Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pascalek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pascalek » 09.01.2021 17:23

aleksandra1973 napisał(a):Cześć,
Dostałam interesującą ofertę apartamentu w miejscowości Pag a dokładnie w części miasta o nazwie Bašaca (północno-wschodni koniec miasta, okolice hotelu Belveder).
Cena jest atrakcyjna, blisko do morza, z trasu piękny widok na morze tylko ja zupełnie nie znam wyspy a już samo miasteczko Pag jest dla mnie wielką zagadką.
Lubimy spokojne miejsca ale z możliwością spacerowania wieczorami po okolicy zakończonymi przesiadywaniem w fajnej konobie, (dlatego zainteresowała nas ta miejscówka).
Poradźcie, proszę, czy miejsce będzie fajne i czy w ostatnich dwóch tygodniach sierpnia na Pagu jest jeszcze ciepło (dotychczas byliśmy zawsze na samym południu Chorwacji...)?

Mamy jeszcze prawie identyczną ofertę w takim samym terminie ze Srimy (tej miejscowości też nie znamy) i zupełnie nie wiem co będzie lepsze...

Dziękuję za wszelkie informację i sugestie

Byłem w tej części Pagu 2 lata temu, tylko jeszcze dalej na północ, za hotelem Tony. Twoja miejscówka jest mniej więcej w połowie drogi stamtąd do centrum, czyli piechotą masz < 10 minut. Okolica spokojna, plażę koło apartmana możesz obejrzeć na Street View - nic specjalnego, ale Pag to dobry punkt wypadowy do różnych ładnych zatoczek i plaż, które były tu już wiele razy opisywane :)
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.01.2021 17:44

Srime odpuść. Plaże tam to dla mnie totalna porażka. Lepsze plaże (ładniejsze) to na Murter najbliżej.
aleksandra1973
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 09.01.2021 20:43

Dziękuję bardzo za informację.
Faktycznie , zerknęłam na Streeet View i plaże w Srimie takie sobie - na Pagu są ładniejsze.
Tylko czy w terminie 14-28 sierpnia to na Pagu ciepło jeszcze będzie?
empire13
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 09.01.2021 20:50

aleksandra1973 napisał(a):Cena jest atrakcyjna, blisko do morza, z trasu piękny widok na morze

No to nie ma co więcej szukać.

aleksandra1973 napisał(a):tylko ja zupełnie nie znam wyspy a już samo miasteczko Pag jest dla mnie wielką zagadką.

Miasto ładne. Wyspa warta zwiedzenia. Trochę atrakcji jest, przede wszystkim dużo pięknych plaż (ale nie w samym Pagu).

aleksandra1973 napisał(a):Lubimy spokojne miejsca ale z możliwością spacerowania wieczorami po okolicy zakończonymi przesiadywaniem w fajnej konobie, (dlatego zainteresowała nas ta miejscówka).

Z tego co widzę to spacerkiem do centrum Pag będzie ok 20-30 minut.

aleksandra1973 napisał(a):Poradźcie, proszę, czy miejsce będzie fajne i czy w ostatnich dwóch tygodniach sierpnia na Pagu jest jeszcze ciepło (dotychczas byliśmy zawsze na samym południu Chorwacji...)?

Byłem w Pagu w drugiej połowie sierpnia. Było dosyć ciepło. Momentami w okolicy 40 stopni Celsjusza (ale żeby być precyzyjnym, taką temperaturę zauważyłem na wycieczce w Sibeniku, 120km na południe).
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.01.2021 22:35

aleksandra1973 napisał(a):Cześć,
Dostałam interesującą ofertę apartamentu w miejscowości Pag a dokładnie w części miasta o nazwie Bašaca (północno-wschodni koniec miasta, okolice hotelu Belveder).
Cena jest atrakcyjna, blisko do morza, z trasu piękny widok na morze tylko ja zupełnie nie znam wyspy a już samo miasteczko Pag jest dla mnie wielką zagadką.
Lubimy spokojne miejsca ale z możliwością spacerowania wieczorami po okolicy zakończonymi przesiadywaniem w fajnej konobie, (dlatego zainteresowała nas ta miejscówka).
Poradźcie, proszę, czy miejsce będzie fajne i czy w ostatnich dwóch tygodniach sierpnia na Pagu jest jeszcze ciepło (dotychczas byliśmy zawsze na samym południu Chorwacji...)?

Myślę, że powinnaś zajrzeć do tej relacji:
50-plaz-paga-t54499-75.html#p2013436
i wypytać jej autora, zwłaszcza że świetnie opisał plaże Pagu, a stacjonował niedaleko wspomnianej lokalizacji.
Co do pogody - któż to może wiedzieć i jaką dać gwarancję, że będzie dobra lub zła?...
aleksandra1973
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 10.01.2021 13:48

Dziękuje bardzo za pomoc - wybraliśmy ten apartment w Pagu ale....

No właśnie - co mnie niezmiernie zdziwiło, gdy porosiliśmy o numer konta bankowego odnośnie zaliczki to dostaliśmy dodatkową informację, że w przypadku gdy z powodu COVID (zamknięte granice lub koniecznosć kwarantanny tzn. sytuacja od nas zupełnie niezależna) nie będziemy mogli przyjechać to zaliczka w wysokości 340 EURO całkowicie nam przepada i jedynie co mogą nam poradzić to ubezpieczyć się na taką ewentualność.

Przyznam sie, że po pierwsze zdziwiła mnie taka odmowa zwrotu zaliczki z powodu COVID (w ubiegłe wakacje właściciele apartamentu z Cypru zwrócili nam całą i to sporo większą zaliczkę gdy okazało się, że nie przyjedziemy z powodu pandemii) a po drugie nie wiem czy jest mozliwość takiego ubezpieczenia jeśli wyjazd nie jest z biura podróży.

Czy ktoś się z taką sytuacja spotkał? I moze poradzic gdzie takie ubezpieczenie mozna wykupić w przypadku pobytu w prywatnym apartamencie w Chorwacji?
empire13
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 10.01.2021 14:04

Cóż, w takiej sytuacji nie ryzykowałbym z zaliczką.
W zeszłe wakacje zaliczkę wpłaciłem 4 dni przed wyjazdem. Na miejscu też było sporo wolnych apartamentów. A byłem w drugiej połowie sierpnia więc w sezonie. Może nie znajdziesz tak idealnej miejscówki ale nie stracisz zaliczki.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.01.2021 14:08

Ja właśni mam sytuację całkowicie odwrotną i też z Pagu. Pani mi odpisała coś takiego: "Z powodu wirusa COVID-19 i możliwych odwołań tego lata nie pobieramy zaliczek za rezerwacje, ale zachowujemy rezerwację na wybrany przez Ciebie termin."
Bardzo dobre podejście, mam tylko nadzieję że apartament będzie na mnie czekał :wink:
aleksandra1973
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 10.01.2021 14:25

dids76 napisał(a):Ja właśni mam sytuację całkowicie odwrotną i też z Pagu. Pani mi odpisała coś takiego: "Z powodu wirusa COVID-19 i możliwych odwołań tego lata nie pobieramy zaliczek za rezerwacje, ale zachowujemy rezerwację na wybrany przez Ciebie termin."
Bardzo dobre podejście, mam tylko nadzieję że apartament będzie na mnie czekał :wink:

Az chce się poprosić o namiary na ten apartament... :-)
aleksandra1973
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 10.01.2021 14:26

empire13 napisał(a):Cóż, w takiej sytuacji nie ryzykowałbym z zaliczką.
W zeszłe wakacje zaliczkę wpłaciłem 4 dni przed wyjazdem. Na miejscu też było sporo wolnych apartamentów. A byłem w drugiej połowie sierpnia więc w sezonie. Może nie znajdziesz tak idealnej miejscówki ale nie stracisz zaliczki.

Też mi się tak wydaję i w takim razie szukam dalej

Dzięki za pomoc
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.01.2021 14:40

aleksandra1973 napisał(a):
dids76 napisał(a):Ja właśni mam sytuację całkowicie odwrotną i też z Pagu. Pani mi odpisała coś takiego: "Z powodu wirusa COVID-19 i możliwych odwołań tego lata nie pobieramy zaliczek za rezerwacje, ale zachowujemy rezerwację na wybrany przez Ciebie termin."

Wysłałem na PW :papa:
Ural
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 10.01.2021 16:25

dids76 napisał(a):
aleksandra1973 napisał(a):

Wysłałem na PW :papa:

Chwała tym gospodarzom, którzy tak postępują. Jednak nie wszyscy ludzie cenią sobie tylko pieniądze, pieniądze i tylko pieniądze. Można znaleźć alternatywne rozwiązania, ano można tylko trzeba chcieć.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.01.2021 16:55

Zrezygnuj przy takich obostrzeniach. Zwlaszcza, że dziś nie wiadomo jakie będę obostrzenia przy podróży, koniecznie testów czy coś innego. A babeczce bym wprost napisała, że rezegnujesz z powodu sztywnej polityki braku zwrotu zaliczki.

PS.Dość duża zaliczkę chce, ile to %całości?
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 10.01.2021 18:41

aleksandra1973 napisał(a):No właśnie - co mnie niezmiernie zdziwiło, gdy porosiliśmy o numer konta bankowego odnośnie zaliczki to dostaliśmy dodatkową informację, że w przypadku gdy z powodu COVID (zamknięte granice lub koniecznosć kwarantanny tzn. sytuacja od nas zupełnie niezależna) nie będziemy mogli przyjechać to zaliczka w wysokości 340 EURO całkowicie nam przepada i jedynie co mogą nam poradzić to ubezpieczyć się na taką ewentualność.

Dobrze, że chociaż w porę poinformowała, że w razie czego, cała wpłacona zaliczka przepada.
Mogła, ale nie musiała.
anakin
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.01.2021 19:50

aleksandra1973 napisał(a):No właśnie - co mnie niezmiernie zdziwiło, gdy porosiliśmy o numer konta bankowego odnośnie zaliczki to dostaliśmy dodatkową informację, że w przypadku gdy z powodu COVID (zamknięte granice lub koniecznosć kwarantanny tzn. sytuacja od nas zupełnie niezależna) nie będziemy mogli przyjechać to zaliczka w wysokości 340 EURO całkowicie nam przepada i jedynie co mogą nam poradzić to ubezpieczyć się na taką ewentualność.

Daj sobie spokój z takimi ludźmi.
To pazerniejsza część narodu.
Jest tyle apartmanów u normalnych ludzi, że nie ma potrzeby karmić takich.

Pies z kulawą nogą do nich przyjedzie i to raczej oni powinni się ubezpieczyć na taką ewentualność.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 396
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019