Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 26.08.2020 19:59

Dzisiaj w kokocie w Dolu byliśmy o 18tej wszystkie stoliki wolne pierwsze rezerwacje na 20tą
W Hvarze pusto jak jeszcze nigdy nie widziałem na całej długości rivy minęliśmy może kilkanaście osób z czego połowa to Polacy. Normalnie polubiłem taki Hvar. Dotąd zawsze tylko na chwilę bo nie znoszę tłumów... Dzisiaj spokojna leniwa kawka i lody spokój jakby nie Hvar.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2913
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.08.2020 21:25

W czwartek 20-go byliśmy na wieczorne klimatyczne wałęsanie się po Hvarze.
Nic z tego. Jak 5 lat temu zraziłem się do tego miasta za dnia, a przekonywany tutaj wv wątku iż odnajdę odmieniony Hvar wieczorową porą zostałem z takim samym uczuciem do tego miejsca.
Ty miałeś szczęście, że byłeś tam po weendzie w który to "burmistrz" się wpienił na dzicz z Anglii i rąbnął lock wszystkich umpa-umpa lokali. Do tego Brytole musieli wracać i jest cisza jak w każdym cywilizowanym miasteczku na Hvarze. Widocznie teraz można odnaleźć tam prawdziwy klimat.
Niestety już nie dla mnie. Przegrywa ze Stari Gradem z kretesem i za dnia i tym bardziej wieczorem.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 29.08.2020 07:19

Czy jest możliwe (bez uszczerbku samochodu) wjechanie autem na Sveti Nikola? Z różnych źródeł słyszę odmienne opinie, że sie da bez problemu, z innego że tylko terenówką.

Generalnie jak się pieszo wdrapywałem na szczyt to przy konobie widziałem dwa pojazdy ale te z gatunku terenowych. Zwykły Ford Mondeo sobie da rade?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2913
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.08.2020 08:17

Hej.
Napiszę nieco przewrotnie ale wytłumaczę :)
Moje Mondeo 2.0 TDCI 2006r spokojnie wyjechał nawet za szlaban którego nie było (rozebrany).
Jakościowo droga lepsza niż np. szutrówka Sv. Nedelja-Dubovica 5 lat temu.
70% masz utwardzony podkład (beton i asfalt).
Problemem może być ostrość podjazdu w niektórych momentach ale bez kłopotu każde auto osobowe daje radę.
Teraz najlepsze. Tam mi się auto zepsuło :)
Ale spokojnie, to była awaria rozrusznika więc po prostu zbieg okoliczności. Wysiadłby w ten sam czas nawet jakbym jechał po autostradzie do domu.
Pozdrawiam.
hzag
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 05.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) hzag » 29.08.2020 08:46

Moje Mondeo 1.8 też dało radę bez problemu, do konoby Kolumbić droga jakich wiele na Hvarze, nieco wąska i kręta ale bez kłopotu wjechaliśmy. Było wcześnie, ok 9, na samym szczycie nikogo (widać to z dołu) więc wjechaliśmy na ten górny parking przed samym szczytem - jest tam miejsce może na 3 auta. Widoki z góry - niezapomniane.
hzag
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 05.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) hzag » 29.08.2020 08:47

kaeres napisał(a):Hej.
...
Teraz najlepsze. Tam mi się auto zepsuło :)
Ale spokojnie, to była awaria rozrusznika więc po prostu zbieg okoliczności. Wysiadłby w ten sam czas nawet jakbym jechał po autostradzie do domu.
Pozdrawiam.


Udało się naprawić?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2913
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.08.2020 09:10

No tak bo już w domu jestem :)
Kilka dodatkowych kun poszło na wakacje się lepiej na miejscu niż 1000km od domu w trasie.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 29.08.2020 11:08

Dzieki wam za info.
Ja już byłem na szczycie ale z buta od Sv Nedjelji.

Ale że w tym roku chcemy ten widok jeszcze komuś pokazać to pomyślałem żeby whechać bo jakoś tak nikomu się nie chce w ten gorąc drałować.

A ja też jakoś bardziej leniwy jestem, chyba przez cały ten syf jaki w tym roku jest.
Jak tu dojechałem to zeszło ze mnie ciśnienie i ciesze się nic nierobieniem tu na miejscu:)
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 29.08.2020 11:09

To jeszcze jedno pytanko: Dla znających ciekawe knajpki, gdzie w StariGradzie zjeść jakieś dobre owoce morza w porze wieczornej?
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 01.09.2020 13:59

Nietypowa sprawa.
Na jednej z plaż w ID zaginęła obrączka ślubna.
Poszukiwania trwały dość długo ale niestety bezskutecznie.

Stąd pytanie, czy ktoś z was może wie, czy ktoś na Hvarze ma może jakiś wykrywacz metalu? Do wynajęcia lub nawet do kupienia.

Może ktoś kiedyś czegoś poszukiwał i znalazł jakąś pomoc lokalnie, stąd moje zapytanie.

P.S. Gdyby ktoś w Ivan Dolac znalazł obrączkę, dość dużą, złotą, gładką bez żadnych grawerów, proszę o kontakt. Jest przewidziana nagroda finansowa dla znalazcy.
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 01.09.2020 14:52

tranquilo napisał(a):Nietypowa sprawa.
Na jednej z plaż w ID zaginęła obrączka ślubna.
Poszukiwania trwały dość długo ale niestety bezskutecznie.

Stąd pytanie, czy ktoś z was może wie, czy ktoś na Hvarze ma może jakiś wykrywacz metalu? Do wynajęcia lub nawet do kupienia.

Może ktoś kiedyś czegoś poszukiwał i znalazł jakąś pomoc lokalnie, stąd moje zapytanie.

P.S. Gdyby ktoś w Ivan Dolac znalazł obrączkę, dość dużą, złotą, gładką bez żadnych grawerów, proszę o kontakt. Jest przewidziana nagroda finansowa dla znalazcy.

W sierpniu na plaży Žučica pomiędzy Zavalą i Gromin Dolac, widziałem parę Chorwatów z wykrywaczem metalu. Wyglądali na miejscowych, może jest jakaś mała szansa na ich spotkanie...
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 01.09.2020 14:58

tranquilo napisał(a):Nietypowa sprawa.
Na jednej z plaż w ID zaginęła obrączka ślubna.
Poszukiwania trwały dość długo ale niestety bezskutecznie.

Stąd pytanie, czy ktoś z was może wie, czy ktoś na Hvarze ma może jakiś wykrywacz metalu? Do wynajęcia lub nawet do kupienia.

Może ktoś kiedyś czegoś poszukiwał i znalazł jakąś pomoc lokalnie, stąd moje zapytanie.

P.S. Gdyby ktoś w Ivan Dolac znalazł obrączkę, dość dużą, złotą, gładką bez żadnych grawerów, proszę o kontakt. Jest przewidziana nagroda finansowa dla znalazcy.


Jesli jeszcze jestes w ID, spobuj podpytac w agencji turystycznej (ladna blondynka) lub w Slavince, albo sklepie obok agencji. Moze kogos znaja, kto ma. Z panami pod sklepem raczej sie nie dogadasz... ;)
Robertttt
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 19.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robertttt » 01.09.2020 16:12

Czy w Ivan Dolac można bez problemu płacić kartą ? Czy lepiej zabrać ze sobą gotówkę ? Pytam głównie o Slavinkę i inne punkty gastronomiczne.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 01.09.2020 16:15

Robertttt napisał(a):Czy w Ivan Dolac można bez problemu płacić kartą ? Czy lepiej zabrać ze sobą gotówkę ? Pytam głównie o Slavinkę i inne punkty gastronomiczne.


Nie zaplacisz karta, bierz gotówke. W agencji turystycznej maja dobry przelicznik Euro:Kuna 1:7,35.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 01.09.2020 16:30

robertms napisał(a):
Jesli jeszcze jestes w ID, spobuj podpytac w agencji turystycznej (ladna blondynka) lub w Slavince, albo sklepie obok agencji. Moze kogos znaja, kto ma. Z panami pod sklepem raczej sie nie dogadasz... ;)


Jestem do niedzieli. Przed chwilą wróciliśmy z tej plaży bo Maja ze Slavinki załatwiła od znajomego jakiś wykrywacz, ale to coś co u nas pewnie ze 60zł kosztuje. Na drugiej obrączce czasem pokazał ale czasem nic nie pokazał. Daremne.

Pomysł z agencją turystyczną spoko. Idę zaraz do Tommego to po drodze zapytam.

Jakby był na hvarze ktoś kto zajmuje się takim poszukiwaniem za kasiorke, (bo wiem że w polsce da się takich poszukiwaczy ze sprzętem nająć) to byłoby najlepiej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 364
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone