Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kasia10285
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 08.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia10285 » 20.12.2015 13:33

A ja z pytaniem do znawców : która miejscowość na wyspie będzie miała najwięcej plaż z łagodnym zejściem do morza (dzieci) i lekko ocienionych? (osoby nie mogące przebywać na silnym słońcu). Najlepiej, żeby brzegi były chociaż trochę zadrzewione. Poza tym nie zależy mi na tym, żeby to były jakieś szerokie, duże plaże z zapleczem, najchętniej nieduże zatoczki, ale w tej kwestii nie będę wybrzydzać :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.12.2015 16:12

Najwięcej takich plaż ma chyba Supetar, bo jest największy ;)

Np. plaża przy kompleksie hotelowym, z beach barem z pysznym jedzonkiem obok:

Obrazek

Obrazek

albo na początku miejscowości od strony Splitskiej:

Obrazek

Dobra pod tym względem jest też Postira i zatoka Lozna Mala:

Obrazek

Kawałek dalej masz zacienione skałki, z tym, że tam już nie ma tak łagodnego zejścia, chociaż też raczej bezproblemowe:

Obrazek

Wszystkie te miejsca zapewniają cień.

Możesz też zerknąć do mojej relacji. Może znajdziesz tam coś jeszcze :)

Pozdrawiam.
kasia10285
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 08.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia10285 » 20.12.2015 23:06

Relację właśnie czytam :) Dziękuję za zdjęcia, są bardzo pomocne. Strasznie kusi mnie Brać, tylko nie wiem jeszcze, którą miejscowość wybrać, plaże mają dla nas dosyć spore znaczenie. Początkowo myślałam o Sutivanie, teraz Supetar u Ciebie też bardzo mi się podoba, ech, losie... :P
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.12.2015 23:20

Sutivan też fajny :) Częściowo zacienioną plażę z łagodnym zejściem do morza znajdziecie w zatoczce Livka (Likva):

Obrazek

albo trochę przed nią:

Obrazek

Wybór miejscowości to twardy orzech do zgryzienia, ale takie dylematy są przyjemne :D
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 21.12.2015 09:25

W Postirze jest niezły brodzik....
Obrazek

Ale cień musi dać parasol.


Kawałek w stronę Splitskiej jest fajna plaża, trochę cienia.
Obrazek

To tutaj....

:hut:
kasia10285
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 08.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia10285 » 21.12.2015 10:02

Matko jedyna! Nie wiem, czy nie zacznę żałować, że poprosiłam o pomoc :) Podoba mi się WSZĘDZIE :D No nic, najprawdopodobniej pojedziemy w ciemno, ze względu na niepewność urlopu, ale że w okolicach 10-20 czerwca, to mam nadzieję, że coś znajdziemy. Wolę się jednak przygotować w granicach możliwości i wiedzieć chociaż, w którą miejscowość celować. Co prawda jest opcja, że trzeba będzie wybrać wariant ekonomiczny i skończy się na wybrzeżu gdzieś bliżej, albo wyspie KRK.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 22.12.2015 09:43

kasia10285 napisał(a): No nic, najprawdopodobniej pojedziemy w ciemno, ze względu na niepewność urlopu, ale że w okolicach 10-20 czerwca, to mam nadzieję, że coś znajdziemy. Wolę się jednak przygotować w granicach możliwości i wiedzieć chociaż, w którą miejscowość celować.


Byłem w czerwcu i opisałem swoje przygody z poszukiwaniem kwater.
Tutaj o Brać.

W czerwcu podaż zdecydowanie większa niż popyt :mrgreen:
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 03.01.2016 11:37

Drodzy Miłośnicy wyspy,
Czy ktoś z Was będąc na Braču miał przyjemność nocować/pomieszkiwać w bungalowach w Hacjendize ?

Z Noworocznym pozdrowieniem,
ELIMAR
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 11.01.2016 16:42

kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 11.01.2016 19:00

anakin napisał(a):...


Teraz przypomina tabakierkę :oczko_usmiech:

Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.01.2016 00:37

Cz.II :wink:

2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 17.01.2016 22:35

Supetar był naszym miejscem docelowym w wakacje 2015, wczoraj zakończyło się coroczne spotkanie przedwyjazdowe, na którym wybieramy kwaterę na rok bieżący, mieliśmy tylko wybrać między 3 kwaterami w Pakostane, ale... po obejrzeniu filmu z wakacji nie wykluczone że wrócimy do Supetaru. Mamy wprawdzie zasadę, że nie wracamy tam gdzie byliśmy już ale.. Uświadomiliśmy sobie, że na żadnej plaży na wyspie nie mieliśmy problemu ze znalezieniem miejsca w cieniu, parkowaniem samochodu, nie czekaliśmy na miejsce w knajpie itp. a byliśmy tam w 3 i 4 tygodniu lipca. Apartament z 3 sypialniami, 2 łazienkami, ogromnym tarasem, zmywarką i pralką dla 7 osób za 90 eur. Nie jedźcie tam.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 28.01.2016 13:56

Witam klubowiczów :mrgreen: Czy Sutivan jako spokojne miejsce to dobry wybór czy wybrać inną miejscowość ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.01.2016 15:34

Jak dla mnie Sutivan jest bardzo OK :wink:
Na dłuższy pobyt byłem tam dosyć dawno, a teraz jeżdżę na przeciwległy koniec wyspy, ale Sutivan zawsze odwiedzam i bardzo mi się tam podoba :wink: .
Wszystko zależy od tego czego od miejscowości oczekujesz :oczko_usmiech:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 28.01.2016 15:38

dids76 napisał(a):Wszystko zależy od tego czego od miejscowości oczekujesz :oczko_usmiech:

Spokoju, żeby było gdzie zjeść loda i obiad, fajne plaże w okolicy z łagodnym wejściem dla dzieci :D

Myślałem nad http://www.anni.hr/index.php?lang=en - ktoś coś może napisać o tej miejscówce ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone