Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 31.05.2022 11:24

rocker napisał(a):mam pytanie do stałych bywalców i tych okazjonalnych, którzy płynęli promem na Peljesac z Ploce. Otóż zajadę do Ploce wczesnym rankiem w niedzielę, może zdążę na ten prom o 5:30 i zastanawiam się czy kupować bilet online czy w sklepie (od której jest otwarty bo na necie nie ma informacji)? Druga sprawa czy jak kupię online na 5:30 i jak się nie wyrobię na ten prom czy ten sam bilet będzie obowiązywał na kolejny prom?


Nie wiem czy już jechałeś, ale jak pojedziesz lądem przez cały Półwysep to bankowo nie będziesz żałował bo widoczki są kapitalne.
W ostatnich dniach lipca planowo otwarty będzie most. A jeżeli pojedziesz końcem sierpnia, to z drzew przy drodze nazbierasz tyle figów że starczy Wam na cały pobyt :mrgreen:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 02.06.2022 08:35

Dzień dobry.
Czy przejazd przez BiH (Neum) jest możliwy z samymi dowodami osobistymi, czy muszę mieć zieloną kartę, paszporty covidowe
lub inne dokumenty? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 02.06.2022 08:41

Dowód( lub paszport) , Zielona karta obowiązkowo
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 02.06.2022 09:03

rufus295 napisał(a):Dowód( lub paszport) , Zielona karta obowiązkowo

Skąd informacja o konieczności posiadania zielonej karty?
Polska strona rządowa (https://www.gov.pl/web/dyplomacja/bosnia-i-hercegowina) wskazuje, że nie jest ona wymagana, to samo usłyszałem w zeszłym roku od mojego ubezpieczyciela, nikt też o nią nie pytał, nawet przy wjeździe do BiH, a co dopiero przy tranzycie przez Neum. Daj proszę znać, gdzie się pojawiły te informacje o ZK.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 02.06.2022 09:09

Habanero napisał(a):Dzień dobry.
Czy przejazd przez BiH (Neum) jest możliwy z samymi dowodami osobistymi, czy muszę mieć zieloną kartę, paszporty covidowe
lub inne dokumenty? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.


Same dowody, bez ZK, bez paszportów covidowych.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 02.06.2022 09:26

rufus295, vin, corrina bardzo dziękuję za pomoc i szybką odpowiedź :D :papa:
Tomek W
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek W » 02.06.2022 10:13

Osobiście uważam, że w BiH warto mieć zieloną kartę, miałem parę lat temu nieprzyjemną sytuację na granicy.
Co do paszportów kowidowych to chyba jakoś ostatnio z nich zrezygnowali?
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 02.06.2022 10:16

LUKASQ napisał(a):
rocker napisał(a):mam pytanie do stałych bywalców i tych okazjonalnych, którzy płynęli promem na Peljesac z Ploce. Otóż zajadę do Ploce wczesnym rankiem w niedzielę, może zdążę na ten prom o 5:30 i zastanawiam się czy kupować bilet online czy w sklepie (od której jest otwarty bo na necie nie ma informacji)? Druga sprawa czy jak kupię online na 5:30 i jak się nie wyrobię na ten prom czy ten sam bilet będzie obowiązywał na kolejny prom?


Nie wiem czy już jechałeś, ale jak pojedziesz lądem przez cały Półwysep to bankowo nie będziesz żałował bo widoczki są kapitalne.
W ostatnich dniach lipca planowo otwarty będzie most. A jeżeli pojedziesz końcem sierpnia, to z drzew przy drodze nazbierasz tyle figów że starczy Wam na cały pobyt :mrgreen:


Nie chcę się czepiać, ale raczej nie nazbiera figów tylko fig :lol:
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 02.06.2022 10:21

Tomek W napisał(a):Osobiście uważam, że w BiH warto mieć zieloną kartę, miałem parę lat temu nieprzyjemną sytuację na granicy.
Co do paszportów kowidowych to chyba jakoś ostatnio z nich zrezygnowali?


Kilka lat temu - faktycznie zielona karta w BiH była obowiązkowa, ale od 10/2020r. już nie:

https://www.pbuk.pl/o-nas/aktualnosci/i ... ostronnego

Podobnie jest z Czarnogórą - już nie jest wymagana zielona karta:

https://www.pbuk.pl/o-nas/aktualnosci/i ... onej-karty
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 02.06.2022 10:24

rufus295 napisał(a):Dowód( lub paszport) , Zielona karta obowiązkowo

W całej Bośni i Hercegowinie zielona karta NIE obowiązuje od października 2020r.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 02.06.2022 10:24

p_majer napisał(a):
LUKASQ napisał(a):
rocker napisał(a):mam pytanie do stałych bywalców i tych okazjonalnych, którzy płynęli promem na Peljesac z Ploce. Otóż zajadę do Ploce wczesnym rankiem w niedzielę, może zdążę na ten prom o 5:30 i zastanawiam się czy kupować bilet online czy w sklepie (od której jest otwarty bo na necie nie ma informacji)? Druga sprawa czy jak kupię online na 5:30 i jak się nie wyrobię na ten prom czy ten sam bilet będzie obowiązywał na kolejny prom?


Nie wiem czy już jechałeś, ale jak pojedziesz lądem przez cały Półwysep to bankowo nie będziesz żałował bo widoczki są kapitalne.
W ostatnich dniach lipca planowo otwarty będzie most. A jeżeli pojedziesz końcem sierpnia, to z drzew przy drodze nazbierasz tyle figów że starczy Wam na cały pobyt :mrgreen:


Nie chcę się czepiać, ale raczej nie nazbiera figów tylko fig :lol:


Wiem wiem. Napisałem to specjalnie żeby zabrzmiało bardziej jajcarsko ;)
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 02.06.2022 12:10

LUKASQ napisał(a):
p_majer napisał(a):
LUKASQ napisał(a):
rocker napisał(a):mam pytanie do stałych bywalców i tych okazjonalnych, którzy płynęli promem na Peljesac z Ploce. Otóż zajadę do Ploce wczesnym rankiem w niedzielę, może zdążę na ten prom o 5:30 i zastanawiam się czy kupować bilet online czy w sklepie (od której jest otwarty bo na necie nie ma informacji)? Druga sprawa czy jak kupię online na 5:30 i jak się nie wyrobię na ten prom czy ten sam bilet będzie obowiązywał na kolejny prom?


Nie wiem czy już jechałeś, ale jak pojedziesz lądem przez cały Półwysep to bankowo nie będziesz żałował bo widoczki są kapitalne.
W ostatnich dniach lipca planowo otwarty będzie most. A jeżeli pojedziesz końcem sierpnia, to z drzew przy drodze nazbierasz tyle figów że starczy Wam na cały pobyt :mrgreen:


Nie chcę się czepiać, ale raczej nie nazbiera figów tylko fig :lol:


Wiem wiem. Napisałem to specjalnie żeby zabrzmiało bardziej jajcarsko ;)


Ok. sorry, nie załapałem :oops:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 02.06.2022 13:57

Tomek W napisał(a):Osobiście uważam, że w BiH warto mieć zieloną kartę, miałem parę lat temu nieprzyjemną sytuację na granicy.
Co do paszportów kowidowych to chyba jakoś ostatnio z nich zrezygnowali?


Kilka lat temu ZK była obowiązkowa.
Od 2 lat już nie jest, więc nie ma najmniejszego sensu jej zabierać do BiH, bo do niczego ci się nie przyda.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 02.06.2022 21:34

LUKASQ napisał(a):
p_majer napisał(a):
LUKASQ napisał(a):
rocker napisał(a):mam pytanie do stałych bywalców i tych okazjonalnych, którzy płynęli promem na Peljesac z Ploce. Otóż zajadę do Ploce wczesnym rankiem w niedzielę, może zdążę na ten prom o 5:30 i zastanawiam się czy kupować bilet online czy w sklepie (od której jest otwarty bo na necie nie ma informacji)? Druga sprawa czy jak kupię online na 5:30 i jak się nie wyrobię na ten prom czy ten sam bilet będzie obowiązywał na kolejny prom?


Nie wiem czy już jechałeś, ale jak pojedziesz lądem przez cały Półwysep to bankowo nie będziesz żałował bo widoczki są kapitalne.
W ostatnich dniach lipca planowo otwarty będzie most. A jeżeli pojedziesz końcem sierpnia, to z drzew przy drodze nazbierasz tyle figów że starczy Wam na cały pobyt :mrgreen:


Nie chcę się czepiać, ale raczej nie nazbiera figów tylko fig :lol:


Wiem wiem. Napisałem to specjalnie żeby zabrzmiało bardziej jajcarsko ;)


figów Ci u mnie pod dostatkiem :) ja już na miejscu, niestety w tym roku nie załapię się na przejazd mostem, co do przejazdu od roku wybieram prom, całkiem miła odskocznie od auta i można naprawdę wypocząć i nabrać sił na dalszą drogę. Porównując ekonomię trasy to jadąć lądem robisz ok 80km więcej i "tracisz" 2,5godz, koszt jakieś 30-40% wartości przepłynięcia. Prom właściwie tracisz czas jedynie płynąc ale suma sumarum, szybciej niż jadąc i tracąc czas na granicy.
Przyznam widokiem półwyspu piękne, zawsze też się zatrzymywałem w Stonie po małże. Ceny paliwa w Bośnie też już nie są konkurencyjne, więc nie przekonuje mnie jazda wokół (jechałem już tam kilka razy).
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 02.06.2022 21:39

wojstar napisał(a):
rocker napisał(a):
nikaaa_87 napisał(a):
rocker napisał(a):w tym roku znowu półwysep! kierunek tak jak poprzednio Loviste. Ostatnio trasa ze Śląska przez Słowację, Węgry i promem do celu trwała 17godz - bez żadnych korków. Troszkę długo, za długo. Tak zastanawiam się, gdzie odpocząć jeden dzień. Ogólnie wybrzeże znam Chorwacji od Pakostane po Promajne. Ale oprócz tych dwóch miejscowości nigdzie indziej nie spałem i tak się zastanawiam czy ma ktoś jakieś sprawdzone miejscówki?

My robiliśmy odpoczynek w Slunj. Ale przez Chorwację jeździmy starą drogą nie autostradą. Miasteczko warte odwiedzenia, super wodospady Rastoke. Rano, wypoczęci pojechaliśmy dalej na południe :) Polecam


Dzięki za info, w Plitvicach już byłem dwa razy, ale Slunj wygląda rewelka. W sumie czemu nie, aczkolwiek w planach mam jazdę w nocy ze względu na dziecko więc jeśli wieczorem wyjedziemy i na rano tam będę to warte przemyślenia.

Warto wejść do Rastoke i pochodzić między domami i wodospadami. Co prawda to kosztuje, ale warto.


troszkę tu nabałaganię, ale czy możecie polecić mi sprawdzony nocleg w Slunj. Idealnie by było gdyby obiekt serwował też śniadanie. Z półwyspu będę jechał w dzień, w planach mam noclego w Slunj na drugi dzień zwiedzić wodospady i wyjechać wieczorem, dlatego też chciałbym aby gospodarz nie liczył ekstra kasy na kolejną dobę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 463
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone