Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 28.05.2019 13:58

Do plusów dodałbym przejazd całego Hvaru z Sucuraj.
slawekr3
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekr3 » 28.05.2019 20:08

My w tym roku z premedytacją na początku czerwca już za tydzień zawitamy na Hvarze :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 29.05.2019 09:12

kaeres napisał(a):Do plusów dodałbym przejazd całego Hvaru z Sucuraj.


Nie bawiłem się w plusy i minusy :D Ale tak, z uwagi na geografię Hvaru może się tak zdarzyć, że - stacjonując w ID - nie wrócę już na wschodni kraniec wyspy, więc przynajmniej raz przejazd przez całą "stonogę" zaliczę. Bo powrót planuję już "po bożemu", Stari Grad - Split.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.05.2019 09:55

U mnie powrót "po bożemu" spowodował wołanie o pomsty do nieba.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.05.2019 10:18

Marsallah napisał(a):
kaeres napisał(a):Do plusów dodałbym przejazd całego Hvaru z Sucuraj.


Nie bawiłem się w plusy i minusy :D Ale tak, z uwagi na geografię Hvaru może się tak zdarzyć, że - stacjonując w ID - nie wrócę już na wschodni kraniec wyspy, więc przynajmniej raz przejazd przez całą "stonogę" zaliczę. Bo powrót planuję już "po bożemu", Stari Grad - Split.
My też takie rozwiązanie zastosowaliśmy czyli na okrętkę :mrgreen: Choć trochę żal mi było bo jak płynęliśmy z Drvenika na wyspę to było nieco pochmurnie, potem z promu odrazu dzida do Jelsy.
Liczyłam, że na powrocie sobie odrobię tę stratę, a na powrocie załoga mnie przegłosowała i padło na powrót przez SG-Split.
W sumie też fajnie bo dłużej się płynie promem a to też lubię :mrgreen:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 29.05.2019 10:36

kaeres napisał(a):U mnie powrót "po bożemu" spowodował wołanie o pomsty do nieba.

U mojej żony powrót "po bożemu" spowodował niesamowite szczęście, zaczęła boso tańczyć, całować ziemię (plac betonowy) po przybyciu na terminal promowy w Starim Gradzie. Tak ją trasa Sucuraj - Jelsa wykończyła ;).
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 29.05.2019 10:40

gusia-s napisał(a):Choć trochę żal mi było bo jak płynęliśmy z Drvenika na wyspę to było nieco pochmurnie, potem z promu odrazu dzida do Jelsy.
Liczyłam, że na powrocie sobie odrobię tę stratę, a na powrocie załoga mnie przegłosowała i padło na powrót przez SG-Split.
W sumie też fajnie bo dłużej się płynie promem a to też lubię :mrgreen:


Nam też się niestety trafiły chmury a nawet i cała burza w drodze do Sucuraju, na szczęście na powrót już było idealnie.
Cały czas rozważam opcję powrotu z SG do Splitu, ale trochę szkoda mi kasy. Jeszcze to rozważę do sierpnia. Bo jakby nie patrzeć, port w SG będziemy mieć prawie pod nosem (Jelsa), a tu jednak do Sucuraju dojechać trzeba, a potem lądem następne 100 km do Splitu.
W ogóle to powrót będzie przez Plitvice z przystankiem w Trogirze, więc może ktoś mnie przekona jeszcze, że warto płynąć do Splitu ? :roll:
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 29.05.2019 10:41

Trajgul napisał(a):
kaeres napisał(a):U mnie powrót "po bożemu" spowodował wołanie o pomsty do nieba.

U mojej żony powrót "po bożemu" spowodował niesamowite szczęście, zaczęła boso tańczyć, całować ziemię (plac betonowy) po przybyciu na terminal promowy w Starim Gradzie. Tak ją trasa Sucuraj - Jelsa wykończyła ;).


Wow, poważnie ? :roll: :mrgreen: Przecież ta trasa jest po prostu mega :!: :hearts:
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 29.05.2019 10:44

Słuchajcie, trochę z innej beczki teraz.

Czy mogłabym pięknie poprosić kogoś, kto będzie w czerwcu lub lipcu o cyknięcie fotek menu w Konoba Vrisnik i w Kokocie z aktualnymi cenami ? I może jeszcze w Fish Restaurant Verpinova ?

Z góry pięknie dziękuję :)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 29.05.2019 10:52

corrina napisał(a):Wow, poważnie ? :roll: :mrgreen: Przecież ta trasa jest po prostu mega :!: :hearts:

No niestety. Nawet jazda przez Peljesac powodowała raczej strach niż zachwyt :|
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.05.2019 10:54

Porozmawiaj z Konradem (Habanero) o Vrišniku bo będzie na 100%.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.05.2019 10:55

Trajgul napisał(a):
corrina napisał(a):Wow, poważnie ? :roll: :mrgreen: Przecież ta trasa jest po prostu mega :!: :hearts:

No niestety. Nawet jazda przez Peljesac powodowała raczej strach niż zachwyt :|

Choroba lokomocyjna jest fatalna.
Bo takie piękne widoki ją omijają :/
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.05.2019 12:14

corrina napisał(a): Cały czas rozważam opcję powrotu z SG do Splitu, ale trochę szkoda mi kasy...
Przy Waszym składzie to raptem 200 zł więcej. Odlicz jeszcze paliwo na trasie Jelsa - Sucuraj - Drvenik - Split czyli ok. 150 km. to czy ja wiem czy tak strasznie dużo :roll:
Nam z przyczepą wyszło o 500 zł drożej :? po stówie na łba za dwugodzinny rejs to nie dramat w porównaniu do 45 min. rejsów nad Bałtykiem. Tak sobie to liczę ;) , księgowość kreatywna mniej boli :mrgreen:

Cennik z Kokota jest ubiegłoroczny, myślę że znacząco się nie zmieni :)
spotkanie-cromaniakow-hvar-lipiec-2018-t53799-60.html#p1982355
spotkanie-cromaniakow-hvar-lipiec-2018-t53799-75.html#p1986024
spotkanie-cromaniakow-hvar-lipiec-2018-t53799-90.html#p1990681
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 29.05.2019 12:25

corrina napisał(a):
gusia-s napisał(a):Choć trochę żal mi było bo jak płynęliśmy z Drvenika na wyspę to było nieco pochmurnie, potem z promu odrazu dzida do Jelsy.
Liczyłam, że na powrocie sobie odrobię tę stratę, a na powrocie załoga mnie przegłosowała i padło na powrót przez SG-Split.
W sumie też fajnie bo dłużej się płynie promem a to też lubię :mrgreen:


Nam też się niestety trafiły chmury a nawet i cała burza w drodze do Sucuraju, na szczęście na powrót już było idealnie.
Cały czas rozważam opcję powrotu z SG do Splitu, ale trochę szkoda mi kasy. Jeszcze to rozważę do sierpnia. Bo jakby nie patrzeć, port w SG będziemy mieć prawie pod nosem (Jelsa), a tu jednak do Sucuraju dojechać trzeba, a potem lądem następne 100 km do Splitu.
W ogóle to powrót będzie przez Plitvice z przystankiem w Trogirze, więc może ktoś mnie przekona jeszcze, że warto płynąć do Splitu ? :roll:


Wbrew pozorom, nie ma zbyt duże różnicy między Splitem a Drvenikiem. Jak jesteś blisko ST to płacisz drożej za prom do Splitkm)u, ale nie wydajesz na paliwo do Sucuraju, a później masz jeszcze drogę z Drvenika do Splitu (ST- Sucuraj- Drvenik - Split = 158 km) , gdzie dochodzi prócz opłaty za paliwo opłata za autostradę - chyba że chcesz się tarabanić Jadranką. Moim zdaniem po zsumuwaniu wszystkich kilometrów, można uznać, że ceny nie są aż tak rozbieżne. Ja zawsze jadę w jedną stronę tak w drugą na okrętkę
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 29.05.2019 14:46

kaeres napisał(a):U mnie powrót "po bożemu" spowodował wołanie o pomsty do nieba.


A czemuż to?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 296
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone