Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Doniacro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 02.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doniacro » 17.06.2020 00:13

rufus295 napisał(a):Ja chciałem spokojną mieścinę, wybrałem Zavale a wy mi piszecie że to kurort. Mam nadzieję że od 26.06 tłumów jeszcze nie będzie

Zavala to na pewno nie jest kurort :lol:
A tunel Pitve przekraczalismy każdego dnia i tylko za pierwszym razem był lekki strach, ale raczej wynikal z wyczytanych gdzieś wczesniej strasznych opowieści :P
My mieszkaliśmy na koncu Zavali a każdego dnia po południu zwiedzaliśmy całą wyspę, do Jelsy czy Starego Gradu rzut beretem. :lol:
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 17.06.2020 05:31

Dróg w żadnym stopniu się nie boję, im straszniejsze tym lepsze. Bardziej mnie ten kurort wystraszył, ale w obecnej sytuacji, tym bardziej na przelomie czerwca i lipca, mam nadzieję że będzie to wiocha zabita dechami
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1911
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 17.06.2020 06:10

Pomyśleć że jeszcze kilkanaście lat temu nie było w tunelu sygnalizacji. Wtedy to była atrakcja ;)
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 17.06.2020 10:43

rufus295 napisał(a):... na przelomie czerwca i lipca, mam nadzieję że będzie to wiocha zabita dechami

może nie dechami ale będzie :papa:
Doniacro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 02.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doniacro » 17.06.2020 10:55

rufus295 napisał(a):Dróg w żadnym stopniu się nie boję, im straszniejsze tym lepsze. Bardziej mnie ten kurort wystraszył, ale w obecnej sytuacji, tym bardziej na przelomie czerwca i lipca, mam nadzieję że będzie to wiocha zabita dechami

Kiedyś stara droga w Czarnogórze z Budvy do Cetynii byla super trudna, niestety (dla niektorych stety) 2 lata temu przejechalismy już sporą częścią nowych odcinków. Niby lepiej, ale jednak szkoda. Te drogi na Hvarze, które ja poznałam, czyli od 2015r, wcale nie są trudne ani straszne. Zavala to wioska, ja w mniejszej nie bylam, w sensie na dluższym wypoczynku. A w której części Zavali macie mieszkać?
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 17.06.2020 13:54

Mam pytanko, czy targ rybny w Jelsie jest czynny codziennie, czy tylko w wybrane dni?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.06.2020 16:53

Codziennie są czynne dwie budy z rybami, myślę że o to ci chodzi...
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 17.06.2020 17:30

mchrob napisał(a):Pomyśleć że jeszcze kilkanaście lat temu nie było w tunelu sygnalizacji. Wtedy to była atrakcja ;)


Dziś sygnalizacja nie działała :wink:
Więc można powiedzieć że były jakieś atrakcje :)
W końcu te mijanki wykute po drodze po coś są..
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 17.06.2020 17:34

[/quote]. A w której części Zavali macie mieszkać?[/quote]
Poniżej marketu nad plażą Skalinada.
Islandczyk
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Islandczyk » 19.06.2020 02:10

Cześć!
Pozdrawiam miłośników wyspy z innej wyspy troszkę zimniejszej mianowicie Islandi. W tym roku dokładnie 14-21.08 z narzeczoną wybieramy się na ta piękna wyspę do miejscowości Ivan Dolca. Chcielibysmy też zwiedzać( nie obawiamy się codziennej jazdy tunelami czy serpentynami) możecie coś doradzić co warto zobaczyć gdzie pojechać. I może jeszcze polecacie jakaś super plażę bądź kilka nie musimy ciągle byc przeciez na tej samej. Dziękuję za wyrozumiałość i pomoc !

Cieplutko pozdrawiam :papa:
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 19.06.2020 05:47

Islandczyk napisał(a):Cześć!
Pozdrawiam miłośników wyspy z innej wyspy troszkę zimniejszej mianowicie Islandi. W tym roku dokładnie 14-21.08 z narzeczoną wybieramy się na ta piękna wyspę do miejscowości Ivan Dolca. Chcielibysmy też zwiedzać( nie obawiamy się codziennej jazdy tunelami czy serpentynami) możecie coś doradzić co warto zobaczyć gdzie pojechać. I może jeszcze polecacie jakaś super plażę bądź kilka nie musimy ciągle byc przeciez na tej samej. Dziękuję za wyrozumiałość i pomoc !

Cieplutko pozdrawiam :papa:


przeglądnij ten wątek, wszystko o co pytasz jest praktycznie opisane ....oraz polecam relacje z wyspy również na tym forum

miłego pobytu!
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.06.2020 08:35

Islandczyk napisał(a):Cześć!
Pozdrawiam miłośników wyspy z innej wyspy troszkę zimniejszej mianowicie Islandi. W tym roku dokładnie 14-21.08 z narzeczoną wybieramy się na ta piękna wyspę do miejscowości Ivan Dolca. Chcielibysmy też zwiedzać( nie obawiamy się codziennej jazdy tunelami czy serpentynami) możecie coś doradzić co warto zobaczyć gdzie pojechać. I może jeszcze polecacie jakaś super plażę bądź kilka nie musimy ciągle byc przeciez na tej samej. Dziękuję za wyrozumiałość i pomoc !

Cieplutko pozdrawiam :papa:

Jedziecie tylko na 7 dni więc super zakamarków nie zwiedzicie.
Miasta: Hvar, Stari Grad, Jelsa, Vrboska
Plaże: Stiniva przy wiosce Brusje, Pokrivenik, Dubovica, Zarace.

90% innych plaż i niuansów to w przyszłości jeżeli będziecie jeździć na Hvar. Miłego pobytu.

PS. Będę w Jelsie w tym czasie.
Islandczyk
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Islandczyk » 19.06.2020 11:08

[/quote]
Jedziecie tylko na 7 dni więc super zakamarków nie zwiedzicie.
Miasta: Hvar, Stari Grad, Jelsa, Vrboska
Plaże: Stiniva przy wiosce Brusje, Pokrivenik, Dubovica, Zarace.

90% innych plaż i niuansów to w przyszłości jeżeli będziecie jeździć na Hvar. Miłego pobytu.

PS. Będę w Jelsie w tym czasie.[/quote]

Dokładnie tylko na 7 dni. Niestety tylko 3 tyg urlopu A jeszcze w Bieszczady jedziemy rodzinke trzeba odwiedzić. Tak to jest jakością żyje na obczyźnie. Ale dziękuję napewno główne miasta wyspy odwiedzimy. A może coś po za tym jest.wqrtwgo uwagi jakieś jaskinie groty zamki twierdze ? Jak mógłby ktoś pomoc byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam !
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 19.06.2020 12:23

Tu masz 2 najświeższe relacje, ja jadę ich śladami:

wrzesniowy-hvar-i-dwie-przygody-na-ladzie-t55725.html
plaze-na-hvarze-2019-t55458.html

tylko pewnie nie będzie Ci się chciało czytać jeśli sam nie znalazłeś tego
mpolski3
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 11.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpolski3 » 19.06.2020 12:33

Witam wszystkich. Czy ma ktoś wiedzę jak wygląda przejazd drogą szutrową ze Sveta Nedilja. Jak byłem w tamtym roku to ponoć przejazdu nie było - prace budowlane. Choć widziałem że jakieś samochody jeździły. A jak jest w tym roku?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 353
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone