Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 17.01.2020 15:51

Misiako napisał(a):Witam.
Jedziemy w 7 samochodów (ok 25 osób) do Povlj.

Nie lepiej autobus wynająć? :) Napisz w jakim okresie, bo może tłok się zrobić ;) .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.01.2020 22:34

Też mnie to interesuje co bym wiedział kiedy jeździć aby omijać to nieciekawe towarzystwo.
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 18.01.2020 00:19

Mi się w Povliji podobało tylko "miasteczkowanie", plażing nie dla mnie. Pamiętam jak szliśmy z mężem kiedyś rano i przed nami rodak który został namówiony na Povlije wypowiadał się bardzo negatywnie, coś w stylu "nie ma gdzie spacerować, nie ma co robić, nie ma gdzie się zabawić i w ogóle to śmierdzi ".
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.01.2020 15:31

SebastianM napisał(a):
Misiako napisał(a):Witam.
Jedziemy w 7 samochodów (ok 25 osób) do Povlj.

Nie lepiej autobus wynająć? :) Napisz w jakim okresie, bo może tłok się zrobić ;) .

alechandro napisał(a):Też mnie to interesuje co bym wiedział kiedy jeździć aby omijać to nieciekawe towarzystwo.
Nie znasz ludzi a już ich oceniłeś :roll:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 18.01.2020 15:52

Roksana.concept napisał(a):Mi się w Povliji podobało tylko "miasteczkowanie", plażing nie dla mnie. Pamiętam jak szliśmy z mężem kiedyś rano i przed nami rodak który został namówiony na Povlije wypowiadał się bardzo negatywnie, coś w stylu "nie ma gdzie spacerować, nie ma co robić, nie ma gdzie się zabawić i w ogóle to śmierdzi ".


Argumenty mocne... zwłaszcza to "śmierdzi", nawet nie wiadomo jak to skomentować... może po prostu trzeba się myć ? :D.
Jak wcześniej pisałem każdy lubi coś innego, mnie cieszą takie opinie jak wyżej bo wtedy właśnie te najbardziej imprezowe i hałaśliwe "ekipy" unikają takich miejsc. Povlja to zadupie, taka wiocha gdzie jest cisza i spokój i wieczorami nie zabawicie się, nudy na całego. Dobre miejsce dla ludzi którzy właśnie szukają takich małych spokojnych miejsc. Większość mieszkańców zna się, z tego co pamiętam to na zimę tam zostaje tylko około 50 osób. Dlatego ta ekipa 25 osób co jedzie w to miejsce może serio zaburzyć spokój tego miejsca a i będzie miała problem z wyżywieniem bo chyba cała konobę będzie musiała rezerwować i będzie na styk :). To zdecydowanie nie miejsce dla takich dużych grup, z plażą też będzie problem :D.
Też czekam na info kiedy będzie desant w Povlja.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.01.2020 16:19

Mam już doświadczenia niestety z takimi licznymi gromadami Polaków i Czechów. Być może niesłusznie wszystkich wrzucam do jednego gara ale jak dotąd niestety wszystko sprowadzało się do wspólnego mianownika. Jeden urlop kiedyś miałem spierniczony przez taka gromadę, nawet nie taką bo było ich 18 - 9 par w wieku od 23 do 35 lat tak na oko. Wstyd było odezwać się po polsku co by nie być też wrzuconym do ich gara.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 19.01.2020 20:29

.......wstydzić się tego ,że jest się Polakiem. Ależ dlaczego kolego?
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 19.01.2020 20:53

...dwa razy byłam na wyspie Brać, rok temu w Sutivanie, trzy lata temu w Sumartinie, nie zdarzyło mi się, żebym wstydziła się za naszych rodaków.
Na Korculi i Hvarze podobnie, no może z małym wyjątkiem na Hvarze, kiedy to wówczas ekipa polska w apartamencie nad nami zbyt mocno hałasowała
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 19.01.2020 21:42

majeczka napisał(a):...dwa razy byłam na wyspie Brać, rok temu w Sutivanie, trzy lata temu w Sumartinie, nie zdarzyło mi się, żebym wstydziła się za naszych rodaków.
Na Korculi i Hvarze podobnie, no może z małym wyjątkiem na Hvarze, kiedy to wówczas ekipa polska w apartamencie nad nami zbyt mocno hałasowała

Nam się także nie przytrafiło trafić na jakieś uciążliwe towarzystwo. Nad polskim morzem z kolei, bardzo trudno jest nie trafić na takowe. ;) .
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 19.01.2020 22:02

SebastianM napisał(a):
majeczka napisał(a):...dwa razy byłam na wyspie Brać, rok temu w Sutivanie, trzy lata temu w Sumartinie, nie zdarzyło mi się, żebym wstydziła się za naszych rodaków.
Na Korculi i Hvarze podobnie, no może z małym wyjątkiem na Hvarze, kiedy to wówczas ekipa polska w apartamencie nad nami zbyt mocno hałasowała

Nam się także nie przytrafiło trafić na jakieś uciążliwe towarzystwo. Nad polskim morzem z kolei, bardzo trudno jest nie trafić na takowe. ;) .


Już nie raz tutaj na forum pisałem, że my jesteśmy ogólnie grzeczni w stosunku do takich Czechów albo np. Włochów (w zeszłym roku mieliśmy rodzinę Włochów jako sąsiadów - codziennie ostra awantura z darciem ryja :D).
Co do powyższego.. jadąc jednak taką dużą ekipą na pewno będzie się działo, nie ma bata :D, zwłaszcza wieczorami przy "nocnych rozmowach Polaków" oraz na plaży gdy X dzieciaków wylegnie + "popołudniowe rozmowy przy pifku".
Pamiętam kilka lat temu jak kilka rodzin z Polski co wieczór imprezowało na dole naszego domu... atrakcja była gruba dla całej okolicy bo była głośna muzyka i tańce, najlepszy był jednak jedzie pociąg z daleka... gdzie wychodzili z apartamentu i "jechali" tym pociągiem po okolicy i podwórkach sąsiadów :D :D. Było śmiesznie tak ogólnie.. taka darmowa atrakcja :D
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.01.2020 22:06

Raz w życiu byłem w domu gdzie na dole pomieszkiwali rodacy ze Śląska .
Od 2009 już nigdy nie popełniłem tego błędu.
Ogólnie w Cro nie szukam polskiego towarzystwa.
Mam go tu wystarczająco dużo przez cały rok.

I współczuję całej zatoce Ticja Luka jeżeli to towarzystwo tam trafi.
Nawet jeśli nie imprezowe.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.01.2020 22:15

anakin napisał(a):Ogólnie w Cro nie szukam polskiego towarzystwa.

Ja ogólnie wcale nie szukam towarzystwa na wczasach. Dlatego apartamenty do których teraz jeżdżę i do których jeździłem wcześniej gwarantuje mi to ze nie będę miał zbyt wielu sąsiadów :wink:
kret66
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 05.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kret66 » 20.01.2020 00:27

Mnie osobiście drażni u naszych rodaków przeświadczenie ,że muzyka Disco Polo musi się podobać wszystkim plażowiczom w promieniu 20 metrów
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.01.2020 19:50

lew napisał(a):.......wstydzić się tego ,że jest się Polakiem. Ależ dlaczego kolego?

Widzę, że już nie muszę odpowiadać skoro koleżanka i koledzy odpowiedzieli za mnie...właśnie dlatego.

Jeżdżę tylko z zona i dzieckiem dlatego tak do tego podchodzę. My zachowujemy się cicho, nie widać nas, nie słychać, nie palimy i nie pijemy poza piwkiem od czasu do czasu dlatego nie mam ochoty słuchać ryków rodaków.
Zeszłego lata gospodarz w Povlji powiedział, że chciałby zawsze mieć takich lokatorów i zawsze jestem mile widziany a to bardzo miłe.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.01.2020 11:24

alechandro napisał(a):Jeżdżę tylko z zona i dzieckiem dlatego tak do tego podchodzę. My zachowujemy się cicho, nie widać nas, nie słychać, nie palimy i nie pijemy poza piwkiem od czasu do czasu dlatego nie mam ochoty słuchać ryków rodaków.
U nas jest dokładnie tak samo (nie palimy, na plaży zero alkoholu), syn to nastolatek, więc nawet wszelkie zabawy już odleciały w niebyt: na plaży to rurka do snurkowania, książka i telefon z grą, więc totalna cisza...cisza, której potrzebuję do wypoczynku, stąd szukam małych samotnych plaż, bo na to liczę, że nie wpadnie tam banda 20 osób i będą się drzeć...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 142
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone