Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 21.04.2022 13:49

nikaaa_87 napisał(a):
rocker napisał(a):w tym roku znowu półwysep! kierunek tak jak poprzednio Loviste. Ostatnio trasa ze Śląska przez Słowację, Węgry i promem do celu trwała 17godz - bez żadnych korków. Troszkę długo, za długo. Tak zastanawiam się, gdzie odpocząć jeden dzień. Ogólnie wybrzeże znam Chorwacji od Pakostane po Promajne. Ale oprócz tych dwóch miejscowości nigdzie indziej nie spałem i tak się zastanawiam czy ma ktoś jakieś sprawdzone miejscówki?

My robiliśmy odpoczynek w Slunj. Ale przez Chorwację jeździmy starą drogą nie autostradą. Miasteczko warte odwiedzenia, super wodospady Rastoke. Rano, wypoczęci pojechaliśmy dalej na południe :) Polecam

Polecam Slunj. Ja osobiście nocuję od trzech lat w Rooms Jana. Czysto, klima, kuchenka wspólna na tarasie. Na odpoczynek przed dalszą jazdą super miejsce, a i zwiedzać jest co począwszy od Karlować do Slunj.
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 21.04.2022 14:10

Pivko napisał(a):
Bartek1977 napisał(a):
Pivko napisał(a):Witam
Podrzuci ktoś namiary na jakiś fajny(czysty) apartament na Peljesacu ? Najlepiej duży bo jest nas 2+3 (dwie sypialnie wskazane).
Planowany wyjazd ok 20 czerwca.
Pozdrawiam

Polecam Ap 4 w apartamentach Nikola w Orebicu. W tym roku będziemy tam drugi raz.

W czerwcu jeszcze wolne! :papa:

https://www.nikola-orebic.com/ - to ten ?

Tak, to ten :D
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 21.04.2022 14:42

nikaaa_87 napisał(a):Witam wszystkich miłośników półwyspu W czerwcu poraz trzeci jedziemy na Peljesac. Odwiedziliśmy wiele miejsc w Chorwacji - od Pagu po Hvar, ale kiedy trafiliśmy na Peljesac, nie szukam już innego miejsca. Raz byliśmy w Boraku, teraz drugi raz jedziemy do Zuljany. Mamy 2 dzieci (5 lat i 1,5 roczku). Zuljana pasuje nam pod każdym względem - mała miejscowość, wręcz wioska, jest sklep, piekarnia, kilka konob, a przede wszystkim super plaża Vucine z lasem piniowym ❤️ Miałam nadzieję, że w tym roku przejedziemy już mostem... No cóż, za rok już na pewno


Możesz podrzucić jakąś fajną kwaterę w Zuljanie?
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 28.04.2022 10:56

nikaaa_87 napisał(a):
rocker napisał(a):w tym roku znowu półwysep! kierunek tak jak poprzednio Loviste. Ostatnio trasa ze Śląska przez Słowację, Węgry i promem do celu trwała 17godz - bez żadnych korków. Troszkę długo, za długo. Tak zastanawiam się, gdzie odpocząć jeden dzień. Ogólnie wybrzeże znam Chorwacji od Pakostane po Promajne. Ale oprócz tych dwóch miejscowości nigdzie indziej nie spałem i tak się zastanawiam czy ma ktoś jakieś sprawdzone miejscówki?

My robiliśmy odpoczynek w Slunj. Ale przez Chorwację jeździmy starą drogą nie autostradą. Miasteczko warte odwiedzenia, super wodospady Rastoke. Rano, wypoczęci pojechaliśmy dalej na południe :) Polecam


Dzięki za info, w Plitvicach już byłem dwa razy, ale Slunj wygląda rewelka. W sumie czemu nie, aczkolwiek w planach mam jazdę w nocy ze względu na dziecko więc jeśli wieczorem wyjedziemy i na rano tam będę to warte przemyślenia.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 28.04.2022 12:10

rocker napisał(a):
nikaaa_87 napisał(a):
rocker napisał(a):w tym roku znowu półwysep! kierunek tak jak poprzednio Loviste. Ostatnio trasa ze Śląska przez Słowację, Węgry i promem do celu trwała 17godz - bez żadnych korków. Troszkę długo, za długo. Tak zastanawiam się, gdzie odpocząć jeden dzień. Ogólnie wybrzeże znam Chorwacji od Pakostane po Promajne. Ale oprócz tych dwóch miejscowości nigdzie indziej nie spałem i tak się zastanawiam czy ma ktoś jakieś sprawdzone miejscówki?

My robiliśmy odpoczynek w Slunj. Ale przez Chorwację jeździmy starą drogą nie autostradą. Miasteczko warte odwiedzenia, super wodospady Rastoke. Rano, wypoczęci pojechaliśmy dalej na południe :) Polecam


Dzięki za info, w Plitvicach już byłem dwa razy, ale Slunj wygląda rewelka. W sumie czemu nie, aczkolwiek w planach mam jazdę w nocy ze względu na dziecko więc jeśli wieczorem wyjedziemy i na rano tam będę to warte przemyślenia.

Warto wejść do Rastoke i pochodzić między domami i wodospadami. Co prawda to kosztuje, ale warto.
goncu
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.04.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) goncu » 28.04.2022 13:06

Mniwoj napisał(a):Mogę polecić fajną miejscówkę w Orebić. Znalazłem na booking, ale nie było opcji dla 3 osób, tylko dla 4 i w dodatku bez kontaktu do właściciela. Jakoś wygooglowałem po adresie numer telefonu. Wysłałem SMSa, potem e-maile i właściciel obniżył cenę. Porządny człowiek i dobry apartament.

Zainteresowany jestem miejscówką w Orebić.
Planujemy pierwszy wypad do Chorwacji podło na Orebić. Dodam to mój pierwszy wpis na tym forum i zbieram wszystkie info. Możesz mi polecić co powinienem przeczytać na tym forum przed wyjazdem. Chcemy dolecieć do Dubrownika i potem jakoś dostać sie do Orebić. Jak masz chwilę to przekaż info.
Pozdrawiam Piotr
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 28.04.2022 20:47

goncu napisał(a):
Mniwoj napisał(a):Mogę polecić fajną miejscówkę w Orebić. Znalazłem na booking, ale nie było opcji dla 3 osób, tylko dla 4 i w dodatku bez kontaktu do właściciela. Jakoś wygooglowałem po adresie numer telefonu. Wysłałem SMSa, potem e-maile i właściciel obniżył cenę. Porządny człowiek i dobry apartament.

Zainteresowany jestem miejscówką w Orebić.
Planujemy pierwszy wypad do Chorwacji podło na Orebić. Dodam to mój pierwszy wpis na tym forum i zbieram wszystkie info. Możesz mi polecić co powinienem przeczytać na tym forum przed wyjazdem. Chcemy dolecieć do Dubrownika i potem jakoś dostać sie do Orebić. Jak masz chwilę to przekaż info.
Pozdrawiam Piotr

Z tego co pamiętam w godzinach popołudniowych z Dubrownika wypływają katamarany w kierunku Splitu (około godziny 16:00). Oczywiście zatrzymują się marinie Korcula około godziny 18:00 (rejs trwa około 1,5 do 2 godzin), a stamtąd stateczkiem można dopłynąć do Orebic (w zeszłym roku było 16 kun na osobę).
aprilka
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprilka » 06.05.2022 21:30

Czy z Orebica są organizowane jakieś rejsy (np. typu fishpicnic) na Mljet? Jak to wygląda cenowo? Ewentualnie jaki sposób dostania się na tę wyspę polecacie z Orebica? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki doświadczonych bywalców Peljesaca :)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 07.05.2022 00:01

aprilka napisał(a):Czy z Orebica są organizowane jakieś rejsy (np. typu fishpicnic) na Mljet? Jak to wygląda cenowo? Ewentualnie jaki sposób dostania się na tę wyspę polecacie z Orebica? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki doświadczonych bywalców Peljesaca :)

Z Orebica nie wiem. Promów nie ma.
Za to jest z Prapratno na Mljet (ale o tym pewnie wiesz). No ale to już 70km od Orebica.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.05.2022 00:19

wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 07.05.2022 07:29

aprilka napisał(a):Czy z Orebica są organizowane jakieś rejsy (np. typu fishpicnic) na Mljet? Jak to wygląda cenowo? Ewentualnie jaki sposób dostania się na tę wyspę polecacie z Orebica? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki doświadczonych bywalców Peljesaca :)

Można kupować rejsy na fish picnic. Na deptaku są stoiska gdzie można uzyskać informacje na temat wypraw w morze między innymi na wyspę Mljet. Chociaż można samemu zorganizować sobie wyprawę na Mljet - z Korcula popłynąć katamaranem, który płynie do Dubrownika dostać się do Pomeny, tu można wypożyczyć rower lub pieszo przejść się do słonych jeziorek, przepłynąć na wyspę z ruinami klasztoru bernardyńskiego. I po południu wrócić katamaranem do Korcula i stateczkiem do Orebic.
Bilety na katamaran kupowałem dwa dni wcześniej na starówce Korculi (blisko miejsca cumowania stateczków przypływających z Orebica).
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 07.05.2022 09:04

Już w listopadzie wysłałem całą masę zapytań do właścicieli apartamentów w Loviste i Żuljanie i odbiłem się od ściany :( . Bardzo chciałem odwiedzić Peljesac głownie dlatego, że w tym roku miał być oddany most. Trudno, nie udało się. W tym roku baza w Klek i po prostu podjadę i poszukam czegoś osobiście na przyszły rok ;) .
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 08.05.2022 11:21

Pivko napisał(a):
nikaaa_87 napisał(a):Witam wszystkich miłośników półwyspu W czerwcu poraz trzeci jedziemy na Peljesac. Odwiedziliśmy wiele miejsc w Chorwacji - od Pagu po Hvar, ale kiedy trafiliśmy na Peljesac, nie szukam już innego miejsca. Raz byliśmy w Boraku, teraz drugi raz jedziemy do Zuljany. Mamy 2 dzieci (5 lat i 1,5 roczku). Zuljana pasuje nam pod każdym względem - mała miejscowość, wręcz wioska, jest sklep, piekarnia, kilka konob, a przede wszystkim super plaża Vucine z lasem piniowym ❤️ Miałam nadzieję, że w tym roku przejedziemy już mostem... No cóż, za rok już na pewno


Możesz podrzucić jakąś fajną kwaterę w Zuljanie?
. My drugi raz jedziemy do Apartment Mimi - właścicielką jest Marija Radan. Dla nas plus to, że apartament jest z dala od innych domków, na przeciwko las laurowy, w nocy pięknie wyją kojoty ❤️blisko na plażę Vucine :)
aprilka
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprilka » 08.05.2022 20:51

wojstar napisał(a):
aprilka napisał(a):Czy z Orebica są organizowane jakieś rejsy (np. typu fishpicnic) na Mljet? Jak to wygląda cenowo? Ewentualnie jaki sposób dostania się na tę wyspę polecacie z Orebica? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki doświadczonych bywalców Peljesaca :)

Można kupować rejsy na fish picnic. Na deptaku są stoiska gdzie można uzyskać informacje na temat wypraw w morze między innymi na wyspę Mljet. Chociaż można samemu zorganizować sobie wyprawę na Mljet - z Korcula popłynąć katamaranem, który płynie do Dubrownika dostać się do Pomeny, tu można wypożyczyć rower lub pieszo przejść się do słonych jeziorek, przepłynąć na wyspę z ruinami klasztoru bernardyńskiego. I po południu wrócić katamaranem do Korcula i stateczkiem do Orebic.
Bilety na katamaran kupowałem dwa dni wcześniej na starówce Korculi (blisko miejsca cumowania stateczków przypływających z Orebica).

Dziękuję, a jak cenowo to wygląda?
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 09.05.2022 08:23

aprilka napisał(a):
wojstar napisał(a):
aprilka napisał(a):Czy z Orebica są organizowane jakieś rejsy (np. typu fishpicnic) na Mljet? Jak to wygląda cenowo? Ewentualnie jaki sposób dostania się na tę wyspę polecacie z Orebica? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki doświadczonych bywalców Peljesaca :)

Można kupować rejsy na fish picnic. Na deptaku są stoiska gdzie można uzyskać informacje na temat wypraw w morze między innymi na wyspę Mljet. Chociaż można samemu zorganizować sobie wyprawę na Mljet - z Korcula popłynąć katamaranem, który płynie do Dubrownika dostać się do Pomeny, tu można wypożyczyć rower lub pieszo przejść się do słonych jeziorek, przepłynąć na wyspę z ruinami klasztoru bernardyńskiego. I po południu wrócić katamaranem do Korcula i stateczkiem do Orebic.
Bilety na katamaran kupowałem dwa dni wcześniej na starówce Korculi (blisko miejsca cumowania stateczków przypływających z Orebica).

Dziękuję, a jak cenowo to wygląda?

Obecnie jak wygląda cenowo? - nie wiem, wiadomo, że wszystko poszło do góry. Mogę napisać ile nas to kosztowało. Stateczek Orebic-Korcula=16 kun/os., katamaran Korcula-Pomena=90 kun/os., wejście do parku narodowego 125 kun/os., wypożyczenie roweru/kajaka 120 kun/os.
Ja nie wypożyczałem rower bądź kajak, postanowiłem przejść się pieszo dookoła jeziorek (bardzo fajny spacerek - miejsce w którym jeziorka zasilane są wodą morską rewelacyjne). W ramach kupionego biletu do parku narodowego (obowiązkowy zakup) można popłynąć stateczkiem na wyspę na dużym jeziorku.
Tak to wyglądało cenowo, jak jest teraz - nie wiem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 461
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone