Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 12.07.2020 14:11

No dobra... Przeglądam wątek od 3 miesięcy. Miałem ambicję żeby przeczytać go cały ale poległem. Nie mniej jednak zaraziłem się waszym entuzjazmem i w dniu wyjazdu na Hvar proszę o dopisanie mnie do klubu :) Nie mam najmniejszych wątpliwości, że ta wyspa mnie uwiedzie swoim urokiem.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.07.2020 15:27

Dracro napisał(a):Nie mniej jednak zaraziłem się waszym entuzjazmem i w dniu wyjazdu na Hvar proszę o dopisanie mnie do klubu :) Nie mam najmniejszych wątpliwości, że ta wyspa mnie uwiedzie swoim urokiem.

Jesteś dopisany już teraz :D

Ale pamiętaj o "wpisowym" :mrgreen: Przynajmniej kilka zdjęć, a najlepiej - relacja :P
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 12.07.2020 16:50

Witajcie Hvarianie :hearts:
Co tu dużo mówić, ja stara cromaniaczka, po razach hmm nastu w naszym raju postanowiłam spenetrować w końcu Hvar (jakoś tak wpadł mi w oko zimą, jak katamaranem przepływałam :lol:). No i nie bez znaczenia były te wszystkie Wasze cudne relki (oczywiście mam w planach poczytanie sumienne, ale ciągle czasu brak)
Powiem tyle, że zachwycił mnie Hvar innością w dobrym słowa tego znaczeniu, a nie z jednego pieca jadło się kruh w Chorwacji przeca.
Ściskam Was mocno, życzę udanych wypoczynków, oby wszystkie zaplanowane na też sezon się udały!
P. S. ktoś pytał o konoby, dorzucę tu jeszcze Sveta Marija w Dol (koło wspomninego Kokota). Baaardzo dobrze kuhają, ceny przyzwoite i cholerka przez nic przywiozłam nadbagaż w postaci zbędnych kilogramów.
Pozdrawiam serdecznie! :papa:
107692952_3130005633761943_710412166824551045_o.jpg
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 13.07.2020 13:36

Czy ktoś już wie czy droga (w zeszłym roku szutrowa/budowana) pomiędzy Dubovicą tam przy wjeździe do tunelu a Św. Niedzielą jest już zrobiona/przejezdna?
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 14.07.2020 12:23

mentos napisał(a):Czy ktoś już wie czy droga (w zeszłym roku szutrowa/budowana) pomiędzy Dubovicą tam przy wjeździe do tunelu a Św. Niedzielą jest już zrobiona/przejezdna?

Droga jest przejezdna. Poszerzona do 6 metrów, ale jej stan oceniam gorzej niż przed tym jak była przed remontem. Wtedy była wąska z mijankami i pokryta drobnym szutrem. Teraz po poszerzeniu i po pokruszeniu skał leżą na niej kamienie mniej więcej wielkości takiej jak leżą na podkładach kolejowych. Ja jechałem fordem mondeo kombi, dałem radę, ale drugim razem bym się nie wybrał. Znajomi autami 4x4, wjechali zadowoleni i przeszczęśliwi. Jedno się nie zmieniło.... Widok zapierający dech w piersi. Polecam też wjazd na sv Nikolę przez osadę Dol. Spokojnie osobówka da radę.
Pozdrav :)
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 14.07.2020 14:02

Jechałem na Nikolę od drugiej strony i jak wracałem to zastanawiałem się czy nie zjechać przez Dol i nawet nawigacja tak pokazywała ale nie zaryzykowałem i wracałem ta samą trasą. Następnym razem pojadę przez Dol :)
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 15.07.2020 10:34

Dzięki za info o tej drodze. Ja tam rowerem w zeszłym roku jechałem podczas 18h wycieczki po całym Hvarze. Chorwaci tam wówczas jakimiś Kangosami czy inszymi zdezelowanymi Berlingo nieźle popylali :)

A słuchajcie, tam na tym szczycie św. Nikola jest widziałem taka wisząca kładka. Patrząc po fotkach płaci się za chodzenie po niej do jakiejś skrzynki dobrowolnie czyli obowiązkowo 7EUR, ale w opisie widzę dostaje się jakiś set uprzęży, kask itp. No i czy idzie się tam i wewte czy jakoś potem inaczej wraca do punktu wyjścia?

dzięki

https://www.visit-hvar.com/tours/ferrata-hvar/HV-TR-374
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 17.07.2020 21:36

Hejo, czy ktoś z obecnie przybywających na Hvarze nie ma przy sobie ładowarki do baterii Nikon EN EL 3e - do aparatu Nikon D700/D90? Jestem na Hvarze, nie zabrałem z Polski ładowarki...
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 18.07.2020 23:26

Ostatnio edytowano 19.07.2020 08:12 przez bluesman, łącznie edytowano 1 raz
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 19.07.2020 00:25

.....no proszę , a wmawiają, że to wino (skądinąd świetne) leżakuje w piwnicach poniżej poziomu dna morskiego
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 19.07.2020 08:12

ale trochę zdziwiłem, ze akurat w tunelu :) Przejeżdżałem go dwukrotnie na rowerze ale nie było czasu się rozejrzeć :)
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 19.07.2020 08:30

W sierpniu mam nadzieję tamtędy przejeżdżać. Koniecznie muszę to sprawdzić. Co ciekawe, przemierzałem ten tunel wielokrotnie i nigdy nie zwróciłem uwagi na to żeby w tych skałach coś było.
kamol15
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 17.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamol15 » 21.07.2020 09:58

Czy atakował ktoś z was podczas pobytu na Hvarze Dubrovnik na jednodniową wycieczkę? Jest sens lecieć z Jelsy na pierwszy prom do Sucuraju, pozwiedzać i jeszcze zdążyć na ostatni? Ktoś ma takie doświadczenia? :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.07.2020 10:26

Szczerze, to mi by się nie chciało. No chyba że el to fotki na fb/insta i zaliczenie, byłem. Dubrownik najbardziej podobal mi się po dwóch wizytach pod kątem zwiedzania, kiedy późnym popołudniem można przysiąść na schodkach i obserwować....
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.07.2020 10:43

kamol15 napisał(a):Czy atakował ktoś z was podczas pobytu na Hvarze Dubrovnik na jednodniową wycieczkę? Jest sens lecieć z Jelsy na pierwszy prom do Sucuraju, pozwiedzać i jeszcze zdążyć na ostatni? Ktoś ma takie doświadczenia? :D

Jelsa - Sućuraj 1 godz.
Sućuraj - Dubrovnik 2 godz. (optymistycznie)

W obie strony to przy dobrych wiatrach 6 godzin jazdy. Przeprawa promowa trwa 0,5 godz, ale musisz być dużo wcześniej, przynajmniej na ostatni prom z Drvenika chyba o 22:10 (do sprawdzenia). 2 x 0,5 godz przeprawy + zapas 1-1,5 godz. wychodzi na przeprawę ok. 2-2,5 godz.

Na podróż wychodzi mi ok. 9 godzin. Jeśli popłyniecie pierwszym promem chyba o 6:30 (do sprawdzenia) to z 16 godzin zostanie wam kilka na zwiedzanie.
Czy warto? Do oceny własnej. Jeśli nie planujesz szybko powrotu do Dalmacji Południowej, to ja bym się chyba skusił. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 357
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone