Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 10.08.2020 18:26

Dzieki!
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 10.08.2020 19:18

robertms napisał(a):#rufus295, czy w Zawali kupie oliwe, winko, rakije? Tak lokalnie, poza obiegiem sklepowym.
Do tego, jakas pekara, czy -> Jelsa?

Wymienione przez Ciebie rzeczy kupisz w ID niedaleko Zavali. Mogę polecić, co roku tam kupuję i co roku mam nadzieję że człowiek jeszcze żyje bo jak dla mnie to wyborne ma wyroby. Jak będziesz zainteresowany to pisz.
Robertttt
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 19.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robertttt » 10.08.2020 20:27

tranquilo napisał(a):
robertms napisał(a):#rufus295, czy w Zawali kupie oliwe, winko, rakije? Tak lokalnie, poza obiegiem sklepowym.
Do tego, jakas pekara, czy -> Jelsa?

Wymienione przez Ciebie rzeczy kupisz w ID niedaleko Zavali. Mogę polecić, co roku tam kupuję i co roku mam nadzieję że człowiek jeszcze żyje bo jak dla mnie to wyborne ma wyroby. Jak będziesz zainteresowany to pisz.


Jeśli można to ja jestem zainteresowany, we wrześniu będę w ID więc chętnie spróbuję :)
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 10.08.2020 20:51

tranquilo napisał(a):
robertms napisał(a):#rufus295, czy w Zawali kupie oliwe, winko, rakije? Tak lokalnie, poza obiegiem sklepowym.
Do tego, jakas pekara, czy -> Jelsa?

Wymienione przez Ciebie rzeczy kupisz w ID niedaleko Zavali. Mogę polecić, co roku tam kupuję i co roku mam nadzieję że człowiek jeszcze żyje bo jak dla mnie to wyborne ma wyroby. Jak będziesz zainteresowany to pisz.


Pisze wiec, bom bardzo zainteresowany, bede w ID za lekko ponad tydzien... :)
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 10.08.2020 22:47

Pytanie dodatkowe - gdzie na peke, kalmary, mule w Ivan Dolac lub okolicach?
Slavinka? Pod latarnia najciemniej...?
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 11.08.2020 06:26

robertms napisał(a):
Pisze wiec, bom bardzo zainteresowany, bede w ID za lekko ponad tydzien... :)


Jak wjedziesz na górę od Slavinki, na skrzyżowaniu w prawo w kierunku Zavali, to jakieś 40-50metrów za skrzyżowaniem po lewej stronie bedzie budynek, na którym bedzie taka mała wystawka trunków. Wejście tam jest z boku. To jest w miejscu gdzie robi się tak na ulicy bardzo ciasno przez zabudowę.

Gość nazywa się Tomme. Dostaniesz tam rakije, wina, olivę, te inne w stylu matrinovica czy orechovica itp.

Jak wrócę do domu to podeślę zdjęcie tego budynku.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 11.08.2020 06:32

robertms napisał(a):Pytanie dodatkowe - gdzie na peke, kalmary, mule w Ivan Dolac lub okolicach?
Slavinka? Pod latarnia najciemniej...?


Za bardzo nie masz innej alternatywy poza Slavinką.
Marek coś pisał że jacyś gospodarze tam wyżej budują przy apartmanach jakąś knajpkę, ale czy to już działa to sie przekonamy dopiero na miejscu.

Polecam Restorant Rot. TM o góry w kierunku Jagodnej. Wygoogluj sobie miejsce. Tam od 18-23. Ale nie jadałem tam owoców morza poza rybką.

W Slavince jedzenie dobre, ale jadałem lepsze. Pizze mają super, ale np tuna stek raz wyśmienity, a za kilka dni taki mocno średni.

Także ciężko powiedzieć.

Ale ogólnie dobre żarcie więc całe szczęście skorp jest tam jedna knajpa :D
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 11.08.2020 07:04

Super, dzieki #tranquilo!

Zdrówka!
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 11.08.2020 14:57

robertms. jeśli szukasz dobrego, domowego jedzenia polecam w Villa Conte. Wspomina o niej właśnie tranquilo. Znajdziesz w googlach. Gotuje Borys, podaje Lena. Niestety zamawiać trzeba dzień wcześniej bo generalnie to jeszcze nie restauracja, która jest w planach, patrz budowie. Kameralna, rodzinna atmosfera. Kalmary w Slawince czy ośmiornica nie umywają się, z całym szacunkiem dla kuchni Slawinki. Do tego przednie ,własne wino. Ja niestety muszę poczekać jeszcze dziesięć dni na te rarytasy. Smacznego
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 11.08.2020 14:59

ANOOK napisał(a):robertms. jeśli szukasz dobrego, domowego jedzenia polecam w Villa Conte. Wspomina o niej właśnie tranquilo. Znajdziesz w googlach. Gotuje Borys, podaje Lena. Niestety zamawiać trzeba dzień wcześniej bo generalnie to jeszcze nie restauracja, która jest w planach, patrz budowie. Kameralna, rodzinna atmosfera. Kalmary w Slawince czy ośmiornica nie umywają się, z całym szacunkiem dla kuchni Slawinki. Do tego przednie ,własne wino. Ja niestety muszę poczekać jeszcze dziesięć dni na te rarytasy. Smacznego


No właśnie o tym wspominał mi m@rek. Ale nie wiedziałem że teraz da sie tam zjeść. Ale wiesz już coś może kiedy mają zakończyć budowę?
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 11.08.2020 16:38

ANOOK napisał(a):robertms. jeśli szukasz dobrego, domowego jedzenia polecam w Villa Conte. Wspomina o niej właśnie tranquilo. Znajdziesz w googlach. Gotuje Borys, podaje Lena. Niestety zamawiać trzeba dzień wcześniej bo generalnie to jeszcze nie restauracja, która jest w planach, patrz budowie. Kameralna, rodzinna atmosfera. Kalmary w Slawince czy ośmiornica nie umywają się, z całym szacunkiem dla kuchni Slawinki. Do tego przednie ,własne wino. Ja niestety muszę poczekać jeszcze dziesięć dni na te rarytasy. Smacznego


Super, dzieki za info.
Zawsze uwazalem, ze konkurencja podnosi poziom i obniza ceny...
Ja rowniez za lekko ponad tydzien sprobuje, dam szanse obu zrobic "pierwsze wrażenie", ktore jak wiadomo, robi sie tylko raz... ;)

Zdrówka!
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 11.08.2020 18:42

Zjeść można było zawsze. Dla korzystających z apartamentów, do których należałem nie był to najmniejszy problem. Ale obiady a właściwie obiadokolacje zamawiali także mieszkańcy okolicznych domów. Wystarczyło porozmawiać z gospodarzami. Obiady bardzo obfite, nie do przejedzenia. Z reguły był to jeszcze obiadek na kolejny dzień. Co do końca budowy to będę wiedział po 22 sierpnia. W ubiegłym roku był oddany stan surowy a plany zakładały otwarcie w bieżącym roku. Poza kameralną restauracją w nowym budynku miał być także apartament/ty dla gości. Sam jestem ciekaw na jakim etapie są prace. Jeszcze kilka dni i się przekonam.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 12.08.2020 00:00

ANOOK napisał(a):W ubiegłym roku był oddany stan surowy a plany zakładały otwarcie w bieżącym roku. Poza kameralną restauracją w nowym budynku miał być także apartament/ty dla gości. Sam jestem ciekaw na jakim etapie są prace. Jeszcze kilka dni i się przekonam.


Ja rowniez... ;)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 12.08.2020 08:33

robertms napisał(a):Pytanie dodatkowe - gdzie na peke, kalmary, mule w Ivan Dolac lub okolicach?
Slavinka? Pod latarnia najciemniej...?


W knajpie na campie Lili w Jagodnej robią przepyszną pekę z ośmiornicą.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 12.08.2020 08:37

Dzieki Roxi!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 360
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone