Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 11.09.2020 10:06

Może nie wybitne ale Bošana... tam nie jest tak źle jak w Paškich Vratach.
Coś za coś.
Plażyczki Paškich Vrat są jednymi z najpiękniejszych w Chorwacji.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.09.2020 10:48

mchrob napisał(a):
pixiedixie napisał(a):
Fajny punkt widokowy jak się zaczyna zjeżdżać do miasta, ale wiatr łeb urywał, ciekawe, bo na dole tylko lekki wiaterek.

Nie masz fotki w punkcie widokowym to jakbyś nie był na.Pagu. Wracaj ;)


Że niby ten? ;) :oczko_usmiech:

PSX_20200911_104501.jpg
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 11.09.2020 15:03

anakin napisał(a):A gdzie na Pagu jest ono wybitne?
Bo jakoś nie zauważyłem.

Wybitnego to na Pagu nigdzie nie widziałem.
Godne uwagi jest w okolicy Maskalić Beach - Mali Zaton - Otočić Mali Maškalić.
Na pewno pod tym względem lepiej jest na Hvarze.

Natomiast chętnie poznam te wybitne.
leon665
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 22.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) leon665 » 13.09.2020 19:30

Witam,
Siedzę sobie od kilku dni w Mandre, zwiedzam polecane przez Was miejsca na wyspie. Jednak nie samymi widokami żyje człowiek. Chciałem poznać wyspę poprzez jej kuchnie np. spróbować pieczonej lub duszonej jagnięciny. Miałem w świadomości, ze wrześniowa oferta gastronomiczna może być ograniczona, jednak sytuacja na miejscu mnie lekko zaskoczyła. Nie mówiąc o tym, że pieczywo dostępne jest tylko z marketu. Na mojej liście była np Figurica, Nono, Prtorić, Ankora niestety wszystkie są zamknięte.
Niedawną wizytę w Lanternie chciałbym jak najszybciej wymazać z pamięci. Czy ktoś z Was mógłby coś zarekomendować? Może być i na drugim końcu wyspy, jeśli kuchnia jest tego warta. Nie wymagam ogromnych porcji, chce trochę autentyczności.

Pozdrawiam
L
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 13.09.2020 20:44

Stara Novalja na samym koncu miejscowosci Restauracja (Konoba) Porat...MOzna tez zamowic wczesniej potrawy spod peke...Polecam
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 13.09.2020 22:48

leon665 napisał(a):Czy ktoś z Was mógłby coś zarekomendować? Może być i na drugim końcu wyspy, jeśli kuchnia jest tego warta.

Nie wiem czy są teraz czynne ale polecam Latino Bistro (Prosika ul. 51a, 23250, Pag, Chorwacja) i DUDO (Dinjiška b.b, Zadarska 71, 23249, Dinjiška, Chorwacja).
tbrek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tbrek » 13.09.2020 23:11

4 dni temu jedliśmy w Pifra - na wejściu napisane jest KONOBA MID, rybny plater na 2 osób rewelacyjny, do tego mieli obniżone ceny, i za ten zestaw zapłaciliśmy 210 kun.
Ryby, duże, bardzo smaczne, kalmary tak samo, pod nimi na całości ich mangold - lekko pikantny, pizza - dużo sera, dużo szynki (taniej w kostce) ale nie żałowali.
Na wstępie przynieśli krojone pieczywo z pieca z odrobiną sera i czosnku z oliwą, a na koniec ciasteczka francuskie z owocem.

Nie wiem czy to ich jednorazowy wybryk, czy tak obsługują, ale byłem zachwycony.

WhatsApp Image 2020-09-09 at 15.02.48.jpeg
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 14.09.2020 19:41

Polecam konobę Moby Dick w Novaliji. Kilka lat temu stołowaliśmy w tej restauracji, jedzenie pyszne, obsługa rewelacyjna
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 19.09.2020 21:25

Hej :)
Czy ktoś z klubowiczów kojarzy , czy da się doterzeć TUTAJ z buta.

Pozdrav
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 20.09.2020 11:12

tami72 napisał(a):Stara Novalja na samym koncu miejscowosci Restauracja (Konoba) Porat...MOzna tez zamowic wczesniej potrawy spod peke...Polecam


Ja raczej nie polecam. 10 minut spacerkiem od naszego apartamentu. Główny plus to ładne położenie, choć widok na zatokę psuł prom, który tam codziennie zawijał na nocny postój.

Poza tym żona dostała nieświeży stek z tuńczyka, choć kelner zarzekał się, że towar pierwsza klasa. Blitva też kiepściutka. Jedliśmy to potem w restauracji w Pagu i było pyszne, bez porównania. Chyba w Poracie spuszczali niesprzedany towar z sezonu :/

Obrazek

Natomiast genialna była, polecana już wyżej, konoba Mid w Novalji. Wszystko dobre i świeże i przecenione o połowę :) Duża pizza jumbo 40 kun, rostbef 70 kun, gurmanska pleskavica 35 kun :)

Obrazek
Ostatnio edytowano 20.09.2020 11:15 przez pixiedixie, łącznie edytowano 2 razy
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 20.09.2020 11:12

rafalisko30 napisał(a):Polecam konobę Moby Dick w Novaliji. Kilka lat temu stołowaliśmy w tej restauracji, jedzenie pyszne, obsługa rewelacyjna


Też byliśmy i polecam.
Inuś
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.03.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inuś » 17.11.2020 00:38

pixiedixie napisał(a):
tami72 napisał(a):Stara Novalja na samym koncu miejscowosci Restauracja (Konoba) Porat...MOzna tez zamowic wczesniej potrawy spod peke...Polecam



Witam wszystkich serdecznie. Jestem u "nowa" :D również nie polecam. Zamiast smacznej, dorodnej ryby dostaliśmy ości i kości na talerzu, których nie jedliśmy, ale ambitnie zapłaciliśmy masę pieniędzy. Wcześniej pokłóciliśmy się z niesympatycznym kelnerem o to danie :oops:
Inuś
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.03.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inuś » 17.11.2020 00:42

pixiedixie napisał(a):
rafalisko30 napisał(a):Polecam konobę Moby Dick w Novaliji. Kilka lat temu stołowaliśmy w tej restauracji, jedzenie pyszne, obsługa rewelacyjna


Też byliśmy i polecam.


Potwierdzam, smaczne jedzonko.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.12.2020 10:32

Mam pytanie: czemu nikt nie parkuje w okolicy zaznaczonej na fioletowo z ??? Tam chyba jakaś oczyszczalnia jest?
Mapka pożyczona od Mikromir, a ona od Konrada...
aaamaskalicmap2.png
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.12.2020 12:08

piekara114 napisał(a):Mam pytanie: czemu nikt nie parkuje w okolicy zaznaczonej na fioletowo z ??? Tam chyba jakaś oczyszczalnia jest?

A dlaczego pytasz - dokąd chciałabyś stamtąd dojść?...

Stoi tam jakiś budynek...

aaaP1350406.jpg


...i w okolicy zauważyłam na mapach punkt widokowy, ale nie skusiłam się z różnych względów, choć widziałam samochód osobowy tam jadący - czyli ktoś jednak jeździ.
Szutrówka za tradycyjnym parkingiem na początku jest całkiem ok...

aaaP1350486.jpg


...ale za rozwidleniem przy "mokradłach" nieco się pogarsza, o ile pamiętam (chyba, że oglądałam tylko jakąś mniejszą odnogę? :roll: ).

aaaP1350287.jpg


Do Zatonów czy Maskalić, dokąd wiele osób zmierza, nie jest stamtąd bliżej, imo. Chyba, że ktoś chce penetrować dalsze rejony wrat, Sv. Mikula czy któreś zatoczki. Nie pamiętam, czy opis wędrówek po koniuszku wrat się pojawił...

O oczyszczalni w tamtej okolicy - lub raczej miejscu utylizacji ścieków - słyszałam przed paru laty, ale nie wiem na ile te wiadomości są aktualne.
Ostatnio edytowano 14.12.2020 12:13 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 393
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone