Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.07.2020 13:44

kamol15 napisał(a):Czy atakował ktoś z was podczas pobytu na Hvarze Dubrovnik na jednodniową wycieczkę? Jest sens lecieć z Jelsy na pierwszy prom do Sucuraju, pozwiedzać i jeszcze zdążyć na ostatni? Ktoś ma takie doświadczenia? :D

Nie ma sensu. Imho minimum 1 cały dzień, najlepiej 2.
Byłem tylko kilka godzin (wycieczka fakultatywna) i mam mega niedosyt.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 22.07.2020 14:11

empire13 napisał(a):
kamol15 napisał(a):Czy atakował ktoś z was podczas pobytu na Hvarze Dubrovnik na jednodniową wycieczkę? Jest sens lecieć z Jelsy na pierwszy prom do Sucuraju, pozwiedzać i jeszcze zdążyć na ostatni? Ktoś ma takie doświadczenia? :D

Nie ma sensu. Imho minimum 1 cały dzień, najlepiej 2.
Byłem tylko kilka godzin (wycieczka fakultatywna) i mam mega niedosyt.


Ja byłem na jeden dzień. Wróciłem promem o 18:30 bodajże.

Zależy od tego jakie kto ma potrzeby w zwiedzaniu. Ja byłem na górze srd i po mieście połaziłem. Mury sobie darowaliśmy, jakoś mnie tam nie kusiło.
Jak dla mnie to było wystarczające i nie mam potrzeby ponownie do Dubrovnika zaglądać. Ale każdy jest inny i ma inne wymagania..
kamol15
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 17.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamol15 » 22.07.2020 18:06

Plan był taki żeby pozwiedzać tez miejsca gdzie kręcono Grę o Tron także jeśli już to zrobimy z jednym noclegiem na miejscu. Dzięki
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 24.07.2020 13:18

Byłem 3 razy w Dubrovniku bo wracałem kolejnymi razami zobaczyć czego nie zdążyłem wcześniej a miasto jest bajeczne. Trzeba tylko przeboleć tłumy ale to normalne, no i może w tym roku będzie luźniej. Wg mnie jeden dzień to mało i bezsensowne gonienie. A ja i tak mniej czasu traciłem na dojazdy bo nie z wyspy a z Igrane. Mury warto zobaczyć, super z nich widać na około jak i samo miasto wewnątrz, naprawdę warto. Za 3cim razem skusiłem się zostawić auto na górze i zjechać do miasta kolejką linową. To chyba najlepsza opcja bo i tak parkować płatnie gdzieś trzeba a to nie łatwe no i widoki z góry super. Kolejnym razem bierzemy kajaki i płyniemy z przewodnikiem do grot. Uwaga na zieloną kartę, miałem i nie zabrałem i co ciekawe BIH/Neum przejechałem na PD a wpuścić mnie nie chcieli nocą spowrotem na Pn. W końcu ubłagałem bo dzieci i przejechaliśmy, a chieli nas cofać. No i trzeba sprawdzić jak z przejazdem przez BIH w dobie kolano świrusa - mogą akurat Polaków nie wpuszczać. Moja córa to chorwatka ;-) więc pozdrowienia wszystkim co na Chorwację tego roku. Ja coś w listopadzie przeczuwałem chyba w kościach i dom wynajęliśmy nad Bałtykiem na ten sezon, ehhh te klify i plaże w Rowach, ale za Chorwacją się tęskni :papa: .
Niclaus
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niclaus » 24.07.2020 14:11

kamol15 napisał(a):Plan był taki żeby pozwiedzać tez miejsca gdzie kręcono Grę o Tron także jeśli już to zrobimy z jednym noclegiem na miejscu. Dzięki

Też miałem podobne plany, ale po tym co producenci zrobili w 8 sezonie GoT cała magia serialu gdzieś prysła i wszystkiego sie odechciało :x
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.07.2020 21:16

Niclaus napisał(a):
kamol15 napisał(a):Plan był taki żeby pozwiedzać tez miejsca gdzie kręcono Grę o Tron także jeśli już to zrobimy z jednym noclegiem na miejscu. Dzięki

Też miałem podobne plany, ale po tym co producenci zrobili w 8 sezonie GoT cała magia serialu gdzieś prysła i wszystkiego sie odechciało :x


Zgadzam się :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.07.2020 08:42

Tym którzy mogą wiedzieć iż byłem już 3x w Jelsie pytanie może wydawać się dziwne ale okoliczności się zmieniły bo ze swoich źródeł wiem, że "mojego" dostawcy wina już nie ma.
Gdzie się zaopatrzyć w domowe wino w Jelsie ?
Takie wiecie, 20kn za 1l. Świeże, nie butelkowane.
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 27.07.2020 09:21

Hej,

Mam takie pytanie do znawców/bywalców wyspy którzy zapewne przejechali ją pod każdym możliwym kątem ;)

Otóz jestem sobie opodal Drvenika i korci mnie żeby przeprawić się do Sućuraj a następnie przejechać wyspę do miejscowości Stari Grad. Natomiast mam pewien problem: jako osoba z lękiem wysokości czuję się dość niekomfortowo na drogach źle zabezpieczonych lub takimi z dość sporymi ekspozycjami (np. ostatni odcinek przed Orebicem). Hvar wprawdzie nie należy do mega wysokich wysp jesli chodzi o topologię niemniej na mapię widzę że droga nr 116 od Sućuraj do StariGrad jest bardzo pokręcona. Czy jest tam coś czego mógłbym się obawiać czy po prostu jedziemy 50/60 km na godzinę kręcąc raz w lewo, raz w prawo ale nie ma stresu? :) (tak dla porównania Jadrankę od Rogoznicy do Ploce robie bez problemu, to nie ta liga emocji ;) )
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 27.07.2020 10:01

Jacek_P napisał(a):Hej,

Mam takie pytanie do znawców/bywalców wyspy którzy zapewne przejechali ją pod każdym możliwym kątem ;)

Otóz jestem sobie opodal Drvenika i korci mnie żeby przeprawić się do Sućuraj a następnie przejechać wyspę do miejscowości Stari Grad. Natomiast mam pewien problem: jako osoba z lękiem wysokości czuję się dość niekomfortowo na drogach źle zabezpieczonych lub takimi z dość sporymi ekspozycjami (np. ostatni odcinek przed Orebicem). Hvar wprawdzie nie należy do mega wysokich wysp jesli chodzi o topologię niemniej na mapię widzę że droga nr 116 od Sućuraj do StariGrad jest bardzo pokręcona. Czy jest tam coś czego mógłbym się obawiać czy po prostu jedziemy 50/60 km na godzinę kręcąc raz w lewo, raz w prawo ale nie ma stresu? :) (tak dla porównania Jadrankę od Rogoznicy do Ploce robie bez problemu, to nie ta liga emocji ;) )


Najbardziej kręty odcinek od Poljicy do Jelsy jest świeżo po kapitalnym remoncie, poszerzony z nową nawierzchnią, balustradami i dobrze wyprofilowanymi zakrętami. W ubiegłym roku "poszalałem" tam trochę na skuterze. To co jest na Google Maps to historia.
Tak że śmiało...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.07.2020 11:15

Ja osobiście nie mogę się tej trasy doczekać.
marciajn
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marciajn » 27.07.2020 15:18

Jacek_P napisał(a):... jako osoba z lękiem wysokości czuję się dość niekomfortowo na drogach źle zabezpieczonych lub takimi z dość sporymi ekspozycjami


Spokojnie możesz jechać. Newralgiczny odcinek jest poszerzony i się bardzo wygodnie jedzie.
Dla własnego komfortu, proponuję Ci tylko, żebyś po zjechaniu z promu w Sucuraj zjechał sobie gdzieś na bok i przepuścił inne auta - jeżeli Ci się nie spieszy. Potem będziesz mógł sobie na spokojnie pojechać "z tyłu", nie stresując się, że na ogonie siedzi Ci 10 kierowców, którym się spieszy... :idea:
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 27.07.2020 15:50

Dzięki za odpowiedzi, w takim razie hvarujemy. ;)
Kasja1
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.07.2017
Wrześniowy Hvar i dwie przygody na lądzie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasja1 » 29.07.2020 17:56

Całkowicie zgadzam się z wypowiedzią"bluesman" To przykre,że żyjemy w czasach,w których wszystko jest na sprzedaż,nawet z religii robi się show.
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 29.07.2020 20:52

Mam pytanie do obecnych teraz na wyspie? Jak wygląda sytuacja z ilością turystów? Mniej niż zwykle, czy jak zwykle? :lol:
Może ktoś jest np. w Jelsie i chce mu się odpowiedzieć na moje pytanie? :)
sozog
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sozog » 01.08.2020 09:37

Goniaa napisał(a):Mam pytanie do obecnych teraz na wyspie? Jak wygląda sytuacja z ilością turystów? Mniej niż zwykle, czy jak zwykle? :lol:
Może ktoś jest np. w Jelsie i chce mu się odpowiedzieć na moje pytanie? :)


Do środy raczej pustki były:)
Załączniki:
Jelsa.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 358
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone