Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
DeJaVu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 26.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) DeJaVu » 09.05.2022 16:24

nikaaa_87 napisał(a):
Pivko napisał(a):
nikaaa_87 napisał(a):Witam wszystkich miłośników półwyspu W czerwcu poraz trzeci jedziemy na Peljesac. Odwiedziliśmy wiele miejsc w Chorwacji - od Pagu po Hvar, ale kiedy trafiliśmy na Peljesac, nie szukam już innego miejsca. Raz byliśmy w Boraku, teraz drugi raz jedziemy do Zuljany. Mamy 2 dzieci (5 lat i 1,5 roczku). Zuljana pasuje nam pod każdym względem - mała miejscowość, wręcz wioska, jest sklep, piekarnia, kilka konob, a przede wszystkim super plaża Vucine z lasem piniowym ❤️ Miałam nadzieję, że w tym roku przejedziemy już mostem... No cóż, za rok już na pewno


No to pech.
Chyba że jakaś niespodzianka.
Według ostatnich informacji otwarcie Mostu wraz z drogami najpóżniej w połowie lipca 2022.
Sam Most odebrany do użytku. Nawet był solidny przegląd po kwietniowym trzęsieniu ziemi w BiH. Nie znaleziono żadnych uszkodzeń. :D
Tylko jeszcze drogi. :(
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 10.05.2022 11:59

DeJaVu napisał(a):
nikaaa_87 napisał(a):
Pivko napisał(a):
nikaaa_87 napisał(a):Witam wszystkich miłośników półwyspu W czerwcu poraz trzeci jedziemy na Peljesac. Odwiedziliśmy wiele miejsc w Chorwacji - od Pagu po Hvar, ale kiedy trafiliśmy na Peljesac, nie szukam już innego miejsca. Raz byliśmy w Boraku, teraz drugi raz jedziemy do Zuljany. Mamy 2 dzieci (5 lat i 1,5 roczku). Zuljana pasuje nam pod każdym względem - mała miejscowość, wręcz wioska, jest sklep, piekarnia, kilka konob, a przede wszystkim super plaża Vucine z lasem piniowym ❤️ Miałam nadzieję, że w tym roku przejedziemy już mostem... No cóż, za rok już na pewno


No to pech.
Chyba że jakaś niespodzianka.
Według ostatnich informacji otwarcie Mostu wraz z drogami najpóżniej w połowie lipca 2022.
Sam Most odebrany do użytku. Nawet był solidny przegląd po kwietniowym trzęsieniu ziemi w BiH. Nie znaleziono żadnych uszkodzeń. :D
Tylko jeszcze drogi. :(


Też liczyłem na most ale cóż, pozostaje prom:)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 10.05.2022 15:12

Od zeszłego roku biorę Peljesac pod uwagę przy planowaniu kolejnych wakacji.
Najwcześniej za rok, ponieważ było jasne, że w te wakacje wszystkie drogi gotowe nie będą, a most to za mało ;)
goncu
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.04.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) goncu » 12.05.2022 01:15

Witam w pierwszej wersji mieliśmy lecieć do Dubrownika, ale wylądujemy jednak w Splicie 14.06 - 25.06. Plan był dotrzeć do Orebić, ale czy to nie za daleko od lotniska? Nie chcemy wynajmować samochodu, chcemy odpoczywać. Będziemy w Chorwacji 10dni, nie mamy jeszcze zaplanowanej podróży, jesteśmy pierwszy raz. Na obecną chwilę plan się zmienił z Orebić na Baska Voda (bliżej lotniska). Nic jeszcze nie zarezerwowane cały czas mętlik w głowie. Czy możecie pomóc nam znaleźć miejsce na ten pierwszy raz. Dobrze było by sie też gdzieś ruszyć z miejsca np. transportem lokalny. Tak jak poczytuje wasze post to wszyscy są zachwyceni, my też chcielibyśmy po tych 10-dniach odpoczynku mieć wspaniałe wspomnienia i wrócić tam jeszcze raz.
czyzyk64
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzyk64 » 12.05.2022 05:51

goncu napisał(a):Witam w pierwszej wersji mieliśmy lecieć do Dubrownika, ale wylądujemy jednak w Splicie 14.06 - 25.06. Plan był dotrzeć do Orebić, ale czy to nie za daleko od lotniska? Nie chcemy wynajmować samochodu, chcemy odpoczywać. Będziemy w Chorwacji 10dni, nie mamy jeszcze zaplanowanej podróży, jesteśmy pierwszy raz. Na obecną chwilę plan się zmienił z Orebić na Baska Voda (bliżej lotniska). Nic jeszcze nie zarezerwowane cały czas mętlik w głowie. Czy możecie pomóc nam znaleźć miejsce na ten pierwszy raz. Dobrze było by sie też gdzieś ruszyć z miejsca np. transportem lokalny. Tak jak poczytuje wasze post to wszyscy są zachwyceni, my też chcielibyśmy po tych 10-dniach odpoczynku mieć wspaniałe wspomnienia i wrócić tam jeszcze raz.


Witaj. Doskonale Ciebie rozumiem, też był kiedyś pierwszy raz. Przede wszystkim zależy co chcesz robić na urlopie, czy bardziej zwiedzać aktywnie , czy typowe leniuchowanie na plaży, chociaż i to i to można razem połączyć. Ja byłem na pierwszy raz w Omisu, blisko lotniska w Splicie , a i miasteczko super , wszystkiego po trochu. Zdecydowanie polecam. Apartament w którym byłem tez był OK.
goncu
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.04.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) goncu » 12.05.2022 09:04

Masz kontakt do kwatery?
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 12.05.2022 10:17

SebastianM napisał(a):Już w listopadzie wysłałem całą masę zapytań do właścicieli apartamentów w Loviste i Żuljanie i odbiłem się od ściany :( . Bardzo chciałem odwiedzić Peljesac głownie dlatego, że w tym roku miał być oddany most. Trudno, nie udało się. W tym roku baza w Klek i po prostu podjadę i poszukam czegoś osobiście na przyszły rok ;) .


Loviste jest na tyle małe, że baza noclegowa nie jest dość duża, ale to akurat największy plus tej miejscowości. Tam generalnie ludzie kończąc jedne wakacje rezerwują na kolejny rok. Ja tak tez się kiedyś odbiłem i w końcu wylądowałem w Viganji. W tym roku już po raz drugi do Loviste. Najlepiej tam jechać osobiście i chodzić od domu do domu, bo dużo pensjonatów nie jest nigdzie reklamowanych.
czyzyk64
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzyk64 » 12.05.2022 18:36

goncu napisał(a):Masz kontakt do kwatery?


Poszło na PW
beerox
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 23.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beerox » 20.05.2022 14:35

Hej, przez szereg lat jeździłem do Podgory i czuje się tam jak u siebie w domu ale tym razem chcemy zobaczyć coś więcej i padło na Plejesac. Bierzemy pod uwagę także Korculę (wyspę). To co dla nas jest najważniejsze to ładne plaże z cieniem (najlepiej laskiem piniowym). Czy ktoś mógłby takie miejsca polecić zarówno na półwyspie jak i wyspie? Gdzie najlepiej szukać noclegów? Jest gdzieś jakaś baza apartamentów z której można powysyłać maile?
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 20.05.2022 15:05

Mam pytanie: czy ktoś z Was wchodził na sv.Ilija od strony Nakovanj? Jeżeli tak to jak wygląda trasa - może jakiś krótki opis? Wejście od Samostanu jest udokumentowane m.in. na YT.
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 26.05.2022 07:29

beerox napisał(a):Hej, przez szereg lat jeździłem do Podgory i czuje się tam jak u siebie w domu ale tym razem chcemy zobaczyć coś więcej i padło na Plejesac. Bierzemy pod uwagę także Korculę (wyspę). To co dla nas jest najważniejsze to ładne plaże z cieniem (najlepiej laskiem piniowym). Czy ktoś mógłby takie miejsca polecić zarówno na półwyspie jak i wyspie? Gdzie najlepiej szukać noclegów? Jest gdzieś jakaś baza apartamentów z której można powysyłać maile?
. Nasza ulubiona plaża jest w Zuljanie - Zatoka Vucine.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 27.05.2022 19:55

mam pytanie do stałych bywalców i tych okazjonalnych, którzy płynęli promem na Peljesac z Ploce. Otóż zajadę do Ploce wczesnym rankiem w niedzielę, może zdążę na ten prom o 5:30 i zastanawiam się czy kupować bilet online czy w sklepie (od której jest otwarty bo na necie nie ma informacji)? Druga sprawa czy jak kupię online na 5:30 i jak się nie wyrobię na ten prom czy ten sam bilet będzie obowiązywał na kolejny prom?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 27.05.2022 19:59

rocker napisał(a):mam pytanie do stałych bywalców i tych okazjonalnych, którzy płynęli promem na Peljesac z Ploce. Otóż zajadę do Ploce wczesnym rankiem w niedzielę, może zdążę na ten prom o 5:30 i zastanawiam się czy kupować bilet online czy w sklepie (od której jest otwarty bo na necie nie ma informacji)? Druga sprawa czy jak kupię online na 5:30 i jak się nie wyrobię na ten prom czy ten sam bilet będzie obowiązywał na kolejny prom?

Bilet obowiązuje cały dzień a nie na konkretny kurs. Bilet nie gwarantuje wejścia na wybraną godzinę.

Więcej informacji masz w tematach o promach ;)
Tomek W
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek W » 29.05.2022 11:34

Cześć, przejrzałem wątek ale nie znalazłem odpowiedzi.
Po 7 latach wracam na Peljeszca (poprzednio Trstenik). Tym razem do Loviste. Czy na miejscu kupię świeżą rybkę z burty? Gdzie najbliżej jakiś rybny targ? Jakieś wskazówki dla wybierającego się tam po raz pierwszy?
Pozdrawiam!
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 31.05.2022 11:02

beerox napisał(a):Hej, przez szereg lat jeździłem do Podgory i czuje się tam jak u siebie w domu ale tym razem chcemy zobaczyć coś więcej i padło na Plejesac. Bierzemy pod uwagę także Korculę (wyspę). To co dla nas jest najważniejsze to ładne plaże z cieniem (najlepiej laskiem piniowym). Czy ktoś mógłby takie miejsca polecić zarówno na półwyspie jak i wyspie? Gdzie najlepiej szukać noclegów? Jest gdzieś jakaś baza apartamentów z której można powysyłać maile?

Na Korczuli będą to np. Pupnatska Luka i Bacva, ale w sezonie zarówno plaże (Baca jest mała), jak i parkingi przy nich są mocno oblegane. No i dojazd do nich trochę zajmuje.
Najlepsze (moim zdaniem) plaże na Korczuli masz na południe od Żrnowa - z tym, że to są małe, kameralne plażyczki, do których trzeba się dotelepać żwirową drogą ok. 25 minut jazdy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 462
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone