Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 21.05.2019 16:04

Witam wszystkich miłośników i miłośniczki Hvaru :)
Obawiam się że w tej ogromnej kopalni wiedzy były już poruszane takie tematy ale może ktoś zechce poświęcić mi chwilkę i pomóc w dwóch kwestiach....
1- czy w 2 połowie czerwca bez problemu można dostać się promem z Drvenika do Sucuraj ? Chodzi o to czy są kolejki ? Iczy dużo wcześniej trzeba być w porcie ? ( Nigdy nie płynąłem promem z samochodem i po prostu nie wiem jak to wyglada)
2-bardzo proszę o podesłanie mi jakiś linków z relacji o 1 dyniowym zwiedzaniu Hvaru
Z góry dziękuję i proszę o wyrozumiałość dla nowicjusza :)
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 21.05.2019 16:37

Z promem nie powinno być problemu. Ja w sezonie czekałem 1h.

Nie wiem czy są jakieś relacje z jednodniowego zwiedzania. Może jakieś z fishpicnica ale tego zwiedzaniem nazwać nie można.

Jak się uprzesz to i do Jelsy czy Starigradu zajedziesz. Przejazd międzu Sucurajem a Jelsą zajmie jakieś 1:15h - 1:30h w zależności czy trafisz na Niemca camperem który ci sie nie da wyprzedzić bo on uzna że tak jest bezpiecznie.

Chcesz zwiedzać miasta czy poplażować w zatokach?
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 21.05.2019 16:40

tranquilo napisał(a):Z promem nie powinno być problemu. Ja w sezonie czekałem 1h.

Nie wiem czy są jakieś relacje z jednodniowego zwiedzania. Może jakieś z fishpicnica ale tego zwiedzaniem nazwać nie można.

Jak się uprzesz to i do Jelsy czy Starigradu zajedziesz. Przejazd międzu Sucurajem a Jelsą zajmie jakieś 1:15h - 1:30h w zależności czy trafisz na Niemca camperem który ci sie nie da wyprzedzić bo on uzna że tak jest bezpiecznie.

Chcesz zwiedzać miasta czy poplażować w zatokach?

Plażowanie będę uskuteczniał w Podacy bardziej myślałem o objazdówce żeby choć trochę poczuć klimat wyspy
Chyba że na jeden dzień to wogole nie ma sensu ?
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 21.05.2019 17:05

LUKI40 napisał(a):-bardzo proszę o podesłanie mi jakiś linków z relacji o 1 dyniowym zwiedzaniu Hvaru


reisefieber-t52707-45.html
Tam będzie rownież odpowiedź na pytanie nr 1.
Ostatnio edytowano 21.05.2019 17:07 przez Trajgul, łącznie edytowano 1 raz
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 21.05.2019 17:07

Trajgul napisał(a):
LUKI40 napisał(a):-bardzo proszę o podesłanie mi jakiś linków z relacji o 1 dyniowym zwiedzaniu Hvaru


reisefieber-t52707-45.html

Dziękuję
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 21.05.2019 18:04

LUKI40 napisał(a): Plażowanie będę uskuteczniał w Podacy bardziej myślałem o objazdówce żeby choć trochę poczuć klimat wyspy
Chyba że na jeden dzień to wogole nie ma sensu ?


Ja bym jednak plażowania nie przekreślała :wink: A czy 1 dzień ma sens, to zależy :roll: Dla mnie Hvar zawsze ma sens :mrgreen:
Gdybym ja się wybierała na taką wycieczkę, mając aktualną wiedzę zrobilabym tak:
1. Przejazd z Sucuraja do M. Hvar - niespełna 80 km, mapy google pokazują 1,5 h, ale doliczyłabym z 15 minut. I nie jest tak, że na całej trasie nie da się wyprzedzać, gdy jedzie jakiś zawalidroga, chyba, że mój mąż jest tak odważnym kierowcą :twisted:
2. Zwiedzanie Forticy Spaniola plus zejście i spacer po mieście - 3 h
3. Zajechanie do Stari Gradu - na miasteczko spokojnie wystarczy godzinka, z jakimś obiadem 2.
4. W drodze powrotnej zjechanie do Pokrivenik i plażowanie - uwierz watro ! Zdjęcia stamtąd możesz podejrzeć zdjęcia w mojej relacji :wink: - 3 godzinki z drogą. ( ok 45 min ze SG )
5. Droga do Sucuraj z Pokrivenik też ok 45 min.

Całość spokojnie można zamknąć w 1 dniu i to bez jakiegoś zmęczenia się :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.05.2019 18:42

Pokrivenik jest ekstra ale późnym popołudniem to już chyba na nim cień przez te wysokie klify od zachodniej strony zatoki.
Ja bym pojechała do Hvaru starą drogą zahaczając o pola lawendy w Brusje, przecież to lawendowa wyspa a czerwiec jest miesiącem jej obfitości! Tego nie można odpuścić za żadne skarby :)
Powrót z Hvaru nową drogą po południowej stronie wyspy i przed tunelem Dubovica skręt w prawo żeby wjechać na Nikole, nacieszyć oczy widokami.
Dopiero potem do Starego Gradu i np. Jelsy jak będzie jeszcze czas i chęć.
My w lipcu w Sucuraju byliśmy jakoś po 9 rano w niedzielę z 15 min. przed odpłynięciem promu i się załapaliśmy na niego z marszu z przyczepą, która zajmuje miejsce 2 aut :D a po nas jeszcze trochę chętnych weszło. Nikt nie został na kolejny kurs.
Wracaliśmy też przed południem ale ze Starego Gradu i też z marszu.
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 21.05.2019 18:45

wiolek_lp napisał(a):
LUKI40 napisał(a): Plażowanie będę uskuteczniał w Podacy bardziej myślałem o objazdówce żeby choć trochę poczuć klimat wyspy
Chyba że na jeden dzień to wogole nie ma sensu ?


Ja bym jednak plażowania nie przekreślała :wink: A czy 1 dzień ma sens, to zależy :roll: Dla mnie Hvar zawsze ma sens :mrgreen:
Gdybym ja się wybierała na taką wycieczkę, mając aktualną wiedzę zrobilabym tak:
1. Przejazd z Sucuraja do M. Hvar - niespełna 80 km, mapy google pokazują 1,5 h, ale doliczyłabym z 15 minut. I nie jest tak, że na całej trasie nie da się wyprzedzać, gdy jedzie jakiś zawalidroga, chyba, że mój mąż jest tak odważnym kierowcą :twisted:
2. Zwiedzanie Forticy Spaniola plus zejście i spacer po mieście - 3 h
3. Zajechanie do Stari Gradu - na miasteczko spokojnie wystarczy godzinka, z jakimś obiadem 2.
4. W drodze powrotnej zjechanie do Pokrivenik i plażowanie - uwierz watro ! Zdjęcia stamtąd możesz podejrzeć zdjęcia w mojej relacji :wink: - 3 godzinki z drogą. ( ok 45 min ze SG )
5. Droga do Sucuraj z Pokrivenik też ok 45 min.

Całość spokojnie można zamknąć w 1 dniu i to bez jakiegoś zmęczenia się :wink:

I wszystko układa się w pomału w sensowna całość ...
Jednak nie będę wspominał moim dziewczynom (żona i córeczka ) o pkt nr 4 ;) wiec złóżmy że będziemy mieli te 3 godziny zapasu co byś mi w zamian za to poleciła ? ....tylko cicho z tym plażowaniem ;)
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 21.05.2019 18:49

gusia-s napisał(a):Pokrivenik jest ekstra ale późnym popołudniem to już chyba na nim cień przez te wysokie klify od zachodniej strony zatoki.
Ja bym pojechała do Hvaru starą drogą zahaczając o pola lawendy w Brusje, przecież to lawendowa wyspa a czerwiec jest miesiącem jej obfitości! Tego nie można odpuścić za żadne skarby :)
Powrót z Hvaru nową drogą po południowej stronie wyspy i przed tunelem Dubovica skręt w prawo żeby wjechać na Nikole, nacieszyć oczy widokami.
Dopiero potem do Starego Gradu i np. Jelsy jak będzie jeszcze czas i chęć.
My w lipcu w Sucuraju byliśmy jakoś po 9 rano w niedzielę z 15 min. przed odpłynięciem promu i się załapaliśmy na niego z marszu z przyczepą, która zajmuje miejsce 2 aut :D a po nas jeszcze trochę chętnych weszło. Nikt nie został na kolejny kurs.
Wracaliśmy też przed południem ale ze Starego Gradu i też z marszu.

No i tego się obawiałem....to co napisałaś tez brzmi niezwykle kusząco i już nie wiem co zrobić :/
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 21.05.2019 20:33

Sucuraj - Pokrivenik - Stari Grad - Hvar (może być przez Brusje, choć mnie lawenda ani ziębi ani grzeje) - i z powrotem na prom.
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 21.05.2019 20:38

Trajgul napisał(a):Sucuraj - Pokrivenik - Stari Grad - Hvar (może być przez Brusje, choć mnie lawenda ani ziębi ani grzeje) - i z powrotem na prom (Stari Grad). Możesz wrócić też do Sucuraja, jeżeli żona wytrzyma psychicznie jeszcze raz tą drogę :).

Jesteśmy z południa więc chorwackie drogi nam nie straszne ;)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 21.05.2019 20:40

Już zmieniłem swój wpis, bo zauważyłem, że jedziecie z Podacy.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 21.05.2019 20:59

Kochani, podpowiedzcie mi bo nie kojarzę, od której w czerwcu (27.06) startują promy ze Splitu i z Drvenika?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.05.2019 21:03

henius34 napisał(a):Kochani, podpowiedzcie mi bo nie kojarzę, od której w czerwcu (27.06) startują promy ze Splitu i z Drvenika?

Jadronija wie :oczko_usmiech:

https://www.jadrolinija.hr/
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 21.05.2019 21:15

LUKI40 napisał(a): I wszystko układa się w pomału w sensowna całość ...
Jednak nie będę wspominał moim dziewczynom (żona i córeczka ) o pkt nr 4 ;) wiec złóżmy że będziemy mieli te 3 godziny zapasu co byś mi w zamian za to poleciła ? ....tylko cicho z tym plażowaniem ;)


Jeśli zrezygnujesz z plażowania to tak jak wyżej proponowała Gosia wjazd na Sv. Nikole :mrgreen: Cudowne miejsce :hearts: Ale ja nadal wpadłabym do Pokrivenik choćby na pół godzinki, no ale ja tą plażę wielbię :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 294
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone