Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.01.2021 17:23

aleksandra1973 napisał(a):Cześć,
Dostałam interesującą ofertę apartamentu w miejscowości Pag a dokładnie w części miasta o nazwie Bašaca (północno-wschodni koniec miasta, okolice hotelu Belveder).
Cena jest atrakcyjna, blisko do morza, z trasu piękny widok na morze tylko ja zupełnie nie znam wyspy a już samo miasteczko Pag jest dla mnie wielką zagadką.
Lubimy spokojne miejsca ale z możliwością spacerowania wieczorami po okolicy zakończonymi przesiadywaniem w fajnej konobie, (dlatego zainteresowała nas ta miejscówka).
Poradźcie, proszę, czy miejsce będzie fajne i czy w ostatnich dwóch tygodniach sierpnia na Pagu jest jeszcze ciepło (dotychczas byliśmy zawsze na samym południu Chorwacji...)?

Mamy jeszcze prawie identyczną ofertę w takim samym terminie ze Srimy (tej miejscowości też nie znamy) i zupełnie nie wiem co będzie lepsze...

Dziękuję za wszelkie informację i sugestie


Byłem w tej części Pagu 2 lata temu, tylko jeszcze dalej na północ, za hotelem Tony. Twoja miejscówka jest mniej więcej w połowie drogi stamtąd do centrum, czyli piechotą masz < 10 minut. Okolica spokojna, plażę koło apartmana możesz obejrzeć na Street View - nic specjalnego, ale Pag to dobry punkt wypadowy do różnych ładnych zatoczek i plaż, które były tu już wiele razy opisywane :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15535
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.01.2021 17:44

Srime odpuść. Plaże tam to dla mnie totalna porażka. Lepsze plaże (ładniejsze) to na Murter najbliżej.
aleksandra1973
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.11.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 09.01.2021 20:43

Dziękuję bardzo za informację.
Faktycznie , zerknęłam na Streeet View i plaże w Srimie takie sobie - na Pagu są ładniejsze.
Tylko czy w terminie 14-28 sierpnia to na Pagu ciepło jeszcze będzie?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1942
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 09.01.2021 20:50

aleksandra1973 napisał(a):Cena jest atrakcyjna, blisko do morza, z trasu piękny widok na morze

No to nie ma co więcej szukać.

aleksandra1973 napisał(a):tylko ja zupełnie nie znam wyspy a już samo miasteczko Pag jest dla mnie wielką zagadką.

Miasto ładne. Wyspa warta zwiedzenia. Trochę atrakcji jest, przede wszystkim dużo pięknych plaż (ale nie w samym Pagu).

aleksandra1973 napisał(a):Lubimy spokojne miejsca ale z możliwością spacerowania wieczorami po okolicy zakończonymi przesiadywaniem w fajnej konobie, (dlatego zainteresowała nas ta miejscówka).

Z tego co widzę to spacerkiem do centrum Pag będzie ok 20-30 minut.

aleksandra1973 napisał(a):Poradźcie, proszę, czy miejsce będzie fajne i czy w ostatnich dwóch tygodniach sierpnia na Pagu jest jeszcze ciepło (dotychczas byliśmy zawsze na samym południu Chorwacji...)?

Byłem w Pagu w drugiej połowie sierpnia. Było dosyć ciepło. Momentami w okolicy 40 stopni Celsjusza (ale żeby być precyzyjnym, taką temperaturę zauważyłem na wycieczce w Sibeniku, 120km na południe).
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.01.2021 22:35

aleksandra1973 napisał(a):Cześć,
Dostałam interesującą ofertę apartamentu w miejscowości Pag a dokładnie w części miasta o nazwie Bašaca (północno-wschodni koniec miasta, okolice hotelu Belveder).
Cena jest atrakcyjna, blisko do morza, z trasu piękny widok na morze tylko ja zupełnie nie znam wyspy a już samo miasteczko Pag jest dla mnie wielką zagadką.
Lubimy spokojne miejsca ale z możliwością spacerowania wieczorami po okolicy zakończonymi przesiadywaniem w fajnej konobie, (dlatego zainteresowała nas ta miejscówka).
Poradźcie, proszę, czy miejsce będzie fajne i czy w ostatnich dwóch tygodniach sierpnia na Pagu jest jeszcze ciepło (dotychczas byliśmy zawsze na samym południu Chorwacji...)?

Myślę, że powinnaś zajrzeć do tej relacji:
50-plaz-paga-t54499-75.html#p2013436
i wypytać jej autora, zwłaszcza że świetnie opisał plaże Pagu, a stacjonował niedaleko wspomnianej lokalizacji.
Co do pogody - któż to może wiedzieć i jaką dać gwarancję, że będzie dobra lub zła?...
aleksandra1973
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.11.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 10.01.2021 13:48

Dziękuje bardzo za pomoc - wybraliśmy ten apartment w Pagu ale....

No właśnie - co mnie niezmiernie zdziwiło, gdy porosiliśmy o numer konta bankowego odnośnie zaliczki to dostaliśmy dodatkową informację, że w przypadku gdy z powodu COVID (zamknięte granice lub koniecznosć kwarantanny tzn. sytuacja od nas zupełnie niezależna) nie będziemy mogli przyjechać to zaliczka w wysokości 340 EURO całkowicie nam przepada i jedynie co mogą nam poradzić to ubezpieczyć się na taką ewentualność.

Przyznam sie, że po pierwsze zdziwiła mnie taka odmowa zwrotu zaliczki z powodu COVID (w ubiegłe wakacje właściciele apartamentu z Cypru zwrócili nam całą i to sporo większą zaliczkę gdy okazało się, że nie przyjedziemy z powodu pandemii) a po drugie nie wiem czy jest mozliwość takiego ubezpieczenia jeśli wyjazd nie jest z biura podróży.

Czy ktoś się z taką sytuacja spotkał? I moze poradzic gdzie takie ubezpieczenie mozna wykupić w przypadku pobytu w prywatnym apartamencie w Chorwacji?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1942
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 10.01.2021 14:04

Cóż, w takiej sytuacji nie ryzykowałbym z zaliczką.
W zeszłe wakacje zaliczkę wpłaciłem 4 dni przed wyjazdem. Na miejscu też było sporo wolnych apartamentów. A byłem w drugiej połowie sierpnia więc w sezonie. Może nie znajdziesz tak idealnej miejscówki ale nie stracisz zaliczki.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7936
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.01.2021 14:08

Ja właśni mam sytuację całkowicie odwrotną i też z Pagu. Pani mi odpisała coś takiego: "Z powodu wirusa COVID-19 i możliwych odwołań tego lata nie pobieramy zaliczek za rezerwacje, ale zachowujemy rezerwację na wybrany przez Ciebie termin."
Bardzo dobre podejście, mam tylko nadzieję że apartament będzie na mnie czekał :wink:
aleksandra1973
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.11.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 10.01.2021 14:25

dids76 napisał(a):Ja właśni mam sytuację całkowicie odwrotną i też z Pagu. Pani mi odpisała coś takiego: "Z powodu wirusa COVID-19 i możliwych odwołań tego lata nie pobieramy zaliczek za rezerwacje, ale zachowujemy rezerwację na wybrany przez Ciebie termin."
Bardzo dobre podejście, mam tylko nadzieję że apartament będzie na mnie czekał :wink:


Az chce się poprosić o namiary na ten apartament... :-)
aleksandra1973
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.11.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 10.01.2021 14:26

empire13 napisał(a):Cóż, w takiej sytuacji nie ryzykowałbym z zaliczką.
W zeszłe wakacje zaliczkę wpłaciłem 4 dni przed wyjazdem. Na miejscu też było sporo wolnych apartamentów. A byłem w drugiej połowie sierpnia więc w sezonie. Może nie znajdziesz tak idealnej miejscówki ale nie stracisz zaliczki.


Też mi się tak wydaję i w takim razie szukam dalej

Dzięki za pomoc
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7936
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.01.2021 14:40

aleksandra1973 napisał(a):
dids76 napisał(a):Ja właśni mam sytuację całkowicie odwrotną i też z Pagu. Pani mi odpisała coś takiego: "Z powodu wirusa COVID-19 i możliwych odwołań tego lata nie pobieramy zaliczek za rezerwacje, ale zachowujemy rezerwację na wybrany przez Ciebie termin."
Bardzo dobre podejście, mam tylko nadzieję że apartament będzie na mnie czekał :wink:


Az chce się poprosić o namiary na ten apartament... :-)

Wysłałem na PW :papa:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 10.01.2021 16:25

dids76 napisał(a):
aleksandra1973 napisał(a):
dids76 napisał(a):Ja właśni mam sytuację całkowicie odwrotną i też z Pagu. Pani mi odpisała coś takiego: "Z powodu wirusa COVID-19 i możliwych odwołań tego lata nie pobieramy zaliczek za rezerwacje, ale zachowujemy rezerwację na wybrany przez Ciebie termin."
Bardzo dobre podejście, mam tylko nadzieję że apartament będzie na mnie czekał :wink:


Az chce się poprosić o namiary na ten apartament... :-)

Wysłałem na PW :papa:



Chwała tym gospodarzom, którzy tak postępują. Jednak nie wszyscy ludzie cenią sobie tylko pieniądze, pieniądze i tylko pieniądze. Można znaleźć alternatywne rozwiązania, ano można tylko trzeba chcieć.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15535
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.01.2021 16:55

Zrezygnuj przy takich obostrzeniach. Zwlaszcza, że dziś nie wiadomo jakie będę obostrzenia przy podróży, koniecznie testów czy coś innego. A babeczce bym wprost napisała, że rezegnujesz z powodu sztywnej polityki braku zwrotu zaliczki.


PS.Dość duża zaliczkę chce, ile to %całości?
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9082
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 10.01.2021 18:41

aleksandra1973 napisał(a):No właśnie - co mnie niezmiernie zdziwiło, gdy porosiliśmy o numer konta bankowego odnośnie zaliczki to dostaliśmy dodatkową informację, że w przypadku gdy z powodu COVID (zamknięte granice lub koniecznosć kwarantanny tzn. sytuacja od nas zupełnie niezależna) nie będziemy mogli przyjechać to zaliczka w wysokości 340 EURO całkowicie nam przepada i jedynie co mogą nam poradzić to ubezpieczyć się na taką ewentualność.

Dobrze, że chociaż w porę poinformowała, że w razie czego, cała wpłacona zaliczka przepada.
Mogła, ale nie musiała.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33329
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.01.2021 19:50

aleksandra1973 napisał(a):No właśnie - co mnie niezmiernie zdziwiło, gdy porosiliśmy o numer konta bankowego odnośnie zaliczki to dostaliśmy dodatkową informację, że w przypadku gdy z powodu COVID (zamknięte granice lub koniecznosć kwarantanny tzn. sytuacja od nas zupełnie niezależna) nie będziemy mogli przyjechać to zaliczka w wysokości 340 EURO całkowicie nam przepada i jedynie co mogą nam poradzić to ubezpieczyć się na taką ewentualność.

Daj sobie spokój z takimi ludźmi.
To pazerniejsza część narodu.
Jest tyle apartmanów u normalnych ludzi, że nie ma potrzeby karmić takich.

Pies z kulawą nogą do nich przyjedzie i to raczej oni powinni się ubezpieczyć na taką ewentualność.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 396
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone