Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 17.06.2019 11:38

Będziemy stacjonować w miejscowości Dingac Borak. Gdzie w pobliżu kupię świeże ryby.? Jest jakiś targ rybny albo można gdzieś kupić od rybaka ?
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 17.06.2019 11:41

nikaaa_87 napisał(a):Będziemy stacjonować w miejscowości Dingac Borak. Gdzie w pobliżu kupię świeże ryby.? Jest jakiś targ rybny albo można gdzieś kupić od rybaka ?


Wędkę weź ze sobą. Zawsze coś złapiesz, a i frajdę będziesz miał z wędkowania.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 17.06.2019 11:49

Szykuje mi się mała zmiana planów wakacyjnych w tym roku (lekki odpoczynek od Cro) i zwalnia mi się miejscówka na Peljesacu. Jeżdżę do tego gospodarza od kilku lat, świetni ludzie i odlotowa miejscówka.

Chciabym aby ktoś skorzystał bo naprawdę warto, a nie chcę zostawić gospodarza na lodzie w tym roku.

Miejscowość Dingać-Borak, data 3-19 sierpień.

Dla tych co mają albo planują jakiś sprzęt pływający:

Dom nad samą wodą, po schodkach schodzimy prosto na wybetonowany taras. Gospodarz ma boję 15m od brzegu przy której każdego roku cały pobyt mam przyczepioną łódkę. Nawet zdjęcie pewnie z jego łódki było robione.

Okolica bajeczna i świetna baza wypadowa na Mljet i Korculę. Obok w Trsteniku porządny slip i kapitanat. Można też się z plaży na miejscu zwodować.
Idealne miejsce dla niedużych pontonów i łódeczek. Okolica mało ruchliwa więc nie ma spędów łodzi i żadnych kontroli. W okolicy kilka dzikich plaż na których można zupełnie intymnie poobcować z naturą.

Apartament bardzo przyzwoity z tarasem nad wodą. Sypialnia z dużym łóżkiem i mały salonik z aneksem i wersalką (powiedzmy dla dwójki dzieci).
Info na priv -podam telefon.
bezimena.JPG
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 17.06.2019 11:59

piekara114 napisał(a):Ja mam zdanie jak Aldonka...
Dla mnie Trs. to najgorsza plaża w okolicy.... Jak byłam to brudno i pełno śmieci, ani to piasek, ani otoczaki, ani żwirek.... Na Divnej morze miało 26 st., tam jest dość płytko i jeszcze zatoka, więc chyba miałeś jakiegoś pecha... A z ciekawości ile tych plaż na półwyspie odwiedziłeś?


Tak jak już napisałem Divna, Duba, "dzikie" plaże ma granicy Orebicia i Kuciste (te są fajne ale przy samej drodze),bardzo fajna skalista plaża jest w Loviste ale niezbyt nadaje się dla dzieci (a tych mieliśmy 3 szt.),plaża w Postupie (mała kameralna i ładna ale było mnóstwo ludzi), plaża w Trsteniku. Było ich jeszcze kilka ale do wszystkich trzeba było dojechać samochodem a do Trstenicy miałem 5 minut spacerkiem.
Jak już wspomniałem priorytetem dla grupy 10 osób z dziećmi jest funkcjonalność plaży i jej dostępność. Na początku pobytu szukaliśmy idealnej plaży i jeździliśmy po całej okolicy (co samo w sobie było bardzo fajne ale nie dla dzieci) i po kilku dniach stwierdziliśmy ze jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Na innych plażach albo był zlot z całej Polski albo nie było gdzie zaparkować albo woda za zimna itd.
Plażowałem na Trstenicy od strony wschodniej (tam gdzie kol. Marsallah) i nigdy nie było brudno a na plaży piękne białe otoczaki.
Oczywiście im bliżej centrum Orebicia tym więcej ludzi a tym samym zapewne śmieci.
Na marginesie dodam że Peljesac tak mi się spodobał ze jeszcze tam na pewno wrócę.

Pozdrowienia.;)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.06.2019 12:29

Nie wiem, może bliżej FKK jest lepiej, tam się nie zapuszczam. Mam swoje zdanie na temat takich miejsc i omijam je. Jednak nawet mimo to zdania na temat tej plaży nie zmienię. Ale szanuję, że się komuś może tam podobać.

Osobiście bardzo lubię Dube Peljeską, najczęściej tam jeździmy. Nie pamiętam żebym tam miała jakoś szczególnie zimną wodę. Divą, jakkolwiek piękną, omijam zawsze, za dużo ludzia :D
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 18.06.2019 13:37

Gonzales napisał(a):Jak już wspomniałem priorytetem dla grupy 10 osób z dziećmi jest funkcjonalność plaży i jej dostępność. Na początku pobytu szukaliśmy idealnej plaży i jeździliśmy po całej okolicy (co samo w sobie było bardzo fajne ale nie dla dzieci)

Trudno się nie zgodzić, że bliska dostępność plaży może być priorytetem, szczególnie dla tak dużej grupy osób. Po prawie dobie w samochodzie, moja rodzina wsiadała do samochodu tylko wtedy jak mieliśmy jechać do Dubrownika, dlatego plażowaliśmy na miejscu w Orebicu, bo nie mogłem ich zaciągnąć do auta ;).
krempak
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 09.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) krempak » 18.06.2019 22:10

Świeże ryby dostępne w hurtowni w Janjinie (centrum) - Plankton fish market, ale tam trzeba być z rana, bo potem już nic nie zostaje. Dość wysokie ceny. Niższe są u starszego pana, który nieopodal handluje przy przystanku autobusowym i kiosku w Janjinie (nie codziennie). Ponadto Orebic. Jeśli chodzi o świeże małże i ostrygi - Drace, przy drodze, będzie widać.

nikaaa_87 napisał(a):Będziemy stacjonować w miejscowości Dingac Borak. Gdzie w pobliżu kupię świeże ryby.? Jest jakiś targ rybny albo można gdzieś kupić od rybaka ?
ANDriu G.
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANDriu G. » 18.06.2019 22:13

Aldonka napisał(a):
Osobiście bardzo lubię Dube Peljeską, najczęściej tam jeździmy. Nie pamiętam żebym tam miała jakoś szczególnie zimną wodę. Divą, jakkolwiek piękną, omijam zawsze, za dużo ludzia :D



Witam serdecznie. W tym roku jadę z rodziną pierwszy raz na Peljesac właśnie do Duby Peljeskiej. Chyba będzie dobrze .Z tego co się zorientowałem to taki koniec świata.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 19.06.2019 00:17

ANDriu G. napisał(a):
Aldonka napisał(a):
Osobiście bardzo lubię Dube Peljeską, najczęściej tam jeździmy. Nie pamiętam żebym tam miała jakoś szczególnie zimną wodę. Divą, jakkolwiek piękną, omijam zawsze, za dużo ludzia :D



Witam serdecznie. W tym roku jadę z rodziną pierwszy raz na Peljesac właśnie do Duby Peljeskiej. Chyba będzie dobrze .Z tego co się zorientowałem to taki koniec świata.

Coś w ten deseń :) Taki prawie koniec świata :D
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 22.06.2019 16:31

My jedziemy w sierpniu po raz 4ty do Cro. Bylismy 3 razy w Podacy i nadszedl czas na co innego. Wybor padl na Trpanj. Mam nadzieje ze nie pozaluje mojej decyzji. Jade z zona i 5 letnim synem. Lubimy spokuj i odpoczynek. Imprez nam w czasie urlopu nie potrzeba :oops:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.06.2019 13:25

KrzysTurbo napisał(a):My jedziemy w sierpniu po raz 4ty do Cro. Bylismy 3 razy w Podacy i nadszedl czas na co innego. Wybor padl na Trpanj. Mam nadzieje ze nie pozaluje mojej decyzji. Jade z zona i 5 letnim synem. Lubimy spokuj i odpoczynek. Imprez nam w czasie urlopu nie potrzeba :oops:

To powinno Wam się spodobać :D
jakrena
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakrena » 25.06.2019 08:45

witajcie . Będziemy w okolicach Orebica zastanawiamy sie nad jednodniowa wycieczka na Wyspę Mljet. poradzcie jakieś lokalne biuro lub jak sie dostać skąd prom jak cenowo i czy w ogóle warto ? pozdrawiam
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 25.06.2019 09:28

Mljet zawsze warto.
mljet-t54164.html
Prom samochodowy masz z Prapratno.
Rozkład:
https://www.jadrolinija.hr/docs/default ... f?sfvrsn=2
Cennik:
https://www.jadrolinija.hr/docs/default ... f?sfvrsn=2

Weź ten pierwszy (o 7:00 z Prapratna) i wróć ostatnim z Sobry (o 19:00)
Niby 12 godzin, a to i tak będzie mało.

Obiad polecam w Okuklje:
https://goo.gl/maps/87x7pLxJcssD2ZSE6
przepyszne rumpsteki.

Chyba, że zamówisz dzień wcześniej pekę w Prożuskiej Luce:
https://goo.gl/maps/oR6Zx9gywLC5LyoGA

Trochę więcej i lepszych zdjęć:
http://www.zeitlose-mediterrane-schoenh ... teil-1-neu
http://www.zeitlose-mediterrane-schoenh ... jet-teil-2
http://www.zeitlose-mediterrane-schoenh ... teil-3-neu
jakrena
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakrena » 25.06.2019 09:31

dzięki wielkie wszystko co potrzeba w jednej wiadomości dziękuję bardzo bardzo;)) a nie ma problemu z iejscem na promie bo skoro to ostatni to bym sie troche bała;)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.06.2019 09:36

jakrena napisał(a):witajcie . Będziemy w okolicach Orebica zastanawiamy sie nad jednodniowa wycieczka na Wyspę Mljet. poradzcie jakieś lokalne biuro lub jak sie dostać skąd prom jak cenowo i czy w ogóle warto ? pozdrawiam

Chyba najlepiej promem i być niezależnym.
Prom masz z Prapratno do Sobry - rejs 45 min.

Cennik

Rozkład rejsów
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 379
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone