Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.07.2020 09:50

majkik75 napisał(a):I ile czasu wcześniej warto być w Splicie ustawiając się w kolejce na prom, 1h wystarczy ?

Godzina to niezbędne minimum, chociaż w sezonie wysokim może być mało.
My byliśmy (6 września) 2 godz. przed godziną rejsu i to było bezpieczne. Ustawiliśmy się w kolejce, poszedłem po bilety i był jeszcze czas na posiłek i spacer po promenadzie.
Niclaus
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niclaus » 07.07.2020 09:52

Bilet jest ważny na wszystkie promy danego dnia, więc jeśli nie załapiesz się na "swój" po prostu czekasz na kolejny.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2205
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 07.07.2020 10:00

walp napisał(a):
majkik75 napisał(a):I ile czasu wcześniej warto być w Splicie ustawiając się w kolejce na prom, 1h wystarczy ?

Godzina to niezbędne minimum, chociaż w sezonie wysokim może być mało.
My byliśmy (6 września) 2 godz. przed godziną rejsu i to było bezpieczne. Ustawiliśmy się w kolejce, poszedłem po bilety i był jeszcze czas na posiłek i spacer po promenadzie.


Tak, to jest dobry pomysł :) Rozumiem, że ustawiasz samochód w kolejce i tak sobie stoi w tym czasie, kiedy idziecie się przejść ? Czy trzeba "warować" i co chwilę go przesuwać ... ?
Podpytuję, bo to będzie mój "pierwszy" prom w życiu z samochodem i lubię znać max szczegółów ;) :oops:

pozdrawiam, Michał
Adis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adis » 07.07.2020 10:13

majkik75 napisał(a):Rozumiem, że ustawiasz samochód w kolejce i tak sobie stoi w tym czasie, kiedy idziecie się przejść ? Czy trzeba "warować" i co chwilę go przesuwać ... ?

Kolejka rusza dopiero, gdy prom podpłynie i ci z przodu zaczną na niego wjeżdżać :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.07.2020 10:14

majkik75 napisał(a):Tak, to jest dobry pomysł :)

Tak jak opisałem w relacji. :)
majkik75 napisał(a):Rozumiem, że ustawiasz samochód w kolejce i tak sobie stoi w tym czasie, kiedy idziecie się przejść ? Czy trzeba "warować" i co chwilę go przesuwać ... ?

Nie trzeba "warować" cały czas, ale min. 30 min. przed godziną wypłynięcia, należy wrócić do samochodu, bo zaczyna się rozładunek/załadunek promu.
majkik75 napisał(a):Podpytuję, bo to będzie mój "pierwszy" prom w życiu z samochodem i lubię znać max szczegółów ;) :oops:

"Tko pita, ne skita" - kto pyta, nie błądzi. :D
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2205
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 07.07.2020 10:19

walp napisał(a):Tak jak opisałem w relacji. :)


Właśnie wracam do Twojej i jeszcze kliku i teraz notuje konkrety ;)
Dzięki :)

A, jeszcze jedno, są jakieś oznaczenia w jakiej kolejce się ustawić ? Żebym do Ancony nie popłynął :oczko_usmiech: :roll: :lol:

pozdrawiam, Michał
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.07.2020 10:45

majkik75 napisał(a):A, jeszcze jedno, są jakieś oznaczenia w jakiej kolejce się ustawić ? Żebym do Ancony nie popłynął :oczko_usmiech: :roll: :lol:

Są oznaczenia na jezdni (strzałki) i stoją panowie (lub panie ;)) z tabliczkami. Na pewno się nie zgubisz :)
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 07.07.2020 11:08

walp napisał(a):
majkik75 napisał(a):
Rozumiem, że ustawiasz samochód w kolejce i tak sobie stoi w tym czasie, kiedy idziecie się przejść ? Czy trzeba "warować" i co chwilę go przesuwać ... ?

Nie trzeba "warować" cały czas, ale min. 30 min. przed godziną wypłynięcia, należy wrócić do samochodu, bo zaczyna się rozładunek/załadunek promu.

Jest jedno "ale" do tego gdy kolejka samochodów jest większa niż miejsce na najbliższym promie, wprawdzie w Splicie nie występuje bo tu jest to zorganizowane inaczej.
Np w Sucuraju czy Drveniku jak przypłynie prom i nie weźmie wszystkich aut to trzeba się przesunąć w kolejce. W Splicie jest to wygodniej bo mają to podzielone na osobne "placyki" i jak zapełni się już miejsce na promie to zapełniają inny "placyk" pod kolejny prom i nie trzeba auta przestawiać.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2205
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 07.07.2020 12:17

Dzięki wszystkim za info :) :papa:

pozdrawiam, Michał
vrn
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 08.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) vrn » 08.07.2020 13:19

Dzień dobry
Jak tam sytuacja w Ivan Dolac jeśli chodzi o ilość turystów? Patrzę na kamerki w różnych częściach HR i wydaje się bardzo pusto. Jedynie w Ivan Dolac dużo ludzi :D :evil:
To prawda, czy po prostu plaża jest mała i wszyscy się tam spotykają?
Kolejki na promy w Splicie też podobno mniejsze.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 08.07.2020 21:10

W Ivanie jest mniej niż zazwyczaj ale niestety i tak sporo :(
Mudri Dolac, tam można znaleźć ciszę i spokój :twisted:
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 09.07.2020 09:03

Octopus wczoraj pusty do godz. 12.
3 godz. tylko dla nas...
Załączniki:
octopus.jpg
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 09.07.2020 20:15

20200709_111816.jpg
My dzisiaj 2 godzinki mieliśmy pusty
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 09.07.2020 22:04

Gdyby nie ten dojazd jeździłbym tam codziennie. Samochód mam biały od kurzu po Żuticy, Octopusie i Nikoli a myjni na Hvarze nie ma. Najbliższa w Makarskiej...
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 09.07.2020 22:10

Mam czarne auto to znam ten ból . Ja zaparkowałem 500metrow wcześniej, jak będzie wyższe auto to pojadę dalej
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 356
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone