Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zosia i Piotrek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zosia i Piotrek » 02.09.2020 09:15

Aż się zalogowałem po dłuższej przerwie żeby połączyć się z Tobą w bólu po stracie obrączki. Ja swoją straciłem w Ivan Dolac w zeszłym roku, codziennie przekopywałem żwirek niestety bezskutecznie. Od 5 września będę w ID, napisz która plaża, będę miał oczy szeroko otwarte :). Gdybyś w międzyczasie dowiedział się od miejscowych o innych obrączkach znalezionych to proszę napisz bo ja cały czas mam nadzieję że ktoś ją znalazł i gdzieś zostawił. Powodzenia.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 02.09.2020 15:43

Zosia i Piotrek napisał(a):Aż się zalogowałem po dłuższej przerwie żeby połączyć się z Tobą w bólu po stracie obrączki. Ja swoją straciłem w Ivan Dolac w zeszłym roku, codziennie przekopywałem żwirek niestety bezskutecznie. Od 5 września będę w ID, napisz która plaża, będę miał oczy szeroko otwarte :). Gdybyś w międzyczasie dowiedział się od miejscowych o innych obrączkach znalezionych to proszę napisz bo ja cały czas mam nadzieję że ktoś ją znalazł i gdzieś zostawił. Powodzenia.

Dzięki wielkie. Tak w woli ścisłości, to nie ja straciłem obrączkę tylko przyjaciel z którym tu jesteśmy. Więc ja tego raczej nie przeżywam. Tylko pomagam szukać.

Ale zakładam że teraz łączysz się w bólu z moim przyjacielem :D

Jak będziesz od 5 września to pewnie jeszcze zauważysz porozklejane ogłoszenia ze zdjęciem i danymi kontaktowymi. Nagroda oczywiście aktualna. Tutaj już chyba wszyscy o tej obrączce wiedzą.

Kilka osób żyjących ty na stałe wzieło kontakt bo mówią sami że zimą morze bardzo dużo rzeczy wyrzuca.

To się stało na plaży za wypożyczalnią łódeczek, tej gdzie chodnik jest podbudowany dwoma filarami.

Ja tam raczej zakładam że to się nie znajdzie ale gdyby jakimś cudem się udało to super. Prędzej ktoś chyba przypadkiem to zauważy niż w celowych poszukiwaniach.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 02.09.2020 15:46

Kto poleci w Jelsie miejsce gdzie można zjeść dobre mule i inne dobre owoce morza??
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 02.09.2020 16:13

tranquilo napisał(a):Kto poleci w Jelsie miejsce gdzie można zjeść dobre mule i inne dobre owoce morza??


Nie wiem, jak w Jelsie, ale probowaliscie po sąsiedzku?:
https://www.google.pl/maps/place/Restor ... 16.6345668

Np. obie wersje peki warte sprobowania oraz naleśniki.
No, i ten widok ze stolika... :)
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 02.09.2020 16:18

robertms napisał(a):
tranquilo napisał(a):Kto poleci w Jelsie miejsce gdzie można zjeść dobre mule i inne dobre owoce morza??


Nie wiem, jak w Jelsie, ale probowaliscie po sąsiedzku?:
https://www.google.pl/maps/place/Restor ... 16.6345668

Np. obie wersje peki warte sprobowania oraz naleśniki... ;)

W Rot jestem co trzy dni. Ino że powiedzieli że na peke trzeba 2 godziny czekać. Kiszka:/

Tam jadam ryby i mięso. Rybę od nich stawiam na 1 miejscu z wszystkich jakie jadałem. Dwa lata temu ich odkryłem i dotej pory chodzę tam tak z cotrzydniową regularnością:D
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 02.09.2020 16:23

Patrzac na GM-SV, to chyba młoda restauracja. Peke zamawialismy dzien wczesniej, podane na konkretna godzine, winko dobre. Fajnie. ;)

Ryb sprobuje za rok... :)
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 02.09.2020 18:39

robertms napisał(a):Patrzac na GM-SV, to chyba młoda restauracja. Peke zamawialismy dzien wczesniej, podane na konkretna godzine, winko dobre. Fajnie. ;)

Ryb sprobuje za rok... :)


No możliwe, zresztą tak wygląda, ale napewno w 2018 już działała bo tam szamałem i to nie raz. Ale za rok, spróbuję tak jak mówisz. Zamówię dzień wcześniej na godzinę:)
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 03.09.2020 10:58

tranquilo napisał(a):
robertms napisał(a):Patrzac na GM-SV, to chyba młoda restauracja. Peke zamawialismy dzien wczesniej, podane na konkretna godzine, winko dobre. Fajnie. ;)

Ryb sprobuje za rok... :)


No możliwe, zresztą tak wygląda, ale napewno w 2018 już działała bo tam szamałem i to nie raz. Ale za rok, spróbuję tak jak mówisz. Zamówię dzień wcześniej na godzinę:)


Hehe, to do "zobaczenia" za rok... ;)

Zdrówka!
katjes
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.09.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) katjes » 05.09.2020 09:45

Miłośnicy wyspy Hvar, czy ktoś z Was...stali bywalcy mogą podpowiedzieć czy Jelsa na pierwszy pobyt na Hvarze to dobry wybór? Obecnie stacjonujemy od tygodnia w Baskiej Vodzie ale w poniedziałek zmieniamy miejscówkę i pomysl jest na Hvar Ktoś doradzi?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2913
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 05.09.2020 12:02

Jelsa jest dobrymb miejscem na pobyt za pierwszym razem...za drugim i każdym innym.

Co do knajp z owocami morza to Pelago, Turan, Nono to są wizytówki Jelsy.
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 05.09.2020 18:54

Na moje dwa pobyty na Hvarze, dwa razy w Jelsie
Nie żałuję :)
katjes
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.09.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) katjes » 05.09.2020 22:02

Dzięki :) w takim razie w poniedziałek meldujemy się w Jelsie :hut:
Adis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adis » 06.09.2020 09:42

katjes napisał(a):Miłośnicy wyspy Hvar, czy ktoś z Was...stali bywalcy mogą podpowiedzieć czy Jelsa na pierwszy pobyt na Hvarze to dobry wybór? Obecnie stacjonujemy od tygodnia w Baskiej Vodzie ale w poniedziałek zmieniamy miejscówkę i pomysl jest na Hvar Ktoś doradzi?

Musicie mieć na uwadze, że jeżeli chodzi o plażowanie to będziecie jeździć autem po wyspie, bo plaże miejskie w Jelsie są kiepskie. Natomiast jako baza noclegowa miasto jest okej, chociaż mi bardziej podobał się Stari Grad.
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 06.09.2020 10:11

Czy macie sprawdzone miejsce na zakup oliwy na wyspie?
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 06.09.2020 11:34

BMC napisał(a):Czy macie sprawdzone miejsce na zakup oliwy na wyspie?


Oliwa jeszcze nie sprawdzona, ale kupiona w tych miejscach:

https://www.google.pl/maps/place/OPG+%2 ... 16.6682748

oraz

https://www.google.pl/maps/place/Wine,+ ... 16.6407459
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 365
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone