Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ivonka7
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ivonka7 » 25.07.2019 13:23

Cześć! Ostatnia wizyta w CRO 5 lat temu, w erze przed dziećmi. A dzisiaj decyzja o najbardziej spontanicznym wyjeździe. Google pokazuje, że PAG będzie idealnym kompromisem między bliskością a brakiem tłumów jakich szukamy. MY + 2 dzieciaków. Jako SPECÓW od Pag proszę Was o rozwianie moich wątpliwości związanych z tym regionem. Czy jest szansa na kwaterę przy linii brzegowej? (mile widziane namiary na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl) i odrobinę zielonego cienia? Na które plaże warto się wybrać aby zobaczyć wszelkie oblicza Pagu?
Dajcie znać :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.07.2019 13:36

ivonka7 napisał(a):Cześć! Ostatnia wizyta w CRO 5 lat temu, w erze przed dziećmi. A dzisiaj decyzja o najbardziej spontanicznym wyjeździe. Google pokazuje, że PAG będzie idealnym kompromisem między bliskością a brakiem tłumów jakich szukamy. MY + 2 dzieciaków. Jako SPECÓW od Pag proszę Was o rozwianie moich wątpliwości związanych z tym regionem. Czy jest szansa na kwaterę przy linii brzegowej? (mile widziane namiary na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl) i odrobinę zielonego cienia? Na które plaże warto się wybrać aby zobaczyć wszelkie oblicza Pagu?
Dajcie znać :)

Cześć.
Odnośnie plaż.

Link z pierwszej strony >>> http://www.mediteranpag.com/en/croatia/ ... 1&PageNo=1

Link do relacji >>> 50-plaz-paga-t54499.html
darkdivinity
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkdivinity » 04.08.2019 10:28

Witam,
19.08-27.08 wybieramy się z żoną do CRO i wybór padł na wyspę Pag. Zazwyczaj jeździliśmy do Vodic, trzeba sobie odmienić.
Może mi ktoś powiedzieć jak wyglądają wyjazdy w ciemno na Pag ? Rodzina 2+1, chciałbym znaleźć noclegi do 40 euro, najlepiej po 35 :D
Czytałem że jest tutaj taniej niż w innych miejscowościach, jakie są ceny w konobach ?
W który rejon wyspy celować?
Widziałem spis wszystkich plaż, robi wrażenie. Jakie jest top 10 forumowe ?
Pozdrawiamy
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 04.08.2019 11:04

Witam, w tym roku będziemy w Sv Filip i Jakov ale na jeden dzień chcielibyśmy zrobić wypad na Pag mostem. Czy możecie mi podpowiedzieć gdzie z tej strony wyspy znajdziemy ładne plaże? Dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi. Pozdrawiam
darkdivinity
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkdivinity » 04.08.2019 16:52

Ok sprecyzuję trochę nasz wyjazd:
Wybieramy w sumie między Metajną a miastem Pag. Ja chcę Metajnę bo blisko do najpiękniejszych plaż, żona Pag bo jest starówka. W której miejscowości są tańsze noclegi w ciemno ? Jak pisałem interesuje mnie do 40 E.
Czy w Metajnie jest co robić wieczorem z dzieckiem ? Nasz wyjazd to standardowo plażing od 9 do oporu, szybka kawka w kwaterze, sjesta i wieczorem na miasto, obiadokolacja w konobie itp. Dziecko ma 5 lat więc też potrzebuje trochę atrakcji.
Novalja odpada z racji na jej imprezowy tryb.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 04.08.2019 19:58

marynamaj napisał(a):Witam, w tym roku będziemy w Sv Filip i Jakov ale na jeden dzień chcielibyśmy zrobić wypad na Pag mostem. Czy możecie mi podpowiedzieć gdzie z tej strony wyspy znajdziemy ładne plaże? Dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi. Pozdrawiam


Jeden dzień na wyspie nie wystarczy żeby zobaczyć choćby namiastkę plaż. Jest ich tyle że trzeba by było co najmniej dwa tygodnie żeby pojeździć i poplażować :papa: :papa: :papa: . Ale tak na szybko to polecam Sv. Marija i Sv. Marko to najbliższe od miasta Pag i obydwie po drodze w nie dalekiej odległości.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 04.08.2019 20:13

darkdivinity napisał(a):Ok sprecyzuję trochę nasz wyjazd:
Wybieramy w sumie między Metajną a miastem Pag. Ja chcę Metajnę bo blisko do najpiękniejszych plaż, żona Pag bo jest starówka. W której miejscowości są tańsze noclegi w ciemno ? Jak pisałem interesuje mnie do 40 E.
Czy w Metajnie jest co robić wieczorem z dzieckiem ? Nasz wyjazd to standardowo plażing od 9 do oporu, szybka kawka w kwaterze, sjesta i wieczorem na miasto, obiadokolacja w konobie itp. Dziecko ma 5 lat więc też potrzebuje trochę atrakcji.
Novalja odpada z racji na jej imprezowy tryb.


Tomku z miejscówką może być problem choć nie wykluczam że na tak małą rodzinkę coś znajdziecie. Co do ceny raczej trudno teraz coś wyszukać za takie pieniądze ale to też nie jest niemożliwe. Metajna będzie jednak tańsza niż Pag. Wszystko zależy od lokalizacji i obłożenia. Mieszkając w Metajnie można sobie zrobić fajną wycieczkę do Pagu bardzo fajna trasa. Po drodze świetne miejsce widokowe na super fotki. Ja bym wybrał Jednak Metajnę bo w obydwie strony wyspy są fajne miejscówki tak w stronę Lun jak i Pag więc będzie trochę bliżej tak w jedną jak i w drugą stronę. Będziemy w tym samym okresie w Casce nie daleko do Metajny i z tego miejsca jest około 25km w jedną i drugą stronę. Więcej fajnych plaż jest jednak od strony Lun Metajna niż w okolicy Pagu. Oczywiście to moje prywatne spostrzeżenie komuś się będzie bardziej podobała druga strona i na pewno nie powiem że nie ma racji. Każdy ma inny gust. Bedę ę już szusty raz na wyspie i znam ją prawie na pamięć. Jest piękna i polecam każdemu. :D :D :D
darkdivinity
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkdivinity » 04.08.2019 20:47

Marosmaro, dzięki za odpowiedź.
Zawsze jeździłem do Vodic i tam znalezienie noclegu nawet na przełomie lipca/sierpnia nie było problemem. Ceny od 35 E się zaczynały.
Żona trochę marudzi że w Metajnie wieczorem się zanudzimy, lubimy długie spacery po starówkach do 00-1 w nocy. Także wybór pada na Pag. Myślisz że znajdę gdzieś (nie w centrum, wiadomo) kwaterę za 40 ojro ? Na plaże i tak będziemy jeździć, codziennie inna.
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 04.08.2019 21:46

darkdivinity napisał(a):Marosmaro, dzięki za odpowiedź.
Zawsze jeździłem do Vodic i tam znalezienie noclegu nawet na przełomie lipca/sierpnia nie było problemem. Ceny od 35 E się zaczynały.
Żona trochę marudzi że w Metajnie wieczorem się zanudzimy, lubimy długie spacery po starówkach do 00-1 w nocy. Także wybór pada na Pag. Myślisz że znajdę gdzieś (nie w centrum, wiadomo) kwaterę za 40 ojro ? Na plaże i tak będziemy jeździć, codziennie inna.


Dawniej jeździliśmy tylko w ciemno ale to odległe czasy. Odkąd jedziemy w sezonie wynajmujemy wcześniej. tak jak pisałem wcześniej wszystko jest możliwe zależy od obłożenia. Co do spacerów to jednak Pag będzie dobry. Fajne plaże w pobliżu tak jak pisałem "marynamaj" Sv. Marija i Sv. Marko. Coś dalej polecam Rucice, Zatokę Furnje, Bertnice, Plat też jest fajny. Są też piaskowe ale na to trzeba mieć kupe czasu żeby ogarnąć. Zaglądnijcie też na Sv. Vid to najwyższy punkt Pagu świetny widok na całą wyspę. Ja dopiero po trzecim pobycie miałem większkść miejsc zwiedzonych na raz to nawet małej części nie można ogarnąć. dodatkowo puszczam jedno zdjęcie z Sv. Vid na zachętę oczywiście zdjęcia tego nie oddadzą co się zobaczy.
Pozdrawiam. :papa: :papa: :papa:
Załączniki:
P1110898.JPG
Sv. Vid
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.08.2019 22:00

Starówka Pagu jest maleńka i nie powala. Można co prawda połazić jeden wieczór, dwa ale potem już nuda. Uliczki Pagu nie są jakieś urzekające.
Pag to jednak plażami stoi.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 05.08.2019 10:49

darkdivinity napisał(a):...
Żona trochę marudzi że w Metajnie wieczorem się zanudzimy, lubimy długie spacery po starówkach do 00-1 w nocy. Także wybór pada na Pag. Myślisz że znajdę gdzieś (nie w centrum, wiadomo) kwaterę za 40 ojro ? Na plaże i tak będziemy jeździć, codziennie inna.

Cześć. Napisałeś do mnie co prawda na PW, ale odpowiem Ci tu .
Jeżeli na plaże będziecie dojeżdżać,a żona lubi wieczorne spacery po urokliwej starówce i równie pięknej promenadzie, to polecam zdecydowanie miasto Pag. Tam nie sposób się nudzić. Codziennie coś się dzieje, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Nas to miasteczko zauroczyło, a nasza najmłodsza córka, codziennie wieczorem ciągnęła nas do niego. Idąc promenadą w stronę hotelu Pagus macie bardzo fajne konoby z placami zabaw i bardzo przystępnym cenowo jedzeniem. To duży atut przy małym dziecku. Obok Pagu są plaże Bosany, Sv Mariji, Sv Marko (rewelacja ), dalej Simuni i również raj dla dzieci, a jeszcze dalej Prnjica i Girenica. W mieście Pag nigdy się nie nudziliśmy. Nie wiem jak z noclegami w ciemno :( Pozdrav.
truedomel
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 29.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) truedomel » 05.08.2019 12:55

darkdivinity napisał(a):Marosmaro, dzięki za odpowiedź.
Zawsze jeździłem do Vodic i tam znalezienie noclegu nawet na przełomie lipca/sierpnia nie było problemem. Ceny od 35 E się zaczynały.
Żona trochę marudzi że w Metajnie wieczorem się zanudzimy, lubimy długie spacery po starówkach do 00-1 w nocy. Także wybór pada na Pag. Myślisz że znajdę gdzieś (nie w centrum, wiadomo) kwaterę za 40 ojro ? Na plaże i tak będziemy jeździć, codziennie inna.


Powiem tak, nigdy na Pagu nie byłem więc może nie jestem, na pewno nie jestem, najlepszym źródłem informacji, ale w połowie lipca szukałem w sieci noclegu na Pag dokładnie w Twoim terminie, było cholernie ciężko znaleźć coś, w cenie 40 euro to już absolutnie, w końcu mi się udało, ale myśl po tym była jedna... Na Pag to bym się w ciemno za cholere nie wybrał.
radzix
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 02.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzix » 05.08.2019 14:47

Witajcie, jadę do Prizny, czy ktoś kojarzy ewentualnie jak tam wygląda sytuacja ze sklepami spożywczymi? Wielu z Was zapewne udając się na Pag korzysta z przeprawy promowej, może ktoś się orientuje jak wygląda zejście do wody w samej Priznie? Typowe skałki czy jednak są jakieś delikatniejsze zejścia? Jedziemy do Apartament Familie https://www.booking.com/hotel/hr/apartm ... ie.pl.html
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.08.2019 14:58

marynamaj napisał(a):Witam, w tym roku będziemy w Sv Filip i Jakov ale na jeden dzień chcielibyśmy zrobić wypad na Pag mostem. Czy możecie mi podpowiedzieć gdzie z tej strony wyspy znajdziemy ładne plaże? Dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi. Pozdrawiam

Dokładnie z Sv. Filipa i Jakova zrobiłam wycieczkę na Pag kilka lat temu. Zaczęliśmy od kilku chwil w mieście Pag - starówka jest mała - a potem plażowaliśmy w Dubravie, choć jak wspomniano wcześniej wokoło jest kilka plaż wartych odwiedzenia, szczególnie te w Sv. Mariji, ewentualnie dalej w Sv. Marko. Mnóstwo znajdziesz w relacji Habanero. Potem pojechaliśmy za Metajnę (wtedy droga szutrowa wokół zalewu była przejezdna, nie wiem jak teraz), zaparkowaliśmy przy Rucicy i poszłam na Beritnicę (1km z buta, info o trasie znajdziesz w tym wątku, nie idź w klapkach). I to jest miejsce, którego nie powinniście pominąć na Pagu, jeśli oczywiście macie minimum sprawności fizycznej, ponieważ ta okolica świetnie oddaje łysy klimat wyspy. Tyle udało się zrobić w jeden dzień.

aP1160154.jpg


aP1160165.jpg
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.08.2019 15:57

Habanero napisał(a): ... Jeżeli na plaże będziecie dojeżdżać,a żona lubi wieczorne spacery po urokliwej starówce i równie pięknej promenadzie, to polecam zdecydowanie miasto Pag. Tam nie sposób się nudzić. Codziennie coś się dzieje, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Nas to miasteczko zauroczyło...
No i właśnie, co człowiek to opinia. Was zauroczyło, mnie nie bardzo. Porównując do starówek Rabu, Korculi, hvarskich czy brackich miasteczek mizernie w mojej ocenie ten Pag wypada. Ani wąskich kamiennych uliczek, ani dalmackich domków, ani schodków :? Większość budynków to tzw. domy kloce, normalnie otynkowane, kamienne wyślizgane trotuary to rzadkość. Urbanistycznie to tylko mostek dodaje trochę uroku, kościół i plac wokoło.

Ja Pagiem jako wyspą jestem zafascynowana jeszcze zanim na niego trafiłam ale miasteczko naprawdę mnie nie urzekło. Wieczorami nie przeczę, że coś się dzieje, mimo to brak mi w tym mieście klimatu jaki lubię.

Mikromir napisał(a): ... pojechaliśmy za Metajnę (wtedy droga szutrowa wokół zalewu była przejezdna, nie wiem jak teraz) ...
namo, który rezyduje od jakiegoś czasu na Pagu donosił że przejezdna, nawet filmik wrzucał.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 362
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone