Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 31.07.2017 22:22

Yanush napisał(a):No i ja jestem w tej oslawionej Ticja Luka...(piszę z plaży).
Jeśli mam być szczery to nigdzie (tam gdzie w Cro byłem) nie widziałem tak zaśmieconej plaży. Feeee. Jedynie co mnie tutaj urzekło to jaki taki spokój.
Ale ogólnie bez rewelacji. Czar prysł.


Ehhh :/ Ale jest zaśmiecona przez ludzi czy fale wywaliły jakieś syfy z morza i nikt tego nie sprząta ?
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 31.07.2017 22:34

Raczej zasmiecona przez ludzi i nikt tego syfu nie sprząta
W Jadranie takich 'bogactw' nie spotykałem.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 31.07.2017 22:50

Masakra nie rozumiem, jak można po sobie nie zabrać śmieci :evil: :evil: :evil: na takich mądrych powinnni jakoś nakladać kary :hut:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 31.07.2017 22:52

:wink: odwiedziliśmy swoim pontonem kilka zatoczek wokół Sumartinu. Wierzcie mi, zdecydowana większość była bardo zaśmiecona. Nawet małe, urokliwe zatoczki, gdzie wątpię, żeby ktoś docierał do nich drogą lądową...

Wokół tego mnóstwa śmieci, niesamowite wręcz ilości os...

Nawiasem mówiąc, przykry to widok, zdecydowanie mniej śmieci widywaliśmy na Korculi, czy Hvarze...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.08.2017 13:28

Bo te śmieci to niestety przynosi morze. Też takie zatoczki na Bracu spotkaliśmy właśnie po północnej stronie wyspy gdzie codzienny mistral przynosi falę od strony lądu.

A tak przy okazji ... nasza Cropla w Povlji :)
IMG_20170720_162618.jpg
Ostatnio edytowano 03.08.2017 07:44 przez gusia-s, łącznie edytowano 1 raz
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 02.08.2017 22:29

Gusia nie widać foty :roll:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.08.2017 01:39

majeczka napisał(a):Nawiasem mówiąc, przykry to widok, zdecydowanie mniej śmieci widywaliśmy na Korculi, czy Hvarze...

No, muszę powiedzieć, że to na Korčuli właśnie widziałam najbardziej zaśmieconą plażę ever, niestety. To była prawdziwa masakra, pełny wybór odpadów, od spożywczych po sanitarne, i to w sporych ilościach, od strony Pelješca. Na Hvarze zaś drobne śmieci nadpływały każdego popołudnia do naszej południowej zatoczki właśnie. Sąsiednia dzika, niesprzątana plaża była nimi usłana. I mam swój wniosek, że śmieci są wszędzie tam, gdzie się ich regularnie nie sprząta. Dryfują sobie w tę i we w tę.
Nie pamiętam, żeby pod tym względem w Povlji było jakoś szczególnie dramatycznie. Tičja Luka zrobiła na mnie wrażenie sprzątanej plaży. No chyba, że ktoś się akurat niedawno zagapił. Czytałam także, że przed sezonem nurkowie robią akcje oczyszczania dna morskiego, także w zatoce Tičja Luka. Natomiast już Ključna była śmietnikiem, nie było komu sprzątać.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 03.08.2017 06:43

Mikromir napisał(a):.... śmieci są wszędzie tam, gdzie się ich regularnie nie sprząta. Dryfują sobie w tę i we w tę. ...

Dokładnie tak jest.
W zeszłym roku byliśmy w Bratušu. Normalny dzień, spokój, flauta, snurkowanie i kręcenie filmu przy okazji. Nagle nad głową pojawiła się masa śmieci, dosłownie jakby ktoś całą śmieciarke zamiast na wysypisko, to do jadrana wrzucił. Kwadrans minął i po śmieciach nie było śladu. Zapewne przy większej fali te śmieci wylądowaly na jakiejś plaży :?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.08.2017 07:45

sdolas napisał(a):Gusia nie widać foty :roll:
Już poprawiłam :)
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 03.08.2017 10:40

gusia-s napisał(a):Bo te śmieci to niestety przynosi morze. Też takie zatoczki na Bracu spotkaliśmy właśnie po północnej stronie wyspy gdzie codzienny mistral przynosi falę od strony

Chyba jednak to nie jest prawdą. Nie widziałem w Jadranie pływających plastikowych butelek po piwie, węży spiralnych i innego dziadostwa. Ktoś sobie zrobił wysypisko na plaży.
Ale to wszystko nic..ważne jest to, że nikt tego nie sprząta!
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.08.2017 10:59

Yanush napisał(a):
gusia-s napisał(a):Bo te śmieci to niestety przynosi morze. Też takie zatoczki na Bracu spotkaliśmy właśnie po północnej stronie wyspy gdzie codzienny mistral przynosi falę od strony

Chyba jednak to nie jest prawdą. Nie widziałem w Jadranie pływających plastikowych butelek po piwie, węży spiralnych i innego dziadostwa. Ktoś sobie zrobił wysypisko na plaży.
Ale to wszystko nic..ważne jest to, że nikt tego nie sprząta!

A ja widziałam jak morze śmieci niosło ... skądś jednak się one wzięły, musiały zostać porzucone gdzie indziej przez ludzi.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.08.2017 11:12

Yanush napisał(a):Chyba jednak to nie jest prawdą. Nie widziałem w Jadranie pływających plastikowych butelek po piwie, węży spiralnych i innego dziadostwa. Ktoś sobie zrobił wysypisko na plaży.
Ale to wszystko nic..ważne jest to, że nikt tego nie sprząta!

Jura mówił że u nich co roku na wiosnę właściciele apartamentów sprzątają okoliczne plaże, dlatego tam jest czysto. Plaże oddalone od "cywilizacji" nie są sprzątane.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.08.2017 13:23

Yanush napisał(a): Ktoś sobie zrobił wysypisko na plaży.
Ale to wszystko nic..ważne jest to, że nikt tego nie sprząta!

Myślę, że to by trzeba zgłosić jakiemuś szefostwu w Povlji. Takiego stanu rzeczy nie pamiętam i plaża nie powinna tak wyglądać. Może ELIMAR ma jakieś wejścia... :wink:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 03.08.2017 23:44

Jeśli temat śmieci , to może ktoś na ochotnika posprząta :lol:
oczywiście okolice Povlji
Załączniki:
DSC_0943.JPG
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.08.2017 23:55

Która to zatoka? :-?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone