Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.02.2022 23:35

rybkujaca napisał(a):Nocowaliśmy przy wspomnianym grajdolku między Divna a Duba
W busiku
:)

W ubiegłym roku, w lipcu?
Widzieliśmy tam busik, kiedy trzy razy jechaliśmy do Duby :D
Niestety, nie przyjrzałam się rejestracji...
rybkujaca
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybkujaca » 01.02.2022 23:38

Oj nie,samą końcówką sierpnia :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 01.02.2022 23:45

rybkujaca napisał(a):Nocowaliśmy przy wspomnianym grajdolku między Divna a Duba
W busiku
:)

Pierwszego dnia gdy tam zajechaliśmy też stał mieszkalny busik ze starszym państwem naturystów, którzy pływali na supie :)
Chwilę plażowaliśmy z nimi, później oni poszli, na 2 dzień busa już nie było. Ja byłam w szoku, że ludzie wolą siedzieć na kupie, w tych słynnych divnach i dubach, a ten maluch bezludny, a najlepszy z nich wszystkich :mrgreen:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.02.2022 23:50

wiolek_lp napisał(a):Ja byłam w szoku, że ludzie wolą siedzieć na kupie, w tych słynnych divnach i dubach, a ten maluch bezludny, a najlepszy z nich wszystkich :mrgreen:

My w Dubie na kupie nie siedzieliśmy ;) W połowie lipca było tak :)

Obrazek
rybkujaca
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybkujaca » 01.02.2022 23:57

maslinka napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Ja byłam w szoku, że ludzie wolą siedzieć na kupie, w tych słynnych divnach i dubach, a ten maluch bezludny, a najlepszy z nich wszystkich :mrgreen:

My w Dubie na kupie nie siedzieliśmy ;) W połowie lipca było tak :)

Obrazek

Tylko pozazdrościć takich pustek ! :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.02.2022 23:58

rybkujaca napisał(a):Tylko pozazdrościć takich pustek ! Przywracasz nam wiarę w Divna :)

W Divną nie, to jest Duba 8)
Na Divnej była masakra :roll:
rybkujaca
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybkujaca » 02.02.2022 00:00

Tak tak... poprawiłam się już:)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 02.02.2022 00:03

Też w lipcu nie trafiłam na Dubie na tłumy, ba nawet na pół tłumu. Na Divnej nie zatrzymuję się już od lat. Fakt, gdy przypływa Fish Picnik dudniąc głośną muzyką tłum na plaży wzrasta wprost proporcjonalnie do ilości sprzedanych biletów na tenże rejs. Gregorio z knajpki przy plaży w Dubie mówił w tym roku, że jest bardzo spokojnie, za spokojnie.

Dlaczego nie wrócę na Hvar? Nie do końca nie wrócę, bo wracam co rok żeglując we wrześniu, ale to zupełnie inne odkrywanie wyspy, dopływamy tam, gdzie mało kto dotrze, gdzie można tylko z wody. Sam Hvar jako wyspa pokonał mnie właśnie tłumem ludzi. Okropnymi kolejkami do promu. Gdyby nie to, że mieliśmy prywatną plaże i dom przy tejże plaży to uciekłabym stamtąd dużo szybciej, a i tak nie dotrwałam do końca zaplanowanego urlopu. Hvar ma wiele urokliwych miejsc, nie zaprzeczę, ale....już nie dla mnie.

Prawdą jest, że po chyba 18 latach (straciłam już rachubę) Peljesac nie zachwyca tak jak za pierwszym razem, nie ma już achów i ochów, ale to dom, mój drugi dom, moje miejsce. I tyle.
rybkujaca
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybkujaca » 02.02.2022 00:04

maslinka napisał(a):
rybkujaca napisał(a):Tylko pozazdrościć takich pustek ! Przywracasz nam wiarę w Divna :)

W Divną nie, to jest Duba 8)
Na Divnej była masakra :roll:


Obczajalam czas naszej wizyty na 'Dubnej' plaży...o godz 8:50 rano byliśmy sami..
Pierwsi plażowicze pojawili się kolo 10
O 12 ucieklismy taki był tlok
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.02.2022 00:07

rybkujaca napisał(a):Tak tak... poprawiłam się już:)

Chciałam usunąć post, ale się nie dało, bo już nie był ostatni ;) Nieważne, niech zostanie...

Przy Divnej był sznur samochodów, po obu stronach drogi. Im bliżej sierpnia, tym gorzej to wyglądało.
Wielka szkoda, bo pamiętam tę plażę z 2008 roku. Wtedy wyglądała tak :D:

100_0999.JPG


Co prawda, tego dnia było trochę pochmurno, ale mimo wszystko... Mieszkaliśmy na campingu przy plaży, więc widywaliśmy ją całkiem pustą :)
rybkujaca
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybkujaca » 02.02.2022 00:09

Ten sam camping znamy z 2020 ;)
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 02.02.2022 17:49

czyzyk64
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzyk64 » 03.02.2022 21:35

Witam wszystkich. Coś wiadomo kiedy będzie otwarty.?
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 04.02.2022 12:56

czyzyk64 napisał(a):Witam wszystkich. Coś wiadomo kiedy będzie otwarty.?

Latem (lipiec) będzie można już śmigać po moście, ale czy wszystkie drogi będą już dostępne na Peljescu - nie wiem. Trzeba sprawdzać w necie.
MonikaK
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MonikaK » 11.04.2022 23:33

kaeres napisał(a):Jest gdzieś jakaś relacja albo przewodnik po plażach Pelješca ?
Ale taki wiecie...hardrcore typu relacje Habanero o plażach Hvaru i Pagu.
?


Przyłączam się do pytania o przewodnik po plażach Peljesaca. A może po Korculi tez się znajdzie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 458
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone