jednych i tych samych kopii chorwackich portów, Rab nie jest ciekawsze niż sam Dubrownik czy Korcula. Kto był, wie o czym mówię.

Sama droga z Novalii, do porciku w Lun też bardzo fajna.

Ktoś kiedyś zachwalał Peljesac jako najbardziej zielony obszar Chorwacji, a będąc tam, podobnie jak z Pagiem najbardziej spodobał mi się .....Mljet.

Tak moje oczy to widziały i nic na to nie poradzę ;)
Ostatnio edytowano 05.01.2021 23:24 przez SingSing74, łącznie edytowano 2 razy
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.01.2021 22:32

dids76 napisał(a):Bendo mi się podoba, ale nie wiem czy mam odwagę o cenę pytać :oczko_usmiech: :mrgreen:
Mam ofertę z tego odcinka, apartmany "Davor". Jest tam w okolicy jakaś plaża?

W sezonie ceny oscylują tam koło 20 ojro za łeb, we wrześniu powinno być taniej, choć pewnie niewiele. :wink:
Ten Davor to jest druga linia brzegowa, aczkolwiek nie trzeba iść nad wodę pół godziny.
Plaża?
Powiedzmy, że dostęp do wody, z jakimiś mini-plażyczkami, które okupują pensjonariusze najbliższych apartmanów.
Jakiegoś specjalnego tłoku tam nie zauważyłem.
Takie miejsca pt:"wpaść się zamoczyć po śniadaniu". :wink:

Napisz do niego:
member15223/
Co roku tam siedzi w tym samym apartmanie. :wink:
Może doradzi w kwestii np. tego swojego (niestety nie pamiętam nazwy).
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.01.2021 22:41

anakin napisał(a):W sezonie ceny oscylują tam koło 20 ojro za łeb, we wrześniu powinno być taniej, choć pewnie niewiele. :wink:

No to może się odważę, zobaczymy czy mniej. Dostałem już oferty za 70 eurów na wrzesień 8O
anakin napisał(a):Ten Davor to jest druga linia brzegowa, aczkolwiek nie trzeba iść nad wodę pół godziny.
Plaża?
Powiedzmy, że dostęp do wody, z jakimiś mini-plażyczkami, które okupują pensjonariusze najbliższych apartmanów.
Jakiegoś specjalnego tłoku tam nie zauważyłem.
Takie miejsca pt:"wpaść się zamoczyć po śniadaniu". :wink:

Na takie chwilowe dupomoczenie po śniadaniu czy wieczorem mi wystarczy. Mam też nadzieję że tych pensjonariuszy we wrześniu za wielu nie będzie. :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 394
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone