Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2927
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.05.2019 09:53

Drvenik przed sezonem, a w trakcie to całkiem różne kursy.
Nie wiem od kiedy zaczynają sezon ale tam kursują co 30-40 minut w sezonie więc jak się spóźnimy bądź nie dostaniemy to idziemy na lody i nawet nie zdążymy ich zjeść, a już trzeba wjeżdżać.
Poza sezonem kursuje 1 trajekt i można poczekać dłużej jak się nagle zbierze więcej samochodów.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 30.05.2019 10:00

kaeres napisał(a):Drvenik przed sezonem, a w trakcie to całkiem różne kursy.
Nie wiem od kiedy zaczynają sezon ale tam kursują co 30-40 minut w sezonie więc jak się spóźnimy bądź nie dostaniemy to idziemy na lody i nawet nie zdążymy ich zjeść, a już trzeba wjeżdżać.
Poza sezonem kursuje 1 trajekt i można poczekać dłużej jak się nagle zbierze więcej samochodów.



Racja, ja 22 sierpnia wjeżdżałem na Hvar, to choć nie załapałem się na ten prom co się ładował jak przyjechałem, to czekałem tylko niecała godzinę bo jak ten ruszył, to w tym samym czasie z Sucuraju już wypłynął drugi.

Ale w drodze powrotnej spodziewałem się że 8 września to już po sezonie i tylko jeden będzie śmigał. Okazało się że dalej dwa kursowały. Chyba że dlatego że to sobota była, a w tygodniu tylko jeden puszczali. :?:
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 30.05.2019 10:01

kaeres napisał(a):Drvenik przed sezonem, a w trakcie to całkiem różne kursy.
Nie wiem od kiedy zaczynają sezon ale tam kursują co 30-40 minut w sezonie więc jak się spóźnimy bądź nie dostaniemy to idziemy na lody i nawet nie zdążymy ich zjeść, a już trzeba wjeżdżać.
Poza sezonem kursuje 1 trajekt i można poczekać dłużej jak się nagle zbierze więcej samochodów.


Dokładnie. My dojechaliśmy na jakieś 20 min przed promem ale byliśmy o 3-4 samochody za daleko. Prom nie zdążył zniknąć jak juz wracał następny więc faktycznie realnie czekaliśmy mniej niż godzinę. Dziewczyny zdążyły się pochlapać w morzu do kolan, na spokojnie kupiłam bilety i burki w piekarni, a potem była burza i pomimo, że lało równo, wjechaliśmy jako jedni z pierwszych na kolejny prom, a pół godziny później już machaliśmy latarni w Sucuraju ;)

A ten prom Splitowy to chodzi raczej zgodnie z rozkładem w sezonie, prawda ?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2927
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.05.2019 10:03

Te splitowe wg. mojej wiedzy pływają z rozkładem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107713
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.05.2019 14:01

kaeres napisał(a):Drvenik przed sezonem, a w trakcie to całkiem różne kursy.
Nie wiem od kiedy zaczynają sezon ale tam kursują co 30-40 minut w sezonie więc jak się spóźnimy bądź nie dostaniemy to idziemy na lody i nawet nie zdążymy ich zjeść, a już trzeba wjeżdżać.
Poza sezonem kursuje 1 trajekt i można poczekać dłużej jak się nagle zbierze więcej samochodów.


https://www.jadrolinija.hr/docs/default ... f?sfvrsn=2
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 30.05.2019 14:22

Wsezonie plywaja czesciej zalezy od ilosci oczekujacych samochodow .Tez sie nie zalapalem na trajekt i po około 20 minutach podpłynal 2 nie ujety w rozkładzie. Mam na mysli Drvenik.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107713
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.05.2019 14:34

Może dlatego w promy sezonie poza rozkładem, bo w małym Drveniku ... mala luka. :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.05.2019 16:43

Trajgul napisał(a):
gusia-s napisał(a):W środku tygodnia bez problemu wjedziecie na zaplanowany prom.

... Ja tylko dodam od siebie, że w środku tygodnia, pod koniec czerwca, nie dostałem się na prom z Drvenika (zabierał około 30 aut). Byłem 40 minut przed czasem.
Nie porównuj tej pchełki z Drvenika z promami, które kursują ze SG :mrgreen: Taki Tin Ujevic łyka na raz 200 aut i 1000 pasażerów ;)
kaeres napisał(a):Drvenik przed sezonem, a w trakcie to całkiem różne kursy.
Nie wiem od kiedy zaczynają sezon ale tam kursują co 30-40 minut w sezonie więc jak się spóźnimy bądź nie dostaniemy to idziemy na lody i nawet nie zdążymy ich zjeść, a już trzeba wjeżdżać.
Poza sezonem kursuje 1 trajekt i można poczekać dłużej jak się nagle zbierze więcej samochodów.
Dokładnie, kiedy wjeżdżaliśmy na przystań odpłynął właśnie prom do Sucuraja, zdążyłam tylko kupić bilety, skorzystać z bankomatu i dosłownie chwilę się rozejrzeć i już kazali wjeżdżać na następny :)
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 30.05.2019 22:38

walp napisał(a):...W rzeczywistości, drugą opcję wybiorę wyłącznie dlatego, żeby przejechać drogą Sućuraj - Jelsa w te i na zad. :mrgreen:
Później nie będzie już okazji. :wink:

Tą trasę powinien zaliczyć każdy kto przyjeżdża na Hvar, inna kwestia to czy powinien robić to za każdym razem kiedy tam jedzie.
W mojej subiektywnej opinii raz wystarczy, wolę wygodniejszy wariant.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.05.2019 22:45

m@rek napisał(a):Tą trasę powinien zaliczyć każdy kto przyjeżdża na Hvar

O co Marek chodzi z tą trasą?
Może głupie pytanie dla bywalców, ale ja nie byłem, więc pytam. :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107713
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.05.2019 22:51

anakin napisał(a):
m@rek napisał(a):Tą trasę powinien zaliczyć każdy kto przyjeżdża na Hvar

O co Marek chodzi z tą trasą?
Może głupie pytanie dla bywalców, ale ja nie byłem, więc pytam. :wink:

Jak masz czas 42:42 :oczko_usmiech:

anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.05.2019 22:55

Nie no widziałem filmiki z YT, ale myslałem, że jest jeszcze cos czego tam nie widać. :wink:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 30.05.2019 22:56

Marsallah napisał(a):...A Wy jak? Którego dnia jedziecie?

Apartman mamy od 22.06. Rok temu ruszyłbym 21.06 ok 17:00 i w sobotę rano czekam w Splicie na prom.
W tym roku zakiełkował pomysł zmiany trasy i przelot przez Węgry. Ponieważ nie jestem przekonany co do bezpieczeństwa jazdy nocą przez ten kraj (dziczyzna) pojawił się plan jazdy w ciągu dnia. Wyjazd 21.06 ok 4:00 z BB i przy braku niespodzianek 20:30 płyniemy promem ze Splitu (jest jeszcze prom o 17:00 ale takim optymistą i szaleńcem nie jestem).
Klamka jeszcze nie zapadła ale stara trasa mnie zniechęca z uwagi na coraz bardziej skomplikowany objazd Słowenii (i nie chodzi o 30 EUR).
m@rek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107713
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.05.2019 22:57

No i przy okazji ciekawostka ....

m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 30.05.2019 23:03

anakin napisał(a):
m@rek napisał(a):Tą trasę powinien zaliczyć każdy kto przyjeżdża na Hvar

O co Marek chodzi z tą trasą?
Może głupie pytanie dla bywalców, ale ja nie byłem, więc pytam. :wink:

Tak naprawdę to o nic, droga jak każda inna :D
W moim przypadku prowadzę całą noc, ok 1200km z 2 godz. przerwą na drzemkę. Wybieram Split ponieważ:
- jest bliżej niż Drvenik,
- dla mnie w tym miejscu podróż się kończy 8)
- wszelkie kalkulacje nie mają znaczenia, liczy się komfort.
Pewnie gdybym jechał "na dwa razy" zawsze płynąłbym z Drvenika :twisted:
m@rek

Edit: Grzegorz, ta trasa jest zaje... :mrgreen:
Edit2: nie będę ściemniał, po dojechaniu do Splitu nie idę odwiedzić Dioklecjana ... to ostatnia rzecz na jaką mam ochotę
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 298
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone