Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2913
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.09.2020 07:35

Nigdy nie byłem smakoszem oliwy.
Owszem lubimy i używamy w naszym domu ale żeby rozpoznawać dobrą od średniej... Nie za bardzo.
Ja po prostu kupiłem od dzieci sprzedających przy Pelago.
Wiem, że to biznes rodziców ale dzieciaki miały frajdę że sprzedały.
Oliwa jest mocno wytrawna i lepszej na razie nie trzeba.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 07.09.2020 09:04

#kaeres, jesli wytrawna, moze to nie oliwa, ale ocet, ktorego takze sporo oferują...
Do sałatek jak znalazł... ;)
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 07.09.2020 09:08

kaeres napisał(a):Nigdy nie byłem smakoszem oliwy.
Owszem lubimy i używamy w naszym domu ale żeby rozpoznawać dobrą od średniej... Nie za bardzo.
Ja po prostu kupiłem od dzieci sprzedających przy Pelago.
Wiem, że to biznes rodziców ale dzieciaki miały frajdę że sprzedały.
Oliwa jest mocno wytrawna i lepszej na razie nie trzeba.


Jak już mowa o Pelago, to ja zamówiłem u Iva, właściciela Pelago (tego nażelowanego :) ). Na marginesie mieszkaliśmy u niego na ul. Vitarnja. Miał jakiegoś kolegę, który produkuje oliwę, rzekomo dał nam lekki upust...po 70 kun.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.09.2020 10:15

kaeres napisał(a):Nigdy nie byłem smakoszem oliwy.
Owszem lubimy i używamy w naszym domu ale żeby rozpoznawać dobrą od średniej... Nie za bardzo...
Mam podobnie, ale w tym roku wreszcie poczułam różnicę. Najlepsza jaką do tej pory kupiłam to oliwa od babci w Škripie na Brač, tej co mieszka bliżej parkingu. Poza oliwą ma inne dobra.
Oliwa wręcz pyszna :!: bardzo delikatna, nalewana prosto z kamiennej kadzi.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 07.09.2020 18:04

Taka ciekawostka z facebooka.

Pierwszy start i lądowanie z lotniska na Brac Airbusa A319. A w tym wątku bo piękny przelot nad Hvarem ;)

https://www.facebook.com/croatiaairline ... 0226278591
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.09.2020 20:15

mchrob napisał(a): ... Pierwszy start i lądowanie z lotniska na Brac Airbusa A319. A w tym wątku bo piękny przelot nad Hvarem ;) ...
Wygląda jak z symulatora 8O
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 07.09.2020 20:44

gusia-s napisał(a):
mchrob napisał(a): ... Pierwszy start i lądowanie z lotniska na Brac Airbusa A319. A w tym wątku bo piękny przelot nad Hvarem ;) ...
Wygląda jak z symulatora 8O


Szkoda że nie umyli szyb przad lotem.
Trochę krótki pas startowy, z pełnym obciążeniem nie dał by rady wystartować.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2913
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 09.09.2020 09:20

robertms napisał(a):#kaeres, jesli wytrawna, moze to nie oliwa, ale ocet, ktorego takze sporo oferują...
Do sałatek jak znalazł... ;)

Zabawne :)
Co do różnic bezpośrednio porównując to poznam inny smak ale czy to z Grecji czy Chorwacji czy Hiszpanii to w życiu.
Bardziej chodziło mi o przywiezienie czegoś z Chorwacji, a że oliwy nigdy nie przywoziłem to w tym roku postanowiłem to zmienić.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 09.09.2020 09:45

kaeres napisał(a):
robertms napisał(a):#kaeres, jesli wytrawna, moze to nie oliwa, ale ocet, ktorego takze sporo oferują...
Do sałatek jak znalazł... ;)

Zabawne :)
Co do różnic bezpośrednio porównując to poznam inny smak ale czy to z Grecji czy Chorwacji czy Hiszpanii to w życiu.
Bardziej chodziło mi o przywiezienie czegoś z Chorwacji, a że oliwy nigdy nie przywoziłem to w tym roku postanowiłem to zmienić.


Patrząc na kraje, to byloby mistrzostwo Europy... ;)
Ja, co najwyzej, rozpoznam, czy to w ogole oliwa...
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1942
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 10.09.2020 06:54

Ja tam się na oliwie nie znam ale w zeszłym roku byłem na degustacji w Stari Grad na pewnej farmie.
Skosztowałem kilku oliw. Różnice były zauważalne.
Pewnie jednak po kilku dniach nie poznałbym po smaku, która jak była przyrządzona.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 11.09.2020 19:32

tranquilo napisał(a):
robertms napisał(a):Patrzac na GM-SV, to chyba młoda restauracja. Peke zamawialismy dzien wczesniej, podane na konkretna godzine, winko dobre. Fajnie. ;)

Ryb sprobuje za rok... :)


No możliwe, zresztą tak wygląda, ale napewno w 2018 już działała bo tam szamałem i to nie raz. Ale za rok, spróbuję tak jak mówisz. Zamówię dzień wcześniej na godzinę:)


Jednak stwierdziłem że nie będę roku czekał i zamówiłem kolację na dzień przed wyjazdem.
Obie peki pyszne, ale przede wszystkim ośmiornica jak dla mnie fantastyczna.

Dzięki za podpowiedź.

No i plany były żeby za rok jednak gdzie indziej pojedziemy, ale będzie trzeba wrócić na Hvar, bo moja szanowna druga połówka postanowiła że musi wrócić na tą ośmiornicę (wiem wiem że gdzie indziej też podają, ale tak mamy że jak coś nam spasuje to nie chcemy miejsca zmieniać z obawy że będzie gorzej),
oraz do jednej knajpki w Stari Gradzie. Przy okazji polecę: Restauracja NOOK, w jednej z uliczek przy porcie. Knajpka otwarta 15 lipca tego roku. Kelnerka (współwłaścicielka) opowiadała nam o tym jak to otwierali, ale to mniej ważne. Tam jedzonko też pyszne, menu trochę bardziej urozmaicone, ale nie do przesady, dlatego chcemy tam wrócić.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 29.11.2020 12:40

Witajcie! Mam pytanko czy jechał ktoś np z Ivan Dolac, Sv Nedjleli, Zawali na północną stronę wyspy (np Jelsy) nie przez tunel, tylko tą starą drogą, na którą żeby wjechać trzeba przed tunelem odbić w prawo? Wiem że jest przejezdna dla zwykłej osobówki, ale czy warto? Jechał ktoś z Was? Jak wrażenia?
https://www.google.pl/maps/dir/Ivan+Dol ... m0!1m0!3e0
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 29.11.2020 13:42

[b][b]Kurcze,tyle razy w tym roku jeździłem tunelem a nie pomyślałem żeby tędy się przejechać. Pod koniec czerwca Ci powiem czy warto, ale odpowiedź według mnie jest jedna, na pewno warto :D
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 29.11.2020 15:15

henius34 napisał(a):Witajcie! Mam pytanko czy jechał ktoś np z Ivan Dolac, Sv Nedjleli, Zawali na północną stronę wyspy (np Jelsy) nie przez tunel, tylko tą starą drogą, na którą żeby wjechać trzeba przed tunelem odbić w prawo? Wiem że jest przejezdna dla zwykłej osobówki, ale czy warto? Jechał ktoś z Was? Jak wrażenia?
https://www.google.pl/maps/dir/Ivan+Dol ... m0!1m0!3e0


Jest warto :) tylko po co mordować auto i ryzykować uszkodzenie ? raczej jest to droga dla terenówek. Polecałbym rower albo wycieczkę. Niestety jest coraz mniej miejsc gdzie ludzie nie pchają się samochodami :(
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 29.11.2020 16:55

bluesman napisał(a):
henius34 napisał(a):Witajcie! Mam pytanko czy jechał ktoś np z Ivan Dolac, Sv Nedjleli, Zawali na północną stronę wyspy (np Jelsy) nie przez tunel, tylko tą starą drogą, na którą żeby wjechać trzeba przed tunelem odbić w prawo? Wiem że jest przejezdna dla zwykłej osobówki, ale czy warto? Jechał ktoś z Was? Jak wrażenia?
https://www.google.pl/maps/dir/Ivan+Dol ... m0!1m0!3e0


Jest warto :) tylko po co mordować auto i ryzykować uszkodzenie ? raczej jest to droga dla terenówek. Polecałbym rower albo wycieczkę. Niestety jest coraz mniej miejsc gdzie ludzie nie pchają się samochodami :(

Z tego co wiem jest tam mocno utwardzony szuter, więc nie boję się o auto.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 366
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone