Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 13.04.2022 14:51

Gonzales napisał(a):
qra69 napisał(a):planowałem promem z Ploce...lepiej przez Bośnię? :?:


Czasowo wychodzi na to samo. Finansowo trochę taniej przez Bośnię. Jeśli ktoś jest zmęczony długą jazdą to lepiej płynąć promem i nie ryzykować. Doga przez półwysep (zakładam że do Orebicia) to po prostu bajka. Choć raz trzeba przejechać.

Pozdrowienia.;)


Jadę do Trpanj więc z promu będzie kilkaset metrów :D
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 13.04.2022 17:24

Pivko napisał(a):Witam
Podrzuci ktoś namiary na jakiś fajny(czysty) apartament na Peljesacu ? Najlepiej duży bo jest nas 2+3 (dwie sypialnie wskazane).
Planowany wyjazd ok 20 czerwca.
Pozdrawiam

Polecam https://www.marina-orebic.com/pl
Czysto, klima, parking, miła właścicielka.
ada2417
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 22.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ada2417 » 14.04.2022 10:01

wojstar napisał(a):
ada2417 napisał(a):Gonzales więc zostało mi zabukowac nocleg, wielkie dzięki! Jeśli nie ma takich tłumów jak w Makarskiej to kamień z serducha i ruszamy w trasę za 4 miesiące.

Potwierdzam to co napisał Gonzales. Czasowo przejazd w porównaniu z promem wychodzi na to samo - jeszcze trzeba mieć szczęście i załapać się na prom.
Ludzi jest dużo mniej niż w Makarskiej czy Baska Voda.
Piszesz, że jedziesz za cztery miesiące - to już powinien być otwarty most.

Jedziemy w połowie lipca, czy prom czy most to czas i nasze zmęczenie pokaże. Jeśli będziemy zmachani, albo mały wymeczony to smigniemy na prom. Planujemy nocleg na Węgrzech więc energia powinna się zgadzać.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 14.04.2022 10:39

Weź pod uwagę możliwą kolejkę na prom. Połowa lipca, więc szczyt sezonu. Zależy od dnia tygodnia i godziny w ciągu dnia. Mi zdażyło się w drodze powrotnej w sobotę stać w kolejce na prom (Hvar, Sucuraj) ponad 5h. Od tej pory unikam sobót. Jako dzień przyjazdu i powrotu.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 14.04.2022 14:04

W Ploce przed zajęciem miejsca w kolejce, warto zapytać się obsługi, na który prom się załapiemy. Jak już wjedzie się na plac do kolejki, to ciężko wyjechać (3 pasy a za nami ustawiają się kolejne samochody).
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 14.04.2022 14:54

planuje zdążyć na niedzielny czerwcowy prom o 7:30 :) mam nadzieję, że o tej porze uda się bezkorkowo:)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 14.04.2022 15:07

O tej godzinie w czerwcu masz spore szanse ;)
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 19.04.2022 19:02

Witam wszystkich miłośników półwyspu W czerwcu poraz trzeci jedziemy na Peljesac. Odwiedziliśmy wiele miejsc w Chorwacji - od Pagu po Hvar, ale kiedy trafiliśmy na Peljesac, nie szukam już innego miejsca. Raz byliśmy w Boraku, teraz drugi raz jedziemy do Zuljany. Mamy 2 dzieci (5 lat i 1,5 roczku). Zuljana pasuje nam pod każdym względem - mała miejscowość, wręcz wioska, jest sklep, piekarnia, kilka konob, a przede wszystkim super plaża Vucine z lasem piniowym ❤️ Miałam nadzieję, że w tym roku przejedziemy już mostem... No cóż, za rok już na pewno
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.04.2022 18:50

Mam pytanie do wszystkich, którzy jeżdżą w kierunku półwyspu (ewentualnie Dubrovnika).

Czy małe przejście graniczne między Chorwacją i BiH między wioskami Imotica i Duži (na północny wschód od Neum) jest w sezonie czynne dla turystów?

Okazało się, że nie mam szans załapać się na przejazd mostem, a ponieważ i tak wracam przez BiH, chciałbym uniknąc ewentualnych porannych korków na przejściach w Neum i odbić wcześniej na Stupę.

Na tej stronie
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzienniki-UE/aktualizacja-wykazu-przejsc-granicznych-o-ktorych-mowa-w-art-2-ust-8-68349641

doczytałem się, że jest to przejście dla tzw. małego ruchu turystycznego.
I teraz czy ten mały ruch turystyczny oznacza tylko obywateli Cro i BiH czy turystów z UE również?
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 392
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 20.04.2022 19:08

W 2019 r.wracając z Prigradicy przekraczałem granicę właśnie tym przejściem.
Nie było żadnych problemów,ale jak jest teraz tego nie wiem.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.04.2022 19:13

Cropidło napisał(a):W 2019 r.wracając z Prigradicy przekraczałem granicę właśnie tym przejściem.
Nie było żadnych problemów,ale jak jest teraz tego nie wiem.


Dzięki za odpowiedź. :papa:
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 21.04.2022 07:29

w tym roku znowu półwysep! kierunek tak jak poprzednio Loviste. Ostatnio trasa ze Śląska przez Słowację, Węgry i promem do celu trwała 17godz - bez żadnych korków. Troszkę długo, za długo. Tak zastanawiam się, gdzie odpocząć jeden dzień. Ogólnie wybrzeże znam Chorwacji od Pakostane po Promajne. Ale oprócz tych dwóch miejscowości nigdzie indziej nie spałem i tak się zastanawiam czy ma ktoś jakieś sprawdzone miejscówki?
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 21.04.2022 08:37

rocker napisał(a):w tym roku znowu półwysep! kierunek tak jak poprzednio Loviste. Ostatnio trasa ze Śląska przez Słowację, Węgry i promem do celu trwała 17godz - bez żadnych korków. Troszkę długo, za długo. Tak zastanawiam się, gdzie odpocząć jeden dzień. Ogólnie wybrzeże znam Chorwacji od Pakostane po Promajne. Ale oprócz tych dwóch miejscowości nigdzie indziej nie spałem i tak się zastanawiam czy ma ktoś jakieś sprawdzone miejscówki?


Ostatnio jadąc na Pelješac zatrzymaliśmy się na nocleg w Rastoke. Blisko jest stamtąd do Plitvic, a i samo Rastoke jest urocze i warte zobaczenia.
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 21.04.2022 11:23

Bartek1977 napisał(a):
Pivko napisał(a):Witam
Podrzuci ktoś namiary na jakiś fajny(czysty) apartament na Peljesacu ? Najlepiej duży bo jest nas 2+3 (dwie sypialnie wskazane).
Planowany wyjazd ok 20 czerwca.
Pozdrawiam

Polecam Ap 4 w apartamentach Nikola w Orebicu. W tym roku będziemy tam drugi raz.

W czerwcu jeszcze wolne! :papa:

https://www.nikola-orebic.com/ - to ten ?
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 21.04.2022 12:02

rocker napisał(a):w tym roku znowu półwysep! kierunek tak jak poprzednio Loviste. Ostatnio trasa ze Śląska przez Słowację, Węgry i promem do celu trwała 17godz - bez żadnych korków. Troszkę długo, za długo. Tak zastanawiam się, gdzie odpocząć jeden dzień. Ogólnie wybrzeże znam Chorwacji od Pakostane po Promajne. Ale oprócz tych dwóch miejscowości nigdzie indziej nie spałem i tak się zastanawiam czy ma ktoś jakieś sprawdzone miejscówki?

My robiliśmy odpoczynek w Slunj. Ale przez Chorwację jeździmy starą drogą nie autostradą. Miasteczko warte odwiedzenia, super wodospady Rastoke. Rano, wypoczęci pojechaliśmy dalej na południe :) Polecam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 460
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone