Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.09.2020 22:55

pixiedixie napisał(a):czy 10-letnie dzieciaki dadzą radę?


Któż Ci to może powiedzieć na pewno? Dzieciak dzieciakowi nierówny.
Większość trasy jest naprawdę spoko. Jest tylko jeden kawałek, gdzie na dzieci trzeba dużo mocniej uważać, tam gdzie szlak prowadzi już w dół do Beritnicy między dużymi głazami czy skałami. Czasem trzeba się między nimi przeciskać, czasem trochę poskakać, generalnie zachować dużą czujność i rozwagę. Dzieciom na ogół ten rodzaj wyzwania sprawia frajdę, ale łatwo się pośliznąć i zrobić sobie krzywdę. W tym miejscu moja jedenastolatka nawet w obuwiu sportowym łupnęła głową w skałę - co prawda miała już za sobą pieszą trasę do Slanej, więc mogła być nieco zmęczona. :wink:
Sam musisz wiedzieć, czy masz dzieci ogarnięte, które zachowają ostrożność (w każdym obuwiu) i będą potrafiły się przez chwilę mocno skoncentrować, czy też zaczną dziczyć wśród skał i zrobią sobie krzywdę. Nie odważyłabym się powiedzieć, że dadzą radę i będą bezpieczne w sandałkach nie znając Twoich dzieci. Mogę tylko wkleić parę poglądowych zdjęć z trasy, która rzeczywiście w przeważającej większości nie jest szczególnie trudna.

aaaP1350665.jpg


aaaP1350671.jpg


aaaP1350674.jpg


aaaP1350680.jpg


aaaP1350681.jpg
mis_dj
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 27.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mis_dj » 04.09.2020 23:23

Jak jest w miarę sprawny tzn. kopie piłkę od czasu do czasu, potrafi jeździć na rowerze, robi fikołki, to da radę. Jest jeden warunek - Rodzice nie mogą być nadgorliwi w opiece na trasie i niekiedy muszą odwrócić głowę w drugą stronę aby dziecko poradziło sobie samo, szczególnie przy fragmencie z ostrymi kamieniami. Moja cała rodzinka dała radę (najmłodszy 7 lat) i szwagier, który szedł w butach do wody, również dał radę :-) Na szczęście rodzice są od tego aby decydować, bo to my ponosimy odpowiedzialność za swoich milusińskich. Nikt nie chce zepsuć sobie wakacji jeżdżąc z dzieckiem po szpitalach z rozbitą głową.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33329
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.09.2020 06:57

mis_dj napisał(a):Rodzice nie mogą być nadgorliwi w opiece na trasie i niekiedy muszą odwrócić głowę w drugą stronę aby dziecko poradziło sobie samo, szczególnie przy fragmencie z ostrymi kamieniami. Moja cała rodzinka dała radę (najmłodszy 7 lat)

Mam rozumieć, że siedmiolatek schodził tam sam a Ty odwróciles głowę w drugą stronę?
Jeżeli tak to gratuluję.
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 05.09.2020 21:25

Ktoś miał pecha na samym początku pobytu. Jechaliśmy rano do Zadaru. Gdzieś między Pagiem a mostem auto na polskich blachach zaliczyło dzwona z Chorwatem. Nie pamiętam marki, ciemny kolor, wyładowane bagażami, pogięty mocno przód i poszła któraś szyba, bo pełno było szkła na drodze.
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 05.09.2020 22:59

Na Beretnice prościej (i przyjemniej) się dostać, idąc i podpływając wzdłuż lewego brzegu Rucicy, można się wspomagać np. materacem. Trwa to 20-30 min. A sama Beretnica... ♥️
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 08.09.2020 10:36

Może ktoś wie na odcinku Novalja-Pag o dobrym miejscu do zakupów - ser, prsut, wino oliwa itp.? Jedziemy dzisiaj do Pagu i przy okazji chcemy zrobić zakupy do Polski.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.09.2020 13:55

pixiedixie napisał(a):Może ktoś wie na odcinku Novalja-Pag o dobrym miejscu do zakupów - ser, prsut, wino oliwa itp.? Jedziemy dzisiaj do Pagu i przy okazji chcemy zrobić zakupy do Polski.


Z wędlin polecam dalmatinski šokol, dla mnie jest dużo ciekawszy w smaku niż prsut. W Pagu występuje tylko w Lorenco. Jeśli wina z Pagu, to kawałek za Pagiem (jadąc od strony Novalji) jest po lewej winiarnia, w której sprzedają vina otoka Paga :) Część z tych win również można kupić w Lorenco. Sery lokalne zdaje się sprzedają w siranie w Kolan (przejeżdżałem, nigdy nie zaglądałem), ale w Lorenco też jest duży wybór. W punktach "na poboczu" nie kupowałem.
A jeśli masz lodówkę, to polecam Mladi Kajmak - w kategorii serków do smarowania to najlepsze, co jadłem.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1942
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 08.09.2020 22:45

pixiedixie napisał(a):Może ktoś wie na odcinku Novalja-Pag o dobrym miejscu do zakupów - ser, prsut, wino oliwa itp.? Jedziemy dzisiaj do Pagu i przy okazji chcemy zrobić zakupy do Polski.

Na poprzedniej stronie masz kilka polecanych punktów. Może ciut dalej ale wyspa duża nie jest. Kilka minut dalej nie powinno być problemem.
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 08.09.2020 23:09

Zakupy zrobione. Praktycznie wszystko w tym sklepie przy drodze parę km za Pagiem. Paski ser, oliwa, wino. W Plodine w Pagu dokupiliśmy młody kajmak i ser Kolan, bo był na dużej promocji. Zostaje jeszcze prsut, ale to już pewnie w Novalji przed wyjazdem.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1942
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 09.09.2020 06:46

pixiedixie napisał(a):Zakupy zrobione. Praktycznie wszystko w tym sklepie przy drodze parę km za Pagiem.

Vina otoka Paga?
Punkt warty odwiedzenia przez każdego miłośnika wina.

Jeszcze w samym Pagu są 2 ciekawe sklepiki: jeden z samymi serami (cela ul), drugi z winami (chyba okolica ul. Ivana Mirkovica od strony Solanw Pag).
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 09.09.2020 08:11

empire13 napisał(a):
pixiedixie napisał(a):Zakupy zrobione. Praktycznie wszystko w tym sklepie przy drodze parę km za Pagiem.

Vina otoka Paga?
Punkt warty odwiedzenia przez każdego miłośnika wina.

Jeszcze w samym Pagu są 2 ciekawe sklepiki: jeden z samymi serami (cela ul), drugi z winami (chyba okolica ul. Ivana Mirkovica od strony Solanw Pag).


Tak to ten sklep. Poza tym Novalja na plus w porównaniu z Pagiem, jakby więcej ludzi, więcej czynnych miejsc.

W Pagu polecam restaurację Diogen, bardzo dobry stek z tuńczyka.

Fajny punkt widokowy jak się zaczyna zjeżdżać do miasta, ale wiatr łeb urywał, ciekawe, bo na dole tylko lekki wiaterek.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 09.09.2020 10:12

pixiedixie napisał(a):
Fajny punkt widokowy jak się zaczyna zjeżdżać do miasta, ale wiatr łeb urywał, ciekawe, bo na dole tylko lekki wiaterek.

Nie masz fotki w punkcie widokowym to jakbyś nie był na.Pagu. Wracaj ;)
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 09.09.2020 13:56

mchrob napisał(a):
pixiedixie napisał(a):
Fajny punkt widokowy jak się zaczyna zjeżdżać do miasta, ale wiatr łeb urywał, ciekawe, bo na dole tylko lekki wiaterek.

Nie masz fotki w punkcie widokowym to jakbyś nie był na.Pagu. Wracaj ;)


Fotki zrobione :)

Poza tym zaliczyliśmy Beritnicę. Ładna, księżycowe krajobrazy, ale dooopy nie urywa, spodziewałem się czegoś więcej. Posiedzieliśmy 2 godziny.

Dojście bez problemu. Jest kilka miejsc, gdzie trzeba się trzymać kamieni i sondować na czym się stawia stopę, ale luzik. Ludzie szli tam w klapkach.

Ciekawiej było na plaży Rucica. Dziś kręcili tam chorwacką wersję Słonecznego Patrolu. Laska topless (niezła ;) ) siedziała z podciągniętą nóżką na linii wody, a ON do niej podpływał i wyłaniał się z wody. I tak kilka razy poprawiali scenę ;) Poza tym kupa sprzętu, furgonetek i VIP-busików.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 10.09.2020 18:29

Bertnica fajna na foto super widoki po drodze ale dno słabe do snurkowania.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33329
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.09.2020 20:14

A gdzie na Pagu jest ono wybitne?
Bo jakoś nie zauważyłem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 392
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone