Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.10.2015 09:07

yzedef napisał(a):
Mikromir napisał(a):Povlja jest tańsza od Tucepi ;-)


Mam do ciebie pytanko ale masz zablokowane priv-y, chodzi o domek ten co był też Stasiek w nim :), jest szansa jakoś się z tobą skontaktować :)

Brdanjak 43.
Zaraz włączę PW.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 08.10.2015 18:50

Chciałbym tu na forum bardzo bardzo!!!! podziękować !!!!! koleżance Mikromir za poświęcony mi czas, masę informacji i zdjęć, dzięki którym mam już zaplanowane i zarezerwowane wakacje 2016 :-).
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 08.10.2015 22:14

yzedef napisał(a):Chciałbym tu na forum bardzo bardzo!!!! podziękować !!!!! koleżance Mikromir

Ależ nie ma za co. :) Mnie też wiele osób z forum baaardzo pomogło przy zeszłorocznym wyborze, ze Staśkiem na czele. :wink:
Mam nadzieję, że Twoje wakacje będą co najmniej tak udane jak moje własne - wspominam to miejsce z prawdziwą przyjemnością. :D
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 09.10.2015 07:46

Mikromirku,zdjęcia Twe wakacyjne przecudowne! ach jakby się poczytało relację,a może coś przeoczyłam?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.10.2015 08:16

andeo napisał(a):Mikromirku,zdjęcia Twe wakacyjne przecudowne! ach jakby się poczytało relację,a może coś przeoczyłam?

O, dziękuję, dziękuję. :D
Nic się nie tworzy... zarobiona jestem :( i wszystko już zostało opisane... :wink:

Czyżby Brač był jednak w planach? :smo:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 10.10.2015 09:25

Wielka szkoda ,mówisz o pisaniu ,tak jak ja o tegorocznym Hvarze,a jednak myślę ,że ciekawie było by poczytać Wasze przygody ,ale rozumiem ;)
Nie wiem czy w przyszłym roku w ogóle pojedziemy do Cro,ale jeśli, to Brać biorę pod uwagę ,oraz jeszcze drugi raz Hvar ,chciałabym też okolice Breli ,Igrane..jeśli tylko dostanę zielone światło to plany mam jak na zamówienie :)
szmek1
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 17.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szmek1 » 18.10.2015 00:30

powitać wszystkich :hut:
to mój dziewiczy post, jednak ważny o tyle, ze planuję już pomaleńku wakacje '16.
chcemy wybrać się rodzinnie 2+1 na Brac właśnie...
a że widzę tu "maniaków" tej wyspy, chciałem zapytać czy dysponuje ktoś fajnymi namiarami na kwatery, apartamenty...jak zwał...
najlepiej, jakby były 2 sypialnie, kibelek i jakaś kuchnia, albo 1 syp.+spanko w salonie np.
pytanie 2:
ponoć są fajne miejscówki na jazdę na rowerze?
chodzi mi o MTB, są tam przeca góry :roll:
ktoś? coś?
dźwięczny za pomoc
pzdr :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.10.2015 20:01

szmek1 napisał(a):powitać wszystkich :hut:
to mój dziewiczy post, jednak ważny o tyle, ze planuję już pomaleńku wakacje '16.
chcemy wybrać się rodzinnie 2+1 na Brac właśnie...
a że widzę tu "maniaków" tej wyspy, chciałem zapytać czy dysponuje ktoś fajnymi namiarami na kwatery, apartamenty...jak zwał...
najlepiej, jakby były 2 sypialnie, kibelek i jakaś kuchnia, albo 1 syp.+spanko w salonie np.
pytanie 2:
ponoć są fajne miejscówki na jazdę na rowerze?
chodzi mi o MTB, są tam przeca góry :roll:
ktoś? coś?
dźwięczny za pomoc
pzdr :papa:


Gór jest pełno i cała masa szutrowych ścieżek :wink:
Z apartamentami niestety nie pomogę, bo te do których ja jeżdżę są albo za małe albo za duże dla was :wink:
Michas
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michas » 18.10.2015 20:16

Na Braciu wyznaczone są cztery główne okólne trasy MTB

Obrazek

Trasy są tez widoczne na open street map

Najlepsze tereny do MTB są koło Bola, szczególnie zjazd od Vidovej Gory lub lotniska
Zjeżdżałem (a właściwie na sporym odcinku prowadziłem rower) od lotniska i wymaga to sporych umiejętności. Tak wygląda to na filmie (nie moim)



No ale trzeba tam dojechać, albo główną drogą wylotową z Bola i odbić do lotniska, albo drogami gruntowymi od Fraski (za Murvicą).
Całkiem fajne trasy, ale nie tak górzyste są koło Sutivanu. Ja akurat stacjonowałem w Povlji, gdzie było ich trochę mniej, ale kilka ciekawych fragmentów się znalazło. Szczególnie fajny jest zjazd z Novego Sela na zachód od szosy. Sporo tras jest też koło Sumatrinu, można nawet gruntowymi drogami do Bola dojechać.

Polecam zaopatrzyć w jakąś dobrą mapę do GPS, choćby OSMand. Sam używałem Garmina i też udało mi się znaleźć fajne darmowe mapki. Szlaki są słabo, albo wcale oznakowane. Często pojawiają się różne drogi które dojeżdżają do jakiejś zagrody farmerskiej i jak się w taką wjedzie, to trzeba wracać.

Mógłbym polecić mój aprtament w Povlji, bo chyba spełnia Twoje wymagania, a był niedrogi i rowery trzymałem w środku, ale nie wiem jak Ci ta miejscowość podchodzi. Z Povlji rowerem do wszystkich miejsc na wyspie nie dojedziesz.

I jeszcze jedna fajna strona z przykładowymi trasami MTB, opisami, zdjęciami, mapkami i trackami

http://takeadventure.com/index.php?opti ... &Itemid=30
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.10.2015 20:59

He, he...
Nawet hotel ten sam.
Tylko wtedy wyjazd bez rowerów.
Dojechalismy subaru za ten kamieniołom ale dalej na szosowych oponach na zjęździe odpuściłem.
Do okolic Murvicy chyba dotarliśmy. Z googla trudno ocenić.
szmek1
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 17.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szmek1 » 19.10.2015 11:08

powitać :)
Michas thnx :wink:
na takie kamloty to szkoda sztywniaka :roll: bez fulla nie podchodź :?

swoją drogą - ten namiar na aprtm możesz podrzucić bez krępacji :wink:
Michas
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michas » 19.10.2015 20:54

Fakt, full jest wskazany na te zjazdy. Ale te trasy które są naznaczone na mapce to spokojnie powinno się nawet trekingiem przejechać. Przynajmniej na tych odcinkach po których jechałem. To głównie asfaltowe lub szutrowe drogi. Mniej więcej takie

Obrazek

namiar na apartament:
http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/ ... mani-lala/
od razu ostrzegam, że nie jest to jakiś super luksusowe lokum, nie ma też widoku na morze, ale jest za to na zabytkowy kościół który dzwoni co godzinę :)
zuzaga
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 18.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuzaga » 22.10.2015 13:53

Kochani miłośnicy wyspy Brač. Polecicie jakąs kwaterę dla 3 rodzin (9 osób). Może być jeden apartament dla wszystkich lub dla każdej z rodzinki osobna. Mamy już na oku jeden w Postirze ale nie wiem czy 200 euro na dobę to nie za dużo. Będę bardzo wdzięczna. Zależy nam żeby do plaży było nie więcej niż 100 m (ze względu na małe dziecko) i nie na totalnym pustkowiu. :D
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 26.10.2015 22:13

Hej, jak szukałem dla siebie apartamentu to natknąłem się na taki wypas:
http://www.povlja-online.com/
Ceny wysokie ale standard też bardzo wysoki... basen, sauna, rowery i masa innych...
Napisać zawsze możesz, z doświadczenia wiem że warto się targować.
Maruś-Man
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maruś-Man » 20.12.2015 12:33

Witam . Był może ktoś w tym apartmanie : Postira apartamenty Ivica . Będę wdzięczny za każdą informację , Janusz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 46
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone