Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.01.2021 21:28

aleksandra1973 napisał(a): ... Tylko czy w terminie 14-28 sierpnia to na Pagu ciepło jeszcze będzie?

Byłam na Pagu w terminie 16-30.08 i było gorąco, trafiały się też gorsze dni, 1 całkowicie pochmurny ... wiała bura, była ulewa, pod wieczór zaczęło się przecierać, mimo to było ciepło. Potem pod koniec miesiąca też ze 2 dni jakiś przelotny deszczyk się trafił ale plażowanie też było w tych dniach.
Nie ma reguły, w lipcu na Peljesač miałam znacznie gorszą pogodę, częściej chmurzyło się i padało, raz nawet przeszła trąba powietrzna.
Także, nie ma co na to patrzeć, bo i we wrześniu grzeje na Pagu :)
aleksandra1973
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.11.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 11.01.2021 07:53

dids76 napisał(a):
aleksandra1973 napisał(a):
dids76 napisał(a):Ja właśni mam sytuację całkowicie odwrotną i też z Pagu. Pani mi odpisała coś takiego: "Z powodu wirusa COVID-19 i możliwych odwołań tego lata nie pobieramy zaliczek za rezerwacje, ale zachowujemy rezerwację na wybrany przez Ciebie termin."
Bardzo dobre podejście, mam tylko nadzieję że apartament będzie na mnie czekał :wink:


Az chce się poprosić o namiary na ten apartament... :-)

Wysłałem na PW :papa:


Dziękuję bardzo
aleksandra1973
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.11.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 11.01.2021 07:55

piekara114 napisał(a):Zrezygnuj przy takich obostrzeniach. Zwlaszcza, że dziś nie wiadomo jakie będę obostrzenia przy podróży, koniecznie testów czy coś innego. A babeczce bym wprost napisała, że rezegnujesz z powodu sztywnej polityki braku zwrotu zaliczki.


PS.Dość duża zaliczkę chce, ile to %całości?


Chce 30% zaliczki czyli 340 EURO
aleksandra1973
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.11.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 11.01.2021 08:04

anakin napisał(a):
aleksandra1973 napisał(a):No właśnie - co mnie niezmiernie zdziwiło, gdy porosiliśmy o numer konta bankowego odnośnie zaliczki to dostaliśmy dodatkową informację, że w przypadku gdy z powodu COVID (zamknięte granice lub koniecznosć kwarantanny tzn. sytuacja od nas zupełnie niezależna) nie będziemy mogli przyjechać to zaliczka w wysokości 340 EURO całkowicie nam przepada i jedynie co mogą nam poradzić to ubezpieczyć się na taką ewentualność.

Daj sobie spokój z takimi ludźmi.
To pazerniejsza część narodu.
Jest tyle apartmanów u normalnych ludzi, że nie ma potrzeby karmić takich.

Pies z kulawą nogą do nich przyjedzie i to raczej oni powinni się ubezpieczyć na taką ewentualność.


Napisałam do nich, że z takimi warunkami odnośnie zaliczki to rezygnuję i odpisali mi, że "Jeśli znajdziemy innego gościa w tym, który zastąpi Twój pobyt, w takim przypadku niezwłocznie zwrócę zaliczkę (zadatek). Jeśli nie znajdziemy innego gościa, który zastąpi Twój pobyt, w takim przypadku nie możemy zwrócić Ci zaliczki" czyli jakiś progres jest tylko pewności nie ma, że ktoś wskoczy w mój termin jeśli granice będą zamknięte....

Tak czy inaczej niesmak pozostał, szukamy więc dalej tylko mamy problem ze znalezieniem czegoś fajnego, bo będzie nas 3 osoby dorosłe i 1 nastolatka i odpada typowy najczęstszy chorwacki standard 2+2 gdzie te dwie dodatkowe osoby to dwójka dzieci śpiąca na rozkładanej kanapie...

Mam np. ciekawą propozycje z miasta Mandre ale jak się okazało to apartament jest nad konobą Lanterna i nie wiem czy to dobry pomysł...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15536
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.01.2021 08:49

aleksandra1973 napisał(a):Tak czy inaczej niesmak pozostał, szukamy więc dalej tylko mamy problem ze znalezieniem czegoś fajnego, bo będzie nas 3 osoby dorosłe i 1 nastolatka i odpada typowy najczęstszy chorwacki standard 2+2 gdzie te dwie dodatkowe osoby to dwójka dzieci śpiąca na rozkładanej kanapie....
8O 8O Wiele apartamentów ma dla dzieci osobne tapczany. Nie wiem jakie masz oczekiwania wzgl. apartamentu, ale ja w Pagu byłam w tych: https://www.visit-pag.com/apartments-josip-pag/11766
Czysto, ładny widok, do plazy ok 5 min, ale powrót pod górkę - dla nas to nie problem, bo dojeżdżaliśmy na rożne plaże i na tej najbliższej byliśmy 2 razy na 10 dni pobytu. Cena w lipcu 2020: 50 eur/app. - rezerwacja w połowie czerwca.
aleksandra1973
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.11.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 11.01.2021 09:00

no to wychodzi na to, że ja szukać nie potrafię :-)

dziękuję za namiar, wygląda fajnie
mis_dj
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 27.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mis_dj » 11.01.2021 09:06

aleksandra1973 napisał(a):Mam np. ciekawą propozycje z miasta Mandre ale jak się okazało to apartament jest nad konobą Lanterna i nie wiem czy to dobry pomysł...


Na Pag jeżdżę od 3 lat i jeszcze mi się nie znudził. Cudowne miejsce, bardziej mi się podoba niż osławiona Riviera Makarska. Ale to oczywiście rzecz gustu. Jeden woli brunetki, drugi blondynki.

Po pierwsze - Mandre to też super miejsce na "spokojne i ciche wakacje" ale nad konobą to nie wiem czy będzie to ciche miejsce, szczególnie wieczorami...
Po drugie - ja np. wpłaciłem zaliczkę 200E na rok 2021 na warunkach takich, że jeżeli zrezygnuję wcześniej niż 30 dni przed przyjazdem to oddają mi całą kwotę. Niezależnie od tego czy z mojej winy, czy niezależnie od nas (np. zamknięte granice). Jeżeli bliżej niż 30 dni do przyjazdu, to zwrot będzie zależeć od tego czy znajdzie się ktoś na moje miejsce. Ufam właścicielom bo byłem u nich już w 2020r. No niestety takie moje ryzyko. Zawsze możesz szukać na znanych portalach z możliwością odwołania rezerwacji ale musisz się liczyć z tym, że niekiedy taka opcja wliczona jest w cenę wynajmu. Bezpośrednio u właściciela zawsze jest nieco taniej.
aleksandra1973
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.11.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 11.01.2021 11:25

mis_dj napisał(a):
aleksandra1973 napisał(a):Mam np. ciekawą propozycje z miasta Mandre ale jak się okazało to apartament jest nad konobą Lanterna i nie wiem czy to dobry pomysł...


Na Pag jeżdżę od 3 lat i jeszcze mi się nie znudził. Cudowne miejsce, bardziej mi się podoba niż osławiona Riviera Makarska. Ale to oczywiście rzecz gustu. Jeden woli brunetki, drugi blondynki.



Riviera Makarska to też dla mnie nie najlepszy wybór.
Do tej pory byliśmy na Peljecasu (Borak Dingac), Hvarze (spokojne przedmieścia Starego Gradu), Brac (Povlja) i Korculi (Vela Luka) a teraz nam się Pag zamarzył.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33329
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 11.01.2021 12:27

Ty sobie dobrze obejrzyj ten Pag, bo to zupełnie inny klimat niż w miejscach, które do tej pory odwiedziłaś. :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.01.2021 12:34

aleksandra1973 napisał(a):Do tej pory byliśmy na Peljecasu (Borak Dingac), Hvarze (spokojne przedmieścia Starego Gradu), Brac (Povlja) i Korculi (Vela Luka) a teraz nam się Pag zamarzył.

Silna konkurencja... 8)
A np. na Hvarze gdzie plażowaliście?
aleksandra1973
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.11.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 11.01.2021 13:11

anakin napisał(a):Ty sobie dobrze obejrzyj ten Pag, bo to zupełnie inny klimat niż w miejscach, które do tej pory odwiedziłaś. :wink:


no właśnie dlatego ten Pag, bo najwyższa pora poznać inne strony Chorwacji :-)
aleksandra1973
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.11.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 11.01.2021 13:13

Mikromir napisał(a):
aleksandra1973 napisał(a):Do tej pory byliśmy na Peljecasu (Borak Dingac), Hvarze (spokojne przedmieścia Starego Gradu), Brac (Povlja) i Korculi (Vela Luka) a teraz nam się Pag zamarzył.

Silna konkurencja... 8)
A np. na Hvarze gdzie plażowaliście?


Plażowaliśmy niewiele, bo całe dnie schodziły na kursach nurkowania w polskiej szkole nurkowania Nautica (stąd wybór Starego Gradu)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 12.01.2021 20:09

[i][i][i][i]aleksandra1973 napisał(a):
No właśnie - co mnie niezmiernie zdziwiło, gdy porosiliśmy o numer konta bankowego odnośnie zaliczki to dostaliśmy dodatkową informację, że w przypadku gdy z powodu COVID (zamknięte granice lub koniecznosć kwarantanny tzn. sytuacja od nas zupełnie niezależna) nie będziemy mogli przyjechać to zaliczka w wysokości 340 EURO całkowicie nam przepada i jedynie co mogą nam poradzić to ubezpieczyć się na taką ewentualność.
[/i][/i][/i][/i]




Mnie to się wydaje, ze tych życzliwych normalnych Chorwatów wynajmujących kwatery to jest coraz mniej. Takie odniosłem wrażeniach po 11 pobytach w CRO. Pęd za pieniędzmi zrobił swoje. Chorwaci odżyli po wojnie domowej. O ile u starszej nacji Chorwatów tej przypadłości tak nie widać to u młodszej części społeczeństwa daje się to zauważyć. Najbardziej życzliwi Chorwaci to ci, którzy mają mniejsze domy, często tam zamieszkują, mają ogródki. Natomiast właściciele dużych apartamentowców nie przejawiają zbytniego zainteresowania turystami tylko ich pieniędzmi. Biznes to je biznes.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 19.01.2021 15:18

piekara114 napisał(a):
aleksandra1973 napisał(a):Tak czy inaczej niesmak pozostał, szukamy więc dalej tylko mamy problem ze znalezieniem czegoś fajnego, bo będzie nas 3 osoby dorosłe i 1 nastolatka i odpada typowy najczęstszy chorwacki standard 2+2 gdzie te dwie dodatkowe osoby to dwójka dzieci śpiąca na rozkładanej kanapie....
8O 8O Wiele apartamentów ma dla dzieci osobne tapczany. Nie wiem jakie masz oczekiwania wzgl. apartamentu, ale ja w Pagu byłam w tych: https://www.visit-pag.com/apartments-josip-pag/11766
Czysto, ładny widok, do plazy ok 5 min, ale powrót pod górkę - dla nas to nie problem, bo dojeżdżaliśmy na rożne plaże i na tej najbliższej byliśmy 2 razy na 10 dni pobytu. Cena w lipcu 2020: 50 eur/app. - rezerwacja w połowie czerwca.


My byliśmy dwa razy tutaj http://www.pagmandre.com/ . Sypialnia i w salonie dwa osobne tapczany. Byliśmy bardzo zadowoleni.
Może się przyda .
Pozdrawiam
aleksandra1973
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.11.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra1973 » 21.01.2021 19:01

dziękuję bardzo
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 397
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone