Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.08.2020 10:33

Kapitańska Baba napisał(a):
kaeres napisał(a):Mogłeś wczoraj być w Jelsie.
Były dni Jelsy i na spokojnie koncert plenerowy przy deptaku w porcie.
A najpiękniejszy był balet żaglówek przy pięknej muzyce.
Tutaj życie kulturowe w mieście zaczyna się po zachodzie słońca i trwa do 24, a niedobitków słychać jeszcze po 2:00

Czy to był festiwal wina?
Nie :!: z tym czekają na Ciebie aż zacumujesz w porcie :mrgreen: :oczko_usmiech: :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12035
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.08.2020 10:35

gusia-s napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):
kaeres napisał(a):Mogłeś wczoraj być w Jelsie.
Były dni Jelsy i na spokojnie koncert plenerowy przy deptaku w porcie.
A najpiękniejszy był balet żaglówek przy pięknej muzyce.
Tutaj życie kulturowe w mieście zaczyna się po zachodzie słońca i trwa do 24, a niedobitków słychać jeszcze po 2:00

Czy to był festiwal wina?
Nie :!: z tym czekają na Ciebie aż zacumujesz w porcie :mrgreen: :oczko_usmiech: :mrgreen:


No właśnie nie chcę kolejny raz trafić - wolę już chyba iść w morze :roll: :mrgreen: Ale chyba się tutaj nie dowiem :roll: :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.08.2020 11:07

Kapitańska Baba napisał(a): No właśnie nie chcę kolejny raz trafić - wolę już chyba iść w morze :roll: :mrgreen: Ale chyba się tutaj nie dowiem :roll: :mrgreen:
Ten festiwal odbywa się cyklicznie kilka razy w sezonie więc cały czas masz szansę :mrgreen: :hut:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12035
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.08.2020 11:12

gusia-s napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a): No właśnie nie chcę kolejny raz trafić - wolę już chyba iść w morze :roll: :mrgreen: Ale chyba się tutaj nie dowiem :roll: :mrgreen:
Ten festiwal odbywa się cyklicznie kilka razy w sezonie więc cały czas masz szansę :mrgreen: :hut:


Toś mnie pocieszyła...... Przyjaciólka :roll: :mrgreen: :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.08.2020 11:15

Kapitańska Baba napisał(a):
gusia-s napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a): No właśnie nie chcę kolejny raz trafić - wolę już chyba iść w morze :roll: :mrgreen: Ale chyba się tutaj nie dowiem :roll: :mrgreen:
Ten festiwal odbywa się cyklicznie kilka razy w sezonie więc cały czas masz szansę :mrgreen: :hut:


Toś mnie pocieszyła...... Przyjaciólka :roll: :mrgreen: :oczko_usmiech:
Gdybym miała takie moce sprawcze, to bym popłynęła na Hvar i wypiła caaaaałe winooooo :mrgreen: kończąc w ten sposób z festiwalem raz na zawsze :mrgreen:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2913
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.08.2020 12:15

Kapitańska Baba napisał(a):
kaeres napisał(a):Mogłeś wczoraj być w Jelsie.
Były dni Jelsy i na spokojnie koncert plenerowy przy deptaku w porcie.
A najpiękniejszy był balet żaglówek przy pięknej muzyce.
Tutaj życie kulturowe w mieście zaczyna się po zachodzie słońca i trwa do 24, a niedobitków słychać jeszcze po 2:00


Czy to był festiwal wina?

Nie odnotowałem. Co nie znaczy, że nie było :)
Póki co to w tygodniu spokojnie sobie siedzą przy stoliczkach do północy jak wspominałem, a w weekend były fajne koncerty. Dzień Jelsy oraz na następny wieczór piękny koncert.
Mam nadzieje, że w ten weekend też coś będzie.
To jest piękne a Jelsie. Chcesz spokój to sobie idziesz w uliczkę 20m poza centrum i siedzisz przy winku, chcesz gwar to idziesz do portu, chcesz sobie powiedzieć w apartamencie to siedzisz na tarasie i słuchasz, gwaru Jelsy popijając co tam chcesz.

Ktoś dał mi tipsa za dostęp do domowego winka w Jelsie między knajpą Riva a Konzumem.
Dzięki serdeczne, gościu rządzi. Ma wszystko w genialnych cenach.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12035
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.08.2020 13:33

"kaeres"][
Czy to był festiwal wina?
Nie odnotowałem. Co nie znaczy, że nie było :)


Dzięki :wink:
W takim razie wykreślam Jelsę w weekendy bo znając moje szczęście...trafię na ten festiwal kolejny raz :roll:
hzag
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 05.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) hzag » 18.08.2020 14:18

Czy ktoś poleca jakąś przystępną cenowo i jakościowo knajpę w mieście Hvar?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2913
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.08.2020 15:26

W Hvarze nie ale w Jelsie polecam Turan.
Jeżeli ktoś śledził programy Roberta Makłowicza za czasów TVP1 i Jego podróży to był odcinek z Hvaru oraz epizod w którym gotował kucharz ze wspomnianej gospody.
Pokazałem im ten filmik. Kelnerka w 2 sekundy powiedziała co gotowali. Pamiętała to idealnie pomimo upływu z 15 lat i od razu zawoła właściciela.

Z rozmowy z nim niestety dowiedziałem się, że ów kucharz już nie żyje.
Z dalszej rozmowy obserwacja jest następująca.
Lipiec to był dół taki że za swojej kariery restauracyjnej nie pamięta.
W całym lipcu miał 60 (słownie sześćdziesiąt) klientów. Normalnie w sezonach to tylko rezerwacje i tygodniowo ma więcej (czynne od 17:00).
Ruszyło z początkiem sierpnia ale od tego weekendu znów spadek bo zmiana turnusa, wywiało Austriaków i z tego co zauważył Słoweńców (co do Słoweńców to widuję).
Sezon jest tak nieprzewidywalny, że dopiero będą liczyli straty w październiku.

Na rachunek dostalismy rakiję, medicę i lody dla córki oczywiście wszystko na koszt restauracji.
Mega POLECAM.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 18.08.2020 17:42

czy ktoś poleci jakiś warsztacik samochodowy na Hvarze. Drobna rzecz w autku ale nie chce mi się grzebać.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2913
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.08.2020 23:12

Hejka.
Sorry, że taki monotematyczny rajd po knajpach ale potwierdzam zajebistość Kokota w Dolu.
Bez rezerwacji nas przyjęli chociaż ciężko było. Ale ja prdl.... pieczeń z dzika oraz hamburger z dzika.
No genialne !
Na wjazd stawiają rakiję... flaszkę... cała, nie kieliszeczek. Jeżeli zechcesz to o własnych nogach nie wyjdziesz. A jeszcze nic nie zamawialiśmy.
Na odjazd do rachunku deser dla każdego na koszt firmy. Mały, skromny ale rozwalił system bo był przepyszny.
POLECAMY.
Niclaus
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niclaus » 19.08.2020 20:19

No to kontynuując wątek zaproponowany przez -kaeres-, jakie jeszcze konoby poleciacie na Hvarze? Żeby było smacznie i nie trzeba było nerki sprzedawać by opłacić rachunek :)
hzag
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 05.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) hzag » 19.08.2020 21:58

Dziś zjedliśmy w Rocco w Hvarze (na placu św. Stefana) i paradoksalnie był to nasz najtańszy obiad jak na razie na tym wyjeździe :) Pizza z szynką na 2 osoby (przyzwoita), lasagne (bardzo dobre), spaghetti Rocco (z kaparami, pomidorkami, czosnkiem,
anchovis i oliwą - pycha), 2x Ice Tea i butelka 0,75l Jamnicy - razem wyszło 306kn (na 4 osoby).
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 19.08.2020 22:25

kaeres napisał(a):Hejka.
Sorry, że taki monotematyczny rajd po knajpach ale potwierdzam zajebistość Kokota w Dolu.
Bez rezerwacji nas przyjęli chociaż ciężko było. Ale ja prdl.... pieczeń z dzika oraz hamburger z dzika.
No genialne !
Na wjazd stawiają rakiję... flaszkę... cała, nie kieliszeczek. Jeżeli zechcesz to o własnych nogach nie wyjdziesz. A jeszcze nic nie zamawialiśmy.
Na odjazd do rachunku deser dla każdego na koszt firmy. Mały, skromny ale rozwalił system bo był przepyszny.
POLECAMY.

A kierowcę też dają do kompletu? Czyli jest szansa dostać się bez rezerwacji?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2913
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.08.2020 06:18

W tym konkretnym przypadku przydałby się kierowca bo aż szkoda było tylko liznąć aperitif :)
Co do rezerwacji to zadzwoniłem z Hvaru czy jest sens do nich jechać w drodze do Jelsy, czy można bez rezerwacji.
"Znajdziemy stolik".
Czy tak odpowiedzą zawsze ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 362
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone