Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariusz_77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 26.08.2020 19:59

Dzisiaj w kokocie w Dolu byliśmy o 18tej wszystkie stoliki wolne pierwsze rezerwacje na 20tą
W Hvarze pusto jak jeszcze nigdy nie widziałem na całej długości rivy minęliśmy może kilkanaście osób z czego połowa to Polacy. Normalnie polubiłem taki Hvar. Dotąd zawsze tylko na chwilę bo nie znoszę tłumów... Dzisiaj spokojna leniwa kawka i lody spokój jakby nie Hvar.
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.08.2020 21:25

W czwartek 20-go byliśmy na wieczorne klimatyczne wałęsanie się po Hvarze.
Nic z tego. Jak 5 lat temu zraziłem się do tego miasta za dnia, a przekonywany tutaj wv wątku iż odnajdę odmieniony Hvar wieczorową porą zostałem z takim samym uczuciem do tego miejsca.
Ty miałeś szczęście, że byłeś tam po weendzie w który to "burmistrz" się wpienił na dzicz z Anglii i rąbnął lock wszystkich umpa-umpa lokali. Do tego Brytole musieli wracać i jest cisza jak w każdym cywilizowanym miasteczku na Hvarze. Widocznie teraz można odnaleźć tam prawdziwy klimat.
Niestety już nie dla mnie. Przegrywa ze Stari Gradem z kretesem i za dnia i tym bardziej wieczorem.
tranquilo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 29.08.2020 07:19

Czy jest możliwe (bez uszczerbku samochodu) wjechanie autem na Sveti Nikola? Z różnych źródeł słyszę odmienne opinie, że sie da bez problemu, z innego że tylko terenówką.

Generalnie jak się pieszo wdrapywałem na szczyt to przy konobie widziałem dwa pojazdy ale te z gatunku terenowych. Zwykły Ford Mondeo sobie da rade?
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.08.2020 08:17

Hej.
Napiszę nieco przewrotnie ale wytłumaczę :)
Moje Mondeo 2.0 TDCI 2006r spokojnie wyjechał nawet za szlaban którego nie było (rozebrany).
Jakościowo droga lepsza niż np. szutrówka Sv. Nedelja-Dubovica 5 lat temu.
70% masz utwardzony podkład (beton i asfalt).
Problemem może być ostrość podjazdu w niektórych momentach ale bez kłopotu każde auto osobowe daje radę.
Teraz najlepsze. Tam mi się auto zepsuło :)
Ale spokojnie, to była awaria rozrusznika więc po prostu zbieg okoliczności. Wysiadłby w ten sam czas nawet jakbym jechał po autostradzie do domu.
Pozdrawiam.
hzag
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) hzag » 29.08.2020 08:46

Moje Mondeo 1.8 też dało radę bez problemu, do konoby Kolumbić droga jakich wiele na Hvarze, nieco wąska i kręta ale bez kłopotu wjechaliśmy. Było wcześnie, ok 9, na samym szczycie nikogo (widać to z dołu) więc wjechaliśmy na ten górny parking przed samym szczytem - jest tam miejsce może na 3 auta. Widoki z góry - niezapomniane.
hzag
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) hzag » 29.08.2020 08:47

kaeres napisał(a):Hej.
...
Teraz najlepsze. Tam mi się auto zepsuło :)
Ale spokojnie, to była awaria rozrusznika więc po prostu zbieg okoliczności. Wysiadłby w ten sam czas nawet jakbym jechał po autostradzie do domu.
Pozdrawiam.

Udało się naprawić?
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.08.2020 09:10

No tak bo już w domu jestem :)
Kilka dodatkowych kun poszło na wakacje się lepiej na miejscu niż 1000km od domu w trasie.
tranquilo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 29.08.2020 11:08

Dzieki wam za info.
Ja już byłem na szczycie ale z buta od Sv Nedjelji.

Ale że w tym roku chcemy ten widok jeszcze komuś pokazać to pomyślałem żeby whechać bo jakoś tak nikomu się nie chce w ten gorąc drałować.

A ja też jakoś bardziej leniwy jestem, chyba przez cały ten syf jaki w tym roku jest.
Jak tu dojechałem to zeszło ze mnie ciśnienie i ciesze się nic nierobieniem tu na miejscu:)
tranquilo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 29.08.2020 11:09

To jeszcze jedno pytanko: Dla znających ciekawe knajpki, gdzie w StariGradzie zjeść jakieś dobre owoce morza w porze wieczornej?
tranquilo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 01.09.2020 13:59

Nietypowa sprawa.
Na jednej z plaż w ID zaginęła obrączka ślubna.
Poszukiwania trwały dość długo ale niestety bezskutecznie.

Stąd pytanie, czy ktoś z was może wie, czy ktoś na Hvarze ma może jakiś wykrywacz metalu? Do wynajęcia lub nawet do kupienia.

Może ktoś kiedyś czegoś poszukiwał i znalazł jakąś pomoc lokalnie, stąd moje zapytanie.

P.S. Gdyby ktoś w Ivan Dolac znalazł obrączkę, dość dużą, złotą, gładką bez żadnych grawerów, proszę o kontakt. Jest przewidziana nagroda finansowa dla znalazcy.
dareksi
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 01.09.2020 14:52

tranquilo napisał(a):Nietypowa sprawa.

Stąd pytanie, czy ktoś z was może wie, czy ktoś na Hvarze ma może jakiś wykrywacz metalu? Do wynajęcia lub nawet do kupienia.

Może ktoś kiedyś czegoś poszukiwał i znalazł jakąś pomoc lokalnie, stąd moje zapytanie.

P.S. Gdyby ktoś w Ivan Dolac znalazł obrączkę, dość dużą, złotą, gładką bez żadnych grawerów, proszę o kontakt. Jest przewidziana nagroda finansowa dla znalazcy.

W sierpniu na plaży Žučica pomiędzy Zavalą i Gromin Dolac, widziałem parę Chorwatów z wykrywaczem metalu. Wyglądali na miejscowych, może jest jakaś mała szansa na ich spotkanie...
robertms
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 01.09.2020 14:58

tranquilo napisał(a):Nietypowa sprawa.

Jesli jeszcze jestes w ID, spobuj podpytac w agencji turystycznej (ladna blondynka) lub w Slavince, albo sklepie obok agencji. Moze kogos znaja, kto ma. Z panami pod sklepem raczej sie nie dogadasz... ;)
Robertttt
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robertttt » 01.09.2020 16:12

Czy w Ivan Dolac można bez problemu płacić kartą ? Czy lepiej zabrać ze sobą gotówkę ? Pytam głównie o Slavinkę i inne punkty gastronomiczne.
robertms
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 01.09.2020 16:15

Robertttt napisał(a):Czy w Ivan Dolac można bez problemu płacić kartą ? Czy lepiej zabrać ze sobą gotówkę ? Pytam głównie o Slavinkę i inne punkty gastronomiczne.

Nie zaplacisz karta, bierz gotówke. W agencji turystycznej maja dobry przelicznik Euro:Kuna 1:7,35.
tranquilo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 01.09.2020 16:30

robertms napisał(a):
Jesli jeszcze jestes w ID, spobuj podpytac w agencji turystycznej (ladna blondynka) lub w Slavince, albo sklepie obok agencji. Moze kogos znaja, kto ma. Z panami pod sklepem raczej sie nie dogadasz... ;)

Jestem do niedzieli. Przed chwilą wróciliśmy z tej plaży bo Maja ze Slavinki załatwiła od znajomego jakiś wykrywacz, ale to coś co u nas pewnie ze 60zł kosztuje. Na drugiej obrączce czasem pokazał ale czasem nic nie pokazał. Daremne.

Pomysł z agencją turystyczną spoko. Idę zaraz do Tommego to po drodze zapytam.

Jakby był na hvarze ktoś kto zajmuje się takim poszukiwaniem za kasiorke, (bo wiem że w polsce da się takich poszukiwaczy ze sprzętem nająć) to byłoby najlepiej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 364
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019