Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.05.2019 15:03

Marsallah napisał(a):
kaeres napisał(a):U mnie powrót "po bożemu" spowodował wołanie o pomsty do nieba.


A czemuż to?


Byłem 1,5h przed promem, nie dostałem się.
Kolejne 2-2,5h czekałem więc razem 4h. Do tego kurs chyba z 1,5h.
Więc podróż Jelsa-Split zajęły mi w sumie 6h.
Przez Sucuraj byłbym już w Zagrzebiu albo nawet w Słowenii jeżeli by siadł prom z Drvenika.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 29.05.2019 15:23

kaeres napisał(a):Byłem 1,5h przed promem, nie dostałem się.
Kolejne 2-2,5h czekałem więc razem 4h. Do tego kurs chyba z 1,5h.
Więc podróż Jelsa-Split zajęły mi w sumie 6h.
Przez Sucuraj byłbym już w Zagrzebiu albo nawet w Słowenii jeżeli by siadł prom z Drvenika.


No właśnie tego w mojej kalkulacji się obawiam najbardziej. Już sobie policzyłam wszystkie koszty i rzeczywiście, nie wychodzi wcale dużo drożej, jeśli do różnicy w cenie biletów doda się jeszcze paliwo i ewentualną autostradę (ja planowałam chyba jednak Jadranką). Czasowo - oczywiście nie licząc ewentualnej porażki w dostaniu się na prom - wychodzi o ponad godzinę szybciej z SG do Splitu niż z Drvenika do Sucuraju. Więc ogólnie jestem tutaj całkiem przekonana, że ma to ręce i nogi. Czynnikiem blokującym jest tylko niedostanie się na prom... :roll:
Czy 7:45 jest bardzo obleganą godziną ? Następny dopiero o 11:30... :|
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.05.2019 15:27

Ja jestem w zdecydowanej mniejszości tych którzy się nie dostali na prom nawet z takim zapasem jaki sobie założyłem.
Nie jestem wyrocznią ale wiem, że na Hvar już nigdy nie płynę ze Splitu do SG oraz z powrotem.
Poza tym bardzo lubię drogę Sucuraj-Jelsa.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 29.05.2019 15:53

kaeres napisał(a):Ja jestem w zdecydowanej mniejszości tych którzy się nie dostali na prom nawet z takim zapasem jaki sobie założyłem.
Nie jestem wyrocznią ale wiem, że na Hvar już nigdy nie płynę ze Splitu do SG oraz z powrotem.
Poza tym bardzo lubię drogę Sucuraj-Jelsa.

może to kwestia terminu (nie wiem kiedy wracałeś) ale w moim przypadku nigdy nie mieliśmy problemu z miejscem (w obu kierunkach)
... no może z jednym wyjątkiem kiedy zaspaliśmy i na prom do Splitu wjechałem jako ostatni
Załączniki:
DSC_1046.JPG
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 29.05.2019 15:54

kaeres napisał(a):Nie jestem wyrocznią ale wiem, że na Hvar już nigdy nie płynę ze Splitu do SG oraz z powrotem.
Poza tym bardzo lubię drogę Sucuraj-Jelsa.


Witaj w klubie:)
nie wiem dlaczego bo kalkulacja wychodzi porównywalnie, ale jakoś tak mam że Split-SG po prostu nie chcę, a Drvenik-Sucuraj chcę. I żadne kalkulacje tego nie mogą zmienić. :)
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 29.05.2019 15:58

gusia-s napisał(a): Przy Waszym składzie to raptem 200 zł więcej. Odlicz jeszcze paliwo na trasie Jelsa - Sucuraj - Drvenik - Split czyli ok. 150 km. to czy ja wiem czy tak strasznie dużo :roll:


A czemu aż 200 więcej ? Czy ja coś źle policzyłam ? :roll:

Jeśli chodzi o bilety to Sucuraj - Drvenik u nas 156 kn (ok 95 zł ). Plus koszt benzyny za 150 km - u nas ok 90 zł (150 km, ok 10l/100km).
Czas: 1 h Jelsa - Sucuraj + ok 1 h czekanie na prom razem z przepłynięciem (wersja optymistyczna z krótkim jak ostatnio czekaniem pół godzinnym) + ok 2 h Jadranka z Drvenika do Splitu. Razem 4 h.

Stari Grad - Split - bilety - 451 kn (ok 190 zł). Dojazd do SG z Jelsy - 10 minut. Czas oczekiwania --> :?: :roll: Czas promu - 2 h.

Reasumując, jestem przekonana co do kosztów bo praktycznie porównywalne i zdecydowanie co do czasu. Jedyna niewiadoma - dostanie się od razu na prom...



Dzięki, już sobie wszystko obczaiłam :oczko_usmiech:
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 29.05.2019 16:05

tranquilo napisał(a):
kaeres napisał(a):Nie jestem wyrocznią ale wiem, że na Hvar już nigdy nie płynę ze Splitu do SG oraz z powrotem.
Poza tym bardzo lubię drogę Sucuraj-Jelsa.


Witaj w klubie:)
nie wiem dlaczego bo kalkulacja wychodzi porównywalnie, ale jakoś tak mam że Split-SG po prostu nie chcę, a Drvenik-Sucuraj chcę. I żadne kalkulacje tego nie mogą zmienić. :)


Mi się droga Jelsa - Sucuraj, na razie po 2 przejechaniach - bardzo podoba, w zasadzie jestem nią mega oczarowana. W sierpniu będę jechać nią 3 raz, a w ciągu 12 dni pewnie kilka razy zbliżymy się w okolice Gdnij na spotkanie z Wiolą :wink: więc moja potrzeba wewnętrzna pojeżdżenia nią zostanie całkowicie spełniona :oczko_usmiech:
Ja bardzo lubię nowe opcje, nowe trasy i w sumie z własnej ciekawości kusi mnie, aby naocznie przekonać się, która opcja wygrywa. No albo po prostu, żeby zobaczyć, jaka jest alternatywa ;)
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 29.05.2019 16:14

Marsallah napisał(a):Ani się człowiek obejrzał, a pozostało mniej niż miesiąc czasu do wyjazdu...

racja :)
jak pomyślę że do końca przyszłego tygodnia posiedzę na L4, potem 2 tyg. w pracy i znów wolne to :mrgreen:

Marsallah napisał(a):... - po raz pierwszy od xx lat jedziemy przez Czechy (zamiast przez Słowację)...

ciekaw jestem porównania, jakoś nie mogę się przekonać

Marsallah napisał(a):... - po raz drugi z rzędu do Chorwacji wjedziemy przez Węgry, tyle że zamknięte stare przejście w Letenye zmusza nas do przejazdu przez słoweński trójkąt z Lendavą...

dla mnie to będzie debiut tą trasą w tym toku, jedziecie przez dzień?

Marsallah napisał(a):... - planujemy płynąć promem z Drvenika, nie ze Splitu...

zawsze jeździłem nocą ale w tym roku rozważam podróż przez dzień, głównie ze względu na "węgierską dziczyznę"
ponieważ ostatni prom ze Splitu płynie znacznie wcześniej niż z Drvenika kto wie czy nie powtórzę tej trasy jak za pierwszym razem na Hvarze (tylko jeśli nie zdążę na prom ze Splitu)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.05.2019 19:31

Widzę, że coraz bliżej sezonu i temat dojrzewa. :D W moim przypadku to jeszcze 99 dni, ale kalkulację też już zrobiłem. :wink:

Jeżeli chodzi o dwa sposoby dotarcia na wyspę, to u mnie wychodzi tak:

Opcja 1. ze Splitu
prom Split – Stari Grad (4x47+310) 498 HRK = (ok. 300 zł), w obie strony wychodzi ok. 600 zł

Opcja 2. z Drvenik
- prom Drvenik – Sućuraj (4x16+108) 172 HRK = (ok. 100 zł), w obie strony ok. 200 zł
- dodatkowy koszt autostrady Dugopolje - Zagvozd 25 kun (ok.15 zł), w obie strony ok. 30 zł
- dodatkowe kilometry:
od węzła Dugopolje do Splitu jest 20 km + 18 km Stari Grad - Ivan Dolac (razem 38 km)
od węzła Dugopolje do Drvenik jest 95 km + 60 km Sućuraj - Ivan Dolac (razem 155 km)
różnica 117 km; przy spalaniu 7,5 l/100 koszt paliwa ok. 55 zł, w obie strony ok. 110 zł

Na dwóch przejazdach wychodzi w moim przypadku ok. 260 zł mniej płynąc z Drvenik.
Do wyliczenia:
- samochód osobowy + 4 osoby
- cena paliwa wg e-petrol 10,42 kuny/l
- średnia cena kuny 0,6 PLN
- dodatkową opłatę za autostradę i dodatkowe km liczymy od węzła Dugopolje (tam zjeżdżamy do Splitu).


To tak na szybko. Mam nadzieję, że się nigdzie nie walnąłem, bo mi budżet rozwali w przeciwnym razie. :oczko_usmiech:

W rzeczywistości, drugą opcję wybiorę wyłącznie dlatego, żeby przejechać drogą Sućuraj - Jelsa w te i na zad. :mrgreen:
Później nie będzie już okazji. :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.05.2019 20:46

corrina napisał(a):
gusia-s napisał(a): Przy Waszym składzie to raptem 200 zł więcej. Odlicz jeszcze paliwo na trasie Jelsa - Sucuraj - Drvenik - Split czyli ok. 150 km. to czy ja wiem czy tak strasznie dużo :roll:

A czemu aż 200 więcej ? Czy ja coś źle policzyłam ? :roll:

Jeśli chodzi o bilety to Sucuraj - Drvenik u nas 156 kn (ok 95 zł ). Plus koszt benzyny za 150 km - u nas ok 90 zł (150 km, ok 10l/100km)...
Liczyłam tylko koszt promu i przypisałam Wam większe auto z rozpędu ;)
Prom SG-Split (451 kun) czyli różnica 295 kun więc ok. 170 zł. Minus paliwo i autostrada to w zasadzie różnica już żadna.

Jeśli chodzi o załadunek na prom, to my byliśmy w SG z 45 min. przed odpłynięciem i staliśmy na samym końcu 5 pasa, a za nami dojechało jeszcze 3 albo 4 pasy. Po cichu liczyłam na to, że się nie zmieścimy bo wcale mi się nie spieszyło z opuszczaniem wyspy :mrgreen:
Niestety :evil: zmieściliśmy się i wszyscy za nami też. Prom Tin Ujevic jest obszerny. Odpłynęliśmy o 11.20, 13 lipca w piątek i nie zatonęliśmy :mrgreen:
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 29.05.2019 20:54

gusia-s napisał(a):Jeśli chodzi o załadunek na prom, to my byliśmy w SG z 45 min. przed odpłynięciem i staliśmy na samym końcu 5 pasa, a za nami dojechało jeszcze 3 albo 4 pasy. Po cichu liczyłam na to, że się nie zmieścimy bo wcale mi się nie spieszyło z opuszczaniem wyspy :mrgreen:
Niestety :evil: zmieściliśmy się i wszyscy za nami też. Prom Tin Ujevic jest obszerny. Odpłynęliśmy o 11.20, 13 lipca w piątek i nie zatonęliśmy :mrgreen:


My będziemy płynąć 28 sierpnia (środa), ciekawe, czy ma to jakiekolwiek znaczenie :roll:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.05.2019 21:53

corrina napisał(a):My będziemy płynąć 28 sierpnia (środa), ciekawe, czy ma to jakiekolwiek znaczenie :roll:
W środku tygodnia bez problemu wjedziecie na zaplanowany prom.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 30.05.2019 09:04

tranquilo napisał(a):
kaeres napisał(a):Nie jestem wyrocznią ale wiem, że na Hvar już nigdy nie płynę ze Splitu do SG oraz z powrotem.
Poza tym bardzo lubię drogę Sucuraj-Jelsa.


Witaj w klubie:)
nie wiem dlaczego bo kalkulacja wychodzi porównywalnie, ale jakoś tak mam że Split-SG po prostu nie chcę, a Drvenik-Sucuraj chcę. I żadne kalkulacje tego nie mogą zmienić. :)



Hehe, widzę, że to dyskusja porównywalna z kombinowaniem, którędy dostać się na Korčulę :D Chociaż nie, tam jest jeszcze lepiej:

- promem Split-Vela Luka (dla leniwych)
- promami Ploče-Trpanj i Orebić-Dominče
- przez Neum, cały Pelješac i promem Orebić-Dominče
:P

Ja lubię pływać promem, ale droga przez Neum i Półwysep Peljeski jest :hearts: Sądzę więc, że na Hvarze bliżej mi "opcji Drvenik-Sučuraj", ale powiem, jak popłynę. Powrót promem do Splitu ma na celu dać wytchnienie jedynemu kierowcy przed długą podróżą, której prawie całość jest przede mną. Choć na promie i tak nie potrafię zasnąć (raz z Orebicia mieliśmy wracać promem Trpanj-Ploče, ale nie mogłem w nocy spać i pruliśmy o 4 na Ston, żeby nie czekać na pierwszy trajekt).

Koszty? W ogóle nie są istotne, zwłaszcza że - jak niektórzy słusznie zauważyli - paliwo darmo nie jest :lol: A zresztą, prom do Stari Gradu nie jest wcale najdroższy - przebija go cenowo trajekt na Vis, a bezapelacyjnym liderem jest prom samochodowy relacji Split-Vela Luka (tak więc najdrożej mają płynący na...Lastovo :P).
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 30.05.2019 09:11

m@rek napisał(a):
Marsallah napisał(a):Ani się człowiek obejrzał, a pozostało mniej niż miesiąc czasu do wyjazdu...

racja :)
jak pomyślę że do końca przyszłego tygodnia posiedzę na L4, potem 2 tyg. w pracy i znów wolne to :mrgreen:


Ja się wręcz boję, że za wcześnie, że jeszcze nie zasłużyłem...że potem wrócę i całe lato prawie przede mną, a urlopu już tyle, co kot napłakał...

m@rek napisał(a):
Marsallah napisał(a):... - po raz pierwszy od xx lat jedziemy przez Czechy (zamiast przez Słowację)...

ciekaw jestem porównania, jakoś nie mogę się przekonać


Znudziła mi się słowacka D1. Pewnie gdybyśmy nie mieli przystanku w Wiedniu, dalej jeździłbym przez Słowację i, z pominięciem Austrii, smarował od razu do Bratanków, ale że w tym roku jedziemy via Gliwice i via Wiedeń, a mapy pokazują, że przez Czechy szybciej...dam znać :papa:

m@rek napisał(a):
Marsallah napisał(a):... - po raz drugi z rzędu do Chorwacji wjedziemy przez Węgry, tyle że zamknięte stare przejście w Letenye zmusza nas do przejazdu przez słoweński trójkąt z Lendavą...
m@rek napisał(a):dla mnie to będzie debiut tą trasą w tym toku, jedziecie przez dzień?


Tak, ja w ogóle podróżuję wyłącznie za dnia, zwłaszcza zwykłymi drogami. Odcinek Wiedeń-Szybenik będziemy robić w niedzielę i myślę, że będzie dobrze. W zeszłym roku (też podróż w niedzielę) obawiałem się troszkę zatoru na bramkach poboru biletów w Lučko, ale ruch był płynny (automaty nie działały, zamiast tego ustawili młodzież, która bilety rozdawała - faktycznie przyspieszyło to ruch!).

A Wy jak? Którego dnia jedziecie?
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 30.05.2019 09:18

kaeres napisał(a):Byłem 1,5h przed promem, nie dostałem się

corrina napisał(a): Czynnikiem blokującym jest tylko niedostanie się na prom... :roll:

gusia-s napisał(a):W środku tygodnia bez problemu wjedziecie na zaplanowany prom.


Ja tylko dodam od siebie, że w środku tygodnia, pod koniec czerwca, nie dostałem się na prom z Drvenika (zabierał około 30 aut). Byłem 40 minut przed czasem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 297
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone