Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 14.10.2021 19:13

zwiduch napisał(a):Ale się dyskusja zrobiła, troszkę z mojego powodu. Wyjaśniam :w Chorwacji byłem kilka razy. Istria zwiedzona, Riwiera Makarska również, Dubrownik i Korczula zaliczone, Mostar także. W Igrane byłem, lecz chce wrócić bo jest mi tam bardzo dobrze, cudowne miejsce na wypoczynek. Apartment przy plaży, pełen relaks. Natomiast o Peljesacu myślę od 3 lat, jak natknąłem się gdzieś w necie na zdjęcie plaży Divna. Myślę, muszę tam być i zobaczyć to. Dzięki za propozycję odwiedzenia wyspy Mljet, na pewno skorzystam. Co do przemieszczania, żaden problem. Zeszły rok 3 tygodnie w Grecji samochodem, 5000km (Ateny, Lefkada, Chalkidiki) i dzieciaki dały radę. My takie troszkę niespokojne dusze jesteśmy.
Pozdrawiam serdecznie i dzięki raz jeszcze.

czy w Igrane jest promenada przy morzu? bywałem często w okolicach ale nigdy nie zawitałem do miasteczka;)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 14.10.2021 20:08

kiepuczi napisał(a):Mljet obowiązkowo, najbardziej zielona wyspa całej Chorwacji, owiana legenda mitów greckich, słynna jaskinia odyseusza. Tylko nie czekajcie do ostatniego promu bo kusi by zostać chyba koło 19 jest ostatni bo można zostać na wyspie i nocować na plaży , niejeden już tak skończył.
To chyba najlepsze, co się może przydarzyć...
W takim przypadku jedzie się najpierw na kolację (polecam Prożurską Lukę) a potem... tu:
https://goo.gl/maps/DSWVNCuotJrT5bPZ6
Kładziesz się na jakąś karimatę albo koc i patrzysz jak obejmuje cię Droga Mleczna i przytula Kosmiczny Bezmiar...
Z początku możesz się wkurzać, że masz słaby sprzęt fotograficzny, ale potem dojdzie do ciebie, że tego, co zostało "w oczach" i głowie, nie da się porównać z żadnym zdjęciem, a myśli nie będzie można przelać na papier.

Noc minie jak z bicza strzelił. Ani się obejrzysz, a tu już świta.

Na tym "parkingu" w nocy jest naprawdę ciemno (przynajmniej było w 2018).
zwiduch
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 30.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zwiduch » 14.10.2021 22:03

qra69 napisał(a):czy w Igrane jest promenada przy morzu? bywałem często w okolicach ale nigdy nie zawitałem do miasteczka;)


Tak jest wzdłuż plaży, tak około z 800m, kilka konob, dwa markety, bankomaty też są. Rewelacyjna wioska, mniejsza ilość ludzi. Plaża centralna średnia, ale bardziej na wschód rewelacja, nawet pinie dające cień są:) Pieszo można się przejść do Zivogosce. W przyszłym roku mamy apartament tutaj http://www.smjestaj.com.hr/igrane/apartmani-susak/. Jakbyś miał jakieś pytania to śmiało pisz.
Załączniki:
Igrane.jpg
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 29.10.2021 14:24

Drodzy sympatycy pięknego Pelješca! Czy ktoś z was ma może namiar na jakieś niezłe noclegi w Podobuče dla rodziny 2+2? Ewentualnie może podpowiedzcie jakieś miejsce, gdzie będzie spokojna woda dla dzieciaków.
PS. Apartamenty Mikrut w Podobuče już przeglądałem, dla mnie taki standard jest wystarczający, ale Dražan na swojej stronie podaje cenę 70€, a woła 85€, więc niech się cmoknie.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 31.10.2021 08:49

Wczoraj oglądałem ponownie Makłowicza z Renatą Špaleta, Ivo i Božo z Borka oraz innymi z Dingača; no i zrobił mi klimat plus zagwostkę odnośnie miejscówki. Jak byłem pewien, że będzie to za tunelem, to teraz już sam nie wiem.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 31.10.2021 10:35

qra69 napisał(a):wiesz, dla małego dziecka nie każda atrakcja jest ciekawa więc napewno nie będę zwiedzał całej wyspy od razu:) do południa plażowanie, po południu wycieczka:)


Ambitnie, wycieczka w najgorętszą część dnia....
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 01.11.2021 13:29

nie przepadam za nocnymi wycieczkami :)
zibi116
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 05.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi116 » 07.11.2021 07:29

Magda O. napisał(a):
Koenig napisał(a):Trudno mi się wypowiadać o Żuljanie, bo byłem tam tylko dwa razy przejazdem w ubiegłym roku, ale wydaje mi się, że jest tam dość tłoczno. Fajne miejsce, ale mnie nie chwyciło za serce. Co innego Trstenik :P Dla mnie bajka, tak mi się spodobał, że planowałem w tym roku się tam wybrać, ale życie i czas pokaże...


Być może w sezonie rzeczywiście jest tłoczno, ja byłam zawsze w drugiej połowie czerwca i było idealnie. Trstenik też super :D


Dokładnie taki sam termin tam zawsze wybieraliśmy, idealnie.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 13.11.2021 21:01

Raz byłem w takim terminie (przełom czerwca i lipca) i woda była jeszcze zimna jak dla mnie. Wolę przełom lipca i sierpnia. :)
Ostatnio edytowano 29.11.2021 15:19 przez wojstar, łącznie edytowano 1 raz
artkrak
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) artkrak » 29.11.2021 11:29

damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3438
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 29.11.2021 12:58

wojstar napisał(a):Raz byłem w takim terminie (przełom czerwca i lipca) i woda była jeszcze zimna jak dla mnie. Wolę przełom lipca i sierpnia.

Blisko coraz bliżej (20.10.2021r.):

:)


Ten filmik tu wrzuć, dzięki. most-na-peljesac-t32592-240.html
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 04.12.2021 15:12

zrobione :)
kubajusta
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 14.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubajusta » 04.01.2022 18:58

Witam w Nowym Roku.
Trochę tu pusto ale jako, że czas przygotowań do wyjazdu nadszedł mam pytanie.
Robię budżet wyjazdu i mam (prócz innych) jedną niewiadomą. Czy ktoś zna jaki będzie koszt przejazdu (o ile będzie) przez most.
Czytałem kiedyś, że jak jest dofinansowanie drogi (a to przecie droga) z UE to kraj członkowski nie może na tej drodze zarabiać. Czy to prawda nie wiem ale może ktoś czytał o kosztach przejazdu.
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 04.01.2022 20:02

Za darmo.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 05.01.2022 23:00

A czy są już jakieś w miarę wiarygodne przecieki na temat otwarcia ruchu mostem?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 455
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone